Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

Каквото и да говорим за Американците, колкото и да са тъпи, това веднага щеше да е докладвано в полицията. На секундата!

Тук си прав и аз си мисля, че там това щеше да е съобщено на полицията на секундата, в която този е излязъл от колата...

 

@sasshko така и не ми отговори на въпроса, защо са гласували твоите приятели за Тромпета и как е подобрил качеството им на живот?

 

Ще ти кажа и още една чиста статистика: тази година имат рекорден икономически растеж, рекордно ниска безработица, както и доста други икономически показатели правят многогодишен пик, същевременно дългът им ще се увеличи с около 1 трилион за годината? Да попитам елементарен икономически въпрос, ако не използваш моментите, в които икономиката ти е в разцвет, да намаляваш задлъжнялостта си, то кога?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Този пък точно казармата щеше да го оправи... Там въобще не създават комплексирани отрепки, ама грам! Просто народа прогресивно затъпява и изперква едновременно!

 

Тоя бакшиша дето ги е возил е дърт като гледам и 100% е бил в казарма и то от дългата - ебахти простата безполезна отрепка, с най-голямо удоволствие бих му разцепил малоумната физиономия с шутове - ония му казва, че ще се самоубива и не иска да наранява детето да му го остави, тоя му отговаря аз какво да го правя това дете и го кара да си го взима! Ебахти безполезното копеле, добре че е бил в казарма да му подреди багажа - тук има видео в което го разказва

Виж ся. Като те нахакат в среда на супер кондензирана и нагнетена `цивилизация` за някоя и друга година и то точно, докато си си мислил, че  тати е носи, а мама меси. Изборите ти са два. Или хващаш правилния път и се очовечваш (сещаш се, че си мъж) или хващаш гората и отиваш на житейското дъно. Ама вероятно не схващаш що ти хортувам... Инак казармата си беше същото, като в цивилния живот, но компресирано хилядократно. Демек, интензивен курс по живеене.  ;)

 

А бакшо най-вероятно не е и приел на сериозно, че онзи мисли да се самоубива, да трепе и прочее. Все си мисля, че е доста трудно за възприемане от страна на психически здрав човек, нечие суицидно намерение. Не коментирам обаче абсолютната му неебателност.

Link to comment
Share on other sites

 

Бил съм на място доста по-кофти от казармата за по-дълъг период от нея, та ми е пределно ясно за какво ми говориш, но резултата е същия - малоумно лайно влиза - същото такова излиза, ако имаш мозък в главата като влезеш - ще си вземеш поуки и продължаваш! 

Как няма да го е взел насериозно, щом обикаля с пистолет - явно има нещо, не е тръгнал да се беси с връзките на обувките си! Пак ти давам пример как "жизненоважната" казарма го е направила мъж тоя бакшиш, да не ти се занимава да закараш бебе до районното за да му спасиш живота - пикая му на мъжеството и на всичко!

Link to comment
Share on other sites

Бил съм на място доста по-кофти от казармата за по-дълъг период от нея, та ми е пределно ясно за какво ми говориш, но резултата е същия - малоумно лайно влиза - същото такова излиза, ако имаш мозък в главата като влезеш - ще си вземеш поуки и продължаваш! 

Как няма да го е взел насериозно, щом обикаля с пистолет - явно има нещо, не е тръгнал да се беси с връзките на обувките си! Пак ти давам пример как "жизненоважната" казарма го е направила мъж тоя бакшиш, да не ти се занимава да закараш бебе до районното за да му спасиш живота - пикая му на мъжеството и на всичко!

О... Ти знаеш за казармата!? Аре да не приказваш за съвсем смътни ти теми, щото аз ще взема да се изказвам за макроикономика. Не, не... чакай. Няма да го направя, щото осъзнавам, че ще съм смешен. Ти дали имаш подобни проблясъци на сещане?  :)

Явно нямаш. Съдя по онова `кофти`, дето написа горе  :)

 

И не, не го е взел на сериозно.

Link to comment
Share on other sites

О... Ти знаеш за казармата!? Аре да не приказваш за съвсем смътни ти теми, щото аз ще взема да се изказвам за макроикономика. Не, не... чакай. Няма да го направя, щото осъзнавам, че ще съм смешен. Ти дали имаш подобни проблясъци на сещане?  :)

Явно нямаш. Съдя по онова `кофти`, дето написа горе  :)

 

И не, не го е взел на сериозно.

Пак ти казвам, казармата не е най-тежкото място, на което може да попаднеш в началото на двайсете си години! Това че от твоята гледна точка изглежда така, въобще не го прави универсална истина! Отделно, че и ти се изказваш за геополитика и макроикономика, та тоя довод отпада :D

Link to comment
Share on other sites

Виж ся. Като те нахакат в среда на супер кондензирана и нагнетена `цивилизация` за някоя и друга година и то точно, докато си си мислил, че  тати е носи, а мама меси. Изборите ти са два. Или хващаш правилния път и се очовечваш (сещаш се, че си мъж) или хващаш гората и отиваш на житейското дъно. 

Един вид, казармата нищо решава ако човека си е боклук. 

Може и да стегне нормалните, но според зависито, ако планетите са се подредили правилно .. :))

Link to comment
Share on other sites

Какъв човек няма да вземе друг на сериозно ако вторият има пистолет в ръката си? Най-малкото веднага се обаждаш на полицията, не заради бебето дори, а защото някой Е ДЪРЖАЛ ПИСТОЛЕТ В ТИЛА ТИ И ТЕ Е ЗАПЛАШВАЛ и започваш да го следиш от разстояние докато дойдат. Пък квото стане - стане. Ти си направил каквото можеш.

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се как може програмата Telegram да работи в гсм без, телефона да има сим карта?

За да се регистрираш ти трябва някакъв номер на който да получиш смс-а. Не е нужно тази сим карта да е в телефона. Може да е в друг телефон и просто да въведеш код-а. Веднъж като минеш регистрацията и няма нужда картата да е вътре или пък да е активна. Същото е и със Viber.
Link to comment
Share on other sites

За да се регистрираш ти трябва някакъв номер на който да получиш смс-а. Не е нужно тази сим карта да е в телефона. Може да е в друг телефон и просто да въведеш код-а. Веднъж като минеш регистрацията и няма нужда картата да е вътре или пък да е активна. Същото е и със Viber.

Извади ли се сим картата и телеграм спира да работи, за вайбър не съм пробвал.

Link to comment
Share on other sites

Аз моята кола я мия само тук:

https://www.google.com/maps/@42.1251671,24.7721178,113m/data=!3m1!1e3

Синьото на снимката е навеса на автомивката.

 

И съм много доволен.

Днес си измих колата на тази мивка. Доволен съм, но до колкото ми обясни собственика, момчето дето мие заминава за Германия и той остава сам. Не може да намери хора дето да работят и не знае как ще продължи за напред.

Link to comment
Share on other sites

Днес си измих колата на тази мивка. Доволен съм, но до колкото ми обясни собственика, момчето дето мие заминава за Германия и той остава сам. Не може да намери хора дето да работят и не знае как ще продължи за напред.

 

Не съм ходил от доста време. Имаше 1 момче първоначално. После се появи още едно момче. После първото момче изчезна и се появи 3-то момче. Явно пак е имало промени. :)

 

Дано не затворят, че няма да знам къде да ходя.

Link to comment
Share on other sites

Днес си измих колата на тази мивка. Доволен съм, но до колкото ми обясни собственика, момчето дето мие заминава за Германия и той остава сам. Не може да намери хора дето да работят и не знае как ще продължи за напред.

Аз си я мия тук има и машина със стотинки, ако искаш да си я измиеш сам :)

Link to comment
Share on other sites

Аз си я мия тук има и машина със стотинки, ако искаш да си я измиеш сам :)

Честно да ти кажа, едно от нещата които най-много мразя е да си мия колата сам. Първо съм немърлив, второ нямам толкова нерви да се дупя с прахосмукачката. Пък и най-ми е кеф докато ми я мият да седна в някое кафе, да си изпия кафето и да си чета книга до като чакам.

Ангеле, поръчах една такава пръчка за на децата стаята. То сигурно е няква шитня, но те не са чак толкова претенциозни, но ако имам проблем с настройките, ще те тормозя за съвети.

Link to comment
Share on other sites

Честно да ти кажа, едно от нещата които най-много мразя е да си мия колата сам. Първо съм немърлив, второ нямам толкова нерви да се дупя с прахосмукачката. Пък и най-ми е кеф докато ми я мият да седна в някое кафе, да си изпия кафето и да си чета книга до като чакам.

Ангеле, поръчах една такава пръчка за на децата стаята. То сигурно е няква шитня, но те не са чак толкова претенциозни, но ако имам проблем с настройките, ще те тормозя за съвети.

Принципно и аз, отделно че ще се нацапам аз повече от колата :D

 

 

 

Ето докъде я докарахме с даване на равно поле на изява на всеки бавноразвиващ (Мегз):

45219044_10211296571085165_8359057954988

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, поръчах една такава пръчка за на децата стаята. То сигурно е няква шитня, но те не са чак толкова претенциозни, но ако имам проблем с настройките, ще те тормозя за съвети.

 

За 60лв изглежда направо подарък. Към какво ще го включваш тоя събвуфер? Най-големият проблем ми беше да намеря кабел на разумна цена. :D

 

Ето докъде я докарахме с даване на равно поле на изява на всеки бавноразвиващ (Мегз):

 

Ами, според мен просто е използвала думата "будител" грешно. Искала е да каже нещо, имала е някаква мисъл, но тотално е объркала момента и контекста за изказването на тая мисъл.

Link to comment
Share on other sites

За 60лв изглежда направо подарък. Към какво ще го включваш тоя събвуфер? Най-големият проблем ми беше да намеря кабел на разумна цена. :D

 

Имат една малка уредба Шарп, която има вход за суб. Относно кабелите се надявам да намеря по магазините ако няма в комплекта.

Link to comment
Share on other sites

Имат една малка уредба Шарп, която има вход за суб. Относно кабелите се надявам да намеря по магазините ако няма в комплекта.

 

Входа за съб с RCA ли е или с LFE? Няма да има в комплекта най-вероятно. Аз като търсех LFE кабел за събвуфер по магазините ме гледаха като изтървани и нямаха никаква идея какво представлява това, което търся.

Link to comment
Share on other sites

Aaa, е с RCA няма да имаш проблем. Само гледай да вземеш кабел, който да е с по-дебела екранировка, защото иначе ще улавя шум от околни жици и ще ти излиза в сигнала на вуфера много ясно. Ниско-честотните говорители доста добре се справят със звуково предаване на електрически честоти и смущения. Моя бучеше постоянно, защото кабела хващаше смущения.

Link to comment
Share on other sites

Aaa, е с RCA няма да имаш проблем. Само гледай да вземеш кабел, който да е с по-дебела екранировка, защото иначе ще улавя шум от околни жици и ще ти излиза в сигнала на вуфера много ясно. Ниско-честотните говорители доста добре се справят със звуково предаване на електрически честоти и смущения. Моя бучеше постоянно, защото кабела хващаше смущения.

:thumbsup: Благодаря за съвета.

Link to comment
Share on other sites

Тоя Техномаркет да не затваря? Какви са тия цени?

Вуфера, който си взел е на нормална цена 200лв.

 

Тоя център е САМО 30лв. Нормалната му цена е поне 150-200.

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-c120-cherry-09006279

Още един

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-c525-ch-09039342

 

И още един

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/jamo-e-5cen-2-black-00001222

 

На някой ако му трябва централен говорител да поръчва без да се чуди.

 

Съраунд комплект Yamaha - 29лв.

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-p60-bl-09048422

 

Чак ме е яд, че имам.

Link to comment
Share on other sites

Тоя суб беше последна бройка и го имаше само в магазина във Варна. Поръчах го и ми обясниха, че ще ми дойде във вторник. Всъщност ние с жена ми търсихме нещо съвсем друго и случайно го видяхме и съответно веднага поръчахме.  :)

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам, казармата не е най-тежкото място, на което може да попаднеш в началото на двайсете си години! Това че от твоята гледна точка изглежда така, въобще не го прави универсална истина! Отделно, че и ти се изказваш за геополитика и макроикономика, та тоя довод отпада :D

Чай ся!

Покажи ми къде съм споменал, че казармата се намира някъде в градацията кофти, по-кофти и най-кофти, или пък в тежко, по-тежко, най-тежко! Това, че вие сте слушали едни приказки за Кучо-вълчо като деца, и като сте пораснали продължавате да им вярвате и да се плашите от Вълчо, си е лично ваш проблем. Тоест, показват една определена липса на НЕЩО. Ама се спирам до тук, щото по-нататъшните разисквания по въпроса ще са като да обясняваш на кьорав по рождение, що е то цвят ;)

 

Колкото до другото. Изказвал съм лично мнение, на база обща култура и впечатления. Съвсем не съм натрапвал никому мнението си като специализирано и меродавно. И при разумни доводи отсреща винаги бих го променил. Та доводът ми не отпада (ти си избери с коя от пишkитe ми да си го мериш).

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...