Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Фолклор?! Имал си късмет да попаднеш на място и хора, но други не са имали....

Съгласен съм с Нео. Имаше много лайна в моя набор... и лайна си останаха.... Имаше много точни хора, и до момента са си такива....Служил съм, беше готин експириънс, ама безсмислен. Файдата е никаква, който иска да става войник може да го направи без казарма....има стотици свободни места за редници....

 

Това имах предвид и аз - влиза читав човек - такъв си излиза, влиза лайно - излиза такова!

Едва ли някакъв ремонт ще го стресне, при кола за 5 милки :) То е ясно, че такива коли по нашите пътища, ще са постоянно дроб, също както и ламбота, ферарита и всякакви подобни :)

 

 

45467652_10218857461454528_6546958768305:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз.Само дето при сравнението с кенчето кока-кола данните не са точни.Така че този сайт е колкото статистика толкова и атракция.

Link to comment
Share on other sites

Ми дава ми 4 минути,а по-скоро е към 12 за заработка стойноста на кенче като го взимам към лев и 10 ст. усреднена цена на дребно.

Link to comment
Share on other sites

Баща ми и калеко ми не вярвам много да са се правили на мъже точно пред мен. 

А команди от типа "Обръсни портрета" или "Измий пода или тоалетната чиния с четка за зъби" издава само духовно извисяване, спазване на реда, дисциплината и голяма мъжественост и достойнство.  

Питай ги и на трезво... Дано схванеш леките нюанси на изказванията им  :)

 

Матрицата съм го гледал повече пъти от теб, та няма нужда да ми вадиш цитати от там :D

Е т'ва не ме кефи у теб!

Уж си умно момче..., ама не съвсем.

Ка'й чеСно, от къде знаеш кой, колко пъти е гледал Матрицата? 

Що още не си се научил, че все някой ще го извади по-голям от твоя (за мен е ясно, че винаги мога да извадя такъв, щот нали... три са и...)?

Дай нЕкви доводи, дето да са различни от - Няма да коментирам повече, щот нямам доводи  :)

Link to comment
Share on other sites

Питай ги и на трезво... Дано схванеш леките нюанси на изказванията им  :)

 

Е т'ва не ме кефи у теб!

Уж си умно момче..., ама не съвсем.

Ка'й чеСно, от къде знаеш кой, колко пъти е гледал Матрицата? 

Що още не си се научил, че все някой ще го извади по-голям от твоя (за мен е ясно, че винаги мога да извадя такъв, щот нали... три са и...)?

Дай нЕкви доводи, дето да са различни от - Няма да коментирам повече, щот нямам доводи  :)

Хах и ти уж си умно момче, ама не баш :D Пак извъртя гъза с глупости, вместо да защитиш сакралната ти казарма, даваща пътеводна светлина в началото на загубените души и вкарващи ги в правия път :lol: Удобно избегна и коментара на хора, имали честта да преминат през тази институция, които се съгласиха с мен! ?Или казвай нещо смислено или слизай после пред тоя форум да те изсипвам и да се приключва тая мъка!!!1111@№$

Link to comment
Share on other sites

Аз ще ти дам един довод - с казармата работата е точно като с образованието. Много хора минават през него и пак си остават същите (а дори стават и по-големи) "лекета". Ама това не значи, че трябва да се премахнат училищата, само защото някои индивиди не са се повлияли положително от времето прекарано там.

 

So...

Link to comment
Share on other sites

Аз ще ти дам един довод - с казармата работата е точно като с образованието. Много хора минават през него и пак си остават същите (а дори стават и по-големи) "лекета". Ама това не значи, че трябва да се премахнат училищата, само защото някои индивиди не са се повлияли положително от времето прекарано там.

 

So...

Мда направо е едно към едно! Същата е единствено абдикацията на семейството и очакването на някой друг да свърши неговата работа с възпитанието на детето им! Аз лично дължа голяма огромна част от знанията си на училището, включително перфектното ми владеене на чужд език - все неща, които са ми полезни в живота! Я назови теб точно, на какво те научи казармата, даже ако искаш може да направим експеримент, понеже и аз съм от "провалените", които не са били в казармата да им отвори очите! Искаш ли да си направим сравнение кой от двамата ни е по-добре подготвен физически? Или да отидем да постреляме с пистолет, да видим кой е по-точен? Казвам тези две неща, защото това са единствените смислени неща, които може да научиш там! Да видим като издишаш по всички показатели, дали е имало смисъл от тази казарма или става само за хвалене в кръчмата!

Link to comment
Share on other sites

Също така доводът се развива и с тезата, че има всякакви примери - да кажем, много хора със семейство все пак израстват и стават недобродетелни членове на обществото. Но въпреки това ползата и доброто влияние на семейството по принцип си остават императив.

 

Така че...

Link to comment
Share on other sites

Също така доводът се развива и с тезата, че има всякакви примери - да кажем, много хора със семейство все пак израстват и стават недобродетелни членове на обществото. Но въпреки това ползата и доброто влияние на семейството по принцип си остават императив.

 

Така че...

Мда приравняването на семейство и казарма е доста гениално :lol: Само че пропускаш нещо много важно - гледат се негативи и позитиви и след като се прецени кои са повече, тогава правиш заключение кое е от полза и кое не! Ползите от семейството са безброй и ще е смешно да ги изброявам, докато ползите от казармата се свеждат до умения и навици, които трябва да си ги придобил в семейството и така казармата става излишна! Ако не си придобил тези елементарни умения, спортна култура и ценности, ще стане както каза магданоза (човек бил в казарма) лайно влиза, лайно излиза! Остава само губенето на време и средства!

Link to comment
Share on other sites

Между другото, за един мъж приятелите му са второто семейство.

 

А неслучайно се казва, че като бойното другарство няма друго, и приятел, проверен в битка и изпитания, е истински приятел.

Link to comment
Share on other sites

 Я назови теб точно, на какво те научи казармата, даже ако искаш може да направим експеримент, понеже и аз съм от "провалените", които не са били в казармата да им отвори очите! Искаш ли да си направим сравнение кой от двамата ни е по-добре подготвен физически? Или да отидем да постреляме с пистолет, да видим кой е по-точен?

О, нямаш проблеми, с каквото искаш оръжие ползвано на въоръжение в БА. Въпреки, че в казармата малко хора стрелят с пистолет, а основно с Калашник, все пак аз съм един от тези малко хора които съм изстрелял един вагон патрони и с двете оръжия. Относно физическия сблъсък, може и да имаш предимство за вдигане на тежести, но това е първо, че съм на 43 и в последните 15 години не съм ходил на фитнес или съм работил физически натоварваща работа и второ, защото имам увреждане на кръста. Но пък за някакъв спаринг нямаш никакви проблеми. И ти пак не можеш или не искаш да схванеш основното което те учи казармата. Учи те на тактика и как да боравиш истински с оръжие. Не ти говоря за това да идеш да по пуцаш малко на стрелбището на Даикс-а, а на истински пполеви условия. Учи те на тактика и то така, че дори и най-големия мизерник да си, все пак да знаеш какво да правиш в реални военни действия. Ама ти си толкова предубеден, че една страница неща да ти изпиша, пак няма да разбереш. 

Link to comment
Share on other sites

О, нямаш проблеми, с каквото искаш оръжие ползвано на въоръжение в БА. Въпреки, че в казармата малко хора стрелят с пистолет, а основно с Калашник, все пак аз съм един от тези малко хора които съм изстрелял един вагон патрони и с двете оръжия. Относно физическия сблъсък, може и да имаш предимство за вдигане на тежести, но това е първо, че съм на 43 и в последните 15 години не съм ходил на фитнес или съм работил физически натоварваща работа и второ, защото имам увреждане на кръста. Но пък за някакъв спаринг нямаш никакви проблеми. И ти пак не можеш или не искаш да схванеш основното което те учи казармата. Учи те на тактика и как да боравиш истински с оръжие. Не ти говоря за това да идеш да по пуцаш малко на стрелбището на Даикс-а, а на истински пполеви условия. Учи те на тактика и то така, че дори и най-големия мизерник да си, все пак да знаеш какво да правиш в реални военни действия. Ама ти си толкова предубеден, че една страница неща да ти изпиша, пак няма да разбереш. 

Ако наистина си мислиш, че базовите остарели тактически знания ще ти послужат в една съвременна битка, в която ще те бомбардират и застрелят още преди да ги видиш? Смяташ ли че в днешно време, с всичките оръжия които са създадени имат значение базови остарели знания, които са ти дадени преди 15-20 години? Знаеш ли коя е държавата с най-многочислена човешка армия - Северна Корея! Дали всички тези милиони хора и техните тактически знания и боравения с оръжие имат значение, при положение че мога да ти кажа 20 държави с армии в човешка численост стократно по-малко, които могат да ги приключат за дни?

Link to comment
Share on other sites

А ако искаш мир, готви се за война.

 

Та... ако искаш мир, трябва да направиш цената за евентуална война твърде висока за да си струва противника да се опитва да напада. И това се постига по различни начини спрямо ситуацията в различните страни. В случай, че нямаш много пари и  технологии, правиш добре обучена и многочислена армия. И този подход работи, защото в реалния живот така стоят нещата.

Link to comment
Share on other sites

А ако искаш мир, готви се за война.

 

Та... ако искаш мир, трябва да направиш цената за евентуална война твърде висока за да си струва противника да се опитва да напада. И това се постига по различни начини спрямо ситуацията в различните страни. В случай, че нямаш много пари и  технологии, правиш добре обучена и многочислена армия. И този подход работи, защото в реалния живот така стоят нещата.

Работи само в някаква твоя имагинерна реалност! Сигурно затова всички страни премахнаха наборна служба и преминаха на армия, защото са по-малко наясно от теб! А да и да ти дам пак реален пример (нещо което на вас не ви е сила): САЩ направо се насират в гащите от 13те милиона севернокорейска армия и затова не са ги изнесли, не е защото Китай и Русия стоят зад тях и забраняват намесата, само тая безмислена пехотна армия ги спира  :Facepalm:  Живеем във време, в което има многобройни интерконтинентални ракети, многоцелеви бомбардировачи, ядрени оръжия, въпреки забраните съм сигурен, че има и много биологични и химически оръжия, за каква многочислена армия ми говориш, като може да умре с натискане на няколко копчета без дори да е имала визуален контакт с врага?

Link to comment
Share on other sites

Когато действителността те опровергава, няма нужда форумът да пише допълнително.

Защо се хабиш да пишеш глупости тогава :lol: Сега да имаше една казарма да си изкараме всички, ама не - ебаха и мамата на тая държава!!!11 KLETA MAJKA BALGARIA!!@3

Link to comment
Share on other sites

Като в Израел - и там същото... :)

 

ПП Това е една от тия всичките държави, които са си премахнали наборната служба и казармата за по-2-3 години, включително и жените. Корея номер 2, един вид :)

Link to comment
Share on other sites

Видяхме какви ги сътвори наборната армия срещу професионална такава в Украйна. :)

За знанията... дядо ми е бил 4 години в казармата ако не се лъжа, баща ми 2, мен ме чакаха 6-9 месеца ... Не мисля, че съм пропуснал кой знае какво :)))

Който се притеснява за развитието на децата си, да ги прати като доброволци в някоя мисия от типа на червения кръст.

Link to comment
Share on other sites

- Д'еба тая шибана държава! - изпсува бай Ставри, след като за трети път, не успя от осмия етаж, да уцели кофите за смет...

Честно, не мога да се сетя за по-безсмислено и изгубено време през целия ми живот, от това в казармата.

Но пък може и да е заради това, че я карах след завършване на висшето образование... с всичките последствия...

Така и не схванах целта на безумното, тактическо набиване на крак по плаца  :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...