Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз съм с Xeon E5-1650 v2 @ 3.50Ghz в офиса.

Преди това бях с i5 7600. Не виждам особена разлика, ако трябва да съм честен. Можеби е някакси по-постоянно представянето, без падове.

Моите са малко по - стари от твоят(X5670), но с подобни параметри. Разликата е, че са 2 броя обаче. Цената е 55$ за двата общо... Не отричам i5 и т.н. Просто говоря за това какво получавам срещу парите които давам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И за гейминг става, но за съжаление геймовете като доста други апове не винаги се справят добре с уползотворяването на много ядра :))

Link to comment
Share on other sites

Днес се видях с Пламен (Мидекс), трябваше да ми даде нещо и си поговорихме доста. Искам да ви кажа, че форума загуби много от неговото оттегляне. Иска ми се Раптора да чете това, да се обади на Пламен да се разберат и да се върнат отново тук, защото иначе форума сериозно е на умиране. Лично мнение. 

Link to comment
Share on other sites

Днес се видях с Пламен (Мидекс), трябваше да ми даде нещо и си поговорихме доста. Искам да ви кажа, че форума загуби много от неговото оттегляне.

+1

Скоро и аз трябва да го видя и ще му говоря и аз.

Link to comment
Share on other sites

и аз го видях по топло време и от тогава нещо си беше наумил, че му тежи форумстването.

а за другия нищо не казвам, нали все пак лърква в сенките....

ако толкова искате да го призовете - правите ме модератор и веднага ще се съмонне да ме размагьоса. или ще дръпне шалтера на форома.

 

 

п.п. типично българският жаргон е трибют за мидекса :)

Link to comment
Share on other sites

За какво протестират тия хора още?
За по-добър живот. Или поне аз това разбрах, а това включва много неща. На едно място пишеше ПРОМЯНА, НЕ ПОДМЯНА а в това време хората в

Скандираха оставка

Link to comment
Share on other sites

За по-добър живот. Или поне аз това разбрах, а това включва много неща. На едно място пишеше ПРОМЯНА, НЕ ПОДМЯНА а в това време хората в Скандираха оставка

 

Някакви предложения за тоя по-добър живот имат ли или просто не ги кефи?

 

За какви протести става дума? 

 

Ами нали протести продължават? Преди 2 дни имаше една колона коли с флагове. В началото на тая седмица имаше някаква новина, че в Шумен ли къде имало сблъсъци с полицията на протестиращи.

Link to comment
Share on other sites

Според теб няма за какво да се протестира ли? 

 

Не, не. Въпросът ми е главно дали протестиращите имат идея за какво протестират?

Link to comment
Share on other sites

Не, не. Въпросът ми е главно дали протестиращите имат идея за какво протестират?

Нямат такава. Първо протестираха за горивата. Грешно обаче обвиняваха бензиностанциите. Проблемът е в държавата и Лукойл. Най - вече в държавата. Постоянно приемат какви ли не промени за да гарантират монопола на Лукойл. От там идват и едни от най - скъпите горива в Европа(преди ДДС и акциз). Тия дни гледах и изказването на една жена която протестираше. Попитаха я какво иска. В рамките на 20 секунди наговори такива глупости, че просто не знам как да ги опиша.
Link to comment
Share on other sites

И аз така си мислех. Значи ефектът ще е нулев.
Да протестираш без ясна цел е малко като да ходиш без посока. Ходил си, но накрая не си стигнал там, където ти се е искало.

Link to comment
Share on other sites

...От там идват и едни от най - скъпите горива в Европа(преди ДДС и акциз)...

Може и да греша, ама си мисля, че цените са сравними. Като гледам разликата между страните е в рамките на 1-2-3 цента и имайки впредвид, че има в сравнението държави със собствени валути (например Полша, Унгария) може да направи Б-я най-скъпата този месец и съответно най-евтината следващия...

Link to comment
Share on other sites

Може и да греша, ама си мисля, че цените са сравними. Като гледам разликата между страните е в рамките на 1-2-3 цента и имайки впредвид, че има в сравнението държави със собствени валути (например Полша, Унгария) може да направи Б-я най-скъпата този месец и съответно най-евтината следващия...

Цените може да са сравними като абсолютна стойност, но това не означава, че тук цените не са абсурдно завишени от монопола Лукойл + картелно споразумение на веригите! Тук имаме най-ниските производствени разходи в Европа, най-ниския акциз, същевременно се продава гориво с най-високите марджове! Само ще ти кажа, че имам приятели които имат собствена бензиностанция и когато петрола беше около 30$ те го взимаха на 1.20 без ДДС или 1,44, а го продаваха на 1.90 и бяха най-евтините около тях! (представи си големите вериги, които ползват отстъпки от тази цена, защото пазаруват в пъти повече от тях)

Link to comment
Share on other sites

Надценката в България е 20-30 ст. докато в другите държави е в рамките на 7-8 стотинки, плюс, че държавата държи акциза нисък. 

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам, ама ми се струва, че преработващите разходи в съответната държава са някакъв малък дял от сегашната цена. Може би най-много пари отиват за лицензи за добив, проучване на полето, транспорт, подръжка на съоръжения и т.н. - все неща които в повечето случаи не са в страната консуматор.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам, ама ми се струва, че преработващите разходи в съответната държава са някакъв малък дял от сегашната цена. Може би най-много пари отиват за лицензи за добив, проучване на полето, транспорт, подръжка на съоръжения и т.н. - все неща които в повечето случаи не са в страната консуматор.

За друго нещо става въпрос. Трябва да гледаш на каква цена се продават горивата преди да се обложат с акциз и ддс. Те варират между отделните държави. Това е реалната цена на горивата. В Бг имаме най - ниският акциз от цяла Европа. Когато погледнеш цените без таксите и излиза, че сме на 3-то място в Европа по цени на горивата. Не забравяй и че ползваме възможно най - гадният петрол на пазара: сорт Урал. Като цена даже трябва да е много по - нисък от това което се ползва в голяма част от Европа.

Другият голям проблем са митническите складове. Тиквата преди време обеща да променят законите за да направят да има повече конкуренция. Беше преди 2-3 години някъде. Не мога да се сегя кога точно. Само където едно говори а съвсем друго прави. Така промениха правилата, че убиха целият внос на горива. В момента 92%!!! от митническите складове са собственост на Лукойл. Така нагласиха законите, че просто да нямаме никакъв внос. Хем да ти трябва митнически склад, хем да съхраняваш за колко време гориво в него. Нямаш право примерно да го съхраняваш в съседни на нас страни. Все пак не забравяй кой е пръв приятел с тиквата и основен спонсор.

 

Ето и една статия по темата:

https://clubz.bg/75737-dyrjavata_dyrji_nisyk_akciza_na_gorivata_uslujva_na_lukojl

 

Между другото от Митниците отказваха да предоставят данните. Трябваше на всички инстанции да бъдат осъдени за да покажат каква е собствеността на митническите складове. Да не забравяме и как от Лукойл всяка година декларират как работели на загуба и нямат никаква печалба. По едно време имаше бъзик, че са единствената рафинерия в света която работи на загуба. Едва ли са единствената, но другите вероятно са във Венецуела и подобните на тях.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам, ама ми се струва, че преработващите разходи в съответната държава са някакъв малък дял от сегашната цена. Може би най-много пари отиват за лицензи за добив, проучване на полето, транспорт, подръжка на съоръжения и т.н. - все неща които в повечето случаи не са в страната консуматор.

Очевидно нямаш никаква представа за какво става въпрос и говориш пълни глупости! Всичките изброени от теб неща, са включени в цената на суровия петрол, който ни се продава! Все едно да дадеш 2 бона за айфона и после да ти начилят транспорт, проучвания, труд и не знам си какво! Как така купуваш суровина и после ще и плащаш изброените неща???

 

netroot Плащат някакви, но мизерни данъци за печалбите, които правят: 640x.jpg?_=1511433622

 

Венецуела добиват по един от най-евтините начини петрол и имат най-големите доказани залежи, та и те не работят на загуба :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...