Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Чай ся!.....

Гадо, не си обективен. Казармата в която си бил (а и аз също) няма нищо общо с триъгълника (Грудово, Звездец, Елхово) дето се правеше пушечно месо.... Там целта беше мат'ряла да се научи да се страхува повече от ефрейтора отколкото от куршума! На местото дето ние бяхме поне се отнасяха с нас като с човешки същества....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тоя Техномаркет да не затваря? Какви са тия цени?

Вуфера, който си взел е на нормална цена 200лв.

 

Тоя център е САМО 30лв. Нормалната му цена е поне 150-200.

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-c120-cherry-09006279

Още един

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-c525-ch-09039342

 

И още един

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/jamo-e-5cen-2-black-00001222

 

На някой ако му трябва централен говорител да поръчва без да се чуди.

 

Съраунд комплект Yamaha - 29лв.

 

https://www.technomarket.bg/tonkoloni/yamaha-ns-p60-bl-09048422

 

Чак ме е яд, че имам.

Не затваря.

Обърни внимание, че това са единични бройки в някой си магазин.

Може да са наистина последни бройки, но аз лично бих заложил на върнати и отремонтирани такива.

Link to comment
Share on other sites

Чай ся!

Покажи ми къде съм споменал, че казармата се намира някъде в градацията кофти, по-кофти и най-кофти, или пък в тежко, по-тежко, най-тежко! Това, че вие сте слушали едни приказки за Кучо-вълчо като деца, и като сте пораснали продължавате да им вярвате и да се плашите от Вълчо, си е лично ваш проблем. Тоест, показват една определена липса на НЕЩО. Ама се спирам до тук, щото по-нататъшните разисквания по въпроса ще са като да обясняваш на кьорав по рождение, що е то цвят ;)

 

Колкото до другото. Изказвал съм лично мнение, на база обща култура и впечатления. Съвсем не съм натрапвал никому мнението си като специализирано и меродавно. И при разумни доводи отсреща винаги бих го променил. Та доводът ми не отпада (ти си избери с коя от пишkитe ми да си го мериш).

Честно казано не съм слушал страшни истории за казармата, по-скоро олигофренски и пълни с простотии - кой каква тъпотия е успял да извърши! Просто ми е писнало да слушам, как най-върховното губене на време трябвало да се върне, защото по някакъв начин щяло да формира по-добри личности и по-мъжки характери. Това за мен е поредна абдикация от задължението за възпитание в семейството и прехвърлянето му на училище, казарма и не знам си кой! Пак казвам - видяхме го нагледно с бакшиша, страхлива безполезна отрепка, която за да не се разкара да остави едно бебе до районно управление го праща на смърт и това, че не го е приел на сериозно е глупост - аз ти опирам пистолет в главата и изпълняваш каквото ти кажа в продължение на час, ама същевременно не ме приемаш на сериозно??? 

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не съм слушал страшни истории за казармата, по-скоро олигофренски и пълни с простотии - кой каква тъпотия е успял да извърши! Просто ми е писнало да слушам, как най-върховното губене на време трябвало да се върне, защото по някакъв начин щяло да формира по-добри личности и по-мъжки характери. Това за мен е поредна абдикация от задължението за възпитание в семейството и прехвърлянето му на училище, казарма и не знам си кой! Пак казвам - видяхме го нагледно с бакшиша, страхлива безполезна отрепка, която за да не се разкара да остави едно бебе до районно управление го праща на смърт и това, че не го е приел на сериозно е глупост - аз ти опирам пистолет в главата и изпълняваш каквото ти кажа в продължение на час, ама същевременно не ме приемаш на сериозно??? 

Въобще не съм съгласен с теб. Да, врно е, че казармата в голямата си част е простотия, но също така, казармата наистина теизгражда като мъж. Най малкото се научаваш на ред, бойни умения с оръжие и придобиваш поне малко усещане за чест и достойнство.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се съглася с това. Прекалено много мърляви и разтурени мъже, които са посетили казарма познавам. Или не са научили много, или знанията не са се запазили дълго.

 

И пак се стига до момента, в който едни извличат едно, други извличат друго.

Link to comment
Share on other sites

...придобиваш поне малко усещане за чест и достойнство.

 

Ти сериозно ли? В нашата казарма? Ако си служил преди 1989 може, ама след това... Заеби... Ние казарма нямаме, ние военни нямаме. Ние имам едни толупи нещастни, дето за нищо не стават и само искат увеличение на заплатите и превилегиите, а в същото време си продават дрехите, които им се полагат и са платени с пари от нашите данъци, бачкат поне на още едно място, нещо частничко, без фирма, разбира се. Отделно крадат от фиктивно наети имоти и т.н. и т.н. И за тях велика дейност е да изринат плаца зимата. Това, според празните им глави е достатъчно, за да получават 2000лв. заплата...

 

Единствените, на които свалям шапка са пилотите! Това са интелигентни хора, чиято работа е наистина рискова, но заради останалите 99% от техните колеги,които не се наядоха, няма пари за летателни часове и тези хора само си губят времето и формата...

Link to comment
Share on other sites

Към края на годината сме и си мисля,че е ужасно тъпо да оставят 31 декември за официален работен ден.Сещайте се колко ще се работи тогава.

Link to comment
Share on other sites

Гадо, не си обективен. Казармата в която си бил (а и аз също) няма нищо общо с триъгълника (Грудово, Звездец, Елхово) дето се правеше пушечно месо.... Там целта беше мат'ряла да се научи да се страхува повече от ефрейтора отколкото от куршума! На местото дето ние бяхме поне се отнасяха с нас като с човешки същества....

На против!

Лайното безгръбначно е такова по рождение, осакатено природно. Карма или както искаш го наречи.

Идеята ми е, че хората с вътък попиваха нужното за година и половина-две, вместо с'тинката да им дрънчи по чарковете, докато пада в продължение на десетина -петнадесет години. А такива хора няма значение в кой род войска са служили. Веско, а.к.а Килеринчо е бил именно в онзи триъгълник и е мъж, който имам удоволствието да считам за приятел. А аз с клепоухи мекотели не дружа!

 

Честно казано не съм слушал страшни истории за казармата, по-скоро олигофренски и пълни с простотии - кой каква тъпотия е успял да извърши! Просто ми е писнало да слушам, как най-върховното губене на време трябвало да се върне, защото по някакъв начин щяло да формира по-добри личности и по-мъжки характери. Това за мен е поредна абдикация от задължението за възпитание в семейството и прехвърлянето му на училище, казарма и не знам си кой! Пак казвам - видяхме го нагледно с бакшиша, страхлива безполезна отрепка, която за да не се разкара да остави едно бебе до районно управление го праща на смърт и това, че не го е приел на сериозно е глупост - аз ти опирам пистолет в главата и изпълняваш каквото ти кажа в продължение на час, ама същевременно не ме приемаш на сериозно??? 

Прочети горното!

 

Ти сериозно ли? В нашата казарма? Ако си служил преди 1989 може, ама след това... Заеби... Ние казарма нямаме, ние военни нямаме. Ние имам едни толупи нещастни, дето за нищо не стават и само искат увеличение на заплатите и превилегиите...

Абсолютно сериозно  ;)

Служил съм март 90- септември 91. И Съвсем отговорно мога да твърдя, че в моето поделение, от моя род войска, нямаше нито един офицер, който да не беше тотален пич и мъжкар. От прекия ми началник (ст.лт.), през началник щаба (под.полк.), та до командира (майор). Нарочно не споменавам фамилиите и номера на поделението, понеже ще е обидно и срамно заради последвалото им житейско положение, в следствие на `демократично` наложеното унижение на армията ни. И превръщането на такива хора в обикновени манифактурни и сервизни работници.

 

П.п. Не бъркай старшинките тиловаци (винаги са били тотални селяци и мизерници) с офицерите по призвание!

Link to comment
Share on other sites

Интересна тема, почти никога не съм взимал участие досега, където и да се е коментирала.

Да, демокрацията, но докато се случи това, за което се говори, имаше едни близо...10-тина години, които мога да нарека "остатъчни". Също като поколенията от футболистите ни, затова и до към 2000-та година поизскочиха последните качествени и талантливи такива. Та и с армията така - докато се разграби, нареже и отнесе всичко, сиреч реформира :)

 

Като син и внук на военни (майор и полковник) съм седял в казармата немалко дни като по-малък, за много колеги и приятели на баща ми имам впечатления през годините и мога да кажа две неща: с право хората, далеч от "военното дело" омаловажават, говорят подигравателно или обидно от една страна и от друга - много горди и принципни хора с чест и морал имаше сред лошия материал, който идваше най-вече от по-ниско-разредните военнослужещи.

Да, особено до 89-та година военните се ползваха с големи привилегии, имало е хора, които са се възползвали от това по не най-правилният начин, но е факт, че за човек с ясна мисъл и съзнание, какво се очаква от него и какво трябва да прави в казармата - е можел да научи много неща, без да е "жертва" на малоумщината или във времето след това да говори негативно за нея. Точно обратното. Много големи и дълги приятелства са се създали именно в нея. Убеден съм, че именно там се раждат и оформят мъже.

Моето детство е белязано от това и много спомени ми изникват. През годините, например често лели, бабички и прочие са ме наричали "сина на военния", също така си спомням как са идвали да блъскат вратата нощем, счупвали са прозорци, огледала, фарове на колата ни и тем подобни, защото им бяха спряли далаверата с кражба на нафта и прочие в казармата, но пък и си спомням как като ходих при дядо ми нямаше по-голяма радост като му отворя куфарчето с медали и си ги закича, както и докато му разглеждам снимките по площадите с големите червени килими да посрещат "важните държавни особи" от София и чужбина. Спомням си също така като се изнасяха танковете за западните ни съседки, на гарата в Асеновград, като си дете цялата тази техника, която превозва танка, разтоварва и го после се товари на композицията, всичко изглежда наистина огромно. Като си от по-добрата и съвестна страна на нещата усещането е много по-различно от всеобщото схващане. Моят баща все още го спират мъже, които са служели при него, разпознавайки го на улицата. Разговорите са много искрени и сърдечни. Смятам, че това е най-добрата оценка за годините назад.

 

Link to comment
Share on other sites

Точно в момента се сещам за 9 човека, които: "живеят под наем" в апартамента на сестра си/братовчедка си/баба си. Работят извън работно време, често си взимат фалшиви болнични, за да могат да бичат частното, с нетърпение чакат да си вземат новите камуфлажи, кубинки и прочее, за да ги пуснат в OLX или продадат на някой комшия, като ходят и се хвалят с това наляво-надясно. Крадяха ток с години, преди да подменят електромерите с такива, на които хората от EVN не могат да повлияят и т.н. и т.н...

Link to comment
Share on other sites

Въобще не съм съгласен с теб. Да, врно е, че казармата в голямата си част е простотия, но също така, казармата наистина теизгражда като мъж. Най малкото се научаваш на ред, бойни умения с оръжие и придобиваш поне малко усещане за чест и достойнство.

Това като за махленски пиянски приказки на по ракия и за истории на децата и внуците става, но ако опрем до факти и деиствителност се оказва, че са пълни глупости! Виждаме ги големите изградени мъже с усещането за чест и достойнство - бакшиша от последния случай (който беше на видимо около 60 години, та е карал баш от "изграждащата мъже с чест и достойнство казарма") безполезна саможива отрепка! Това ли е мъжът от казармата с чест и достойство? Защото ако беше някой по-млад, който не е минал през там, щяхте дирекно да обвините липсата на казарма! Ето ви го представителната извадка с действия в реална ситуация, а не на по чашка, разказвайки за "мъжеството си"!!! 

 

На против!

Лайното безгръбначно е такова по рождение, осакатено природно. Карма или както искаш го наречи.

Идеята ми е, че хората с вътък попиваха нужното за година и половина-две, вместо с'тинката да им дрънчи по чарковете, докато пада в продължение на десетина -петнадесет години. А такива хора няма значение в кой род войска са служили. Веско, а.к.а Килеринчо е бил именно в онзи триъгълник и е мъж, който имам удоволствието да считам за приятел. А аз с клепоухи мекотели не дружа!

 

Прочети горното!

 

Абсолютно сериозно  ;)

 

Ако става нещо от теб, ще стане и без казарма! Точка! Ако си лайно, лайно ще си останеш! Точно пък въпросният индивид Килеринчо, е единствения който ми е слагал warn + disable, защото в някакъв спор нещо се бяхме сдъвкали и той като един истински мъж се възползва от малкото власт, което му дава модераторството! Доста мъжко! Имаше и съвестни модератори, които естествено премахнаха disable и бяха написали, че не виждат никаква причина за това (не се познавам с никой от тях)

 

Точно в момента се сещам за 9 човека, които: "живеят под наем" в апартамента на сестра си/братовчедка си/баба си. Работят извън работно време, често си взимат фалшиви болнични, за да могат да бичат частното, с нетърпение чакат да си вземат новите камуфлажи, кубинки и прочее, за да ги пуснат в OLX или продадат на някой комшия, като ходят и се хвалят с това наляво-надясно. Крадяха ток с години, преди да подменят електромерите с такива, на които хората от EVN не могат да повлияят и т.н. и т.н...

Това е защото са истински мъже с чувство за чест и родина!

 

Интересна тема, почти никога не съм взимал участие досега, където и да се е коментирала.

Да, демокрацията, но докато се случи това, за което се говори, имаше едни близо...10-тина години, които мога да нарека "остатъчни". Също като поколенията от футболистите ни, затова и до към 2000-та година поизскочиха последните качествени и талантливи такива. Та и с армията така - докато се разграби, нареже и отнесе всичко, сиреч реформира :)

 

Като син и внук на военни (майор и полковник) съм седял в казармата немалко дни като по-малък, за много колеги и приятели на баща ми имам впечатления през годините и мога да кажа две неща: с право хората, далеч от "военното дело" омаловажават, говорят подигравателно или обидно от една страна и от друга - много горди и принципни хора с чест и морал имаше сред лошия материал, който идваше най-вече от по-ниско-разредните военнослужещи.

Да, особено до 89-та година военните се ползваха с големи привилегии, имало е хора, които са се възползвали от това по не най-правилният начин, но е факт, че за човек с ясна мисъл и съзнание, какво се очаква от него и какво трябва да прави в казармата - е можел да научи много неща, без да е "жертва" на малоумщината или във времето след това да говори негативно за нея. Точно обратното. Много големи и дълги приятелства са се създали именно в нея. Убеден съм, че именно там се раждат и оформят мъже.

Моето детство е белязано от това и много спомени ми изникват. През годините, например често лели, бабички и прочие са ме наричали "сина на военния", също така си спомням как са идвали да блъскат вратата нощем, счупвали са прозорци, огледала, фарове на колата ни и тем подобни, защото им бяха спряли далаверата с кражба на нафта и прочие в казармата, но пък и си спомням как като ходих при дядо ми нямаше по-голяма радост като му отворя куфарчето с медали и си ги закича, както и докато му разглеждам снимките по площадите с големите червени килими да посрещат "важните държавни особи" от София и чужбина. Спомням си също така като се изнасяха танковете за западните ни съседки, на гарата в Асеновград, като си дете цялата тази техника, която превозва танка, разтоварва и го после се товари на композицията, всичко изглежда наистина огромно. Като си от по-добрата и съвестна страна на нещата усещането е много по-различно от всеобщото схващане. Моят баща все още го спират мъже, които са служели при него, разпознавайки го на улицата. Разговорите са много искрени и сърдечни. Смятам, че това е най-добрата оценка за годините назад.

Нормално така да мислиш, след като семейството ти е в системата цял живот! Ако погледнем обаче фактите, нещата стоят коренно различно! Освен да си клатят краката и да крадат каквото могат какво е свършила нашата армия след Втората световна? Битки ли е печелила, от инвазия ли ни е пазила, като дойде прехода помогна за смяната на режима ли какво? Или просто и те се възползваха и грабиха каквото успяха! Какво са свършили за стотиците милиарди потънали там през последните 70 години, освен че окрадоха и разпродадоха оръжия за маса пари, купувани с държавен бюджет? Тошко Славков и той сигурно разправя, дядо му колко добър, кадърен и неразбран човек е, но това не променя действителността!

Link to comment
Share on other sites

Ето едно клипче на което попаднах одеве, пак виден представител на "старите мъжкари" в лицето на Боко Тиквата и кортежа му! Няма нищо по-мъжко от това да спреш линейка с може би умиращ човек, за да преминеш!!!!

 

 

 

Тук малко се объркаха разговорите за "хора ходили в казарма" и "военни".

Нещата са неразривно свързани! Нали ходилите в казарма, са ходили да попиват знания, мъжество, чест и не знам какво си от военните!
Link to comment
Share on other sites

Българската казарма по мои най-общи впечатление, за тези , които са я изкарали по-леко, е била един вид по-друг айляк, подобен на студентските години. Научват се на скатавки, тарикатлъци, номерца, различни мурафети, научават се някои и други лафове и вицове. 

Редът на който те учи, е да ставаш всяка сутрин в 5, криво-ляво да се научиш да се шиеш, гладиш и препираш и да се къпеш за 5 мин. 

 

А на всичко отгоре не си малко истории, които съм чувал за разни гаври, издевателства, в някои случаи довели до самоубийства. 

Link to comment
Share on other sites

Един - двама тотално смесихте нещата с някакви лични (пред)убеждения. Чак ги поосрахте. Нищо - философИя да има, така се прогресира  ;)

Абсолютно убеден съм, че няма никакъв смисъл от продължение на дискусията тук.

По-добре дори да направя друго - сега през терасата видях един отдавнашен по-големичък камък, хрумна ми, че може да го поваря пред блока в казана някой друг час - мисля, че има шанс да поомекне  :lol:

 

P.S.

С уговорката, че се шегувам и приемам мненията, нищо лично (форум е, не е на живо и често нещата не се усещат правилно ;) )

Link to comment
Share on other sites

Един - двама тотално смесихте нещата с някакви лични (пред)убеждения. Чак ги поосрахте. Нищо - философИя да има, така се прогресира  ;)

Абсолютно убеден съм, че няма никакъв смисъл от продължение на дискусията тук.

По-добре дори да направя друго - сега през терасата видях един отдавнашен по-големичък камък, хрумна ми, че може да го поваря пред блока в казана някой друг час - мисля, че има шанс да поомекне  :lol:

 

P.S.

С уговорката, че се шегувам и приемам мненията, нищо лично (форум е, не е на живо и често нещата не се усещат правилно ;) )

Е опитвам се да споря с няколко човека едновременно, белким поне един двама вържат, че нещо съвсем умря форОма напоследък. Освен това аз говоря с факти, вие изтъквате убеждения и локуми, защото знаете че фактите са на моя страна. Същевременно знам, че казармата им е болна тема на много хора :lol:

Link to comment
Share on other sites

Моят коментар по-скоро беше споделяне, а не като отговор на някой конкретно. Просто не свързвам моята идея и лични, реални наблюдения с вечните теми за "Боко Тиквата" и Бай Тошо. Коя голяма организация (частна и държавна особено) не е по някакъв начин с течове и кражби? Ако някой от нас го сложат в някое голямо производство или транспортна фирма или да не продължавам... дали ще има злоупотреби? И айляци, и мрънкачи, и скатавки, и крадци?

Това значи ли, че ние по презумция сме същите? Или, че не можем да създадем добри практики с добри кадри?

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че добрите кадри са пасивни и обезверени и предпочитат да идат в чужбина, където нещата са по-добре уредени. А активни, пробивни и без грам угризения са именно наглите селски тарикати, които властват от толкова години в държавата. А по мои наблюдения вторите са сериозно мнозинство.

Link to comment
Share on other sites

Моят коментар по-скоро беше споделяне, а не като отговор на някой конкретно. Просто не свързвам моята идея и лични, реални наблюдения с вечните теми за "Боко Тиквата" и Бай Тошо. Коя голяма организация (частна и държавна особено) не е по някакъв начин с течове и кражби? Ако някой от нас го сложат в някое голямо производство или транспортна фирма или да не продължавам... дали ще има злоупотреби? И айляци, и мрънкачи, и скатавки, и крадци?

Това значи ли, че ние по презумция сме същите? Или, че не можем да създадем добри практики с добри кадри?

Естествено, че има и добри и съвестни кадри, дори и в най-прогнилите организации! Аз не казвам, че точно твоите роднини са такива, но на фона на другите се губят. Аз говоря за цялостен резултат от самата организация - армия и милиардите потъващи там! Тези същите милиарди от бюджета можеха да отиват за по-полезни неща, като заплати на учители или пенсии на хора, живеещи в жестока мизерия!

Link to comment
Share on other sites

Ако някой от нас го сложат в някое голямо производство или транспортна фирма или да не продължавам... дали ще има злоупотреби? И айляци, и мрънкачи, и скатавки, и крадци?

 

Това само показва, че лошите ябълки са си лоши ябълки с или без казармата, та грандиозното възпитание, което доста хора приписват на казармата не е точно в резултат на казармата.

 

И пак да кажа, че аз лично не визирам професионалните военни, а задължителната наборна служба.

Link to comment
Share on other sites

 

Ангеле, поръчах една такава пръчка за на децата стаята. То сигурно е няква шитня, но те не са чак толкова претенциозни, но ако имам проблем с настройките, ще те тормозя за съвети.

Искам да кажа, че Техномаркет са най-големите шибаняци на света. Днес дойде въпросния буфер с куриер от Варна. Прибрах го включих го и се оказа, че не работи. Реших, че проблема може да е от мен, от кабела, от самата ми уредба и т.н. Грабнах го и отидох в магазина им на пазарджишко шосе за да го тествам там. Момчетата бяха много любезни, пробваха с най-различни кабели, на различни уредби и не тръгва... От магазина ме посъветваха да се обадя на националния им телефон. Обадих се и ги попитах защо ми го пращат, след като най-вероятно са на ясно, че не работи. Отсрещния цървул взе да ми обяснява да съм го връщал и до две седмици щели да ми преведат парите по банка. Аз все пак така и така бях в магазина го занесох до сервиза, щото се надявах да го оправят, не държа на парите. От сервиза още като го видяха направо ми казаха, че няма как да стане, щото те вече нямали договор с Джамо и няма как да го сменят, щот нямат друг. Просто ще стои месец в сервиза и пак ще трябва да правят протокол за връщане на пари и за това направо да съм го пращал като рекламация отново в магазина във Варна, щото от там съм го поръчал и съответно само от там могат да ми върнат парите. Не знам каква е тая политика на маркета, имам чувството, че просто въртят безлихвено едни пари, щото се оказа, че проблема не е само при мен.

 

В тоя ред на мисли, аз твърдо съм решил да взема на децата някъв буфер за стаята им, но реално не ми се дават много пари, стаята е малка и не им трябва нещо мощно. Харесах един Canton в Базара, смятам да го поръчам. Woox-e някво наблюдение имаш ли към тази марка?

 

Produktkennzeichnungen
  • Marke
    Canton
  • Modell
    AS 5
  • eBay Product ID (ePID)
    114194771
Produkt Hauptmerkmale
  • Farbe
    Silber
  • Verbindung
    Kabelgebunden
Zusätzliche produkteigenschaften
  • Konfiguration
    Einzelner Subwoofer
  • Spitzenleistung
    100W
  • Subwoofer
    Mit Subwoofer
  • Prinzip
    Aktiv
  • Bauform
    Aktiver Subwoofer, 1 Weg
  • RMS-Leistung
    100W
  • Frequenzbereich
    38 Hz-140 Hz
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...