Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Е да де, разликата в цената в статията е няколко цента - точно толкова колкото писах в предишните постове

Да де, ама сравняването така на абсолютната стойност е малоумно, защото акцизът им е по-голям от нашия! Това е подобна глупост на тази, която повтарят управляващите - доходите се увеличиха средно с 3% тази година примено ура, ама инфлацията като е 5-6%, тогава увеличили ли са се реално доходите?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Знаете ли историята за 6-мата слепи мъже и слона? 

Тази история толкова много ми напомня за изострените дискусии както в обществото, така и в тукащния форум:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qPlJWk8-b4E
 

Аз не се смятам за по-различен от никой от 6-мата слепци...  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Емда, ама римляни вече не съществуват. Има нек'ви' талянци, които не са баш преки потомци на римляните. Да не кажа хич...

Днешните италианци са толкова наследници на древните римляни - колкото ние сме наследници на българите при Симеон Велики. Само че днешните италианци имат усет за красивото и го ценят. Ценят си и историята. Въпреки, че не страдат от липса на корупция и организирана престъпност, древните монументи се пазят, няма молове на тяхно място, клошарите им не палят базилики, за да могат да ги бутнат и огромната им съкровищница от шедьоври на архитектурата и изкуството си седят, не се продават на черно, както с почти всичко, което открият тук. Защото ги ценят. За достатъчно голяма част от обществото им не са глупава купчина камъни или някакви мацаници.

 

Също - видях точно двама души да се разхождат по анцуг. Единия беше от нашата група, другия говореше на висок глас на руски. Макар и да не блести от чистота града и по малките улички да си има мърсотия, не видях един да люпи семки, да си хвърлят боклуците произволно, изпушения фас да го метне през прозореца, или на кръстовището да изтръска пепелника.

 

Отделно - от великите български царства не съм видял един величествен монумент, който като видя да ахна. Нещо, което времето и варварите да не успеят да унищожат. Щото като ми посочите османците, като разрушители - Рим е бил плячкосван и опожаряван много пъти. Но пантеона и колизеума са все още там. И не само те...

 

Ред: Да не забравяме също така, че "нек'ви италианци" са ни дали имена като Микеланджело, Леонардо Давинчи, Рафаело, Бернини, на тях дължим ренесанса.

Link to comment
Share on other sites

 

Да ама не са минали през най-големите разрушители - 50 години комунизъм и неговото наследство, в което живеем днес! Ти не написа ли "к*р" някъде? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Рим си е бил център на познатия свят няколко столетия, така че няма как да е останал без история :).

 

То верно е въпрос на вкус ама на мен лично ми идва много мръсен, Шумен, деорганизиран, пък броят на африканците е по-висок за да се чувствам комфортно... Пък и лятото не е за ходене там заради жегата.

Link to comment
Share on other sites

Днес научих какво означава Ш стикера на задното стъкло, което руснаците масово използват. В случай, че и друго сте се чудили, ето го обяснението в Реддит: https://www.reddit.com/r/russia/comments/13tbs6/i_saw_these_ш_stickers_everywhere_while_in_russia/

Link to comment
Share on other sites

Тоя Вальо Златев по новините направи уж разбивка на цената на А95 и изкара, че Лукойл бензиностанциите при цена 2.08 имат 1 стотинка печалба  :Facepalm: Естествено малоумните журналисти не го атакуваха с неудобни въпроси...

Link to comment
Share on other sites

Eмаг са ебати цървулите. Поръчах си едни тонколони на черния петък, а те ще дойдат чак на 10-ти. На мен ми мина сякъв мерак за тези колони.

Link to comment
Share on other sites

Излишно се ядосваш.На ЧП не само при Емаг,но и много други онлайн търговци вече се правят хиляди поръчки за хиляди артикули от всякакъв калибър.Доставчиците,логистиката и куриерите са натоварени на макс.

10 декември е изглежда срока,който са планирали за доставка на поръчаното от кампанията-и на мен ми писаха тази дата за поръчаната лежанка.И тя не е минала ,за да имаме някакви претенции.

Link to comment
Share on other sites

Абе така е, ама всички други от близкото ми обкръжение си получиха поръчките, даже някой вече ги върнаха, а аз още една седмица ще чакам.

Link to comment
Share on other sites

@charmock те емаг са малко като алиекспрес - различни търговци продават при тях. Единия търговец може да е добре организиран и подготвен за черния петък, друг да е супер претоварен с поръчки и зле организиран. Така че от емаг то емаг разликата е голяма. Но да, общо взето покрай черния петър много хора реват от забавяне. Дори и моята проходилка за лаптоп, дето сигурно аз и още максимум един човек да сме се излъгали да вземем - я чаках повече от обичайното.

Link to comment
Share on other sites

На мен за всичко (общо три различни артикула от различни търговци) ми подадоха дата десети. Миналата сряда всичко се изчисти като доставки. Две от нещата ми дойдоха понеделника, а третото в сряда.

 

Седя си аз, пия си бирата и си размишлявам.... Купих си днес тъмен козел, приятна бира, никак нелоша, дори приемливо добра, но честно казано, Столично Бок е в пъти по-добро питие.Дори по-добро от майката на майките-Гинес драфт. Разочарован съм от чехите. И да, за пореден път го казвам, на Загорка трябва да им дадат златен медал за марката Столично. Всичките им четири разновидности са супер бири. Евала.... Вече мисля да не експерементирам. Залагам си на Столично и т'ва е. Наздраве!

Link to comment
Share on other sites

На мен за всичко (общо три различни артикула от различни търговци) ми подадоха дата десети. Миналата сряда всичко се изчисти като доставки. Две от нещата ми дойдоха понеделника, а третото в сряда.

 

Седя си аз, пия си бирата и си размишлявам.... Купих си днес тъмен козел, приятна бира, никак нелоша, дори приемливо добра, но честно казано, Столично Бок е в пъти по-добро питие.Дори по-добро от майката на майките-Гинес драфт. Разочарован съм от чехите. И да, за пореден път го казвам, на Загорка трябва да им дадат златен медал за марката Столично. Всичките им четири разновидности са супер бири. Евала.... Вече мисля да не експерементирам. Залагам си на Столично и т'ва е. Наздраве!

Уффф стига с тая бира бе човек, не ти ли се пикае постоянно. Аз от една седмица се наливам с ром и кола...много ми е яко.

Link to comment
Share on other sites

Ами, не. Не ми се пикае. И като се замисля, не бях пил бира повече от два месеца...Пък и я пия за кеф, не за да я пренасям. На ракия или червено вино бях напоследък...

Link to comment
Share on other sites

ПРОХОДИЛКА ЗА ЛАПТОП?! Ясно че е коригирано, но ми стана интересно какво е

Взех си повдигаща поставка за лаптоп с охлаждане. Която като дойде - изглежда като нещо правено от продукти събирани от сметището и сглобявано от китайски първокласници в междучасието. Аз я кръстих инвалидна количка за лаптопи, колегите - проходилка.

Link to comment
Share on other sites

Абе така е, ама всички други от близкото ми обкръжение си получиха поръчките, даже някой вече ги върнаха, а аз още една седмица ще чакам.

Както Ви казах куриерските фирми са претоварени-визирам служителите.В друг форум се споменава за разпределителен център на голяма и съответно известна компания,където дневно минавали 25 000 пратки.Мениджърите пак не са съобразили и не са наели допълнително хора.Нищо чудно да има напуснали особено ако не компенсират по някакъв начин работниците си и не плащат по КТ.Така че не Емаг имат някаква вина за евентуално забавяне.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...