Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аз за трета поредна година ще изкарам 10 дни на Шкорпиловци за 300 лв. за цялото семейство - голяма къща с двор, градина, външа кухня и барбекю :) Живот и здраве на 31.08 застъпвам :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Вие като ходите по нашето чврноморие се поинтересувайте къде и колко са радиационите пясъци. Преди време четох едни стряскащи геоложки анализи...

Link to comment
Share on other sites

А също и анализ на стафилококи, ентерококи и т.н. :lol:
Особенно актуално тази година. 3 случая около мен за няма и месец морски 'екстри'. Аз лично пострадах в Созопол и поради липсата на лекар стигнах до Бургас за една инжекция Деган! Силно ще се замисля догодина.
Link to comment
Share on other sites

От няколко дни се каня да потърся нещо в OLX. Преди малко сядам, пиша си каквото ми трябва и... сайтът падна... Кеф ли бе, да го опишеш...

Link to comment
Share on other sites

Може би се опитват да оправят формата си за ресетване на пароли :lol:

Някакъв галфон си направи регистрация там с моя e-mail, и както обикновено правя - го потвърдих само с идеята да си го "прибера" (тоест да му сменя паролата). Влизам, цъкам "забравих си паролата" и... мейла не дойде. Та дълги и тъжни комуникации, накрая ги накарах да ми изтрият акаунта, за да го регистрирам наново...

Един бастун го регнах в gepime и elmaz, щото си беше направил експресна поръчка от някакъв сайт с моя мейл, та ми пратиха негов адрес, телефон и к'во ли още не :lol:

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че адмнистрацията ни цака по всякакви възможни начини в полза на определени 'частни' фирми. Поредната дивотия която ще засегне основно юридическите лица. От 01.02.2018 Агенция Митници изисква всичко да минава електронно през сайта им, дори искане за митническо представителство от DHL примерно. Преди ставаше с еднократно пълномощно. Дотук добре, даже супер. Обаче, при регистрацията на 2ра от 3 стъпки се изисква електронен подпис. Пак нищо лошо, 2018та сме все пак. Слагаме подпис на физическо лице, защото на стъпка 1 се регистрира именно такова с атрибут ЕГН. След 15на мин дзверене в инсталации инрестартиране на браузъри, щото нема кой да затвори сесията с проверка минаваме на т.3 рвгистриране на икомически оператор от собственика на фирмата регистриран по-рано. Уж всичко минава нормално обаче на пощата се получава отказ! Пак дзверене и четене 20мин къде сме сбъркали. Оказва се че се изисква по заповед на г-н ДИРЕКТОРА НА АМ в електронния подпис да има атрибут ЕИК на юридическото лице! БААМ едни лесни пари за издаващите подписите. Ако имам 4 фирми ще ми трябват 4 подписа! Ма*****ка им да.....крадлива мързелива!

Link to comment
Share on other sites

А на мен ми минава, че напоследък съм станал доста разсеян и като хвърля нещо някъде из нас, после не мога да си го намеря. :P

Днес например пак търся една миниатюрно дистанционно, дето е за управление на един лазер и съм го затрил нейде...така и не го намерих, но пък докато го търсех, случайно намерих едно найлоново пликче с няк'во изсъхнало кълбо вътре - то пък се оказа едно от "вечните растения", дето виреят в пустините и когато няма вода, стоят изсъхнали на топка с години, а при първия дъжд - отново се съживяват, после като стане пак суша, пак се свива на суха топка и така...него пък го бях взел още миналата година, пъхнал съм го по инерция в едно чекмедже и съм забравил за него. Викам си - хубаво, дистанционното не намерих, но намерих неумираемото растение, я да взема да го сложа във вода и да му направя един time lapse с екшън камерата, почнах да търся камерата...и нея я няма да я *** и в камерата. Мене ако питате...това е световна конспирация - нарочно почнаха да правят всичко супер малко, та да го губиш непрекъснато и после да си купуваш ново - камери, флашки, микро SD карти..аз и затова имам по много от всичко, щото ги губя, после купувам други, а по някое време все пак си ги намирам. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ти, дето периодично опразваш складовете на китайците за всякакви глупости - нормално е да си се зарил в щуротии, които не можеш да намериш :lol:

Link to comment
Share on other sites

А на мен ми минава, че напоследък съм станал доста разсеян и като хвърля нещо някъде из нас, после не мога да си го намеря. :P

Днес например пак търся една миниатюрно дистанционно, дето е за управление на един лазер и съм го затрил нейде...така и не го намерих, но пък докато го търсех, случайно намерих едно найлоново пликче с няк'во изсъхнало кълбо вътре - то пък се оказа едно от "вечните растения", дето виреят в пустините и когато няма вода, стоят изсъхнали на топка с години, а при първия дъжд - отново се съживяват, после като стане пак суша, пак се свива на суха топка и така...него пък го бях взел още миналата година, пъхнал съм го по инерция в едно чекмедже и съм забравил за него. Викам си - хубаво, дистанционното не намерих, но намерих неумираемото растение, я да взема да го сложа във вода и да му направя един time lapse с екшън камерата, почнах да търся камерата...и нея я няма да я *** и в камерата. Мене ако питате...това е световна конспирация - нарочно почнаха да правят всичко супер малко, та да го губиш непрекъснато и после да си купуваш ново - камери, флашки, микро SD карти..аз и затова имам по много от всичко, щото ги губя, после купувам други, а по някое време все пак си ги намирам. :laughing1:

 

За флашки, Микро СД карти и други подобни си купих ето такова. Супер идейно. :) Тъкмо и натурията стана по-малко по бюрото.

 

61YcAc2AIvL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

При теб става, при мен не - твърде много неща има на "бюрото ми"...всъщност даже ми трябват още две "бюра"...ама пък за тях ми трябва и още една стая, та пак не става. ;)

 

П.П. Всъщност сега като се огледах, на единия компютър вдясно имам едно празно 5.25" чекмедже за хард диск - мога да ги слагам там...ама пък не мога да пълня всичко там, че много има за пълнене и губене. :P

Link to comment
Share on other sites

Флашките и картите само ;)...кабелите са няколкостотин метра обща дължина и оборотните съм ги окачил по стените, а ако сметна и ония, дето ползвам за озвучаване навън - със сигурност ако ги навържа ще докарат няколко километра. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата,че комбинацията от нашенските пощи и мексиканските е покъртителна.Получих писмо адресирано до мен от септември 2017...вчера.Вече китайците ми се струват фурии с техния един месец :-)

 

П.п това за 15 usd...

Link to comment
Share on other sites

Флашките и картите само ;)...кабелите са няколкостотин метра обща дължина и оборотните съм ги окачил по стените, а ако сметна и ония, дето ползвам за озвучаване навън - със сигурност ако ги навържа ще докарат няколко километра. :rolleyes:

Като пишех “кабелите”, имах предвид кабелите за телефон, защото аз такъв съм сложил.

Link to comment
Share on other sites

Току що гледах новините и има епидемии от морбили в Сърбия, Румъния и Гърция! В България имало общо 8 случая от началото на годината, като повечето били от хора пътували в чужбина, те се чудя дали това е заради задължителните имунизации или може би американските ни братя ни пазят от заразата с ХААРП?

Link to comment
Share on other sites

Това за ХААРП ако не е давано по телевизията или написано в интернет, значи е долна лъжа!

Аз съм по-склонен да вярвам, дет се дължи на братята. Въпреки, че и това ако не е оповестено в гореупоменатите масмедии, значи, че е нищожно и следователно абсолютен булшит.

 

П.п. Тия нашенските случаи да не би да са били измежду мангал... ъъъ... ромските ни гастарбайтери, щот те са май основното ядро на антиваксърската ни клика?

Link to comment
Share on other sites

Това за ХААРП ако не е давано по телевизията или написано в интернет, значи е долна лъжа!

Аз съм по-склонен да вярвам, дет се дължи на братята. Въпреки, че и това ако не е оповестено в гореупоменатите масмедии, значи, че е нищожно и следователно абсолютен булшит.

 

П.п. Тия нашенските случаи да не би да са били измежду мангал... ъъъ... ромските ни гастарбайтери, щот те са май основното ядро на антиваксърската ни клика?

Като нищо да са били, ама по новините не казват шибан мангустер, а български гражданин...

Link to comment
Share on other sites

Ааа като си ваксиниран, има ли шанс да се заразиш ? 

 

То пише, че се предава и по въздушно капков път. 

Би трябвало да не може или да я изкараш много леко. Това било една от най-заразните болести познати на хората каза лекарят, който интевюираха.

Link to comment
Share on other sites

между рапа и чалгата няма кой знае каква разлика. :laughing1:

По-скоро между Криско, Слави Трифонов и циганския оркестър няма кой знае каква разлика. 

Щото разликата между това, което прави Криско и рап-а е като от компотите до компютрите :) Слави че е прост чалгаджия едва ли някой някога се е съмнявал, а оркестър китка са ясни- те поне нямат претенции да бъдат нещо повече от това, което са :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...