Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Да, но не иска (категоричен е).

 

...а иначе, от другата тема, само ще спомена, че едната от професионалните ми многоканални аудиокарти с която записвам, струва малко по-малко от 860 лв....не че би му свършила работа тъй като е със съвсем друго предназначение, но ми се струва излишно изхвърляне и прахосване на пари за целта на задачата. ;)

 

П.П. Другият, който напоследък го замества изцяло по брой постове (и с подобаваща дължина на всеки пост) е tedy, така че балансът е налице. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да, но не иска (категоричен е).

 

...а иначе, от другата тема, само ще спомена, че едната от професионалните ми многоканални аудиокарти с която записвам, струва малко по-малко от 860 лв....не че би му свършила работа тъй като е със съвсем друго предназначение, но ми се струва излишно изхвърляне и прахосване на пари за целта на задачата. ;)

 

П.П. Другият, който напоследък го замества изцяло по брой постове (и с подобаваща дължина на всеки пост) е tedy, така че балансът е налице. :laughing1:

 

В другата тема проблема, не е че струва 860лв, а че струва $200 и му го продават за 860лв.

Link to comment
Share on other sites

Все тая - щом е готов да ги даде...не че му броя парите, но е тъпо.

 

Не. Безсмислено е. Качеството не отговаря на цената. За 860лв ще вземе по-добър продукт. Това е нереална надценка.

Link to comment
Share on other sites

Знам, затова го определих като тъпо - едно заради неприличната надценка на нашенския продавач, а и имам някаква обща представа колко струват качествените елементи, които се влагат в един такъв уред.

Link to comment
Share on other sites

Ако изкаш нещо качествено ти препоръчвам да се насочиш към ЕргоТрон https://www.ergotron.com/en-us/products/mounts/multi-monitor

 

Ето как би изглеждал един техен вариант:

45-231-200_av2-orig.jpg

Мерси. Харесва ми като цяло че може да се подреждат както един до друг, така и един върху. Определено изглеждат добре и цената е малкл в горния край за мен, но намерих този линк за $280. Само че може би ще искат ДДС и Мито. Ще ги дебна за промоции некви, защото грам не ми е спешно, ако ги намалят по някакви cyber mondaya etc. Мога и да се въползвам.

 

https://www.amazon.com/gp/product/B0036RDOT8?ie=UTF8&tag=etaleusergotron-20&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B0036RDOT8

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че сте се заприказвали за мен :D... Мерси за сравнението, ама аз далеч не съм на нивото на педантичност и търпение на Дедото. 

 

В другата тема проблема, не е че струва 860лв, а че струва $200 и му го продават за 860лв.

Точно! Проблемът е в неистовата надценка. 

 

 

Мерси. Харесва ми като цяло че може да се подреждат както един до друг, така и един върху. Определено изглеждат добре и цената е малкл в горния край за мен, но намерих този линк за $280. Само че може би ще искат ДДС и Мито. Ще ги дебна за промоции некви, защото грам не ми е спешно, ако ги намалят по някакви cyber mondaya etc. Мога и да се въползвам.

https://www.amazon.com/gp/product/B0036RDOT8?ie=UTF8&tag=etaleusergotron-20&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B0036RDOT8

Това, което си посочил е по-скъпо тъй като всеки монитор се мести самостоятелно - колкото по-статична е, толкова по-евтина би била. По-разрови се и съм сигурен, че ще намериш вариант за около 200лв. Провери в amazon.de, amazon.it, amazon.co.uk - никой от сайтовете не изисква да плащаш допълнително ДДС и мито. 

 

Няколко съвета: 1) повечето им продукти са до 24 инчови монитори, така че внимавай да не се излъжеш, 2) бих ти препоръчал да си купиш дръжка (Ерготрон продават такива) с която да местиш екрана, че аз скапах подсветката на няколко монитора.

 

97-718-009_lg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Помислено ли е за организация на кабелите? Според повечето интериорни дизайнери безжичното пренасяне на електричество отдавна е факт, но в настоящата реалност за съжаление изоставаме :-)

Link to comment
Share on other sites

А на мен, откакто Ferante започна да пише по-активно във форума, постовете на дедото вече почти не ми липсват...сега остава да го научим да стои на 35 градуса и всичко ще е топ. :P

Но с жилетка.... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Да, но не иска (категоричен е).

Аз така и не разбрах защо Дедо се разсърди така, че не иска и да чуе за форОма, но наистина липсата му е сериозна.  :(

Link to comment
Share on other sites

Помислено ли е за организация на кабелите? Според повечето интериорни дизайнери безжичното пренасяне на електричество отдавна е факт, но в настоящата реалност за съжаление изоставаме :-)

Да, помислено е. Кабелите имат възможност да влезнат в рамото на стойката и ако имаш отвор на работния плот, то небиха се виждали. . 

Link to comment
Share on other sites

Преместих се на ново място. От 2 седмици се опитвам да си пусна интернет. Първо се оказа, че кабелите за оптиката на coolbox в апартамента ми са прекъснати някъде и трябва бая да се кърти, за да се отстрани проблема. Отказах на този етап. След това пуснах заявка към vivacom. Дойдоха техници и се установи, че нямат ток (ония техните кутийки, дето висят тук-там) и сега чакам другата седмица по някое време вече да прокарат. Освен, ако пак не се появи друг проблем! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Ванка, това е яко животно! Сигурно и офроуда му се отдава! :)

Не става за офроуд. Нисък е и отделно е адски тежък. Абсурд да го удържа в гората. Иначе на мястото на което съм се снимал се стига по асфалтов път.
Link to comment
Share on other sites

Не става за офроуд. Нисък е и отделно е адски тежък. Абсурд да го удържа в гората. Иначе на мястото на което съм се снимал се стига по асфалтов път.

Да си жив и здрав и да си го караш със здраве. Аз съм човек който съм успял да си изпълня всички мечти....с изключение на тази с мотора. Просто имам един страх от дете. Но пък това не пречи да се радвам искренно на хора като теб. Наздраве.

Link to comment
Share on other sites

Да си жив и здрав и да си го караш със здраве. Аз съм човек който съм успял да си изпълня всички мечти....с изключение на тази с мотора. Просто имам един страх от дете. Но пък това не пречи да се радвам искренно на хора като теб. Наздраве.

Мерси. Аз по принцип от много години исках да си взема такъв тип мотор. Като се замисля са повече от 10 години. Все отлагах и отлагах. В началото на годината преровях един канадски сайт за обяви и попаднах на тази машина :). За 1-2 дена си организирах транспорта и я поръчах. Не му мислих много много. Импулсивно стана всичко. Страшно доволен съм, че го направих. Трябваше и по - рано, но... Иначе за страха си е така. Много неща могат да ти се случат. И на мен вече ми се случиха една част. Разходките обаче са страхотни и самото пътуване и всичко.
Link to comment
Share on other sites

...с изключение на тази с мотора....

В момента в който си купиш разбираш колко си изпуснал. Аз преди години катастрофирах зверски,доста време не се бях качвал,с лека завист и малко тъга в окото гледах прелитащи покрай мен щастливи хора на мотори и... така до момента в който един приятел почти зорлем ми даде мотора си.Спортна 600-ка 120 коня...Така не бях се кефил от много време, два резервоара издухах един след друг без да сляза от него :-) и всичко си дойде на мястото, такава терапия е,не познавам нещастен моторист.Колкото и да ти е криво и смотано,вадиш машината,слагаш каската и потъваш в друг свят.

Link to comment
Share on other sites

Абе не се съмнявам, че е голям кеф, ама аз лично ценя живота си повече. Като знам какви травми съм си докарал с колело, предпочитам да живея... Евентуално някой ден, като съм дърт и богат (и с два гаража) - може да си взема нещо като на Ванката и да обикалям...

Link to comment
Share on other sites

Абе не се съмнявам, че е голям кеф, ама аз лично ценя живота си повече. Като знам какви травми съм си докарал с колелото...

Едва ли ще намериш човек дето да не си цени живота :-)Въпроса е как ще го изживеш тоя живот.Някои го проспиват пред телевизора примерно.Безопасно е(е може да се изтърсиш от дивана и да навехнеш нещо).Други грабят с пълни шепи...Сигурен съм на 100% че гмуркането в морето е в пъти по-рисково от каране на мотор.Темата е доста обширна,щом си фен на колелото може да пробваш с малък като кубатура крос,в гората...пък току виж ти харесало :-)

Link to comment
Share on other sites

Това е другия проблем - може да ми хареса :) В момента нямам времето да се занимавам с настоящите си хобита, камо ли за още едно :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...