Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Мдам, това за мръсния въздух е така, за съжаление. Никога не ми лепне така кожата на другия край на света, колкото и да ми е жега и да се потя. Това е супер гадно - прахолякът и мърсотията са уникални. Обаче града е много добре променен откъм инфраструктура. Много приятно се шофира по новите булеварди и с някои изключения като че ли няма толкова идиоти или просто са се изнесли към морето. :lol:

 

А как усещаш "приятното" чакане на "умните" светофари? Да си минавал по Коматевско шосе...? :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А как усещаш "приятното" чакане на "умните" светофари? Да си минавал по Коматевско шосе...? :grin:

Не ми прави впечатление, може би защото не бързам за никъде. Кефи ме възможността за правене на обратен завой на доста от кръстовищата (при нас тази маневра е забранена). Отмерването на времето оставащо до смяната на червено/зелено също е много добро решение. Изобщо има сериозен напредък, а най-много се изкефих на заличаването на прословутите павирани булеварди (Васил Априлов и 6ти септември) с мазен асфалт, които по едно време бяха станали като офроуд трасе. :)

Link to comment
Share on other sites

Би ли споделил Услугите на коя фирма ползва за наем на автомобил.

Не опрях до там. Роднините се оказаха с толкова излишни коли, че се надпреварваха да ми предлагат различни варианти. :)

Link to comment
Share on other sites

Не ми прави впечатление, може би защото не бързам за никъде. Кефи ме възможността за правене на обратен завой на доста от кръстовищата (при нас тази маневра е забранена). Отмерването на времето оставащо до смяната на червено/зелено също е много добро решение. Изобщо има сериозен напредък, а най-много се изкефих на заличаването на прословутите павирани булеварди (Васил Априлов и 6ти септември) с мазен асфалт, които по едно време бяха станали като офроуд трасе. :)

Интересно,мненията на хора дето се прибират за малко са почти изцяло положителни ...дали сме останали тук само песимисти да виждаме само отрицателните неща...

Link to comment
Share on other sites

Хората, които се прибират само за малко, виждат само "лъскавата страна".

Няма как в пълнота да се усети цялата простотия.

В цитирания случай за бул. Васил Априлов, не знам дали има статистика колко магазини фалираха и колко фирми се преместиха, докато трае съизмеримия с вечността ремонт.

Link to comment
Share on other sites

Не говорех за палатка.

Ето за тези 2 варианта говорех:

https://www.tomorrowland.com/en/dreamville/accommodations/kokono-packages

https://www.tomorrowland.com/en/dreamville/accommodations/cabana-packages

Не бях видял обаче цената...

А това с дехидратацията ми е доста познато. С мотора го изпитвам доста често. Пиеш зверски количества вода, но почти не ходиш до тоалетна. Много добре си направил, че си изпил толкова много вода.

 

Kokono и Cabana са си Glorified палатки. :)

Проблема с температурите и там го има. Също го има и проблема с опашката за душовете. 40 минути чакане под слънцето, за да се вредиш за душ... За 40 минути се прибирахме до апартамента, където душа си беше само за нас и не струваше 4ЕВРО.

 

Аз нямаше просто как да оцелея ако не бях пил вода. Щях или да припадна, или да започна да изпитвам болки във всички мускули. Веднъж съм се дехидратирал като пиех алкохол - никога повече. 2 дена не можех да ям след това и да пия течности, защото небцето ми беше възпалено от дехидратацията.

 

На 3 пъти бях толкова потен от танцуване, че тениската И дънките ми бяха вир вода. Направо я свалих и се напръсках целия с дезодорант. Косата ми беше все едно излизам от банята.

Link to comment
Share on other sites

 

На палатка не си е работа. Винаги съм се чудил как хората си го причиняват на места на които има възможност да се настанят нормално.

 

Знаеш ли как да се хидратираш след обезводняване? Наливането с вода е много голяма грешка. Продават се напитки с голямо съдържание на елетролити. Солен айрян също е много добър вариант. И постепенно приемане, не 2-3 литра наведнъж.

Link to comment
Share on other sites

Ами единствената разлика е, че не спиш на земята и помещението е малко по-голямо.

Тия пакети свършват преди палатките обаче, защото са по-ограничен брой.

 

Знам ги напитките, но се надявам вече да не се стига до там никога. Беше много неприятно. На следващия ден едва отидох да си взема душ и после 3-4 дни се възстановявах.

Link to comment
Share on other sites

Хората, които се прибират само за малко, виждат само "лъскавата страна".

Няма как в пълнота да се усети цялата простотия.

Не съм съвсем съгласен - простотията много лесно се забелязва, но все пак като гости е редно да се набляга повече на положителните неща. :)
Link to comment
Share on other sites

За който се интересува, в четвъртък започва live stream на фестивала във Wacken Open Air.

И докато сме на музикална вълна искам да кажа, че концерта на Iron Maiden беше повече от епичен. Гледам ги за 4-ти път и за мен това им беше най-доброто изпълнение. Концерта н аДжудас беше с една идея по слаб от колкото съм свикнал да ги виждам и то най-вече заради отсъствието на двамата китаристи Даунинг и Типтън. В петък също имаше добри изпълнения и най-вече Crematory. Иначе самата организация на Хилс оф рок беше гадна, а кетъринга безумно скъп.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съвсем съгласен - простотията много лесно се забелязва, но все пак като гости е редно да се набляга повече на положителните неща. :)

мхмм...

И един бивш премиер казваше: "да гледаме позитивно и да не спекулираме", но след това заведе дело и започна да съди България в Страсбург...

Link to comment
Share on other sites

За който се интересува, в четвъртък започва live stream на фестивала във Wacken Open Air.

И докато сме на музикална вълна искам да кажа, че концерта на Iron Maiden беше повече от епичен. Гледам ги за 4-ти път и за мен това им беше най-доброто изпълнение. Концерта н аДжудас беше с една идея по слаб от колкото съм свикнал да ги виждам и то най-вече заради отсъствието на двамата китаристи Даунинг и Типтън. В петък също имаше добри изпълнения и най-вече Crematory. Иначе самата организация на Хилс оф рок беше гадна, а кетъринга безумно скъп.

Организацията наистина беше зле. Цените също бяха абсурдни. Кетъринга... Бахти и опашките ставаха.

На мен обаче Judas ми харесаха повече от Iron Maiden. Роб Халфорд просто е велик! И Брус Дикинсън беше на страхотно ниво, но просто Роб Халфорд е на друг level :).

Link to comment
Share on other sites

Мисирки, последно, довечера ще има ли сбирка в Йегера или аз да отивам пък който се появи?

Аз вероятно другата седмица ще мога. Ще ти пиша предварително.
Link to comment
Share on other sites

Другата седмица ще имам два-три дни, в които ще обикалям из България, вероятно в началото на седмицата, та ако е в края, да речем четвъртък-петък вероятно ще съм на линия.

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица ще имам два-три дни, в които ще обикалям из България, вероятно в началото на седмицата, та ако е в края, да речем четвъртък-петък вероятно ще съм на линия.

Само понеделник и вторник ще съм в Пловдив. Май ще се разминем този път.
Link to comment
Share on other sites

Само понеделник и вторник ще съм в Пловдив. Май ще се разминем този път.

Може в понеделник евентуално да се видим. Програмата ми е с определена гъвкавост и засега само вторник и сряда ще съм извън Пловдив. ;)

 

ПП. За довечера в Йегера изобщо има ли някой навит, че не става никак ясно?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...