Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Това е другия проблем - може да ми хареса :) В момента нямам времето да се занимавам с настоящите си хобита, камо ли за още едно :)

Тов не е проблем,като се качиш на мотора и другите хобита отпадат :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Проблема с липсата на гараж няма да отпадне. Нежеланието ми да търся такъв също. Поддръжката на още едно МПС ще ми дойде в повече. И не, основното няма да отпадне :) Та има една купчина причини да не желая да се зарибявам с още една животозастрашаваща дрога :) Планинското колоездене, ските и шофирането ми стигат :)

Ред: +1000 на т'ва, дето Ангел написа!

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм на 100% че гмуркането в морето е в пъти по-рисково от каране на мотор.

 

Гмуркането може да е по-опасно, но според мен, там много по-голяма част от оцеляването ти зависи изцяло от теб, докато при карането на мотор, голяма част от оцеляването ти зависи от другите водачи, които както знаем са тотални малоумници. Каквито и рефлекси да имаш, не можеш да обърнеш законите на физиката.

Ако имам избор пред себе си, винаги ще избера варианта, при който по-голяма част от преживяването/оживяването зависи от мен самия.

Link to comment
Share on other sites

всичко си дойде на мястото, такава терапия е,не познавам нещастен моторист.Колкото и да ти е криво и смотано,вадиш машината,слагаш каската и потъваш в друг свят.

Абсолютно!!!

В най-кривите си моменти, просто съм се качвал и съм тръгвал на където ми видят очите. Обожавам да обикалям из Странджа и поради тази причина вероятно почти винаги съм се озовавал най-на края именно там. Има паланки и пътища, които сигурно и навигациите ги не знаят, а за какви гледки става въпрос.... Случвало се е да спирам и да чакам часове наред до изгрева, понеже пътят пред мен, не знайно колко напред е бил плътно покрит с дъждовници. А зазори ли се, тия гадинки се изпокриват и няма да се налага да ги газя. Случвало се е и да ме нападат граничари, докато друсам сутришната круша клекнал зад една драчка. Интересен диалог се проведе със старшито им. После едно от момчетата отиде зад драчката да провери дали истината съм им говорил  :)

Та след два-три дни такава терапия, нещата винаги са ми се нареждали, и дори на моменти ме е било яд на себе си, че решенията са били пред очите ми, а не съм ги виждал.

И изобщо, нищо не може да ти даде това усещане и преживяване, като дългите преходи на мотоциклет.

Адски ми липсва това, а през последните години изобщо нямам време да си угаждам по този начин....

Link to comment
Share on other sites

Малка драка.

Мани ги АТВ-тата. не си карал с тях едни пет-шестотин километра, преди да стигнеш там.

Link to comment
Share on other sites

WOOX,напълно погрешно.Оцеляването зависи САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ТЕБ САМИЯТ!Другите неща са само странични фактори.Важни но стрнаични.Това важи с пълна сила и при каране на кола,колело и каквото се сетиш друго на пътя... казвам го като човек каращ активно ежедневно и по много,с шофьорски стаж над милион и косур км. на всякакви мпс-та.С мотора почти всички опасни ситуации,са типично надценяване и мои грешки.Мои.Последното ми падане беше точно такова,планински път слаб трафик и...трудно обуздаване на импулса...хайсайд и си виждаш номера как се отдалечава без теб по краш тапи...Моя грешка.

Link to comment
Share on other sites

WOOX,напълно погрешно.Оцеляването зависи САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ТЕБ САМИЯТ!Другите неща са само странични фактори.Важни но стрнаични.Това важи с пълна сила и при каране на кола,колело и каквото се сетиш друго на пътя... казвам го като човек каращ активно ежедневно и по много,с шофьорски стаж над милион и косур км. на всякакви мпс-та.С мотора почти всички опасни ситуации,са типично надценяване и мои грешки.Мои.Последното ми падане беше точно такова,планински път слаб трафик и...трудно обуздаване на импулса...хайсайд и си виждаш номера как се отдалечава без теб по краш тапи...Моя грешка.

За жалост въобще не е погрешно. Отидоха си не един и двама мои приятели, които бяха много добри мотористи с много километри зад гърба си! Каквото и превозно средство да караш не зависи всичко от теб самия, а на мотор си няколко пъти по-уязвим към олигофрените на пътя, пукане на гуми от дупки и подобни! И мен много ме кефят моторите, ама загубените ми приятели ме разубедиха да се впусна в това начинание...

Link to comment
Share on other sites

Честито Иване! Уникален мотор и много хубав цвят!:) Пожелавам ти да си го караш със здраве и настроение!:) И за миг не се съмнявам, че реакциите ти са най-добрите след като спаси дивите коне:) и цяла дружина “водолази”!:)

Аз да се похваля, че днес беше първият учебен ден на моето момче! Как бързо лети времето... Също така, че ни приеха в отбора по плуване! Понякога, когато човек не успее да сбъдне мечтите си и ги превръща в мечти на децата си!:)

Link to comment
Share on other sites

Аз да се похваля, че днес беше първият учебен ден на моето момче! Как бързо лети времето... Също така, че ни приеха в отбора по плуване! Понякога, когато човек не успее да сбъдне мечтите си и ги превръща в мечти на децата си! :)

Времето наистина лети... Живи и здрави да сте.
Link to comment
Share on other sites

Прекалено стресов стана града.

Кво няма да е снощи след работа щях да разбия физиономията на един бакшиш! Много скоро наближава момента, в който няма да ми издържат нервите и някой ще си го отнесе здраво!

Link to comment
Share on other sites

Току що гледах новините в Пловдив има най-много диагностицирани с психични проблеми над 21 хиляди?! :blink:

Жена ми е аптекар,работи в квартала в който живем,съвсем сериозно ми заяви веднъж,че нямаме редовни съседи...Кой на антидепресанти,кой алкохолик,кой направо освидетелстван...страшно е положението.

Link to comment
Share on other sites

Жена ми е аптекар,работи в квартала в който живем,съвсем сериозно ми заяви веднъж,че нямаме редовни съседи...Кой на антидепресанти,кой алкохолик,кой направо освидетелстван...страшно е положението.

Допиши и колко са на самолечение.

Link to comment
Share on other sites

Да, сравнително скоро стана сделката. Един приятел скиор много ора, щото бая фирми попаднали под техен контрол, ако не се лъжа Атомик беше една от тях...

Link to comment
Share on other sites

Да, сравнително скоро стана сделката. Един приятел скиор много ора, щото бая фирми попаднали под техен контрол, ако не се лъжа Атомик беше една от тях...

Какво му пречи на него, кой притежава марката?

Link to comment
Share on other sites

Приятел моторист публикува статус със снимки от поредното му пътешествие. Приключи със следното:

П.П. Като си легнах се зачудих колко ли е било яко на масовото нощно каране организирано от мега турбо яката организация София райдърс и колко ли пъти щях да мога да ударя един прекъсвач на мотора в полунощ и малко се натъжих, че не присъствах и, че не мога да се хваля на хората по улиците "Ей, чухте ли ме докато спите в събота? Аз бях тоя, дето в 01:12 издрифти на едикой си светофар." и хората да ми казват "Еее, баси пича, от утре ще пазя моториста още повече!!!". :)))

Сега сериозно. Щастлив съм, че не съм от тези хора и че животът ми е в ПЪЛЕН контраст с техния, но малко ме е срам, че въпреки това със сигурност ме асоциират с тях когато ме видят с Тенерето.


Заради хора като него все още (въпреки всички огън и жупел, който лея словесно) се старая да пазя мотористите и да се съобразявам с тях. Жалко, че е ужасно малцинство...

Link to comment
Share on other sites

И аз много се зачудих с това нощно каране. Разбирам да го направят през деня и то в почивен ден когато няма трафик, но през нощта...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...