Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Вчера сестра ми си е счупила Iphone и предложи да ми го подари, след като го оправи, че си е взела нов, ама и казах, че съм с по-добър (S7) и не ми трябва   :D Честно казано не знам какво толкова ви харесва в този iOS, но вие си знаете :)

 

Иначе моя първи телефон беше това 2002 година подарък пак от сестра ми, и не беше въобще такъв да събува гащите :D

 

 

Ооо, батко... Явно си малък :D

Изобщо първият... мобилен телефон..., който видях, беше нещо с размерите на сегашните мъжки чантички и дори си имаше дръжка за носене и слушалката му беше свързана с жица....

Тежеше къде две кила, че и нагоре. Ама пък беше ебати и гАзарията за онова време. А моят първи беше доста по лек и компактен, само половин кило и нещо :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Първия ми GSM... 2001/2002-ра ми го подариха наш'те :) Ковал съм пирони с него... Дет' вика Гадо - тиранти трябваха, че това ме събуваше...

 

Видял си ти тежък телефон (в предишния ми пост Нокия 1611) - и като твойта моторола съм имал, черна...и нея си я пазя още някъде на тавана...не ми се разкарва да ровя, но ако ги сложа двете една до друга, нокията е точно два пъти по-широка...и по-дълга...и по-тежка...много по-тежка...абе една идея под параметрите за сателитен телефон. :lol:

 

Сега като се замисля май все още пазя почти всички телефони през които съм минал - Моторола 2288, 5-6 сименса от А, М и S сериите, че май пазя даже и два панасоника GD55, които жена ми ползваше преди много години. Чудя се дали да не отворя един мини музей на съобщителната техника от '97-ма насам - все пак това са цели 20 години от момента, в който съм взел първия си мобилен телефон :D

Link to comment
Share on other sites

Ооо, батко... Явно си малък :D

Изобщо първият... мобилен телефон..., който видях, беше нещо с размерите на сегашните мъжки чантички и дори си имаше дръжка за носене и слушалката му беше свързана с жица....

Тежеше къде две кила, че и нагоре. Ама пък беше ебати и гАзарията за онова време. А моят първи беше доста по лек и компактен, само половин кило и нещо :rolleyes:

Ами малък съм - още не съм навършил 29 :D 90те години си играех по улиците и си губех ключовете, кой да ми даде мобилно устройство за 2бона :lol:

Link to comment
Share on other sites

Под творческа дейност имах впредвид Р-то на Р& Д-то.

 

Едит: R&D e Research and Development. За мен лично едно от най-трудните неща у нашенско е правенето на Развойна Дейност. За качествена развойна дейност се изисква дълбоки познания в дадена област и способност да се поставя творчестко начало. Та, причините са много... като се почне от финансови и се стигне до качество на персонала :)

Това е за Мидекс. Съжелявам за авто-цитата :)

Link to comment
Share on other sites

Айде сега пак - като за бавноразвиващи се.

Това е за Мидекс.

 

Мерси, трогнат съм. :P

 

Но е нормално де...все пак двамата сме в две коренно различни области и моите разбирания за "творческа дейност" са съвсем различни от това, за което говориш ; моите са първосигнални и директни, твоите - икономически насочени и леко програмистки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Тя си беше доста елементарна и предвидима, като сценарий тази "сага"! Аз чакам да видя какво ще стане с римейка на Матрицата и какво ще кажат сестри Уашовски :D

Къде я четеш тази новина? Няма никаква официална и потвърдена информация за продължение на Матрицата. А и ако трябва да съм честен, по-добре и да няма,че ако им гледал последния проект (Sence8), ще се отвратиш от гей-пропагандата, която налагат "сестрите". Последният филм, който ми хареса, беше Cloud Atlas 2012-та година въпреки че и там имаше педерастка част. Общо взето от тогава насам нямат нищо свястно.

Link to comment
Share on other sites

Къде я четеш тази новина? Няма никаква официална и потвърдена информация за продължение на Матрицата. А и ако трябва да съм честен, по-добре и да няма,че ако им гледал последния проект (Sence8), ще се отвратиш от гей-пропагандата, която налагат "сестрите". Последният филм, който ми хареса, беше Cloud Atlas 2012-та година въпреки че и там имаше педерастка част. Общо взето от тогава насам нямат нищо свястно.

Сега се зачетох повече, нямало да бъде римейк, а нещо по-скоро като разширяване на историята

Link to comment
Share on other sites

Няма от какво да се престрашаваш толкова. Ако не си обвързан в Apple екосистемата с приложения, музика, филми и задължителна синхронизация с Mac OS, Андроид е много по-гъвкава и озряла операционна система от iOS.

iOS е за начинаещи потребители. За баби, дядовци и момиченца, които отварят само Viber, Instagram и Facebook.

http://www.clubz.bg/52208-trymp_mina_na_iphone_i_zabravi_bojkota_sreshtu_apple

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hwgStSpEkhA

 

Този се учудвам, че само го арестуваха.

Link to comment
Share on other sites

Този се учудвам, че само го арестуваха.

И аз. Това, което не си видял вероятно е как втория е извадил патлака когато онзи тъпак почти прегази колегата му. 

Link to comment
Share on other sites

Чефо, стига с тия корони бе човек, това е напитка за тийнейджъри. :)

 

Да обикаляш американските южняшки щати и да попаднеш на крайпътна кръчма, в която мексикански готвачи сервират нашенско шкембе-чорба - priceless! :lol: :beerchug

shkembe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че не останаха свестни работници по нашите ширини. Преди съм си мислил, че работодателите лоши, не искат да плащат, имат много условия, провеждат ти сумати теста и интервюта, има то кадърни хора бол.... От няколко месеца търсим работници във фирмата и рязко смених позицията.... Дори не искаме кой знае каква квалификация, само желание да се научи човек, 5 чужди езика не търсим дори 1 не искаме. Едни не дигат телефона, други уж с големи възможности, реално са никакви, а претенции до небето... Уговарят интервю, че много искат да работят, а не идват. То хубаво и мен ме мързи, ама някой съвсем ги мързи и не искат пръста да си мръднат, то трябвало да работят, за да вземат заплата.....

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че не останаха свестни работници по нашите ширини. Преди съм си мислил, че работодателите лоши, не искат да плащат, имат много условия, провеждат ти сумати теста и интервюта, има то кадърни хора бол.... От няколко месеца търсим работници във фирмата и рязко смених позицията.... Дори не искаме кой знае каква квалификация, само желание да се научи човек, 5 чужди езика не търсим дори 1 не искаме. Едни не дигат телефона, други уж с големи възможности, реално са никакви, а претенции до небето... Уговарят интервю, че много искат да работят, а не идват. То хубаво и мен ме мързи, ама някой съвсем ги мързи и не искат пръста да си мръднат, то трябвало да работят, за да вземат заплата.....

Според мен тези, които са кадърни  са се реализирали и трудно биха сменили местото. Евентуално за доста по-добро, но по-трудно.

 

Другото е, че част от можещи и знаещи се реализират навън.Откакто сме в ЕС е една идея по-лесно да се реализираш навън стига да си упорит.

 

Идва и фактора опарени от предишен работодател. За 2016 имам 2 примера от побългарени фирми, от които са пострадали работници.

Да не зачекваме и шуробаджанащината, че там ще си изтъркам клавиатурата.

 

Всичко е доста субективно по наще ширини. Аз лично не правя заключения, защото няма константа при нас за която да се хване човек.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че не останаха свестни работници по нашите ширини. Преди съм си мислил, че работодателите лоши, не искат да плащат, имат много условия, провеждат ти сумати теста и интервюта, има то кадърни хора бол.... От няколко месеца търсим работници във фирмата и рязко смених позицията.... Дори не искаме кой знае каква квалификация, само желание да се научи човек, 5 чужди езика не търсим дори 1 не искаме. Едни не дигат телефона, други уж с големи възможности, реално са никакви, а претенции до небето... Уговарят интервю, че много искат да работят, а не идват. То хубаво и мен ме мързи, ама някой съвсем ги мързи и не искат пръста да си мръднат, то трябвало да работят, за да вземат заплата.....

Работници на каква позиция търсите?

Link to comment
Share on other sites

Търсим техници за сглобяване на електронни устройства. По възможност да могат да запояват, ако не, да имат желание да се научат. Редовна смяна, без допълнителни часове. Не се работи събота и неделя и национални празници.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че не останаха свестни работници по нашите ширини. Преди съм си мислил, че работодателите лоши, не искат да плащат, имат много условия, провеждат ти сумати теста и интервюта, има то кадърни хора бол.... От няколко месеца търсим работници във фирмата и рязко смених позицията.... Дори не искаме кой знае каква квалификация, само желание да се научи човек, 5 чужди езика не търсим дори 1 не искаме. Едни не дигат телефона, други уж с големи възможности, реално са никакви, а претенции до небето... Уговарят интервю, че много искат да работят, а не идват. То хубаво и мен ме мързи, ама някой съвсем ги мързи и не искат пръста да си мръднат, то трябвало да работят, за да вземат заплата.....

 

Това нищо не е.

Нашите кандидати през годините вече наброяват 3000. Още търсим хора.

Link to comment
Share on other sites

Къде е местоработата и каква е началната заплата?

 

 

В Кичука сме, начално е 800 бруто.

 

Това нищо не е.

Нашите кандидати през годините вече наброяват 3000. Още търсим хора.

 

Вие търсите разни квалификации предполагам и най-вече, че трябва да знаят отличен Английски. Ако искате и определена компютърна грамотност и по-възрастните ги отсвирвате от воле.....

Link to comment
Share on other sites

В Кичука сме, начално е 800 бруто.

 

 

Вие търсите разни квалификации предполагам и най-вече, че трябва да знаят отличен Английски. Ако искате и определена компютърна грамотност и по-възрастните ги отсвирвате от воле.....

 

Не. Само Английски да знаят. Не е толкова много, нали всички имат претенции, че го знаят така или иначе?

Link to comment
Share on other sites

В Кичука сме, начално е 800 бруто.

 

Напълно нормално никой да не иска да се занимава с вас. Така и трябва да е.

 

Една статия четох скоро, как някакво сдружение на хотелиерите по черноморието говорили с Министерството да облекчат работните визи за молдовци. Понеже гадните българи вече не им се работело за 250 евро. Да, точно без свян си я бяха казали сумата.

Link to comment
Share on other sites

Чак сега погледнах, че заплатата е брутна.

 

 

 

Входни параметри
Брутно възнаграждение 800.00
Категория труд трета
Година 2017
Удръжки от служителя
Фонд Пенсии, Майчинство, Безработица 63.52
Фонд Допълнително Задължително Пенсионно Осигуряване 17.60
Здравна осигуровка 25.60
Общо осигурителни вноски за служителя 106.72
Облагаем доход 693.28
Данък общ доход 69.33
Общо удръжки от служителя 176.05
Резултат
НЕТНО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ 623.95
Link to comment
Share on other sites

Напълно нормално никой да не иска да се занимава с вас. Така и трябва да е.

 

Една статия четох скоро, как някакво сдружение на хотелиерите по черноморието говорили с Министерството да облекчат работните визи за молдовци. Понеже гадните българи вече не им се работело за 250 евро. Да, точно без свян си я бяха казали сумата.

 

Начално колко трябва да плащаме, за някой дето нищо не разбира и нищо не може? Ама той и не иска да се научи даже, камо ли на интервю да дойде. Както казах и взех да защитавам работодателите като ги гледам какви идват. Повечето се правят и на богове на поялника и един резистор не може да запои, ако случайно му дам SMD и веднага шах с пешката и два топа метър. Да иде в Сенсата или сега в Осрам да видим колко ще му плащат.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...