Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

В момента наблюдаваме Гадинът на Шрьодингер. Едновременно се е спрял и не се е спрял, докато не напише нещо :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз викам, че тря'а се спре. В провинция Саскачуан са отменили навремето тази глупост защото така се били стресирали добичетата в животновъдния отрасъл. Значи хората могат да се стресират, а добичетата не. :lol:

 

ПП. Гадо, спри се!

Абе, кой ги е*ава хората в калабалъка, важното е добитъка да е добре...:lol:

 

Гадо, к'во става?Притеснихме се...спря ли се вече или...?

Link to comment
Share on other sites

В момента наблюдаваме Гадинът на Шрьодингер. Едновременно се е спрял и не се е спрял, докато не напише нещо :lol:

Тва аз няма как да го кажа!

Не за друго, ами що така (шрьодингеровски) погледнато съм в ролята на обекта в кутията (който няма как да се самоизмери), чието състояние трябва да бъде измерено от външен наблюдател в качеството му на измервач. ;) И тъй като си приказваме тук за некви квантови дивотии, внезапно се намесва и Принципът на неопределеността, който гласи, че - Първо, действието за измерване на нещо неизбежно нарушава това нещо и така променя неговото състояние. И второ, защото квантовия свят не е конкретен, а вероятностен свят, който притежава по - дълбоко и по-основно ограничение за точността, с която може да бъде определено състоянието на една частица.

И тук вече нещата яко загрубяват, понеже се нахакваме челно в Суперструнната теория, а там нещата леко започват да си ебават майката...

Ерго - Единствено и само заради доброто на душевното ни спокойствие. Моля! Оставете ме на бира и не се пробвайте да ми давате наклон нааа.... къмто минус безкрайност или плюс безкрайност.

 

Както и да е! Тъй като от писането толкова умно звучащи глупости получих едно специфично писукане (около 42 Khz) в лявото ухо. Смятам да туширам това последствие с помощта на една Vega Fina, robusto, Fortaleza 2 и три пръста гроздовица, която е с пет години по-млада от мен. И която е отлежавала в стъклен дамаджан (с дървена запушалка) само последните 15 години от живота си. :shy:

Link to comment
Share on other sites

Според мен е в положение на суперГадиция :lol:

П.П. Боре, бях я тествал тракерската. Нелоша игра, ама дори и сегашното ѝ намаление ми се досвидя. Не струва толкоз...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми това, че ако не беше жалко, щеше да е смешно.

Не симпатизирам по никакъв начин на Марешки, нито на хора като него. Мнението ми е, че политика се прави от политици със съответното образование, опит и прочее, но това как да е.

Чета една "статийка" как всичките коли във Варна, били за изхвърляни и видите ли, това било откак Марешки се появил на пазара с евтините горива. Били паралелен внос, с примеси и едва ли не, сипеш там и край - закъсваш.

Още като отвори първата във Варна, случайно няколко дни след това бях там, карах още някоя от бензинките, тогава газта нещо беше висока като цена спрямо бензина и си викам да направя малко на бензин. Малко малко... с обикалянето 2 резервоара - перфектен бензин и 95 и 100 /по принцип зареждам само 100 октана, но реших да пробвам на тоя 95 и съм без забележки/.

После, на тръгване долях догоре бенз и бутилка газ - отлично качество, не лъже в литрите и т.н.

После бях някъде из Северна България, вече с Дачката - 2 резервоара почти - перфектно гориво, зареждат ми колкото на другите места, минавам същото като пробег, колата не се е оплакала.

Миналата седмица и тука си заредих един резервоар нафталин - пак без забележки.

Та мисълта ми е, що нещо трябва да се оплюва и да се пишат измислици?! Тоя и без това не го виждам да влезе, а и да влезе, то е ясно на кого ще е патерица. Ама каква е тая простотия българска, дето всичко трябва да се очерня.

Link to comment
Share on other sites

И ние сме зареждали на бензиностанцията на Марешки във Варна. Мисля, че Жоро нямаше забележки.

Аз ще се включа с рандъм въпрос...

Има една готина реклама на крушки V-tac, с една мацка, която се прави, че дефилира по подиум, а всъщност е вкъщи и я снима някакъв мъж.

Парчето за фон много ме кефи, ама не мога да го намеря. Някой, Ангеле. Моляяя, помагайте :)

Link to comment
Share on other sites

Тежък въпрос - да купя или да не купя No Man's Sky, сега, като е намалена...

Не.

 

  

И ние сме зареждали на бензиностанцията на Марешки във Варна. Мисля, че Жоро нямаше забележки.

Аз ще се включа с рандъм въпрос...

Има една готина реклама на крушки V-tac, с една мацка, която се прави, че дефилира по подиум, а всъщност е вкъщи и я снима някакъв мъж.

Парчето за фон много ме кефи, ама не мога да го намеря. Някой, Ангеле. Моляяя, помагайте :)

Не гледам телевизия.

Link to comment
Share on other sites

Абе песните ние ще си ги слушаме, щото нямат нищо общо с лайната, а ти земи се спри и ми кажи кво става с помпата  :laughing:

Бал съм ти и помпата, Мисире!

В момента както вече съм ти казвал, страдам от една особено екзотична венерическа болест, тоест - БОли ме xуя...

 

Ама нема се плашункаш, щото до ден-два ще стане. Днес и накупих карантиите. И да ги ебa и в жабарите, за чий чеп им е трябвало да я правят пет степенна!?!

 

П.п. Тва италианец ли е, режи му ръцете от рамената и му ги набивай в задника, щот да не си и помисля да се занимава с техника!

Link to comment
Share on other sites

Според мен е в положение на суперГадиция :lol:

 

П.П. Боре, бях я тествал тракерската. Нелоша игра, ама дори и сегашното ѝ намаление ми се досвидя. Не струва толкоз...

Astroneer мен ме грабна повече, но там графиката е малко so-so И е в early alpha. 

Link to comment
Share on other sites

Аз и Astroneer я гледам от време на време, почнах да заглеждам жанра след Ark, и Osiris new dawn съм си купил (чакайки да излезне нещо интересно, след като за 20-на часа стигнах липсващия endgame. Та... реших да си дам парите за комплект точила :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не разводняваме другата тема. 

 

 

 

Мда, от федералната такса няма как да се избяга. Това което не е написано в линка са таксите за притежание на имота, които за IL не са за пренебрегване. Както и да го гледаш не е чак толкова зле както в Калифорния и Ню Йорк.

 

По спомени едни от най-ниските state такси бяха в Тексас (0%). А ДДС-то в Монтата е 0%. 

 

Аз лично си предпочитам да си плащам повече, ама където и да отида всичко да ми е безплатно и качеството да е на ниво - пътища, образование, и здравеопазване. 

Link to comment
Share on other sites

Аз лично си предпочитам да си плащам повече, ама където и да отида всичко да ми е безплатно и качеството да е на ниво - пътища, образование, и здравеопазване. 

 

Това с безплатното можеш ли да ми посочиш къде изобщо работи? И говорим за качество, а не просто за "безплатно". 

 

Ще ти цитирам нещо, на което попаднах наскоро:

 

"In places like India, the government provides free care for the poor via government hospitals which anyone can walk into the door for any problem. All paid by the government, all run by the government.

Wonder of wonders, even the most desperate poor go there only as a last resort. And why is that? Well, it is because you might well walk in with a Migraine, But you might walk out without a kidney. The poor gets his free care worth Rs 10000 ($160) on the open market, but he walks out without a kidney worth Rs 975,000 (USD 15000) on the black market.

See, the lefties are right! “Free health care” works. Why can’t you reactionaries get that? Probably what they say about lefties having higher IQs is true. You see, they get it!"

Link to comment
Share on other sites

Да не разводняваме другата тема.

 

Смятайки малко с американския щатски калкулатор ме налягат едни мисли, които не знам дали са правилни...вие ще кажете. :)

Чефо, като виден форумен грандоман ( :P ) е въвел сума за облагане 1 милион. Да видим обаче какво става ако въведем в калкулатора една сума близка до тяхната минимална месечна заплата, в случая $2000 (приблизително, просто закръглям, но е същото дори и да въведа 10 бона). Излиза, че всички им данъци, барабар със здравните са около 8%. А как стои въпросът с минималната работна заплата в BG (460 лв) и прилежащите й такси - точно 40% (разделени между работник и работодател) и то без вътре да влизат здравните осигуровки. И какво излиза - че ония мръсни американски капиталисти са далеч по-социални от нашенските... ;)

 

Off/ Ники, дай ми на ЛС графика си за утре следобеда, плийз!

Link to comment
Share on other sites

...15една сума близка до тяхната минимална месечна заплата, в случая $2000 (приблизително, просто закръглям, но е същото дори и да въведа 10 бона)...

 

 

Въвеждай ГОДИШНА заплата, а не месечна. И сега както на доста места приеха минималната надница са е $15/час  значи минималната заплата е около 2600-2700 някъде. Т.е. трябва около 32000 да въведеш

 

Off/ Ники, дай ми на ЛС графика си за утре следобеда, плийз!

Утре след 2 може да ми звъниш. Ако искаш мога и аз да ти се обадя
Link to comment
Share on other sites

Ще ти звънна аз, ама ако още спиш като миналия път, да няма сърдити... :P

 

А за калкукатора - знам, че е на годишна база, но колко американци правят от заплати милион дори и за година...след това - в калкулатора има позиция за социалната осигуровка, това, което тук се удържа всеки месец и си е 40% откъдето и да го погледнеш, но добре - въведи тия $32 000 в който и да е щат и пак изчисли процента, общия...със здравните, щатските и изобщо всичко дето ти взимат да видим дали изобщо ще доближиш тия 40% тука. :)

Link to comment
Share on other sites

Смятайки малко с американския щатски калкулатор ме налягат едни мисли, които не знам дали са правилни...вие ще кажете. :)

Чефо, като виден форумен грандоман ( :P ) е въвел сума за облагане 1 милион. Да видим обаче какво става ако въведем в калкулатора една сума близка до тяхната минимална месечна заплата, в случая $2000 (приблизително, просто закръглям, но е същото дори и да въведа 10 бона). Излиза, че всички им данъци, барабар със здравните са около 8%. А как стои въпросът с минималната работна заплата в BG (460 лв) и прилежащите й такси - точно 40% (разделени между работник и работодател) и то без вътре да влизат здравните осигуровки. И какво излиза - че ония мръсни американски капиталисти са далеч по-социални от нашенските... ;)

 

Off/ Ники, дай ми на ЛС графика си за утре следобеда, плийз!

В малка грешка си. Това medicate ли какво пишеше е за негрите, не за теб(не си здравно осигурен) . За теб всяко ходене на лекар е 100, на зъболекар и очен също. Това без никакви интервенции.(там е в хиляди или десетки хиляди) В момента най-евтините "здравни" са 258 долара на месец(допълнително) в IL и огромен процент хора не могат да си го позволят. Аз също вече не ги плащам. С въпросните здравни - имаш едни 6 бона, които също ще платиш ако влезеш в болница. Тоест на счупена ръка, която струва 50 бона, ти ще платиш 6.

 

Я въведи цифра над 70 бона годишно да видиш какво става. Колко пари не са твои, а как само звучи - 70 хиляди годишно. Никой в моята компания не ги прави. Освен собвщствениците.

 

Винаги цените са брутни.

Ще ти звънна аз, ама ако още спиш като миналия път, да няма сърдити... :P

 

А за калкукатора - знам, че е на годишна база, но колко американци правят от заплати милион дори и за година...след това - в калкулатора има позиция за социалната осигуровка, това, което тук се удържа всеки месец и си е 40% откъдето и да го погледнеш, но добре - въведи тия $32 000 в който и да е щат и пак изчисли процента, общия...със здравните, щатските и изобщо всичко дето ти взимат да видим дали изобщо ще доближиш тия 40% тука. :)

процента зависи дали си семеен и колко деца имаш.

 

Таксите на убър, които платих преди две седмици са 33.5 процента на нетен доход. Това е много важното защото трябва да се изпишат всякакви разходи. Включително и имагинерни, за да паднат данъците.

 

На W2 също е така. Процента нараства с увеличаване на дохода и стига около 45 след преминаването на границата от 100 бона ли беше, не помня. За това хората да пари имат плеяда от счетоводители, а данъците ги плащаме ахмаци като мен.

 

Въвеждай ГОДИШНА заплата, а не месечна. И сега както на доста места приеха минималната надница са е $15/час значи минималната заплата е около 2600-2700 някъде. Т.е. трябва около 32000 да въведеш

 

Утре след 2 може да ми звъниш. Ако искаш мога и аз да ти се обадя

8.75 беше минималната заплата в моя щат до преди година, две. Слагам една корона, че в момента не е 15.

 

Като дори тия 15 са за никъде.

Да не разводняваме другата тема.

 

 

 

Мда, от федералната такса няма как да се избяга. Това което не е написано в линка са таксите за притежание на имота, които за IL не са за пренебрегване. Както и да го гледаш не е чак толкова зле както в Калифорния и Ню Йорк.

 

По спомени едни от най-ниските state такси бяха в Тексас (0%). А ДДС-то в Монтата е 0%.

 

Аз лично си предпочитам да си плащам повече, ама където и да отида всичко да ми е безплатно и качеството да е на ниво - пътища, образование, и здравеопазване.

В щатите безплатно няма. Тука се дере на голямо
Link to comment
Share on other sites

Пламене, всъщност тука готиното на осигуровките започва да става като подминеш 15,000лв месечна заплата. Тогава даже май данъците са по-ниски отколкото ако си с фирма и плащаш данък печалба (10%) + дивидент (5%).

 

 

Я въведи цифра над 70 бона годишно да видиш какво става. Колко пари не са твои, а как само звучи - 70 хиляди годишно. Никой в моята компания не ги прави. Освен собвщствениците.

Те ако собствениците правят по 70 бона на година по-хубаво да затварят. Моите приятели правят повече, дори тези на H1-B (въпреки че май такива вече не останаха)...

 

Слагам една корона, че в момента не е 15

При теб не ама в Сан Франциско и LA е $15.

 

 

В щатите безплатно няма. Тука се дере на голямо

Има и такива моменти като тексас или примерно че ДДСто на места е под 8% а не 20-22% като в европа.

Link to comment
Share on other sites

Има и такива моменти като тексас или примерно че ДДСто на места е под 8% а не 20-22% като в европа.

 

Къде е това ДДС под 8%?

Link to comment
Share on other sites

На гледай и плачи: https://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States

 

Една камара щати са по 8%... всъщност много по-малко са НАД 8% отколкото ПОД... В Тексас където е над 8% е много малко над а не 10% и нагоре да речем...

В Delaware, Montana, Oregon и New Hampshire даже е 0%

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...