Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз си бях взел един шмиргел с двигателче ужким с тази цел... направих 2 ножа на нищо, третия беше един доста масивен, та него успях да заточа, но не съм сигурен дали всъщност не го нащърбих прекалено качествено, та сега просто реже, защото е заприличал на мини-трионче (ама са му много фини гребенчетата и почти не се виждат)... но пък той добре се получи.

 

Останалите вместо да си съсипвам ги точа с едно обикновено точило с 2 камъчета. Като го тръкна няколко пъти и идните 3 дни реже по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, баса бутна един абажур ли е кор ли е... Отвори ми беля и ми изкара акъла. Килата майка думка здраво, отпивам мазно от уискито и бам... Изкарах си акъла. И баса е на под половината от буфера. Много съм благодарен за съветите :)

Link to comment
Share on other sites

Ей това горното само Чефо и евентуално Ангел може да си го разберат. :P

 

Едит: Дешифрирах го! Ключовият момент беше да разбeра, че 'буфер' = 'woofer'.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, баса бутна един абажур ли е кор ли е... Отвори ми беля и ми изкара акъла. Килата майка думка здраво, отпивам мазно от уискито и бам... Изкарах си акъла. И баса е на под половината от буфера. Много съм благодарен за съветите :)

 

Укрепи си аксесоарите. Много е възможно и някой от тях да вибрира и да издава паразитни шумове.

Половината му е много даже сигурно. Моя е на 2/10 и е по-слаб. На мен ми бутна една ваза пълна с вода.

 

И вземи си сваляй/пускай музика с хубаво качество. С YouTube само хабиш системата.

Link to comment
Share on other sites

Плати си за Спотифай акаунт. И без това ресивера ти го поддържа директно и ще ти е много удобно да го ползваш с мобилно устройство.

Link to comment
Share on other sites

Как може в директно включване от Брюксел да кажеш, че имало "чествания" по повод 1 година от атентатите?! Баси, думата ли не знае какво означава, случайно ли го обърка, ама пратили са те чак дотам - подготви си думичките преди да те включат. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Абе...честват те...

 

Друго също ме нервира - заблуждаващите заглавия на новини по сайтовете (книжна преса не чета от години). В случая не говоря за жълтата интернетска преса, а за почти всяка новина в почти всеки сайт.

Примерно - четеш заглавие: "Собственикът на българската Actavis може да уволни 6000 души"...какъв извод си вадиш от това заглавие? Че щом собственикът на българската фирма ще уволнява, значи ще уволнява тук, наш персонал. В един момент си задаваш въпроса - абе колко човека аджеба работят в Актавис, че ще уволнява 6000 от тях...че те не са ли толкова всичките....и от любопитство цъкваш на линка.  Там вече ти се изяснява, че всъщност бройката не била точно 6000, а около 5000-6000 или още по-точно - май 5000 и изобщо не ставало дума изцяло за наш персонал, а за персонала във всичките клонове на фирмата по света. Един вид "не били компютри, ами компоти...и не сме ги изнесли, ами са ни ги върнали", ако ме разбираш... :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Така е, с бомбастично заглавие те карат да цъкнеш на линка...иначе няма как да те заинтригуват за да прочетеш новината.Обърни внимание, че почти всички статии са така....с бомбастични заглавия...И мен ме дразни, но вече спрях да им обръщам внимание...

Link to comment
Share on other sites

През главата ми минава 40% compounded annual return on investment. :lol:

Аматьор, на бас, че един бирен културист е направил повече!
Link to comment
Share on other sites

Пак се почна...

И преди съм се възмущавал от същото при родните телевизии, но вече стават смешни...

 

Преди малко БНТ ме убеждават по новините си, че тяхната телевизия била най-гледаната в деня и нощта на изборите, малко преди тях пък БТВ слага в новините си долните графики и се тупа в гърдите, че минала конкурентите по гледаемост в пъти...довечера ще гледам НоваТВ да видя те пък с колко стотин процента са минали предишните двама...

btv1.jpg

btv2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Резултатите на трите телевизии са от три различни пийпълметрични организации. Напълно нормално тези резултати от всяка една да са абсолютно точни.

Link to comment
Share on other sites

Знам, но е нелепо всеки път при някое важно събитие като избори, олимпиада, световно първенство или посрещане на папата...да се биеш в гърдите колко си велик, колко си гледаем и как превъзхождаш всички останали с много, поръчвайки си сам изследването на конкретна агенция и давайки някакви изолирани от понятието "новина" цифри. Това, което всеки път изнасят трите основни програми изобщо не дава каквато и да е полезна информация, защото показват само собствената си истина каквато им се иска да бъде, но не и обективната такава.

 

Едит: Преди малко минаха новините на НоваТВ - какво ли съм пил за познаване...та, к'во викаш Румба - кое от трите е вярното, че да разбера кой от трите са го гледали най-много? :P

nova0.jpg

nova1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Задължително четиво! За всякакви фили/фоби и т.н. сънародници...

Всяка държава си има плюсове и минуси. :)

 

За мен най-хубавото у нашенско е свободията (в това включвам и последните истински диви планини в Европа) и може би най-трудното е творческата дейност.

Link to comment
Share on other sites

Това за творческата дейност не го схванах много в какъв смисъл го каза, ама карай. ;)

 

А на мен ми минава през главата, че преди да направи Аватар, Джеймс Камерън със сигурност се е разходил до тия секвои долу. :online2long:

 

П.П. Между другото...чака се продължение или даже няколко продължения на сагата.

 

 

Sequoiadendron+giganteum+trunk.jpg

 

sequoiaForestCalifornia.JPG

Link to comment
Share on other sites

Под творческа дейност имах впредвид Р-то на Р& Д-то.

 

Едит: R&D e Research and Development. За мен лично едно от най-трудните неща у нашенско е правенето на Развойна Дейност. За качествена развойна дейност се изисква дълбоки познания в дадена област и способност да се поставя творчестко начало. Та, причините са много... като се почне от финансови и се стигне до качество на персонала :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...