Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Of course. Поненеже разбрахме, че охрана и чистачки взимат по 1500 ако не давате поне 2000 лв. няма какво да се разкарвам.

Преди известно време ни трябваше на нас човек. Предложих на няколко човека от форума. Стартовата заплата беше 40 000 евро на година чисто. Няма данъци и т.н. Медицински застраховки са включени. Е нито един човек не се нави дори за интервю. Смятай какви са вече доходите в Пловдив ;).
Link to comment
Share on other sites

За администриране или нещо друго?

Не, поддръжка по - скоро. Тя е малко по обхватна длъжността, но е основно за съпорт. Няма нужда от познания в сървъри.
Link to comment
Share on other sites

Преди известно време ни трябваше на нас човек. Предложих на няколко човека от форума. Стартовата заплата беше 40 000 евро на година чисто. Няма данъци и т.н. Медицински застраховки са включени. Е нито един човек не се нави дори за интервю. Смятай какви са вече доходите в Пловдив ;).

 

Само като кажеш, че става въпрос за Босна и 2/3 са се отказали поне. В Пловдив едва ли има и 0.1%, които взимат подобна заплата, колко я вадят толкова пари по друг начин е отделен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Само като кажеш, че става въпрос за Босна и 2/3 са се отказали поне. В Пловдив едва ли има и 0.1%, които взимат подобна заплата, колко я вадят толкова пари по друг начин е отделен въпрос.

За Босна е да, не е за Пловдив. Но си мислих, че е атрактивно за хора от Пловдив. Оказа се, че не е.
Link to comment
Share on other sites

За Босна е да, не е за Пловдив. Но си мислих, че е атрактивно за хора от Пловдив. Оказа се, че не е.

 

Ако си търсех работа в момента, изобщо нямаше да се замисля.

Не ми се рискува да загубя сигурна позиция, за несигурна такава обаче. Предполагам ме разбираш. :)

Link to comment
Share on other sites

 

При теб има и други фактори и затова не те привлича. Все пак ги обсъдихме ;). Иначе работата си е сигурна за поне 5 години напред.
Link to comment
Share on other sites

Един се върна под друго име 6 месеца след като вече беше идвал веднъж и аз казах, че според мен не трябва да го наемаме, щото е филмар. Мислеше, че сме го назначили фиктивно да работи при нас след предния път, за да създаваме изкуствено търсене в IT сферата, водени от корпоративен интерес.

:wtf: :Facepalm:

 

 Ти за малко да го вземеш май теста до колкото си спомням. Ако беше ползвал Гугъл, щеше да направиш достатъчно точки да минеш летвата. :)

Yep, ама квото - такова :)

Link to comment
Share on other sites

За Босна е да, не е за Пловдив. Но си мислих, че е атрактивно за хора от Пловдив. Оказа се, че не е.

 

Атрактивно заплащане, но дестинацията не е атрактивна по нашите ширини. Та както казах 2/3 ще откажат само заради това, като се добавят и други фактори, нищо чудно да отказват.

 

Ако си търсех работа в момента, изобщо нямаше да се замисля.

Не ми се рискува да загубя сигурна позиция, за несигурна такава обаче. Предполагам ме разбираш. :)

 

Какво ти пречи? Знаеш теста, винаги ще те вземат обратно ако искаш да се върнеш и си вършил работата. Съмнявам се кой да е работодател да откаже на работник, който знае какви възможности има.

Link to comment
Share on other sites

Какво ти пречи? Знаеш теста, винаги ще те вземат обратно ако искаш да се върнеш и си вършил работата. Съмнявам се кой да е работодател да откаже на работник, който знае какви възможности има.

Той е шефче ;).

 

Атрактивно заплащане, но дестинацията не е атрактивна по нашите ширини. Та както казах 2/3 ще откажат само заради това, като се добавят и други фактори, нищо чудно да отказват.

Какво точно визираш под атрактивна дестинация?
Link to comment
Share on other sites

Какво ти пречи? Знаеш теста, винаги ще те вземат обратно ако искаш да се върнеш и си вършил работата. Съмнявам се кой да е работодател да откаже на работник, който знае какви възможности има.

 

Че политиката на фирмата е ако един служител се махне, да не се връща. На всичкото отгоре, дори да се върна - няма да съм на същата позиция, а ще съм на по-ниското ниво.

Той е шефче ;).

 

Какво точно визираш под атрактивна дестинация?

 

Предполагам, че Париж, Лондон, Берлин, Барселона, Мадрид, Будапеща. Ей такива, големи градове.

За мен също би било плюс по принцип. Ясно е, че ще е по-скъпо, но все пак... Едно е да живееш в Берлин, друго е да живееш в Босна някъде.

Link to comment
Share on other sites

Че политиката на фирмата е ако един служител се махне, да не се връща. На всичкото отгоре, дори да се върна - няма да съм на същата позиция, а ще съм на по-ниското ниво.

 

 

Предполагам, че Париж, Лондон, Берлин, Барселона, Мадрид, Будапеща. Ей такива, големи градове.

За мен също би било плюс по принцип. Ясно е, че ще е по-скъпо, но все пак... Едно е да живееш в Берлин, друго е да живееш в Босна някъде.

За живеенето да. Има и плюсове и минуси. Един колега например отиде в Париж. Вярно не лошо място, обаче цените... как да се изразя: не са никак приятни. Човекът който си намерихме идва от Канада... Всеки си има различни приоритети. И на мен ми се иска да се прибера в Бг, но е невъзможно дори на половината от сегашната заплата да взема в Пловдив. Разбира се заплатата е само един от факторите, но на този етап съм се захванал с разни неща които в момента не ми пречат. Другото е, че имам адкси много свободно време, което си е изключително важно.
Link to comment
Share on other sites

Не, поддръжка по - скоро. Тя е малко по обхватна длъжността, но е основно за съпорт. Няма нужда от познания в сървъри.

 

Супер си е позицията, особено с такива изисквания/заплата, но за всеки със сериозна позиция в ИТ това ще е като да се върне в първи клас :))

Та и това е фактор, не само мястото. :)

Link to comment
Share on other sites

При такъв годишен доход

40 000 евро на година чисто

 

половината да заделяш за един петгодишен период ще имаш база да стартираш СВОЙ собствен проект КЪДЕТО искаш КАКВОТО искаш. :))

Link to comment
Share on other sites

Атрактивно заплащане, но дестинацията не е атрактивна по нашите ширини. Та както казах 2/3 ще откажат само заради това, като се добавят и други фактори, нищо чудно да отказват.

 

 

Какво ти пречи? Знаеш теста, винаги ще те вземат обратно ако искаш да се върнеш и си вършил работата. Съмнявам се кой да е работодател да откаже на работник, който знае какви възможности има.

Мда ама едва ли ще се радваш като работодател, ако някой си тръгва ей така и после когато му скимне иска да се връща :) Все пак докато го няма ще назначат някой и после, като реши да се връща трябва да го гонят ли :)

Link to comment
Share on other sites

Супер си е позицията, особено с такива изисквания/заплата, но за всеки със сериозна позиция в ИТ това ще е като да се върне в първи клас :))

Та и това е фактор, не само мястото. :)

Такава е позицията която беше свободна. Изключително рядко е някой да напусне. На няколко години да имаме такъв случай.
Link to comment
Share on other sites

При такъв годишен доход

половината да заделяш за един петгодишен период ще имаш база да стартираш СВОЙ собствен проект КЪДЕТО искаш КАКВОТО искаш. :))

О да, прекрасен доход ако искаш да инвестираш в нещо странично което да носи пари :)

 

Такава е позицията която беше свободна. Изключително рядко е някой да напусне. На няколко години да имаме такъв случай.

Да де, аз конкретната позиция коментирам, просто давам още една гледна точка. При такива заплати е нормално хората да се държат, а и до колкото разбирам има и достатъчно свободно време та комбинацията е перфектна :)

Link to comment
Share on other sites

Да де, аз конкретната позиция коментирам, просто давам още една гледна точка. При такива заплати е нормално хората да се държат, а и до колкото разбирам има и достатъчно свободно време та комбинацията е перфектна :)

Въпросната позиция има доста свободно време + 36 работни дни отпуска. Аз ако обаче кажа с какво съм и ....
Link to comment
Share on other sites

Не, поддръжка по - скоро. Тя е малко по обхватна длъжността, но е основно за съпорт. Няма нужда от познания в сървъри.

Хм аз гледах за програмисти в онзи списък и да ти кажа не бяха особено добре платени позициите. Освен да съм гледал на грешното място...

Link to comment
Share on other sites

Хм аз гледах за програмисти в онзи списък и да ти кажа не бяха особено добре платени позициите. Освен да съм гледал на грешното място...

Онзи списък е малко по - различно. Понеже програмистите не са хора и затова е така. Там заплатите са според това дали имаш и поне малко мениджърски задължения или не. Вероятно това което им е трябвало е било не много опитен програмист и е нисък "grade". Grade B са обикновени позиции, grade A са и леко мениджърски. Това не означава да ръководиш хора. Отделно имат и цифри. Получава се така, че B6 e много висока позиция(главният програмист/администратор) и т.н., но A2 примерно получава много повече пари. Отделно и зависи в коя държава те водят. Изобщо доста е сложна системата там. Ти по - скоро вземи участвай на някой техен търг. Че има едни нечовеци от София ми разправяха, че в техен търг на тема програмиране са били на принципа ден десетилетие храни... и са печелили...
Link to comment
Share on other sites

Преди известно време ни трябваше на нас човек. Предложих на няколко човека от форума. Стартовата заплата беше 40 000 евро на година чисто. Няма данъци и т.н. Медицински застраховки са включени. Е нито един човек не се нави дори за интервю. Смятай какви са вече доходите в Пловдив ;).

Ванка, не е въпроса до парите. Преди шест години нямаше да се замисля грам. Сега не стоят така нещата. Предполагам, че можеше и да успея да убедя жена ми да дойде с мен (наистина го обсъдихме), но знам, че няма да е щастлива там. Аз не мога да съм удовлетворен, когато най-важния ми човек не е щастлив. Това е и една от основните причини да искам да се върна в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

@Antares - напълно подкрепям твоето мнение. 

 

И аз на времето мислех да се завърна в Пловдив и го обсъждахме с жена ми. При нас нещата всъщност бяха подобни на вашите. 

Link to comment
Share on other sites

Ей това IT сферата не живеете в реалността. Много вдигнахте мизата, не останаха 'аргати'. Да не говорим за 'занаятчийските' сфери на бизнеса където всяко изделие само прилича на предишното по основни материали. Едно хубаво са оценени... за 10 години крайните продажни цени намаляха наполовина. Заради 'конкуренцията'. Която не плаща софтуер, не плаща осигуровки и т.н. Колегите които вървят нагоре задължително имат и търговски отдели.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...