Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

.. По-скоро си е конкуренция в действие ;)

Какво те кара да си мислиш, че ще постъпи по-различно от това, което прави в фармацевтичният си бизнес?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Какво те кара да си мислиш, че ще постъпи по-различно от това, което прави в фармацевтичният си бизнес?

А би ли споменал според теб и с твои думи, какво точно прави във фармацевтичния си бизнес?

Питам не за да се правя на интересен, а понеже имам известен поглед върху свинщините, които се извършват от дистрибуторските вериги. И имам личен поглед как след половин час транспорт (от централен склад до произволна аптека), цените на повечето лекарства скачат с по 90 до 300 и нагоре процента. Тоест, обектът или веригата обекти взимат илача Х от складовата база за N лева, а на собствените им щандове същият илач се явява вече на цена минимум с 90% на горе. И това при условие, че същата тази аптека/аптеки имат подписан договор с доставчика за максимална надценка от 30 или май беше 33% и си ползват и съответната ТО.

 

П.п. А, да... И същият този транспорт си е за сметка на склада.

Link to comment
Share on other sites

Галине, нали знаеш, че Марешки е и най - големият дистрибутор на едро на лекарства в Бг? И че може да плащаш само кеш в неговите аптеки. С карта не може.

Link to comment
Share on other sites

Ти попита, а аз ти отговарям. Не знам защо се плескаш по челото.

Ти нямаш обяснение, аз ти давам такова.

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:  Воксе, нито съм питал теб конкретно, нито пък някой друг. Едва ли има по-голям буквалист от теб, който да не може да схване елементарното послание на един риторичен въпрос. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм се чудел защо има толкова хора, дето си гледат работата през пръсти...постоянно се сблъсквам директно и индиректно с такива.

Ей го и сега - гледам си в момента концерта на Петер Бентце (един млад унгарски пианист) по БНТ2 и ме зачуди каква транскрипция на името му са направили, чукнах транскрипцията в гугъл и се оказа, че всеки в БГ, дето е писал нещо за него, е направил по един копи/пейст. А колко просто беше да направят като мен преди да надписват грешно програмите и статиите си - отнема по-малко от минутка, ама що - нали и така върви...пък и кой ли е чувал за тоя Бенс ли е, Бенце ли е...много важно. :moon:

 

А иначе пичът свири добре и все хитови неща - негови аранжименти на музика от филми, авторски композиции, класически и т.н. Пада си техничар, макар и да свири доста "мръсно" (музикален жаргон, означаващ свирене с доста случайно засегнати грешни тонове), но му е простено - млад е още, държи гинес-рекорда със 765 клавиша в минута и още хвърчи малко по-бързо, отколкото е необходимо...но иначе кефи де...и изглежда да е хубав характер, а не някой надувко. ;)

 

Всъщност ето 2 неща от тия, дето вече минаха в концерта, за добиване на някаква представа, че май доста писах отгоре...вторият клип е поздрав към Кръстника. :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=0H4rq0L9OSw

 

https://www.youtube.com/watch?v=GceX4WRjNIo

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:  Воксе, нито съм питал теб конкретно, нито пък някой друг. Едва ли има по-голям буквалист от теб, който да не може да схване елементарното послание на един риторичен въпрос. :lol:

 

По нищо не личеше въпросът ти да е реторичен. И все пак - аз ти отговорих.

Вече знаеш.

You are welcome.

Link to comment
Share on other sites

Галине, нали знаеш, че Марешки е и най - големият дистрибутор на едро на лекарства в Бг? И че може да плащаш само кеш в неговите аптеки. С карта не може.

И....? Това за плащането с карта, де.

А колкото до другото, позволи ми силно да не съм съгласен с теб! Веднага мога да ти спомена за поне два други дистрибутора, дето могат да го хапнат като ордьовър на закуска, но той просто не им сече интересите и дори им налива вода в мелничките ;)

Момци, няма хора с достатъчно акъл да направят сериозни пари, които сами да си режат клона, на който седят. В конкуренцията няма нищо лошо, набийте си го в главите най-сетне!

Аз лично за последните четири месеца съм продал от определен продукт толкова, колкото бившият ми шеф за последната година и половина. При това с наистина доволна далавера за мен, но на цени доста под неговите, това прави ли ме мафиот или глупак? Пак ви казвам - Конкуренция!

Link to comment
Share on other sites

 

Не си ме разбрал. Аз съм напълно съгласен с мнението ти за конкуренцията. Даже се кефя дори и когато е свързана с мен. Кара ме да си давам повече зор и да постигна по - добри резултати. Много полезно нещо е.

Това с картите е защото крие оборот според мен. Не виждам друга причина.

Ще потърся статията относно това как действа спрямо другите аптеки и доставките на лекарства. Иначе за картела при горивата просто не е истина. Да не се повтарям за кой път не знам.

Link to comment
Share on other sites

Иване, ако си мислиш, че картелът при 'аповете не е същата яма с лайна, както при горивата... То не знам в кой свят си живял и с какво си поливан....

Та в този ред на мисли, аз лично нямам нищо против някой с достатъчно средства и големи топки да разритва от време на време фъшкиите. И това ти го казвам като човек, чийто кумир е Николо Макиавели ;)

Link to comment
Share on other sites

Иване, ако си мислиш, че картелът при 'аповете не е същата яма с лайна, както при горивата... То не знам в кой свят си живял и с какво си поливан....

Честно казано с този при лекарствата не съм запознат в детайли. Като виждам обаче какви суми се въртят няма да се учудя. Даже си спомням преди време как бяха направили сравнение между цените в Бг и останалата част от Европа и беше потресаващо пак.
Link to comment
Share on other sites

Честно казано с този при лекарствата не съм запознат в детайли. Като виждам обаче какви суми се въртят няма да се учудя. Даже си спомням преди време как бяха направили сравнение между цените в Бг и останалата част от Европа и беше потресаващо пак.

Сега.... Разликата в цените на един и същи български производител за България и да речем, югоизточна Европа е друга бира. Тук вече нещата опират до нааканото дупе на този производител. Но това няма нищо общо с факта, че същият този производител ми предлага във складовата си база определено лекарство на цена 32 лева, а в аптеката се опитват да ми го пробутват САМО за 89 лева. А да не споменавам, че когато аз лично си лекувах язвата, комплектът лекарства в аптеките ми излизаше между 280 и 400 лева, а от склада ми искаха само 74 лева.

Имам достатъчно добри познанства в сферата за да знам за какво грубиянско онождане на средностатистическия българин с болежки става на въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Аз и затова открай време купувам всякакви 'апове само от щатско - доставят ми ги за 10 дена с пътни $5. Сравнение: дадено лекарство от там ми излиза $16$ + $4.95 пътни ; в същата разфасовка и концентрация на активното вещество в която и да е аптека тук ми го продават между 90 и 270 лева, в зависимост на коя фирма е...а да не говорим, че за дадени неща има и още по-драстични разминавания в цените...в много пъти.

 

В интерес на истината само при някои широко разпространени витаминчета ('С' примерно), цената е сходна и няма далавера, но в случая не ставаше дума за витамини. А и ме кефи, че тамошните расфасовки са едни такива големи...и по много - докато го изпиеш всичкото може да му мине и трайността даже. :P

Link to comment
Share on other sites

Търся 70 бона за новата Алфа. Значи 70 хиляди човека по 1 долараче трябва да излъжа... А епъл правят милиарди с тая стратегия и то а боклуци ☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Ти си много скромен. Аз търся $5 милиона за къща. :lol:

 

Чефо е лесен - той ще си живее в колата, а ти просто трябва да излъжеш 5 милиона човека по долар - проста работа...питай Чефо как стават тия работи да те открехне. :lol:

Link to comment
Share on other sites

"Това, че експериментите ни, струващи четири милиарда долара, не дадоха очакваните от нас резултати, показват просто дълбокото неразбиране от страна на природата на нашите теории и обясняват защо трябва да ни дадете още 12 милиарда, за да проведем разяснителна кампания."

 

Есенцията на кампанията за Climate Change

Link to comment
Share on other sites

Ууууникална обща култура, драги зрители (на НоваТВ) - въпрос към участничка в състезание: "Небесно тяло по-малко от Земята?" ; отговор: "Звезда!". :laughing:

Всъщност реално тая дето отговори позна без да иска, понеже има и неутронни звезди, но в случая въпросът не беше за тях....ама нормално де - те звездите са толкова далече...и изглеждат едни такива мънички. :P

 

А между другото и Гугъл отбелязват "първа пролет", ай честито...че да става по-топло вече. :grin:

 

first-day-of-spring-2017-northern-hemisp

Link to comment
Share on other sites

Пламене, понеже пита там (а и да спра да се "фукам") - днес позаточих една ножица (със старите точила) и ъгъла на "острието" и беше 70-80° - комплекта, който имам може да точи до 30°. Та малко вероятно да може да се заточва...

Не вярвах, че ще го кажа, ама да идва и лятото... Та да почвам естествените нагревки, че тия синуси ме влудиха...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм се пробвал с моите точила да заточвам ножици - нищо не става...хич ме няма, но пък и нямам специализирано точило. :online2long:

Иначе за домакински нужди отдавна съм минал на керамични ножове...всякакви размери. Обаче който тръгне да ме убеждава, че керамичният нож не се изтъпявал с времето, да дойде да ми се обади - знам как режат като нови и как режат след 6 месеца....и след още година-две ползване.

Link to comment
Share on other sites

С най-обикновен брус със сравнително едър абрзив успявам боклучавите ножици да им върна малко животец. То... реално трябва просто да изравниш ръба, щото се назъбва с употребата. А за туй е хубаво да "изядеш" малко от метала. Предполагам, че Атанас или Гадин могат да се изкажат по-компетентно по темата.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...