Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

едит: това за 25-тото място по БВП след който точно от 3-те фалита на държавата е измерено?

 

Икономист съм. Фалит е когато не може да се покрият разходите и се налага да се вземе нещо назаем за да се продължи напред. Ние сме една от държавите по света, НАЙ-МАЛКО фалирала във времето :)). И като брой пъти, и като сума задължения спрямо годишния БВП.

 

П.П. Забравих да спомена (въпреки че за повечето хора и така е ясно), че абсолютно всички световни икономики в момента, че и през последния век, са "фалирали". Някои повече, някои - по-малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не е нужно да кандидатстваш, аз мога да ти обясня процеса. Без да ти давам конкретни въпроси, разбира се. :)

По принцип би ми било интересно, да :)

Link to comment
Share on other sites

...абсолютно всички световни икономики в момента, че и през последния век, са "фалирали". Някои повече, някои - по-малко.

 

И то как - вярно, че и ние доста изкарахме през 90-те, че и към края всички станахме милионери в левове, но трите нули, които махнахме от парите след това са капка в морето в сравнение с това, което някои други са изкарали през същия век и далеч нямам предвид германската хиперинфлация от '23-та (от която хиперинфлация между другото имам няколко банкноти с номинал милиони и милиарди марки), а говоря за страни доста по-близо до нас като Гърция например (непосредствено след WW2) или пък Унгария, където паричната им единица е била стигнала не милиарди, а милиарди милиарди, число, което е доста трудно да бъде асимилирано. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Мога всичко да си представя, защото за толкова години май почти всичко съм видял...а за тактичните указания от страна на ръководството, касаещи студентите няма да говоря, понеже още съм на работа, а не искам да я изгубя ако някой от шефовете чете тука...не че нещо, ама сме много известен форум.  :evil

Ако четат им тегля една майна от мен на тези отрепки! Tе имат не малка вина за качеството на кадрите! :D

 

Не е нужно да кандидатстваш, аз мога да ти обясня процеса. Без да ти давам конкретни въпроси, разбира се.  :)

Чак и на мен ми стана интересно какъв е теста :)
 

Икономист съм. Фалит е когато не може да се покрият разходите и се налага да се вземе нещо назаем за да се продължи напред. Ние сме една от държавите по света, НАЙ-МАЛКО фалирала във времето :)). И като брой пъти, и като сума задължения спрямо годишния БВП.

 

П.П. Забравих да спомена (въпреки че за повечето хора и така е ясно), че абсолютно всички световни икономики в момента, че и през последния век, са "фалирали". Някои повече, някои - по-малко.

Направо всичките икономики фалираха по доста пъти, явно нещо не си внимавал в икономиката...

Link to comment
Share on other sites

Чак и на мен ми стана интересно какъв е теста

Нищо особено.

 

Практически задачки за компютърна грамотност.

Теоритични въпроси за Уиндоус

И текст на Английски език.

Link to comment
Share on other sites

Направо всичките икономики фалираха по доста пъти, явно нещо не си внимавал в икономиката...

 

:)) Аз точно това и казах - всички. Може би не си разбрал правилно изречението?...

 

Хубаво, ма нещо с нормални дървета няма ли :))? Харесвам...

 

9082221M.jpg

Link to comment
Share on other sites

Как я водят тая чорба там :)? Туй отдясно чесънче ли е ?

Ами на английски се води beef tripe soup (мексиканците също имат подобен специалитет, макар и да се различава доста от нашенската шкембе-чорба). Въпросният ресторант обаче е турски (макар и с мексикански готвачи), като освен турските рецепти (шкембе-чорбата си е турска такава и да, това отдясно е чесън с оцет) има и доста български неща - шопска салата, снежанка, овчарска салата и ... цаца. :lol:

tzatza.jpg

Link to comment
Share on other sites

Добре, де! Умно момче си, та за това ще те попитам - Как мислиш, че ще мотивираш човека да трупа опит и да си напряга пачицата с подобна заплатка, след като може да я взима и в повечето денонощни магазини или барчета и при това далеч по-айляшки?

Няма срамна работа, но има срамно заплащане и срамни условия за работа! И докато масовият работодател не си го набие това в дебелия череп, ревът и воят за смотаните кадри ще продължава!

 

Ми много лесно, ако може веднага ще избяга от заплатата на магазинер, няма да му се налага да работи от 22:00 до 6:00, няма да мъкне каси с газирана вода и да подмята шишета гроздова и т.н. Условията са корено различни, естествено ако е дебил, ще пуска кафе в клек шоп.

 

@jozo, мене много ме бива в запояването...що кабели и жакове съм си запоявал - ще ме вземете ли при вас...само малко ще ме пообучиш как да не прегарям елементите по платките и готово. :D

 

П.П. Мога да работя и с мултицет. :lol:

 

Само желание да имаш, веднага ще те вземем без интервю и без тест. :D Ако чак толкова имаш мерак да прегряваш, мога цял ден да ти дам да си запояваш. Да не кажеш после, че съм строг началник. :D

 

За образованието не съм особено съгласен. Може да е капка в морето, но във всеки Университет има поне 1 дето може и иска да те научи на нещо ново и съвременно. Наскоро един наш клиент, се опита да ми се прави на интересен, как един супер съвременен регулатор имал Fuzzy control и Vector Control и как така правил, инак правил. След като го питах, да ми ги преведе на български взе да ме гледа странно. След като взех да му говоря за логическа таблица, логически правила, вектори на ток и напрежение вече ме загуби и видя, че е объркал спирката на влака. А това аз съм го учил в университета, ама дали моите колеги са искали да го знаят и го знаят е друг въпрос. Имам наблюдения и в други сфери и университети и там има кой да ги научи, ама повечето са отишли да ходят по баровете вечер на студентско парти, не да учат.

Link to comment
Share on other sites

Да си говорим истината, както казах знам какво говоря. В София има познати в IBM и HP, които не взимат посочените от вас заплати. 

Представям си к'ви злета са тогава, без да ми се обиждаш :) На мен в НР ми предлагаха стартова над 2k. И то само и единствено на база интервюта. Отделно ми предложиха и различно работно време от останалите кандидати на моето ниво съпорт. А въобще не мисля, че съм някакъв хипер специалист, посредствен системен администратор съм. Даже честно казано в момента малко съжалявам, че не приех :)

 

Джозо, помисли и от друга гледна точка. Никой кандидатстващ при вас не кандидатства с идеята да се пенсионира при вас. Кажи ми, има ли знания и умения, които ще натрупа и които биха били полезни в кариерата му занапред? Щото... ако работата е да запоява платки - дори и да приемем, че наистина заплатата нараства, след 3 години във фирмата - тези знания ще са му полезни ли? Ще са го превърнали ли в специалист, или в обикновен робот? Щото свестните кадри, които търсите, тези, които искат да се учат, обикновено искат да научат нещо. Т.е. след тази работа да са с едно ниво по-нагоре, като специалисти. Казвам това не като заяждане, а като гледна точка на човек от трудовата борса.

Link to comment
Share on other sites

Представям си к'ви злета са тогава, без да ми се обиждаш :) На мен в НР ми предлагаха стартова над 2k. И то само и единствено на база интервюта. Отделно ми предложиха и различно работно време от останалите кандидати на моето ниво съпорт. А въобще не мисля, че съм някакъв хипер специалист, посредствен системен администратор съм. Даже честно казано в момента малко съжалявам, че не приех :)

 

Джозо, помисли и от друга гледна точка. Никой кандидатстващ при вас не кандидатства с идеята да се пенсионира при вас. Кажи ми, има ли знания и умения, които ще натрупа и които биха били полезни в кариерата му занапред? Щото... ако работата е да запоява платки - дори и да приемем, че наистина заплатата нараства, след 3 години във фирмата - тези знания ще са му полезни ли? Ще са го превърнали ли в специалист, или в обикновен робот? Щото свестните кадри, които търсите, тези, които искат да се учат, обикновено искат да научат нещо. Т.е. след тази работа да са с едно ниво по-нагоре, като специалисти. Казвам това не като заяждане, а като гледна точка на човек от трудовата борса.

 

Te HP имат странна политика за работниците. Един познат се премести от тях в друга фирма, че не можели да му дадат по-високо заплащане като настоящ работник, трябвало като нов да се пазари......Та ако съжаляваш, нищо не ти пречи да ги пробваш пак, та може и повече да искаш. 

 

Има какво да научиш, но трябва да имаш нещо в главата. Все пак не сме фирма за производство и насищане на PCB, та да си робот, но не става и от днес за утре да почнеш всичко да правиш, след като не си квалифициран.

Link to comment
Share on other sites

Аз останах с впечатление, че може, ама някой не ползвали.

 

За сега 1 човек намерихме, та даже и може да запоява, чудо на чудесата.  :grin:  Сега остава да намерим още 1, днес ще дойдат някой друг кандидат, да видим.

Link to comment
Share on other sites

Аз останах с впечатление, че може, ама някой не ползвали..

 

При нас специално не ползват, защото си мислят, че е уловка, или че ще получат бонус за това, че не са ползвали. Поне това са обясненията, които аз съм чувал от кандидати.

Link to comment
Share on other sites

Ще взема да дойда, да го пробвам тоя тест, че ми стана интересно какви са въпросите.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, айде изредете ми се всичките да ми губите времето с глупости. :D

Ще минеш ли първото интервю за нивото на говорим Английски език? :)

Link to comment
Share on other sites

Of course.

 

Поненеже разбрахме, че охрана и чистачки взимат по 1500 ако не давате поне 2000 лв. няма какво да се разкарвам.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, айде изредете ми се всичките да ми губите времето с глупости. :D

Ще минеш ли първото интервю за нивото на говорим Английски език? :)

А с какво точно се занимава фирмата?

Завършил съм английска филология и имам основни познания за Уин, Фотошоп и Корел, ставам ли за кандидат?

Link to comment
Share on other sites

Оу, по-добре охрана тогава, защото нашата е 1000-1200 стартова.


Завършил съм английска филология и имам основни познания за Уин, Фотошоп и Корел, ставам ли за кандидат?

 

Зависи какви са ти основните познания. :)

 

Не ни е активна обявата в момента, иначе щях да ти я покажа.

Link to comment
Share on other sites

Ще взема да дойда, да го пробвам тоя тест, че ми стана интересно какви са въпросите.

 

Без пререждане, моля, аз бях първи на опашката за теста!  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Изгорях, ще чакам следващото интервю тогава.  :lol:  Виж, че плащат като за охрана, пък ние сме квалифицирани, та трябва за повече да се пазарим.  :pirate

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...