Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Това е бележката за наложения платеж, а не за куриерската услуга. Куриерската услуга я плаща emag. Сииилно се съмнявам, да не им издават фактури на тях. :)

Link to comment
Share on other sites

Някак сме си свикнали на тия медали, ама обаче истината е че медал на олимпиада не е като да идеш до магазина за бучка сирене. Едно време имаше спорт и дисциплина и бази за тренировки. Сега нито бази, нито спорт нито нищо не остана, виж ако имаше дисциплина за хвърляне на салфетки щяхме да сме със златен медал.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на абсолютно същото мнение :( Затова вчера като го спечели много се зарадвах :) Като знам на какви места се тренира си е направо геройство взимането на медал :(

Link to comment
Share on other sites

Айде бе, такива утрепани държавици взимат медали, само на нашите примадони все нещо им липсвало. Има някои елементарни дисциплини, които не зависят нито от пари, нито от допинг, трябва само усърдие в подготовката.

Link to comment
Share on other sites

Малко са им милионите, дето се наливат в спорта. Още трябва.

Виж на олимпиадите по математика и информатика доста медали се печелят ама на кой ли му пука за нЕкви си очилати зубъри. Ай у лево, на таз държава и трябват биячи, а не мислители. 

Link to comment
Share on other sites

Мноо сте зле, чесно!

По - склро ти си зле. Все пак си и по - дърт от днес. Честит ти рожден ден. Да си жив и здрав.
Link to comment
Share on other sites

Абе нали са свободни и могат да носят оръжие. Това им е довода. А че ги чукат във всички пози.... Няма кой два го види това.

 

Вчера трябваше да ровим в гуугъл с хора дето ми се водят началници и уж интелигентни, за да разберем, че 80000 КИЛОвата генератор не се използва за къщи, а за малки селца в Уискансин. Не ми вярват. Не можело да бъде.

Ъъъъ, дизел генератор?

Че 80 мегавата.....лекинко невъзможно...

Link to comment
Share on other sites

Гледам една GTX 1080 в Amazon - 730 $. Същата в България - 930 $. Оспех!

 

Ами ако някой ти я носи, може и да спестиш $150 (които аз лично не бих спестил за подобно нещо с оглед липсата на гаранция), но ако си я поръчаш с доставка от там, ще ти легне повече от $930.

 

Разликата в цените вече не е толкова голяма, колкото беше преди. Един приятел се беше засилил да си взима лаптоп от САЩ (щяха да му го донесат). Същия лаптоп тук беше със 100лв отгоре в laptop.bg. Като си го взе през фирма и спести ДДС-то, му легна доста по-евтин от този от САЩ, и освен това е с гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък гледам цените на лекарствата в щатско и тука - разлика между 3 и 10 пъти тук и там в полза на там. Да вземем за пример най-простия в света медикамент - аспирина. Тук 1 хапче (low dose) излиза 15 стотинки...на пръв поглед нищо работа, стотинки някакви, но ако трябва да пиеш по 2 или 4 хапчета всеки ден в продължение на години (не говоря за главоболие, а за дългосрочна противовъзпалителна терапия)...вече не изглежда толкова малко като го умножиш по стотиците дни. Сега за цената 'там' - с цена вкл. до пощенската ми кутия едно хапче излиза 2 стотинки и мъничко отгоре заради високия в момента долар, сиреч точно 7 пъти. По подобен начин стоят нещата за ибупрофена, парацетамола и други често употребявани болкоуспокояващи или противовъзпалителни лекарства. В задачата се пита - защо? Вероятно защото стандартът ни е доста висок и цените също трябва да са съответстващи...

Link to comment
Share on other sites

Позната гинеколог каза, че ходи до Гърция да си купува лекарства за практиката, защото са по-евтини и защото определени лекарства тук не се предлагат вече, въпреки че са страшно ефективни и страшно евтини.

Link to comment
Share on other sites

@Midex - незнам дали аспирина е по-евтин или не, но моя опит показва, че цените на лекарствата на рецепта (например антибиотиците) в Щатите са значително по-скъпи от БГ. Отделно има и голяма разлика при цената за преглед при специалист.

Link to comment
Share on other sites

Позната гинеколог каза, че ходи до Гърция да си купува лекарства за практиката, защото са по-евтини и защото определени лекарства тук не се предлагат вече, въпреки че са страшно ефективни и страшно евтини.

Много лекарства са по-евтини в Гърция,за съседна Турция с тая евтина лира да не говорим...Един приятел страда от псориазис,купувах му от Гърция едно мазило дето у нас 15 грама е 3.5€ същото там в тубичка от 45 грама е...3€.Отделно твърди че качеството е различно.Да не говорим,че доста неща дето у нас са с рецепта там си ги взимаш без.За търговията с лекарства у нас мога да напиша такива неща че ще ви побелеят косите...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...