Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ванка, а не търсят ли опитни химици-аналитици случайно? :)

Сериозно питам.

 

Аз мога да говоря само за сферата на ИТ-то. При нас няма и един химик. Предполагам все някъде има и такива позиции. Ако срещна ще ти кажа. Работният език обаче е английски.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Някой търси ли си съпорт мобилни и фиксирани мрежи, секънд левъл? :D

Тъкмо щях да питам къде се изгуби? :)

 

Викам направо Ванката да ни събере всички там и тва е. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо щях да питам къде се изгуби? :)

Малко работех над себе си... Но иначе съм си тук.

Link to comment
Share on other sites

Щях и аз да питам, ама опита ми като QA е скромен, няма и 2 години. Иначе за тези 2 години съм си сменил работата веднъж. Стоях 7 месеца в една малка фирма, появи се възможност за повече пари в по-голяма фирма и така. Чудя се ако ви е еднообразна работата как за 5 години не ви е омръзнала. 

Айде Пешо ходи на различни командировки и при него еднообразието май не е много.  

Link to comment
Share on other sites

Димитър Цонев е починал...

 

Млади, млади... Всички си отиват.

Link to comment
Share on other sites

Парадоксът е, че в последните години се е опитвал да живее съвсем здравословно - спортувал е, плувал е много, хранел се е само със здравословна храна и т.н., ама като му било писано...

Link to comment
Share on other sites

Не винаги нашите планове съвпадат с тези на Бог...

Link to comment
Share on other sites

4 17ки всесезонни ли бяха, летни ли бяха Мишлена за 800 долара. Евтино било, а? Това с демонтаж, монтаж, застраховка, изхвърляне и такси. 200 долара на гума. Тия не познават парите.

Link to comment
Share on other sites

Като захванахте темата работно място....Аз съм 10+ години вече в тая фирма и сега ще предлагаме работа, ама дали ще намерим.... Като им дам изискванията и като им кажа заплатата ще бягат като дявол от тамян. Добре дошли в Пловдив извън IT сектора.....

Link to comment
Share on other sites

Снощи дадох на кучето едно едро зърно грозде и то доволно го изяде. После ми изплуваха някакви спомени за статии относно какво не трябва да се дава на кучета. Отварям Google, пиша "grapes dogs" и първата дума, която виждам, е "toxic". Гроздето и стафидите, дори в минимални количества, водели до натравяне, бъбречна недостатъчност и евентуално смърт. Чета и усещам как кръвта ми изстива. Звъня на ветеринаря в 22 часа, обяснявам какво става, той ми се смее насреща "Няма такова нещо, аз редовно давам грозде на моите дакели". И сега от една страна имам "Няма страшно", от друга страна "TOXIC, TOXIC, TOXIC". Лягам си и единственото нещо, което ми се върти в главата, е как кучето повръща, как го нося към клиниката, как го връзват към системи и въпреки всичко умира. Не се сещам друг път да съм усещал такава тежка буца в стомаха си толкова дълго - сигурно съм заспал към 4, 4:30. Баси ужаса!

Link to comment
Share on other sites

4 17ки всесезонни ли бяха, летни ли бяха Мишлена за 800 долара. Евтино било, а? Това с демонтаж, монтаж, застраховка, изхвърляне и такси. 200 долара на гума. Тия не познават парите.

 

Тук са по-скъпи.

Link to comment
Share on other sites

4 17ки всесезонни ли бяха, летни ли бяха Мишлена за 800 долара. Евтино било, а? Това с демонтаж, монтаж, застраховка, изхвърляне и такси. 200 долара на гума. Тия не познават парите.

Тук само за гумата идва м/у 133 и 195 долара ( летни мишелин 17ки), според модела. След това ще си платиш още нещо и за монтаж разбира се :))
Link to comment
Share on other sites

Снощи дадох на кучето едно едро зърно грозде и то доволно го изяде. После ми изплуваха някакви спомени за статии относно какво не трябва да се дава на кучета. Отварям Google, пиша "grapes dogs" и първата дума, която виждам, е "toxic". Гроздето и стафидите, дори в минимални количества, водели до натравяне, бъбречна недостатъчност и евентуално смърт. Чета и усещам как кръвта ми изстива. Звъня на ветеринаря в 22 часа, обяснявам какво става, той ми се смее насреща "Няма такова нещо, аз редовно давам грозде на моите дакели". И сега от една страна имам "Няма страшно", от друга страна "TOXIC, TOXIC, TOXIC". Лягам си и единственото нещо, което ми се върти в главата, е как кучето повръща, как го нося към клиниката, как го връзват към системи и въпреки всичко умира. Не се сещам друг път да съм усещал такава тежка буца в стомаха си толкова дълго - сигурно съм заспал към 4, 4:30. Баси ужаса!

Доколкото си спомням като цяло не трябва да се дава сладко на кучетата, защото не преработвали добре захарта, както и всякакви подправки и сол :)

Link to comment
Share on other sites

Тук само за гумата идва м/у 133 и 195 долара ( летни мишелин 17ки), според модела. След това ще си платиш още нещо и за монтаж разбира се :))

 

Все си мисля, че зависи от размера :) Примерно на един приятел 17-те бяха по - скъпи от на моята кола 18-те (една и съща марка).

 

едит: Но за цените си прав :)

Link to comment
Share on other sites

Като захванахте темата работно място....Аз съм 10+ години вече в тая фирма и сега ще предлагаме работа, ама дали ще намерим.... Като им дам изискванията и като им кажа заплатата ще бягат като дявол от тамян. Добре дошли в Пловдив извън IT сектора.....

Пиши го цяла България и към 80% София в това положение, даже и тук там в IT сектора. Много време ще мине докато нещата се нормализират откъм заплати, както и откъм работа свършена от работника. Честно казано и двете страни са за ебане. Рядко се уцелват нещата и ако се уцелят. повечето случаи е щото е на зор работата, а не щото е някаква смислена политика на фирмата или пък щото работника е с 15 кредита и няма де да мърда.

Link to comment
Share on other sites

Все си мисля, че зависи от размера :) Примерно на един приятел 17-те бяха по - скъпи от на моята кола 18-те (една и съща марка).

 

едит: Но за цените си прав :)

обикновен 17" Мишлен.

Като захванахте темата работно място....Аз съм 10+ години вече в тая фирма и сега ще предлагаме работа, ама дали ще намерим.... Като им дам изискванията и като им кажа заплатата ще бягат като дявол от тамян. Добре дошли в Пловдив извън IT сектора.....

абсолютно нормално... Ако искате с трици да ловите маймуни. Или аз нещо не разбирам
Link to comment
Share on other sites

 Ако искате с трици да ловите маймуни. Или аз нещо не разбирам

Всички искат с трици маймуни да ловят. Затова и качеството на услугите е такова.

Link to comment
Share on other sites

Около 200 000 души е била армията на арабите. Идват да търсят на майка си оная работа в Европа. На 190 000 Тервел им прави постоянна "адресна регистрация" на два метра под земята в Южна Тракия. Наторил е земята с тях. Около 5000 само са успели да избягат. А сега нашите продажници ги посрещат с хляб и сол. Тогава е нямало БХК, либерасти и толерасти, дори и Германия е нямало. За благодарност, че е спасил Европа, английският владетел Филип Дългокоси иска дъщеря му за жена на сина си и я получава. Хан Тервел спасява европейската цивилизация. Помнете историята, приятели...

 

Цитат е. Ама през телефона не знам как става. И снимка има... И нея не знам как да кача ☺️☺️☺️

Всички искат с трици маймуни да ловят. Затова и качеството на услугите е такова.

Съвсем нормално. За тия пари освен симулиране на работа... Друго няма. Два, три езика. Още няколко за програмиране, 15 години стаж и 550 кинта (примерно)
Link to comment
Share on other sites

Пиши го цяла България и към 80% София в това положение, даже и тук там в IT сектора. Много време ще мине докато нещата се нормализират откъм заплати, както и откъм работа свършена от работника. Честно казано и двете страни са за ебане. Рядко се уцелват нещата и ако се уцелят. повечето случаи е щото е на зор работата, а не щото е някаква смислена политика на фирмата или пък щото работника е с 15 кредита и няма де да мърда.

Много съгласен.

Link to comment
Share on other sites

Пиши го цяла България и към 80% София в това положение, даже и тук там в IT сектора. Много време ще мине докато нещата се нормализират откъм заплати, както и откъм работа свършена от работника. Честно казано и двете страни са за ебане. Рядко се уцелват нещата и ако се уцелят. повечето случаи е щото е на зор работата, а не щото е някаква смислена политика на фирмата или пък щото работника е с 15 кредита и няма де да мърда.

 

Не мога да кажа, че цяла България е така, хеле София. Там има какви ли не длъжности извън IT, където договорите са договори, отпуската си е както си му е реда и получаваш горе долу свястни пари. Хайде София да кажем, да не я броим, ами Варна дето се мерим с нея все. Имаме приятели там, единия даже работи във ВиК борса, такава дето тук няма. Заради жена му се беше преместил в Пловдив. Изкара 5 месеца и се върна там. Магазини тип Рила му предлагат 550 лв. за 7 дневна работна седмица, за 6 дни дето той работи и взима 1000+ във Варна. Аз ако ида например в Шнайдер или Либхер тук да бачкам по специалноста си, демек System Control, ще взимам БРУТО 750, работа на 3 смени и т.н.... Или пък така рекламираната Сенсата, да знам 2 езика, по възможност 3, да съм работил същата длъжност поне 5 години(как да стане, да няма такъв завод на всеки ъгъл), хайде дипломи и квалификация имам и да ми дават 650 БРУТО. Не случайно големите заводи ги правят тук, хем сме близко до София, хем сме достатъчно далеч, та да плащат малко.....

 

абсолютно нормално... Ако искате с трици да ловите маймуни. Или аз нещо не разбирам

 

Аз нищо не искам, прост бачкатор съм, въпреки че ме водят някакъв началник. Не определям условията.

Link to comment
Share on other sites

Ай стига бре. Имам комшия, хладилен техник и взима към 1000ка в Либхер. Верно на 3, 4 смени бачка. Ама за човек без кетап и който трудно си пише името - бива.

 

Значи ако идеш на интервю няма да ти предложат поне 1500 нето с 30 дни отпуска и тн?

 

Стягайте ги, че не планувам цял живот да седя при тия бели роби

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...