Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

И аз съм чувала за Гърция и Турция, че имат същите и някои изчезнали у нас хубави лекарства, на доста по-сносни цени.

Бившите ми колежки учителки редовно ходеха до Одрин и се запасяваха с Ибупрофен, Аспирин и др. на пръв поглед обикновени лекарства. Казваха, че са много по-ефективни.

На майка ми едно мазило от Гърция и бяха носили, защото в България го бяха спрели, без ясна причина.

Според мен просто искат масово да си ни уморят, като едновременно си платим скъпо за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

@Midex - незнам дали аспирина е по-евтин или не, но моя опит показва, че цените на лекарствата на рецепта (например антибиотиците) в Щатите са значително по-скъпи от БГ. Отделно има и голяма разлика при цената за преглед при специалист.

 

Нали забеляза, че говорех за най-разпространените и ежедневно употребявани масови лекарства и генерици? Кой ти говори за специализирани за по-редки болести, които се взимат с рецепта...всяко едно масово лекарство или добавка мога да си го взема от там поне 3 пъти по-евтино, а често пъти - много пъти повече по-евтино. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да те блъсне сексапилна ендокриноложка докато отиваме да купим подарък на синът ми за именния ден...просто безценно. Иначе момичето си призна вината и подпълнихме протокола без проблем, а и имаше много хубави цици. 

Link to comment
Share on other sites

Да не вземе да развали семейната идилия тази лекарка... :laughing:

А не, ние бяхме с жена ми заедно, дори жена ми се впечатли от циците на момичето.

 

И не направи поне една снимка?? :devil

И мен ми е яд Пламене. Момичето трепереше от уплаха и циците и много яко подскачаха през потника.

Link to comment
Share on other sites

И мен ми е яд Пламене. Момичето трепереше от уплаха и циците и много яко подскачаха през потника.

 

Още по-зле за тебе - трябваше да направиш видео, а аз после щях да го пусна в тубата на забавен каданс. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Момичето ни обясни най-чистосърдечно, че въобще не и е за първи път да блъска колата. А в подземния паркинг на болницата "било страшно" както казва момичето. Редовно хвърчали брони, огледала и т.н.

И в този ред на мисли да взема да ви попитам, как става номера със застраховките. Защото момичето е към Дженерали..как процедират те? Пращат ни в доверен сервиз или ни плащат някви пари по тяхна преценка?

Link to comment
Share on other sites

 

.За търговията с лекарства у нас мога да напиша такива неща че ще ви побелеят косите...
Напиши де! Да се разпространява истината. И на мен ми се е налагало да купувам страшно скъпо лекарство от тук с връзки от склад на 'доставна' цена утвърдена от държавата за 690лв, докато в Германия същото в Аптека струва 480лв!!! Един прост панадол в Гърция от една половинка ми мина главата. Тук два трябва да изпия!!! Стига са ни клатили вече !!!Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!
Link to comment
Share on other sites

 

.За търговията с лекарства у нас мога да напиша такива неща че ще ви побелеят косите...Напиши де! Да се разпространява истината...
Истината...е че народа ни е много прост.Редят се на опашка в аптеките на варненския измамник без да осъзнават че високите цени се дължат на такива като него...Паралелен износ на скъпоструващи лекарства отпределени за българския пазар,дъмпинг на цените,изкуствено поддържан дефицит с цел високи цени,подпиране на определени търговци на едро от държавата(сещате ли се кой пое един от двата пловдивски клуба без сигурно да е чувал за него)...Темата е доста обширна,истината е една:на никой не му пука за болните,нищо човешко и хуманно няма в търговията с лекарства в България.
Link to comment
Share on other sites

То да е само в България. Фармацевтиката пое по много неприятен път. Спомням си как вдигнаха цената на лекарство което се оказало по-ефективно от очакванията. Не помня ЛаРош ли бяха или някоя друга компания. И то с 30%!!!

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Що бе? Нали беше доволен? Аз Ноември месец правя 6 години в сегашната.

За пет години много неща се променят. Фирмата тръгна по такъв път, че в нашата стая двама човека са с предизвестие още един си е казал, че иска да се маха, очаквам още един, като се прибере от командировка, а аз вече усилено си търся работа. В Пловдив. Сигурно повече от половината фирма си търсят работа. 

Link to comment
Share on other sites

За пет години много неща се променят. Фирмата тръгна по такъв път, че в нашата стая двама човека са с предизвестие още един си е казал, че иска да се маха, очаквам още един, като се прибере от командировка, а аз вече усилено си търся работа. В Пловдив. Сигурно повече от половината фирма си търсят работа.

 

Ама какви са причините? Единствено от любопитство питам. Реално дори не знам името на фирмата. :)

Link to comment
Share on other sites

Вие сериозно ли се оплакахте от здравната система? Всички чухте за блъснатия Ивайло(мой колега). Дойде обаждане с питане дали има застраховка или... Да му спират системите. Божкеее. Хора със задължително здравно осигуряване, което НЕ плащат от джоба си(на 100 процента) , се оплакват :(

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, предпочитам да не раздухвам.

 

А не искаш ли в Сараево?

Оф, това определено е интересно предложение, но не мисля, че ще продължа да бъда женен (още дълго), ако го направя :)

Link to comment
Share on other sites

Оф, това определено е интересно предложение, но не мисля, че ще продължа да бъда женен (още дълго), ако го направя :)

А какво ти пречи да я вземеш и нея? На всички колеги жените са си с тях. Ако все пак решиш ми пиши.

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, on 21 Aug 2016 - 09:50, said:netrootbg, on 21 Aug 2016 - 09:50, said:

А не искаш ли в Сараево?

Ванка, а не търсят ли опитни химици-аналитици случайно? :)

Сериозно питам.

Не, че тук не мога да правя пари от метали и разни други вещества - не искам така.

Link to comment
Share on other sites

Кат' сте почнали...що не се съберем една форумна агитка и да заминаваме за Сараево...Алхимика ще прави злато от бракувани снаряди, Пешо ще администрира компютрите, а аз ще ви свиря вечер докато си пиете бирата. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...