Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Румба, прав си, само че...горе-долу обаче. ;)

За сигурност и стабилност аз също си купувам флашките от тук, защото разликата в цената на реалните обеми флашки не е голяма тук и там. Това обаче не ми попречи преди 2-3 години да си закупя няколко флашки на безценица (от ония, за които споменах - (реални) 8GB -> (продавани като) 128GB и 16GB -> 256GB). Цената им беше малко по-ниска, отколкото съответния реален обем флашки тук. Разбира се не хранех надежди, че съм си взел трицифрено число гигабайти на нищожна цена и още когато пристигнаха ги тествах, направих скрийншотове + кратко видео, отворих кейс за тия флашки като приложих сниманото и скоро след това ми върнаха парите. После форматирах флашките на реалния им капацитет, за да може операционната система да не вижда допълнителния фалшив обем и от тогава си работя безпроблемно с тия (всъщност безплатни) флашки, като разбира се избягвам да качвам на тях важна информация, защото въпреки, че минаха няколко години никога нищо не се знае.:)

Link to comment
Share on other sites

При тия смешни цени на истинските флашки, да се набутвам с китайски боклуци - никога! Дори и да ми ги дават безплатно. Или не, дори и да ми плащат за тях. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не става дума за парите (които в този случай са достатъчно малко), дори не става дума за сигурността на данните върху фалшивите флашки (с които все в един момент ще изгориш). Просто има и един друг тънък момент в момента на връщането на парите ти - приятното чувство, че всъщност си прекарал този, дето е искал да те прекара. :P

Link to comment
Share on other sites

Да бе, така е - USB 2.0 са, но по случайност точно тези си записват/четат прилично бързо за нонеймки (просто бяха с фалшив обем) ;  в случая говорехме за оставащото приятно чувство, а както знаеш кефът цена няма, пък и в тоя случай дори и не си плащаш за него. :D

Link to comment
Share on other sites

При тия смешни цени на истинските флашки, да се набутвам с китайски боклуци - никога! Дори и да ми ги дават безплатно. Или не, дори и да ми плащат за тях. :lol:

И аз съм така и то не само с китайските флашки :D

Link to comment
Share on other sites

Не става дума за парите (които в този случай са достатъчно малко), дори не става дума за сигурността на данните върху фалшивите флашки (с които все в един момент ще изгориш). Просто има и един друг тънък момент в момента на връщането на парите ти - приятното чувство, че всъщност си прекарал този, дето е искал да те прекара. :P

 

Да де ама съм си загубил 1-2 часа от моето време (поне) в безмислени дейности. Ако този час го бях прекарал в работа щях да мога да пратя на някой от клиентите фактура за това... та за да съм на далавера, като гледам, май трябва да съм поръчал над 50 броя флашки... 

Link to comment
Share on other sites

Да де ама съм си загубил 1-2 часа от моето време...

 

Това  - 'ти' ; аз не работя колкото тебе. :laughing:

 

То като се замисли човек целият живот си е едно губене на време, ама и като си мързелив (като мене) - тогава става страшно. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Телефонът ми знае, че днес ще летя. Защо телефонът ми знае, че днес ще летя? :) Google, wtf?

Ако си получил електронния билет в джимейла, не е толкова учудващо. Виж ако си взел билета от някаква агенция без никакви потвърждаващи електронни комуникации, тогава вече си е повод за сериозно притеснение. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ако си взел билета от някаква агенция без никакви потвърждаващи електронни комуникации

 

Мхмхмммм! А дори и да бях потвърдил нещо през gmail, половинката също получи "напомняне" за полета. Време е май за tin foil hats :)

Link to comment
Share on other sites

Мхмхмммм! А дори и да бях потвърдил нещо през gmail, половинката също получи "напомняне" за полета. Време е май за tin foil hats :)

Гугле знае всичко :))

Половинката пътува към Бърно, аз си стоя тихо в офиса и изведнъж получавам нотификейшън за задръстване по магистралата 0.о :D

Един вид да не се чудя защо и е отнело повече време :D

Link to comment
Share on other sites

Активирайте си телефоните с друг гугъл акаунт и няма да имате подобни проблеми. :)

На мен тия неща са ми супер удобни. Като момента, в който изведнъж тръгвам с колата на някъде и след спирането, Гугъл автоматично ми маркира къде съм паркирал, ако случайно забравя.

 

Също и как при пътуване извън страната, автоматично зарежда Google Now карта с преводач от местният език, валутният курс, местното време, забележителности на близо и други.

Link to comment
Share on other sites

Активирайте си телефоните с друг гугъл акаунт и няма да имате подобни проблеми. :)

На мен тия неща са ми супер удобни. Като момента, в който изведнъж тръгвам с колата на някъде и след спирането, Гугъл автоматично ми маркира къде съм паркирал, ако случайно забравя.

 

Също и как при пътуване извън страната, автоматично зарежда Google Now карта с преводач от местният език, валутният курс, местното време, забележителности на близо и други.

Е разбира се, че са с различни акаунти :))

A Google Now е адски удобна екстричка от доста време вече :)) Но все пак имат смешни моменти като споменатият :D

Като се замисля, може лийка да идва покрай google photos :)

 

Аз наскоро като споменах за DuckDuckGo и всички скочихте....

О аз си обичам персонализирането от гугъл :)) 

Link to comment
Share on other sites

Е разбира се, че са с различни акаунти :))

 

Не, не. Имах предвид да се използва един Гугъл акаунт само и единствено за активиране на телефона. Тогава персонализацията и следенето няма да ги има.

 

Освен това, както споменах и предния път, всяко едно от тия неща може да се изключи ако някой го гони параноята.

Link to comment
Share on other sites

w00x, on 08 Aug 2016 - 15:04, said:

...

Освен това, както споменах и предния път, всяко едно от тия неща може да се изключи ако някой го гони параноята.

Това изключване ми се струва ефективно колкото да изключиш само монитора на стационарен компютър с увереността, че спираш цялата система :)

Link to comment
Share on other sites

Това изключване ми се струва ефективно колкото да изключиш само монитора на стационарен компютър с увереността, че спираш цялата система :)

Не, не. Те нямат право да събират информация без твое съгласие. Просто я събират по подразбиране, и хората се съгласяват със споделянето при създаването на акаунта. Повечето не знаят, а още по-малко знаят как да си я спрат.

Link to comment
Share on other sites

Не, не. Те нямат право да събират информация без твое съгласие. Просто я събират по подразбиране, и хората се съгласяват със споделянето при създаването на акаунта. Повечето не знаят, а още по-малко знаят как да си я спрат.

Идеята му е, че ако искат те си я събират, без значение разрешил ли си или си го забранил ;)

Link to comment
Share on other sites

Разбрах каква му е идеята, но аз точно това казвам. Че ако ти не си се съгласил - те няма как да го правят.

Това не е plovdiv24. Това са Гугъл. Не могат да си правят каквото си искат, защото 1000 други ги следят кога и къде ще стъпят на криво. Видяхме какво стана, когато Apple си направиха тая свободия с iTunes. Спад в акции, тръбене по медиите, изгубени клиенти, съдебни дела...

Link to comment
Share on other sites

Идеята му е, че ако искат те си я събират, без значение разрешил ли си или си го забранил ;)

И защо трябва да го правят на всяка цена според теб? Какъв е смисъла на това след като само на 0.001% от всички използващи Гугъл наистина им пука за какво става въпрос и знаят как да изключат това събиране на информация?

Link to comment
Share on other sites

След селфи-манията и последващите стоки пряко свързани с нея (специални модели телефони за селфи, селфи стикове и т.н.), сега някои явно са решили да правят пари от новата мания към Pokemon Go и започват продажба на всичко, помагащо в лова на покемони. За феновете вече има разработени специални маратонки, които светят и насочват "ловеца" към поредния покемон. :lol:

 

Пускат маратонки за лов на покемони

 

Маратонките ще откриват покемони, синхронизирани с виртуалното им местонахождение. Специалните обувки ще имат светещ диоден дисплей и сензори, които ще бъдат свързани със софтуера на известната игра на компанията Нинтендо. Ако близо до лицето, което носи маратонките има покемон, те започват да светят, след което и посочват виртуалното същество, а при приближаването до него започват и да вибрират.

Спортните обувки са водоустойчиви и работят на батерии. При лов на покемони един комплект батерии издържа 8 часа. Ще се предлагат в три цвята и ще струват 200 долара.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...