Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Като купувате монитори, препоръчвам ви да погледнете към Еизо или като някакъв компромис може и Делл. За последните 3 години унищожих 2 еизо-та и 1 Делл във вкъщи и сме много доволни. Останалите марки (с много малки изключения) не си заслужават вниманието.

Ezio са много хубави, но са прекалено скъпи поне за мен. От Филипс съм много доволен. Това ще ми е 4тия монитор от тази марка за последните 11 години.

Link to comment
Share on other sites

Ferante, какво по-точно означава "унищожих"? :)

На единия му спуках матриците и подсветката докато го въртях на ерготрона. На втория, протече покрива при една лятна буря и му укаси електрониката. На Делла пък взе да му играе картината тъй като не беше изгасван откакто го изкарахме от кашона.

 

Сега пак сме с Делл и Еизо и сме много доволни. :)

 

За останалите марки - не ми харесваха цветовете, които изкарваха матриците - много ми синиеят, или поне такъв ми беше опитат като търсих Монитор. Допълнително, Еизото е с 5 години гаранция и ми го смениха монитора два пъти безплатно. Еизото също богато на интерфейси за разлика от повечето ЛГ/ Филипс/ Самсунг.

Link to comment
Share on other sites

Eizo може и да са хубави още от едно време, ама дай да кажем на всички останали да пускат кепенците и да спрат да произвеждат, щото само Мерцедес и БМВ правят хубави коли, разбийш ли...

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо се чудех как си успял да утрепеш ЕИЗО! В цеха сме 99% такива като имам на над 30000 часа работа и на над 12 години. Само те останаха да не правят компромиси с вложените елементи. А за предпечат не виждам алтернатива. Имах щастието да купя два 30 инчови, няма място за сравнение...е цената им е маалко солена...само 5000лв без ддс

 

Turn off this option! SM-G900F Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Чикаго - Монреал 1600 долара билет за 2 часа и 15 мин полет. Дали всичко не скача до небето в уикенда на Ф1. Тъкмо си викам ако е до 300 долара билета - ще ги прежаля. За 1600 ще ми духат на Бахамите за 10 дни с все билета и хотела.

 

Ебаси. За по-малко ще пътувам до Европа да гледам тъпото европейско... В която и страна да се провежда.

Link to comment
Share on other sites

Категорично мога да заявя, че в Еконт работят невменяеми некадърници! Ама категорично!!!

Зависи в кой офис ще отидеш! Сравнително скоро отвориха офис на Даме Груев до нас и там са ок.

Link to comment
Share on other sites

IT Expert OSRAM

 

Много ми е чудна обявата. 1-st level support, да се занимаваш с почти всичко :)

Всяка голяма фирма не пропуска да отбележи колко е велика, обаче пропуска да отбележи какви пари дава.. Защото, за да кандидатства някой по тази обява, който наистина чува петела, че с тези изисквания:

We are looking for:

  • 4+ years degree in Computer Science or IT (or equivalent education) required
  • Experience:  min. 6+ years with Oracle and MS SQL database administration
  • Knowledge of the current IS guidelines, assistance of the IS officer, regular inspection of the environment (office rooms, server room, etc.)
  • Experience with IT in manufacturing, logistics and offices support
  • Understanding of IT architecture with focus on in the area of IT infrastructure (LAN, WAN, Servers, Database, Unified Communications, EDI) and IT Security.
  • Knowledge about user workplaces with applications and corresponding licenses needed.
  • Intermediate/ advanced knowledge of SAP/iScala/ERP related applications/processes is preferred
  • English language – fluent written and spoken

заплатата трябва наистина да си я бива.

Link to comment
Share on other sites

Зависи в кой офис ще отидеш! Сравнително скоро отвориха офис на Даме Груев до нас и там са ок.

 

Не става дума за офис. Офисът, с който работя е перфектен. В централата са идиоти, при това кръгли. 1 седмица се разправяме за едно инфо и те накрая изтрили вярното, след което никой не може да ми даде логично обяснени защо и кой го е направил. Има записани 3 разговора, около 10 кореспонденции, като всичко е обяснено като на малоумни, защото са такива и накрая пак грешното... Какво да ти кажа - първокласни кретени. Поредната българска компания, в която лявата ръка не знае какво прави дясната...

Днес направо ги питах дали са дебилни, при което на служителката ѝ беше на устата да каже поредното:"Не знам", но се усети и замълча тактично... Смятай как са ме вбесили, че да почна да ги редя...

Link to comment
Share on other sites

IT Expert OSRAM

 

Много ми е чудна обявата. 1-st level support, да се занимаваш с почти всичко :)

Всяка голяма фирма не пропуска да отбележи колко е велика, обаче пропуска да отбележи какви пари дава.. 

заплатата трябва наистина да си я бива.

Вярваш ли?Заплатат ще я бива ако е поне 3000 лв. чисто при тези изисквания.Но както казваше един-да,ама не...

Link to comment
Share on other sites

IT Expert OSRAM

 

Много ми е чудна обявата. 1-st level support, да се занимаваш с почти всичко :)

Всяка голяма фирма не пропуска да отбележи колко е велика, обаче пропуска да отбележи какви пари дава.. Защото, за да кандидатства някой по тази обява, който наистина чува петела, че с тези изисквания:

We are looking for:

  • 4+ years degree in Computer Science or IT (or equivalent education) required
  • Experience:  min. 6+ years with Oracle and MS SQL database administration
  • Knowledge of the current IS guidelines, assistance of the IS officer, regular inspection of the environment (office rooms, server room, etc.)
  • Experience with IT in manufacturing, logistics and offices support
  • Understanding of IT architecture with focus on in the area of IT infrastructure (LAN, WAN, Servers, Database, Unified Communications, EDI) and IT Security.
  • Knowledge about user workplaces with applications and corresponding licenses needed.
  • Intermediate/ advanced knowledge of SAP/iScala/ERP related applications/processes is preferred
  • English language – fluent written and spoken

заплатата трябва наистина да си я бива.

 

Сред някои големи фирми витае схващането, че просто са длъжни да опишат високи изисквания в обявата, да не се излагат един вид. Тук дори прозира как някои от изискванията са описателни, един вид съобщават на широката общественост че техните специалисти са най-добрите и разбират от всичко. А колко точно understanding и preferred knowledge действително притежават, остава скрито.

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама с такива префърцунени описания аз примерно бих се зачудил дали да кандидатствам... Дето бутам седмата си година като сисадмин...

Link to comment
Share on other sites

Що префърцулени?

Само на мен ли ми изглежда като нормална обява за работа? :)

Нормална обява за работа? Имаш ли идея какво е "1-st level support" и в същото време да го съпоставиш с "advanced knowledge of SAP" (спецове с подобни доказани SAP умения изкарват поне $150К)? Тази обява е пълен майтап. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дамм, ако това е за 1st level, то интересно какви са изискванията за всички над тази позиция? :D

Някой от HR се е престарал вероятно, копирайки от разни обяви за работа в нета. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...