Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Понякога ми иде да се шибна в някой ръб и да се приключва. На една позната бозата й се ъпдейтна до вин10 и я върнах до вин7, но или аз нещо съм натиснал или нещо след downgrade-а стана, вифи-то й отказа да работи. Преинсталирах драйвери, проверявах за вируси - нищо. Windows "диагностицира", че мрежовата й карта може да е повредена. Реших да ъпгрейдна вина пак до 10 и там директно след рестарта си има wireless. Викам си - айде, готово, оправи се работата, след downgrade-a ще тръгнат нещата. Дам, ама не. Същата работа.

В крайна сметка се решавам, че ще сложа чисто нов вин7. Записвам го аз, слагам читавия драйвер за wlan - кор, не намира мрежи. И в този момент ми хрумва, че нещото, което причинява това нямаме на нет, ще да е много просто. Оглеждам хубаво лаптопа, оглеждам клавиатурата и забелязвам ф12, на който има антенка и тя свети в червено. Натискам fn бутона + ф12 и ВОАЛА. Всичко тръгна. Заключение - много съм тъп! :moon:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

Някой от HR се е престарал вероятно, копирайки от разни обяви за работа в нета. :))

Най-вероятно така е станало.... представям си интервюто какво ще е... нещо като на Джен в The IT Crowd /ако някой го е гледал/.

Link to comment
Share on other sites

.... И в този момент ми хрумва, че нещото, което причинява това нямаме на нет, ще да е много просто. Оглеждам хубаво лаптопа, оглеждам клавиатурата и забелязвам ф12, на който има антенка и тя свети в червено. Натискам fn бутона + ф12 и ВОАЛА. Всичко тръгна. Заключение - много съм тъп! :moon:

Добре дошъл в клуба

Link to comment
Share on other sites

Понякога ми иде да се шибна в някой ръб и да се приключва.

 

Да помогна? В смисъл ако си нерешителен да го направиш сам, винаги може да разчиташ на мене. :thumbsup:

 

Снощи аз изживях нещо подобно....

Започнах да си правя експерименти с една памет, която ме изненада, че въпреки че беше двоен размер на тази, седяща в другия слот, dual channel продължаваше да е активен във всички тестови програми (дори зададох въпрос в другата тема). На всичкото отгоре беше и с по-висока честота, но това не ме учуди, защото знам, че общото се приравнява към най-бавното, но тоя активен dual channel доста ме озадачи. И докато си местех паметите от слот на слот, в един момент дойде синия екран и се усетих, че от края на миналата година не бях правил снимка на системата, а от тогава бях инсталирал поне още 50 програми. И тъй като по принцип забранявам system restore, първо опитах с рестарт, който още повече влоши ситуацията, после пробвах да оправя проблема с разни системни програмки и като не стана, реших да направя преинсталация. Да, ама по време на преинсталацията започнаха масови съобщения "тоя файл не може да бъде копиран от инсталационната директория...оня файл също не може да бъде копиран...."...и горе долу половината файлове не щя да ги изкопира, че да започне като хората. След 101 опита по един или друг начин, накрая се принудих да махна диска от лаптопа, да го вържа като външен, да си изкопирам 40 гигабайта данни седящи на 'С'-то и на десктопа и да направя нова инсталация с формат на дяла. Сега съм с новичка системка, на която имам да докачвам още 100 маймунки из клончетата, след това да клонирам системния дял +още 2 подобни дяла върху едно SSD и до 3 през нощта се надявам да съм приключил ако нямам нови неочаквани затруднения. Така че ако ти звънна след 3, се надявам да ми вдигнеш и да ми върнеш услугата с шибването в някой ръб, защото вероятно ще съм доста изморен да го направя сам. :notify:

Link to comment
Share on other sites

Дамм, ако това е за 1st level, то интересно какви са изискванията за всички над тази позиция? :D

Някой от HR се е престарал вероятно, копирайки от разни обяви за работа в нета. :))

Този някой така се е престарал, че на практика е напривил изисквания за нещо несъществуващо не само в български условия, но и в световен мащаб. Смея да твърдя, че не съществува индивид, който строго да покрива всички изисквания в обявата или ако някъде съществува такъв гений, то би било доста малоумно да си мислиш, че можеш да го привлечеш като 1st level support. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Брей....какъв стар човек, пък каква памет има... :lol:

 

Между другото хич не съм по футбола, ама всеки път когато започне първенство се зарибявам и го следя от-до... :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Link to comment
Share on other sites

Да не звуча критикарски, но само на мен ли програмата по откриването на Европейското ми се струва измислена от някой поне на LSD?! Страшна безвкусица, натруфения и цигания...

Link to comment
Share on other sites

a помните ли звука на dial up нета :D

Комшиите само мрънкаха, че заемам линията. Бяхме дуплекс. Купувахме си интернет на час :) Много се ядосвахме като е непостоянен нетът :) Луда работа беше. Но си живеехме доста по-безгрижно.

Link to comment
Share on other sites

Пффф, специално прав чифт ми избраха от пощата в Тракия, по нов кабел, за да не съм дуплекс и да не дропи...

И да, всичко беше доста по-просто... Имаше социални контакти, а не като сега - гледам ги малките - само в телефоните. Седнали на една пейка 4 човека и всеки в телефона/таблета и се хилят като изоглави... Грозна работа. Една дума не си обелват...

 

Макар, че сега като се замисля, никога не сме били дуплекс. Имаше някакви "шумящи" чифтове, но все сме били с прав телефон...

Link to comment
Share on other sites

Когато работиш по къща за 12 млн долара БЕЗ земята и знаеш, че собственика не е много по-голям от теб.... Почваш да се чудиш дали да почнеш от вени или директно някоя артерия. Евала на такива хора.

Link to comment
Share on other sites

Категорично мога да заявя, че в Еконт работят невменяеми некадърници! Ама категорично!!!

Абсолютно!

Link to comment
Share on other sites

Нормална обява за работа? Имаш ли идея какво е "1-st level support" и в същото време да го съпоставиш с "advanced knowledge of SAP" (спецове с подобни доказани SAP умения изкарват поне $150К)? Тази обява е пълен майтап. :lol:

Е не знам...

очевидно съм голям късметлия, че познавам няколко човека с подобен набор от умения. Пък и никой от тях не взима даже и цифра близка до тази, която си написал.

Link to comment
Share on other sites

Е не знам...

очевидно съм голям късметлия, че познавам няколко човека с подобен набор от умения. Пък и никой от тях не взима даже и цифра близка до тази, която си написал.

Няма как да познаваш няколко човека с подобни умения. Очевидно познаваш няколко човека, които си мислят, че притежават въпросните умения. Например ако си връзвал суичовете с висящи кабели на местния доставчик на интернет и по някое друго време ти се е налагало да попълваш форми на SAP, това по никакъв начин не означава, че си експерт по мрежови технологии и SAP, if you know what I mean. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма как да познаваш няколко човека с подобни умения. Очевидно познаваш няколко човека, които си мислят, че притежават въпросните умения. Например ако си връзвал суичовете с висящи кабели на местния доставчик на интернет и по някое друго време ти се е налагало да попълваш форми на SAP, това по никакъв начин не означава, че си експерт по мрежови технологии и SAP, if you know what I mean. :lol:

Мрежари много, и то можещи и знаещи. В последните години все покрай такива се въртя работейки в мрежови компании. И като им слушам цените на изпитите, и как ходят нам къде си на 2-3 дневни практически изпити и се усещам колко много не знам в сравнение с тях. Но все пак ги има. 

Но САП-а си е наистина по-рядко срещан скилсет. А да ги комбинираш и двете в 1 човек, това вече си е постижение наистина. Като си знам доста от колегите как като излезнат от тясната си специализацийка и се омотават като пате в кълчища ... На мрежарите им са тъмна индия ОС-ите, на сис админите им е трудно да се ориентират в мрежите .. Бр :)

 

@Феранте - Godfather-а все пак дава заплати от техният континент, а 150К в ИТ не е нещо нечувано там

Link to comment
Share on other sites

Няма как да познаваш няколко човека с подобни умения. Очевидно познаваш няколко човека, които си мислят, че притежават въпросните умения. Например ако си връзвал суичовете с висящи кабели на местния доставчик на интернет и по някое друго време ти се е налагало да попълваш форми на SAP, това по никакъв начин не означава, че си експерт по мрежови технологии и SAP, if you know what I mean. :lol:

 

Възможно е... :) 

Link to comment
Share on other sites

Прекарах един ден с 34" монитор, днес временно се връщам на 24". Разликата е главозамайваща. Както е казал народът, размерът има значение! :)

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че ще гледам първи мач от тъпото европейско. Не ми се иска ама шефовете са поляци и целия офис ще ги гледаме. Май само аз ще викам тайно за хитлеристите.

Link to comment
Share on other sites

Ай да ви е честит днешният парад.

Ако некой ще ходи да са поомеша с... гламура, после да сподели :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...