Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 

Искам само да кажа, че не съм запознат с работата на човека, а просто обсъждам концепция. Не искам и да споря. Просто дискутираме.

 

"Тъпо сравнение" беше отправено към цитираният от мен коментар на RaptoR, който сравнява продаване на архитектурни проекти с оправянето и изграждането на хладилни, и климатични инсталации.

 

Преди да започна по точки 1-4, ще отида направо към 4 и ще ти кажа, че съм имал пряк досег и до дизайн, и до архитектура и строителство, и до интериор.

 

Защо да не можеш да сравняваш портокал и футболна топка ако обсъждаш способността им да се търкалят?

 

Тук мисля, че говорехме за интериор, а не за архитектура. И въпреки това...

 

И архитектурата, и картините спадат към една и съща категория - креатив. Това е общото между продукта - нечие въображение. А аз точно това обсъждам. Как е редно да се продава креатив. Архитектурата може и да е повече от визуален продукт, но съм сигурен, че ако решиш да си правиш къща, няма да искаш тя да е просто сив бетонен куб от вън, нали? А как си представяш архитект, който е решил, че визията на сив куб е допустима (и не визирам минимализъм в момента, а просто наредени бетонни плочи без обработка) за жилищна сграда, да се справи добре с вътрешността? В професиите, в които е замесен креатив, мърлявост в един аспект, рефлектира неизбежно и в друг.

 

Аз не казвам, че мога да оценя архитекта по снимка в сайт, но поне мога да видя по какво е работил и да отида на място да разгледам обекта. С едно име от някаква директория - това не е възможно.

 

Доказаният професионалист в рамките на години може да остане на заден план, ако мрежата от контакти, която му дава работа се изчерпа. Защото дори и доказания професионалист има нужда от нови клиенти, а използването на способа "от уста на уста" в 21 век и ерата на Интернет не е печаливш вариант. Името на въпросния архитект не излиза никъде другъде, освен в разни директории. Не излиза в новини свързани с големи архитектурни проекти. Никъде. Не знам как хората САМИ го намират, ако не са чували за него.

 

А и аз мога да ти дам пример с един друг архитект, който хората САМИ търсеха и имаше работа за месеци напред. Не беше защото беше много добър, а защото взимаше 2 пъти по-малко от останалите, та това не е гаранция за нищо. Външния дизайн на комплекса се поверяваше на 3-та фирма, защото онзи архитект можеше да направи само вътрешното разпределение на етажите. Въображение за фасадата - 0. Въображението му за вътрешността на сградата също беше нула. Просто правеше това, което му кажеше клиента, правеше го по нужните стандарти и взимаше малко пари, което в масовото строителство е напълно достатъчно.

 

Далеч съм от идеята, че фирмата изградила Бурж Калифа е наета заради лъскавият им сайт, но факта, че дори ТЕ имат сайт е доста показателен за твърденията ми. Можеш да погледнеш портфолиото им и ще разбереш защо са избрани. Освен това, за Бурж Калифа имаше конкурс. Или този местният е по-известен от онова архитектурно студио и не му трябва сайт?

 

Притежаването на уеб сайт е от критична важност във всяка сфера. Ако ще и само контактите да си поместиш на него, без никаква информация за реализирани проекти и портфолио. Показва, че си отделил 300лв, за да те намират хората. Ако няма портфолио, дори не изисква поддръжка (то пък с портфолио кой знае каква поддръжка има с модерните CMSи).

 

Специалист по нещо - да. Съгласен съм, че препоръките са важни.

Интериорен дизайнер - не. Интериора е нещо напълно индивидуално. Всеки дизайнер си има стил, а твоят вкус, може да не съвпада с моя. В случая - ти го препоръчваш. Аз взимам предвид твоята препоръка и го търся. Твоята препоръка си е изпълнила функцията, но какво намирам аз в търсенето си? Едно голямо нищо. Не мога да видя този човек какво реално прави. Какви са вижданията му. Какви са реализираните му проекти. И сега какво? Единствения начин е да се обадя по телефона. Щом е толкова зает, ще можем да се срещнем след 2 седмици. Като се срещнем, един Бог знае какво ще ми покаже, за да видя работата му. Разбираш ли сега колко хора, включително и аз, ще се откажат от услугите му при тия обстоятелства?

 

Виж, изчетох ти впечатляващо пространствения коментар и вероятно от твоята гледна точка си прав, защото има истина в това, което казваш.

 

Цялата работа започна от там, че някой търсеше интериорен дизайнер и аз му дадох контакт на човек, когото познавам и знам, че е добър в това. От там нататък ти се зачекна, че нямал сайт... ами няма, в крайна сметка не е задължително всеки да има... Фактът, върху който се опитах да наблегна, е, че въпреки липсата на сайт, човека е търсен и не е останал без работа, а със сигурност не взима "2 пъти по-евтино", в това те уверявам.

От където следва естественият извод, че очевидно за много хора уебсайта не е от решаващо значение. В това число и за мен лично, затова и изказвам такава позиция. 

От тук нататък можем да влезем в едно безкрайно даване на примери, с които ти да ми доказваш колко е трудно да се ориентираш без сайт за работата на някой, а аз да ти цитирам ситуации, в които уебсайта не е показателен за качеството на предлаганата услуга. Честно казано, не ми се занимава.

Аз също се занимавам с професия, в която креативният елемент и "създаването" на продукт са застъпени и съм съгласен, че креативните професии изискват предварително запознаване с предишни проекти на автора, за да се види дали неговото виждане съвпада с твоето. Но също така ми прави впечатление, че имаш една доста "романтична" представа за архитектурата/дизайна. Предполагам, мечтата на всеки отдаден на професията архитект/дизайнер е да създаде своя Бурж Калифа, но бруталната истина е, че 90% от работата им се състои просто в изпълнение на нечие задание за нещо съвсем конкретно. Съгласи се, че от гледна точка на дизайна няма голямо творчество в проектирането на един производствен цех, примерно. А ако ще наемам архитект/дизайнер да ми проектира МОЯТ дом, ще му задам доста точни критерии за изпълнение, защото АЗ ще живея в него и най-важното е да ми харесва на МЕН, а не на изпълняващия проекта. И в този случай творческият елемент от негова страна се свежда до даването на някои идеи, които пак от мен зависи дали ще се приложат или не. И пак наблягам на нещо, което казах в предишния ми пост: каквато и да е работата, "визията" е само една малка част от цялото, останалото е комплекс от много технически и технологични фактори и решения, с които един добър специалист би могъл да компенсира евентуалната липса на някакво невероятно въображение. Така че, никога не е еднозначно.

 

п.п.: Кой е проектирал Бурж Калифа си нямах идея, просто използвах твоя пример. Мисля, че всякаква асоциация между тия изроди (да, разгледах им портфолиото :) ) и който и да е наш архитект е несъстоятелна. Просто разликата в нивото е космическа!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

АТИ-то е тръгнало от раз под Линукс вероятно заради това, че АМД са пичове и подържат драйвери с отворен код.

 

Ако имаше Нвидиа, по всяка вероятност щеше да обясняваш как Вин-а е разпознал всичко от раз.

Аз под Линукс не съм имал никога проблем с драйвери. Дори и да е имало нещо дребно, се разрешава сравнително лесно проблема. Под микромек системите не е точно така. Станаха вече 10 години от както съм разкарал микромек от лаптопа ми. Единствено от време на време ги пускам като виртуална машина заради някакви тестове или когато се готвя за техни изпити. Нямам никакво намерение това нещо да се променя.

 

 

Точно с АТИ драйвърите какви проблеми съм имал под Линукс, че не бяха и чували за чисто новото ми видео, и то няколко пъти :D

Линукс само през ssh за мен, че като видя как чисто новичката федора 24 предлага единствено update + restart през графичният си туул и се хващам за главата :))

На мен лично повече ми харесва как се държат Debian базираните дистрибуции по отношение на ъпдейти и пакети. Федора не съм ползвал от доста години, но има разни неща в CentOS точно свързани с ъпдейти и пакети които ме докарват до лудост.

 

 

 

Под ментата нещата бяха малко по-приемливи, но не достатъчно, та минах основно под Win. 

И след като поработих с Win8 - мога да кажа, че десятката е доста добра, сравнена с осмицата.

Ужас. Анатема!

 

Ами тия защити с драйверите са сложени заради малуер-а. На Уин 10 има много малко инфекции, които инфектират системни драйвери, сравнено с XP например, че дори и Win 7. Дори не мисля, че има каквито и да е, но не искам да съм толкова категоричен. Всичките използват някакви мнооого заобиколни начини, за да се доберат до системните процеси. Идеята е, че ако някой иска да използва специфичен софтуер, той използва само този софтуер и може да използва стара и съвместима версия на Уиндоус. Ако започне да отваря разни сайтове и да сваля торенти на същият компютър - проблема си е лично негов. Според мен просто новите версии на Уиндоус се правят с идеята, че хората използват нов хардуер, за който има драйвери, а не скенер от преди 16 години. Аз имах проблем с драйверите на звуковата карта, защото не бяха подписани и Уиндоуса ги спираше след рестарт. Като пуснаха официални - всичко се оправи.

Викаш да използва стара и съвместима система. А това че спряха поддръжката на старите версии? Или това с ъпгрейд до 10 без да те пита изобщо. 7 е доста добра система. Всичко над нея е зле. Да не говорим за проблемите със шпионирането. То да беше само това. Единствено таблетите с 10 са прилични и работят в пъти по - добре от другото недоразумение - андроид.

 

Не. Ние примерно нямаме сайт. Все още. Защото не ми е останало време да го направя. Всъщност правенето е по-лесното нещо. Въпроса е в съдържанието, което съм измислил донякъде а не върви да направя само половин сайт или да сложа "ми това сме ние - ето това са ни телефоните". Това е по-смешно отколкото и липсата на сайт. А при положение, че нямаш време да се усмихнеш от работа май наличието на сайт далече не е критично важно. Хубаво е, не споря, и когато ми остане време ще го направя. Просто няма да е нито този месец нито идния (така си го говоря от поне 4 години насам... и оттогава насетне работата ми се увеличава а не намалява)

Добре, че писа та се сетих. Прекалено ли сте претрупани с работа или може да поемете и още? Не веднага де, но имам някои идеи. Да видим кога ще намеря време да се видим да ти ги споделя.

Link to comment
Share on other sites

Викаш да използва стара и съвместима система. А това че спряха поддръжката на старите версии? Или това с ъпгрейд до 10 без да те пита изобщо. 7 е доста добра система. Всичко над нея е зле. Да не говорим за проблемите със шпионирането. То да беше само това. Единствено таблетите с 10 са прилични и работят в пъти по - добре от другото недоразумение - андроид.

нетруут, с някои неща съм съгласен, с други - не. За мен най-добрата ОС за всичко (под всичко включвам работа, игри, браузване, гледане на филми и т.н.) си остава Windows (може би 7). Само за работа съм съгласен, че Линукс може би е по-добре. Win10 не е лош, имам го на таблета и нямам оплаквания за момента, но със сигурност не е по-бърз от таблет с андроид :). Общо взето съм си подредил нещата по този начин - на главния комп вкъщи (където работя от време на време с фотошоп и премиере про) съм със седмица, таблета ми е с 10-ка, на работа бях до скоро с линукс, от няколко дни съм със служебен макбук и os x, като за момента операционната система става, но ме дразни колко е затворена средата - всичко минава през apple шибаняците.

GLORIOUS WINDOWS MASTER RACE! :moon:

Link to comment
Share on other sites

Само за работа съм съгласен, че Линукс може би е по-добре

Освен ако работата ти не е графичен дизайнер. Или предпечат. Или ти се налага да работиш с документи. Микромек са печално известни с огромните усилия, които полагат за да направят офисния им пакет максимално несъвместим с останалите, а повечето институции и въобще офиси са свикнали да работят с микромекия офис.

Link to comment
Share on other sites

Виж, изчетох ти впечатляващо пространствения коментар и вероятно от твоята гледна точка си прав, защото има истина в това, което казваш.

 

Цялата работа започна от там, че някой търсеше интериорен дизайнер и аз му дадох контакт на човек, когото познавам и знам, че е добър в това. От там нататък ти се зачекна, че нямал сайт... ами няма, в крайна сметка не е задължително всеки да има... Фактът, върху който се опитах да наблегна, е, че въпреки липсата на сайт, човека е търсен и не е останал без работа, а със сигурност не взима "2 пъти по-евтино", в това те уверявам.

От където следва естественият извод, че очевидно за много хора уебсайта не е от решаващо значение. В това число и за мен лично, затова и изказвам такава позиция. 

От тук нататък можем да влезем в едно безкрайно даване на примери, с които ти да ми доказваш колко е трудно да се ориентираш без сайт за работата на някой, а аз да ти цитирам ситуации, в които уебсайта не е показателен за качеството на предлаганата услуга. Честно казано, не ми се занимава.

Аз също се занимавам с професия, в която креативният елемент и "създаването" на продукт са застъпени и съм съгласен, че креативните професии изискват предварително запознаване с предишни проекти на автора, за да се види дали неговото виждане съвпада с твоето. Но също така ми прави впечатление, че имаш една доста "романтична" представа за архитектурата/дизайна. Предполагам, мечтата на всеки отдаден на професията архитект/дизайнер е да създаде своя Бурж Калифа, но бруталната истина е, че 90% от работата им се състои просто в изпълнение на нечие задание за нещо съвсем конкретно. Съгласи се, че от гледна точка на дизайна няма голямо творчество в проектирането на един производствен цех, примерно. А ако ще наемам архитект/дизайнер да ми проектира МОЯТ дом, ще му задам доста точни критерии за изпълнение, защото АЗ ще живея в него и най-важното е да ми харесва на МЕН, а не на изпълняващия проекта. И в този случай творческият елемент от негова страна се свежда до даването на някои идеи, които пак от мен зависи дали ще се приложат или не. И пак наблягам на нещо, което казах в предишния ми пост: каквато и да е работата, "визията" е само една малка част от цялото, останалото е комплекс от много технически и технологични фактори и решения, с които един добър специалист би могъл да компенсира евентуалната липса на някакво невероятно въображение. Така че, никога не е еднозначно.

 

п.п.: Кой е проектирал Бурж Калифа си нямах идея, просто използвах твоя пример. Мисля, че всякаква асоциация между тия изроди (да, разгледах им портфолиото :) ) и който и да е наш архитект е несъстоятелна. Просто разликата в нивото е космическа!

 

Мисля, че мненията ни се припокриват в голямата си част.

 

Аз казах единствено, че тъй като архитекта не е чак толкова голямо име извън средите си, наличието на портфолио онлайн би спомогнало за намирането на нови клиенти, които просто си търсят из Интернет, или на които името е било споменато, но не са запознати с работата му (както в случая).

 

Наясно съм, че в креатив-а, клиента контролира процеса до голяма степен, но има и клиенти, които просто харесват работата на един дизайнер и искат той да поеме инициативата за проекта, като те само правят леки корекции в процеса. Аз съм се занимавал с дизайн в продължение на 5 години, преди 5 години и сега имам една клиентка, която просто настоява аз да ѝ правя дизайните, а тя няма никакви изисквания и само казва дали нещо ѝ харесва или не. Та ако АЗ трябва да си правя къща съм по-склонен да разгледам портфолиата на различни студиа и да им доверя проекта, отколкото да си я рисувам сам и само да си търся изпълнител, на който да наложа идеите си.

 

Примера с Бурж Калифа го написах единствено заради факта, че дори големите архутектурни студиа имат уеб сайтове и промотират работата си. Тези съответно са минали етапа с промотирането и търсенето на клиенти, но има и други, също толкова талантливи архитекти и дизайнери.

Link to comment
Share on other sites

Ами тия защити с драйверите са сложени заради малуер-а. На Уин 10 има много малко инфекции, които инфектират системни драйвери, сравнено с XP например, че дори и Win 7. Дори не мисля, че има каквито и да е, но не искам да съм толкова категоричен. Всичките използват някакви мнооого заобиколни начини, за да се доберат до системните процеси. Идеята е, че ако някой иска да използва специфичен софтуер, той използва само този софтуер и може да използва стара и съвместима версия на Уиндоус. Ако започне да отваря разни сайтове и да сваля торенти на същият компютър - проблема си е лично негов. Според мен просто новите версии на Уиндоус се правят с идеята, че хората използват нов хардуер, за който има драйвери, а не скенер от преди 16 години. Аз имах проблем с драйверите на звуковата карта, защото не бяха подписани и Уиндоуса ги спираше след рестарт. Като пуснаха официални - всичко се оправи.

Рядко се случва да се съгласявам с w00x-а, но в това отношение е напълно прав. Микромек направиха доста сериозно постижение в сигурността на Win10, като се има предвид каква безнадеждност беше с по-старите версии. Аз на драго сърце преглъщам някой и друг проблем с драйвер, пред възможността malware да си прави каквото си иска в системата ти без дори да можеш да реагираш. Освен това го ползвам само на микромешкия Surface Pro 3, където по принцип е бетон и на още няколко лаптопа в семейството и един BRIX на Gigabyte за медия център, където също така не съм имал абсолютно никакви проблеми с драйверите.

Link to comment
Share on other sites

За кое АТИ и за коя дистрибуция иде реч?

 

Fedora някоя си и актуалното към онзи момент ати видео на лаптопа ми. Минало е някакво време та честно казано не помня :))

 

На мен лично повече ми харесва как се държат Debian базираните дистрибуции по отношение на ъпдейти и пакети. Федора не съм ползвал от доста години, но има разни неща в CentOS точно свързани с ъпдейти и пакети които ме докарват до лудост.

 

Хахаха, при мен е точно обратното. Дебианските дистрота ме дразнят, а съм си свикнал с редхатските. И точно apt-get ми е един от основните дразнители :)))

Както и нейминга на сървисите. Защо апачи2, а не хттпд ? :))) Сериозни проблеми един вид :D

 

Но за десктоп комфорт линукса просто е назад в моите очи. Дори в момента си имам една федора 24 която ползвам през внц за разни дребни неща и си виждам дивотии които ме дразнят.

Link to comment
Share on other sites

Грешиш - Ангел само ще се опитва да спори, но накрая и Весо, и Виден ще са прави, като Виден ще е малко по-прав. :laughing1:

 

:online2long:

Накрая ще мина аз да им плесна по един зад врата и нещата ще си дойдат на мястото... Ама ще ги плескам нежно, щот си падам по Тия две чичета

Продавам гевреци на плажа. Ту партс е работата

Аз пък стрижа охлюви за вълна. На далавера съм. И дори вече съм инвестирал приходите в шейсе декара облаци в Родопите

 

П.п. Ангеле, като цяло мотиките нямат копчета, брат ;)

На много хора сайтът им е нужен точно колкото кихавица във водолазна маска или трето мЪдо! Понеже бях напрегнат аз, за това се и обаждам. И понеже Хич не ме кефи да глобализиран и да тръцкам гръмко (всъщност, тва последното ме кефи, ама под юргана), та да ти кажа. Лично в моя бранш ако няма уста, която да каже на съответното ухо имай ако щеш и егати якия сайт, никой си! А то не е като само да разнасям една чанта инструменти и да се мажа с гиризи. От години се занимавам с техника и технологии, които са екзотични за страната ни и ми е писнало да рина говната изакани от ония с яките сайтове, но без хора, дето да чуват петела. Или пък ако ги имат, то никой ги не бръсне, щот са обикновени аргати. Щото, когато стане въпрос за такива екзотика, хавата става интересна. Или ядеш чурката на нашенци с големите гайди и сайтове, или ако вече си преял с чурки, обаждаш се на прЕАтел и опираш до такива като мен смешници :))

Link to comment
Share on other sites

П.п. Ангеле, като цяло мотиките нямат копчета, брат ;)

На много хора сайтът им е нужен точно колкото кихавица във водолазна маска или трето мЪдо! Понеже бях напрегнат аз, за това се и обаждам. И понеже Хич не ме кефи да глобализиран и да тръцкам гръмко (всъщност, тва последното ме кефи, ама под юргана), та да ти кажа. Лично в моя бранш ако няма уста, която да каже на съответното ухо имай ако щеш и егати якия сайт, никой си! А то не е като само да разнасям една чанта инструменти и да се мажа с гиризи. От години се занимавам с техника и технологии, които са екзотични за страната ни и ми е писнало да рина говната изакани от ония с яките сайтове, но без хора, дето да чуват петела. Или пък ако ги имат, то никой ги не бръсне, щот са обикновени аргати. Щото, когато стане въпрос за такива екзотика, хавата става интересна. Или ядеш чурката на нашенци с големите гайди и сайтове, или ако вече си преял с чурки, обаждаш се на прЕАтел и опираш до такива като мен смешници :))

 

Аз това го разбирам. Обясненията може да ги даваш на този, който те спрегна без да разбира за какво става въпрос.

Аз лично 4 пъти казах, че става въпрос за работа, в която има предимно творчество, и която се продава с портфолио. Твоята работа не се продава с портфолио до колкото знам, затова сайта не ти е нужен.

Link to comment
Share on other sites

Аз това го разбирам. Обясненията може да ги даваш на този, който те спрегна без да разбира за какво става въпрос.

Аз лично 4 пъти казах, че става въпрос за работа, в която има предимно творчество, и която се продава с портфолио. Твоята работа не се продава с портфолио до колкото знам, затова сайта не ти е нужен.

Ти пък как се светна, че в работата ми няма творчество!? И що си мислиш, че се харча без портфолио? Не ми се навлиза в подробности, които на повечето от вас ще ви звучат като някакво китайско наречие.

Но истината е, че специално в моята сфера няма никакво значение какво претендираш, че си, А какви проблеми си решил и какво точно можеш. И не, не говорим за работа на конвейер или частично изпълнение на проект.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък как се светна, че в работата ми няма творчество!? И що си мислиш, че се харча без портфолио? Не ми се навлиза в подробности, които на повечето от вас ще ви звучат като някакво китайско наречие.

Но истината е, че специално в моята сфера няма никакво значение какво претендираш, че си, А какви проблеми си решил и какво точно можеш. И не, не говорим за работа на конвейер или частично изпълнение на проект.

 

Ами мисля си го, защото не съм виждал до сега някой да си продава уменията в тази сфера с портфолио от дискутираният тип.

 

Именно де. Как ще покажеш проблемите, които си решил със снимки и визуализации? Няма как. Докато при интериора, и всякакъв друг дизайн, можеш да покажеш крайния продукт на уменията си с една снимка.

 

Каталога няма да се разпадне след 2 седмици ако си сложил червено, вместо синьо на корицата.

Link to comment
Share on other sites

Ами мисля си го, защото не съм виждал до сега някой да си продава уменията в тази сфера с портфолио от дискутираният тип.

 

Именно де. Как ще покажеш проблемите, които си решил със снимки и визуализации? Няма как. Докато при интериора, и всякакъв друг дизайн, можеш да покажеш крайния продукт на уменията си с една снимка.

 

Каталога няма да се разпадне след 2 седмици ако си сложил червено, вместо синьо на корицата.

Всъщност има как да ги визуализирам и покажа в пространството, друг е въпросът, че ако го направя, то куп безмозъчници с претенции ще започнат да копират, А безплатни уроци не мисля да давам :)

 

П.п. Това за синьото и червеното май не ти се получи, щото не го разбрах, Ама имам тежко подозрение, че гълвотия някаква ще да е било.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Това за синьото и червеното май не ти се получи, щото не го разбрах, Ама имам тежко подозрение, че гълвотия някаква ще да е било.

 

Ами не, причината е, че просто не си го разбрал.

 

Исках да кажа, че при твоята работа, дори да го покажеш със снимки, след 1 година, може да възникне проблем от немърливост.

При креативните професии - това няма как да стане. Каквото виждаш на снимката - това реално ти е продукта. Затова може с една снимка да се види всичко. Няма нужда от препоръки, увещания и доказателства за компетентността на някой специалист.

 

Това в случай, че снимката на продукта е реално на твореца, а не е крадена от някой друг.

Link to comment
Share on other sites

Ами не, причината е, че просто не си го разбрал.

Исках да кажа, че при твоята работа, дори да го покажеш със снимки, след 1 година, може да възникне проблем от немърливост.

При креативните професии - това няма как да стане. Каквото виждаш на снимката - това реално ти е продукта. Затова може с една снимка да се види всичко. Няма нужда от препоръки, увещания и доказателства за компетентността на някой специалист.

Това в случай, че снимката на продукта е реално на твореца, а не е крадена от някой друг.

Ъъъ... Чай са!

Нещо за "креативните" професии май изтърси току що.... По-горе ти зададох въпрос, на който ти не отговори. А именно -Ти що си мислиш, че професията ми не е творческа и не изисква коренно различен подход и техника за отделните случаи?

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ... Чай са!

Нещо за "креативните" професии май изтърси току що.... По-горе ти зададох въпрос, на който ти не отговори. А именно -Ти що си мислиш, че професията ми не е творческа и не изисква коренно различен подход и техника за отделните случаи?

 

Защото говорим за визуално творчество и креативност. Твоята и всяка друга технически ориентирана професия - не влизат в това число. Малко като механик да снима колата преди и след ремонта. Или програмист да направи скрийншот на част от кода.

 

А и отново ще повторя. Говорех за професии, при които крайния продукт, такъв, какъвто го получава клиента, в неговата цялост, може да се изобрази с 5 снимки.

Link to comment
Share on other sites

Защото говорим за визуално творчество и креативност. Твоята и всяка друга технически ориентирана професия - не влизат в това число. Малко като механик да снима колата преди и след ремонта. Или програмист да направи скрийншот на част от кода.

 

А и отново ще повторя. Говорех за професии, при които крайния продукт, такъв, какъвто го получава клиента, в неговата цялост, може да се изобрази с 5 снимки.

Чш, нема говориш така за липсата на визуално творчество и креативност в работата на механика , че на колбас ще те правя :) Нещата дето един монтьор ги може със свински опашки, никой архитект не мож ги постигна :) Няма ти обяснявам, тенекиджиите и бояджиите за какво чудо става дума :) Визуално творчество и креативност да видиш :D

Link to comment
Share on other sites

Накрая ще мина аз да им плесна по един зад врата и нещата ще си дойдат на мястото... Ама ще ги плескам нежно, щот си падам по Тия две чичетаАз пък стрижа охлюви за вълна. На далавера съм. И дори вече съм инвестирал приходите в шейсе декара облаци в Родопите

 

П.п. Ангеле, като цяло мотиките нямат копчета, брат ;)

На много хора сайтът им е нужен точно колкото кихавица във водолазна маска или трето мЪдо! Понеже бях напрегнат аз, за това се и обаждам. И понеже Хич не ме кефи да глобализиран и да тръцкам гръмко (всъщност, тва последното ме кефи, ама под юргана), та да ти кажа. Лично в моя бранш ако няма уста, която да каже на съответното ухо имай ако щеш и егати якия сайт, никой си! А то не е като само да разнасям една чанта инструменти и да се мажа с гиризи. От години се занимавам с техника и технологии, които са екзотични за страната ни и ми е писнало да рина говната изакани от ония с яките сайтове, но без хора, дето да чуват петела. Или пък ако ги имат, то никой ги не бръсне, щот са обикновени аргати. Щото, когато стане въпрос за такива екзотика, хавата става интересна. Или ядеш чурката на нашенци с големите гайди и сайтове, или ако вече си преял с чурки, обаждаш се на прЕАтел и опираш до такива като мен смешници :))

Браво. ПуснАл ли си в ибей оферта за облаците.
Link to comment
Share on other sites

Браво. ПуснАл ли си в ибей оферта за облаците.

Цъ!

Няма да им давам фъндък на обирджии.

Ся правя един мега як сайт и ще ставам по-богат и от Али баба.

Link to comment
Share on other sites

в един момент трябва човек да осъзнае, че не всеки заслужава да му се дават готови отговори или да му се дават идеи и решения просто за да се измъкнеш/да го впечатлиш/или въобще нещо не свързано с пари

Link to comment
Share on other sites

Напротив, той се закани само да спре да спори в някои от темите и да продължи да пише с неангажиращи постове в други теми...и си го спазва.

 

П.П. Виж Психара наистина - 'рече и отсече'.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...