Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ангеле (w00x), започни да пишеш... :grin:

 

А, да бе. :D

 

-------------------

 

Това бебешките стоки са егати скъпотията. Човек да не си направи дете... Един приятел купи количка за 1500+ лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

най-яко е количка за 2к която не се събира в колата за 2к ... седя гледам ... чудя се да се смея ли ... да плача ли ... 

Link to comment
Share on other sites

Не че са чак толкова скъпи, по-скоро идиотизма на родителите е голям....Т.нар. гъзария разбий'ш ли...Както каза и Хост, немаме 5 лева да се усмихнем, ама бебето се вози в ултра-мега-гига-хипер-дупа гъзарската кола...Боли го памперса бебето в каква кола се лангърка по разбитите тротоари...

Link to comment
Share on other sites

Мога и да кажа някои неща, но сигурно ще завалят коментари от типа: "Някой да те кара да имаш дете?" Така че ще си замълча :)

Link to comment
Share on other sites

Не, кажи :)

 

Че и на мен ми е интересно що родителите се хвърлят на някакви колички за по 1500+ лева. Последно станах свидетел как се купува количка за 3 бона и то не щото ги имат парите, ами щото жената толкоз взела от университета като помощ. Странни са ми такива постъпки.

Link to comment
Share on other sites

На мен не. Странното е, че количката струва 3000. Кое в нея я прави скъпа. Златните рамки, титаниевите колела? Кашмира ли? Всичко над 100лв цена е кощунство и производителите на такива стоки много добре знаят, че родителите ще дадат и последната си стотинка за уж хубава количка за бебето си за това доят кравата колкото могат.

Link to comment
Share on other sites

На мен не. Странното е, че количката струва 3000. Кое в нея я прави скъпа. Златните рамки, титаниевите колела? Кашмира ли? Всичко над 100лв цена е кощунство и производителите на такива стоки много добре знаят, че родителите ще дадат и последната си стотинка за уж хубава количка за бебето си за това доят кравата колкото могат.

 

Да бе, батка, ама 3 БОНА! WTF? Странни са ми родителите просто. То не е луд тоя дет яде баницата (в случая - производителя)...

 

Не че съм навътре в нещата, не кат да съм отгледал 3-4 деца и 2 внучета, ама всичко си има граници :D

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, верно ли? (това за количката и университета)

Чефо, кожа, помпащи колела, марка. Виж, една триколка Maclaren Bmw е 250 лв., нормалните са по 150 лв. Работи за име, нали знаеш... Не вярвам да има Бог знае каква разлика.

Ей сега гледах - чанта за количка Maclaren - 240 лв. Чувалче за крачета - 130 лв. Ако искаш :D

 

Ние взехме комбинирана количка за 500 лв. (+ кошче за кола). Но сигурно ще вземем отделно лятна количка. Сега, след като я ползвам вече 8 месеца, осъзнавам, че не е много удобно всеки път да разкапчаш едни каишки, за да я правиш от седнала легнала. И разни бутончета да щракаш, нещо, което на лятната се регулира с едно движение.

Един познат купи количка за 1000 лв., което не мисля, че е необходимо. Наистина тротоарите и разкатават фамилията. Помпащи гуми, не знам какво. А днес една позната спукала гума, количката се влачеше... Отделно за какво ми е телешка кожена количка? Вярно, красива е, но се люпи след време. Да не говорим колко се напича от слънцето. Магданозчо не е прав, че не се събира в колата, всяка количка се събира, зависи от колата. Не че и ние не похарчихме сума ти пари за какво ли не, все пак мерак, първо дете... Но ги дадохме за разнообразни неща. Отделно, че възможностите ни не са в десетки хиляди левове. Ако сега бих купила, бих взела чисто зимна количка и чисто лятна количка. Предполагам, без да съм сигурна, ще излязат колкото една комбинирана, или малко повече. Но няма износването нито на едната, нито на другата, да е такова, каквото е за една количка с различни кошове.

Но има си вкусове и вкусове, има си хора за всичко. Това, което на мен ми е неудобно, на някого би му било супер добре. Важното за мен е голям багажник и голяма чанта, защото, повярвайте ми, много неща се носят.

А за това, което Ангел каза, така е, сигурно всички знаете колко безумно скъпи са почти всички детски неща. Дрехи, козметика за слънце, аксесоари. Но в крайна сметка може да се намери и нещо на по-нормална цена, трябва търсене. И то не важи за всяка категория. Има неща, които на мен ми се виждат скъпи, но за някои от вас може да са лесна работа. И обратно. Но примерно люлка (шезлонг) за 300 лв. Аайде молим. Шус по пързалката.

Иначе количката ни е Cangaroo Stefanie, а сега съм набелязала лятна количка Chipolino Sofia 2016.

И последно, няма как да прецениш кое наистина би било удобно в реални условия без да си го ползвал. В магазина всички колички (на равно) са маневрени и хубави. Но по нашите пътища и особено тротоари, които между другото са под всякаква критика, се вижда кое е удобно и ще издържи, и кое не. С Жоро искахме дръжка, която се чупи, голям багажник, неутрален цвят, 4 гуми. Триколките всички ми казват, че са неудобни.

Общо взето това е, което мисля по темата. Но важно е всеки да се разпростира според възможностите, а не тези с кожените колички за по 3к да носят джапанки Бумеранг, че е смешно.

И сега някаква мода е да се купуват колички втора употреба, на което не съм привърженик. Не че нямам подарени носени дрешки, но за количка не бих си купила стара (особено от непознат).

Много е важно също да се измери асансьорът, че ако количката не влиза, лошо. Ние сме на 4 етаж примерно. И ако трябва да я свалям по три пъти на ден по стълби...

Link to comment
Share on other sites

С една количка от 200 кинта отгледахме три деца(дъщеря ми първо и после я дадох на двама приятели).Пълна глупост е да се дават 1000-2000 лв.Столче за кола на Чико същата работа 170 кинта платих-четири деца и още е чистак ново,предупредил съм всички приятели дето се очаква да имат деца че имам всякакво оборудване на тавана

Link to comment
Share on other sites

Гале, не съм казвал, че не се събира в леката кола...Казах, това което и ти каза, но с по-малко думи...че ми е жега и не ми се пишеха фермани...особено в частта с джапанките бумеранг..

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, Мите, объркала съм твоя коментар с този на Коста. Но идеята е същата и на тримата.

Само за събирането на количката не бях съгласна. Затова казах, че зависи от колата. Но кола и количка за по две хиляди лева са взаимоизключващи се (или поне така трябва да е, според мен).

Link to comment
Share on other sites

А днес една позната спукала гума, количката се влачеше...

 

Ами като не си е купила количка от по-скъпия run-flat-модел, ще се влачи я...даже съм сигурен, че е нямала дори ремонтен комплект и крик. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ти пък много знаеш. Вярно, че по твое време е изобретено раждането, ама все пак :D

Link to comment
Share on other sites

Галче, с най-добри чувства, само отбелязах малка подробност... :grin:

Принципно, би трябвало да са взаимоизключващи се коли (2к=2к), но жалкото е, че е тъжна реалност. Толкова заблуден и изкривен народ има, че просто не е истина....

Link to comment
Share on other sites

ама ви пропускате най-якото ... хората даже не мерят дали влиза в колата ... и купуват, идват до колата ... и не влиза ... НИКАКСИ :D

Link to comment
Share on other sites

ама ви пропускате най-якото ... хората даже не мерят дали влиза в колата ... и купуват, идват до колата ... и не влиза ... НИКАКСИ :D

 

...и после си купуват по-голяма кола, че да поберат количката...

Link to comment
Share on other sites

Ние накупихме доста стока за наближаващия момент, количка ще наследим. Все пак излишни скъпотии не сме купували. Но иначе пазара е страшен и много скъп, има чорапчета за бебешоци за двуцифрени суми...

Link to comment
Share on other sites

Пълна простотия е това със скъпите бебешки неща. На нас от всичко най-скъпа ни беше количката - 230лв, която в последствие продадохме за 180, защото си беше много запазена. Кошчето го взехме за около 30, столчето пак толкова, седалката - 12 или 15. Няма смисъл да се дават хилядите пари. Като всичките гъзета, дето вземат въйфон и после си вземат ваучер, щото не могат да плащат сметки...

Link to comment
Share on other sites

cqs1464762144s.jpg

 

Хора, какво стана със сайта prikachi.com?

Link to comment
Share on other sites

Пълна простотия е това със скъпите бебешки неща. ...

 

 

Гледам какви щуротии пишете всички и се сещам за приказката с лисицата и киселото грозде.

Демек като не мога да си го позволя значи не си заслужава :) 

Link to comment
Share on other sites

Гледам какви щуротии пишете всички и се сещам за приказката с лисицата и киселото грозде.

Демек като не мога да си го позволя значи не си заслужава :)

 

Така ли?

 

Ще ми обясниш ли тогава защо това:

 

http://www.sportihobi.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%B5%D1%86%D0%BE%D0%B2%D0%B5-adidas-neo-hoops-mid-infants-hi-tops-black-wht-blue

 

струва повече (на нормална цена) от това:

 

http://www.sportihobi.com/%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BA%D0%B8-adidas-hoops-mid-top-mens-trainers-white-grey-nvy

Link to comment
Share on other sites

Как такa защо - човекът ти го каза...защото не можеш да си го позволиш. :grin: ...пазарна икономика, щом се купува, значи цената му е 'нормална'. Това да не ти е нашия форум дето всеки скача като види цена по-висока от тази в някой магазин... ;)

Освен това хората дават десетки милиони за едно синьо платно с черта по средата, ти си тръгнал тука да ни занимаваш с някакви кецове. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...