Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

колко са големи забрави да споменеш и на какъв стандарт УСБ ги мъчиш

 

По това откога съм ги пуснал не си ли личи? Щото под USB 3.0 и 6 терабайтови да бяха, пак щяха да са свършили досега....btw и двата все още мигат усърдно...13 часа...

 

1 секунда не съм загубил с изброенето от теб щото общо взето тия неща ми бяха на чепа

 

Нищо ново не ми казваш - не съм се и съмнявал, че не си изгубил и секунда в такъв род сантиментални тръпки. ;)

Link to comment
Share on other sites

По това откога съм ги пуснал не си ли личи? Щото под USB 3.0 и 6 терабайтови да бяха, пак щяха да са свършили досега....btw и двата все още мигат усърдно...13 часа...

 

 

Нищо ново не ми казваш - не съм се и съмнявал, че не си изгубил и секунда в такъв род сантиментални тръпки. ;)

Абсолютно. С глупости не съм се занимавал като младеж ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. С глупости не съм се занимавал като младеж ;)

М'да и сега, когато не си младеж се издържаш със? Горките ние, дето сме се занимавали с "глупости" като младежи...

Link to comment
Share on other sites

Затрил съм се от света. Ако на някой му трябвам, ще ми има телефоните.

Link to comment
Share on other sites

Deadpool е по-фьешън. Батман е много старомоден. :lol:

Много се смях на тоя филм. На батман заспах. Дадох 18 долара за билет и заспах в леглото в киното. Събудих се за сладурчето - тая жената накрая :)
Link to comment
Share on other sites

Това Windows-a е бахти и противното животно. Особено 10-ката. Не мога да си обясня как хората го използват доброволно.

Link to comment
Share on other sites

Това Windows-a е бахти и противното животно. Особено 10-ката. Не мога да си обясня как хората го използват доброволно.

Някои просто нямаме избор. Едно време когато бачках за един стартъп всичко беше под Линукс. В голяма корпоративна среда обаче не става поради ред причини и трябва да се правят компромиси.

Link to comment
Share on other sites

Някои просто нямаме избор. Едно време когато бачках за един стартъп всичко беше под Линукс. В голяма корпоративна среда обаче не става поради ред причини и трябва да се правят компромиси.

В голяма корпоративна е малко по - различно. И аз съм обречен да използвам техни продукти. В случаят ми се наложи да използвам специфичен софтуер който работи само под микромек-а. Големият ми проблем е, че трябва да го използвам на голям екран. Доста по - голям от този на лаптопа. Домашният ми сървър съм го направил с Proxmox и всичко виртуализирано. Няма как при този вариант да изкарам образ от сървъра на монитора до него. Реших в името на теста да си изцапам машинката и да инсталирам директно 10-ка. Не успя да хване видео-то. Някакво АТИ е. Сравнително старо е, но все пак говорим за базови драйвери. Съответно за 10 изобщо нямаше. Как ли го не мъчих и не може да се оправи резолюцията. Намерих му след това обаче перфектното решение. Линукс и вътре 10-ката инсталирана чрез Virtualbox. Така имам и по - голям контрол относно някои неща на 10-ката. Няма да споменавам Линукса как си хвана хардуера. Всичко заспа от раз. И монитор и всичко. Изобщо не мога да се сетя да съм имал проблеми с хардуер под Линукс. С новите уж защити на 10-ката не е истина какъв кошмар е ако имаш някакъв по специфичен хардуер. Едни приятели ми се оплакваха наскоро за проблеми с автомобилни диагностики. Някакъв кошмар е. Имам и други наблюдения на странно държащи се програми под 10. Изобщо тотално лайно е. Само да ми минат по - бързо тестовете с които съм се заел и си връщам пак Proxmox-а.

Link to comment
Share on other sites

АТИ-то е тръгнало от раз под Линукс вероятно заради това, че АМД са пичове и подържат драйвери с отворен код.

 

Ако имаше Нвидиа, по всяка вероятност щеше да обясняваш как Вин-а е разпознал всичко от раз.

Link to comment
Share on other sites

Точно с АТИ драйвърите какви проблеми съм имал под Линукс, че не бяха и чували за чисто новото ми видео, и то няколко пъти :D

Линукс само през ssh за мен, че като видя как чисто новичката федора 24 предлага единствено update + restart през графичният си туул и се хващам за главата :))

Link to comment
Share on other sites

Оооо, нВдивия много ги обичам. И особено прекрасната им Optimus "технология"  :angry1 От тези говна предпоследна федора гърмеше при ботуш, ама гърмеше така, че трябваше да го ресетвам с дебелия край. Трябваше да пренаписвам опциите на грубияна, за да може да се добера поне до конзола... Под ментата нещата бяха малко по-приемливи, но не достатъчно, та минах основно под Win. 
И след като поработих с Win8 - мога да кажа, че десятката е доста добра, сравнена с осмицата.

Link to comment
Share on other sites

В голяма корпоративна е малко по - различно. И аз съм обречен да използвам техни продукти. В случаят ми се наложи да използвам специфичен софтуер който работи само под микромек-а. Големият ми проблем е, че трябва да го използвам на голям екран. Доста по - голям от този на лаптопа. Домашният ми сървър съм го направил с Proxmox и всичко виртуализирано. Няма как при този вариант да изкарам образ от сървъра на монитора до него. Реших в името на теста да си изцапам машинката и да инсталирам директно 10-ка. Не успя да хване видео-то. Някакво АТИ е. Сравнително старо е, но все пак говорим за базови драйвери. Съответно за 10 изобщо нямаше. Как ли го не мъчих и не може да се оправи резолюцията. Намерих му след това обаче перфектното решение. Линукс и вътре 10-ката инсталирана чрез Virtualbox. Така имам и по - голям контрол относно някои неща на 10-ката. Няма да споменавам Линукса как си хвана хардуера. Всичко заспа от раз. И монитор и всичко. Изобщо не мога да се сетя да съм имал проблеми с хардуер под Линукс. С новите уж защити на 10-ката не е истина какъв кошмар е ако имаш някакъв по специфичен хардуер. Едни приятели ми се оплакваха наскоро за проблеми с автомобилни диагностики. Някакъв кошмар е. Имам и други наблюдения на странно държащи се програми под 10. Изобщо тотално лайно е. Само да ми минат по - бързо тестовете с които съм се заел и си връщам пак Proxmox-а.

 

Ами тия защити с драйверите са сложени заради малуер-а. На Уин 10 има много малко инфекции, които инфектират системни драйвери, сравнено с XP например, че дори и Win 7. Дори не мисля, че има каквито и да е, но не искам да съм толкова категоричен. Всичките използват някакви мнооого заобиколни начини, за да се доберат до системните процеси. Идеята е, че ако някой иска да използва специфичен софтуер, той използва само този софтуер и може да използва стара и съвместима версия на Уиндоус. Ако започне да отваря разни сайтове и да сваля торенти на същият компютър - проблема си е лично негов. Според мен просто новите версии на Уиндоус се правят с идеята, че хората използват нов хардуер, за който има драйвери, а не скенер от преди 16 години. Аз имах проблем с драйверите на звуковата карта, защото не бяха подписани и Уиндоуса ги спираше след рестарт. Като пуснаха официални - всичко се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Бях решил да не взимам отношение повече, но няма как да не възразя на това!

 

Първо, "тъпо сравнение" е да сравняваш архитектура с картини- нищо общо като характер на продукта! Все едно да сравняваш портокал и футболна топка, защото и двете са кръгли!

 

Второ, архитектурата е много повече от "визуален продукт": визията в архитектурния проект е точно 20% от цялото нещо, останалите 80% са съвкупност от хиляди други фактори, които остават скрити зад визията, но са от фундаментална важност за качеството на целия проект. В този смисъл, "несериозното" е да оценяваш един такъв труд по снимка, качена в сайт.

 

Трето, лесният достъп до портфолиото и бързото достигане до аудтория е по-важно за младите, току-що прохождащи в дадена сфера специалисти с цел бързото намиране на клиентела и натрупване на опит. За доказан професионалист, с име и авторитет, основаващ се на далеч повече от един уебсайт и достигнал вече до ниво, на което клиентите САМИ те намират и си ангажиран с проекти за месеци напред, поддръжката на сайт си е по-скоро загуба на време, отколкото начин за осигуряване на работа. Ти сериозно ли вярваш, че човека, проектирал Бурж Калифа, е бил нает за тази работа заради много хубавия си уебсайт?!?! 

 

Четвърто, предполагам, че ти, както и повечето хора тук, извършваш дейност, свързана по един или друг начин с компютърните и интернет технологии и вероятно във вашия бранш притежаването на уебсайт с портфолио от готови проекти е от критична важност. В други сфери просто не е чак от такава важност.

 

п.п.: в конкретния случай, сигурен съм, че в града има още 50 други човека, които се занимават с интериор и повечето от тях най-вероятно имат уеб-сайтове и могат да бъдат открити много бързо и лесно. Но за мен, когато ми се налага да търся специалист по нещо, препоръката от друг човек, ползвал услугите му, е много по-важна и от най-лъскавия сайт.

 

Искам само да кажа, че не съм запознат с работата на човека, а просто обсъждам концепция. Не искам и да споря. Просто дискутираме.

 

"Тъпо сравнение" беше отправено към цитираният от мен коментар на RaptoR, който сравнява продаване на архитектурни проекти с оправянето и изграждането на хладилни, и климатични инсталации.

 

Преди да започна по точки 1-4, ще отида направо към 4 и ще ти кажа, че съм имал пряк досег и до дизайн, и до архитектура и строителство, и до интериор.

 

Защо да не можеш да сравняваш портокал и футболна топка ако обсъждаш способността им да се търкалят?

 

Тук мисля, че говорехме за интериор, а не за архитектура. И въпреки това...

 

И архитектурата, и картините спадат към една и съща категория - креатив. Това е общото между продукта - нечие въображение. А аз точно това обсъждам. Как е редно да се продава креатив. Архитектурата може и да е повече от визуален продукт, но съм сигурен, че ако решиш да си правиш къща, няма да искаш тя да е просто сив бетонен куб от вън, нали? А как си представяш архитект, който е решил, че визията на сив куб е допустима (и не визирам минимализъм в момента, а просто наредени бетонни плочи без обработка) за жилищна сграда, да се справи добре с вътрешността? В професиите, в които е замесен креатив, мърлявост в един аспект, рефлектира неизбежно и в друг.

 

Аз не казвам, че мога да оценя архитекта по снимка в сайт, но поне мога да видя по какво е работил и да отида на място да разгледам обекта. С едно име от някаква директория - това не е възможно.

 

Доказаният професионалист в рамките на години може да остане на заден план, ако мрежата от контакти, която му дава работа се изчерпа. Защото дори и доказания професионалист има нужда от нови клиенти, а използването на способа "от уста на уста" в 21 век и ерата на Интернет не е печаливш вариант. Името на въпросния архитект не излиза никъде другъде, освен в разни директории. Не излиза в новини свързани с големи архитектурни проекти. Никъде. Не знам как хората САМИ го намират, ако не са чували за него.

 

А и аз мога да ти дам пример с един друг архитект, който хората САМИ търсеха и имаше работа за месеци напред. Не беше защото беше много добър, а защото взимаше 2 пъти по-малко от останалите, та това не е гаранция за нищо. Външния дизайн на комплекса се поверяваше на 3-та фирма, защото онзи архитект можеше да направи само вътрешното разпределение на етажите. Въображение за фасадата - 0. Въображението му за вътрешността на сградата също беше нула. Просто правеше това, което му кажеше клиента, правеше го по нужните стандарти и взимаше малко пари, което в масовото строителство е напълно достатъчно.

 

Далеч съм от идеята, че фирмата изградила Бурж Калифа е наета заради лъскавият им сайт, но факта, че дори ТЕ имат сайт е доста показателен за твърденията ми. Можеш да погледнеш портфолиото им и ще разбереш защо са избрани. Освен това, за Бурж Калифа имаше конкурс. Или този местният е по-известен от онова архитектурно студио и не му трябва сайт?

 

Притежаването на уеб сайт е от критична важност във всяка сфера. Ако ще и само контактите да си поместиш на него, без никаква информация за реализирани проекти и портфолио. Показва, че си отделил 300лв, за да те намират хората. Ако няма портфолио, дори не изисква поддръжка (то пък с портфолио кой знае каква поддръжка има с модерните CMSи).

 

Специалист по нещо - да. Съгласен съм, че препоръките са важни.

Интериорен дизайнер - не. Интериора е нещо напълно индивидуално. Всеки дизайнер си има стил, а твоят вкус, може да не съвпада с моя. В случая - ти го препоръчваш. Аз взимам предвид твоята препоръка и го търся. Твоята препоръка си е изпълнила функцията, но какво намирам аз в търсенето си? Едно голямо нищо. Не мога да видя този човек какво реално прави. Какви са вижданията му. Какви са реализираните му проекти. И сега какво? Единствения начин е да се обадя по телефона. Щом е толкова зает, ще можем да се срещнем след 2 седмици. Като се срещнем, един Бог знае какво ще ми покаже, за да видя работата му. Разбираш ли сега колко хора, включително и аз, ще се откажат от услугите му при тия обстоятелства?

Link to comment
Share on other sites

Притежаването на уеб сайт е от критична важност във всяка сфера. Ако ще и само контактите да си поместиш на него

Не. Ние примерно нямаме сайт. Все още. Защото не ми е останало време да го направя. Всъщност правенето е по-лесното нещо. Въпроса е в съдържанието, което съм измислил донякъде а не върви да направя само половин сайт или да сложа "ми това сме ние - ето това са ни телефоните". Това е по-смешно отколкото и липсата на сайт. А при положение, че нямаш време да се усмихнеш от работа май наличието на сайт далече не е критично важно. Хубаво е, не споря, и когато ми остане време ще го направя. Просто няма да е нито този месец нито идния (така си го говоря от поне 4 години насам... и оттогава насетне работата ми се увеличава а не намалява)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...