Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Как лъжат за хотелите и летния сезон... А се счупват да правят резервации за руснаци и украинци. И въпреки всичко се чака яко слаб сезон.

Link to comment
Share on other sites

Как лъжат за хотелите и летния сезон... А се счупват да правят резервации за руснаци и украинци. И въпреки всичко се чака яко слаб сезон.

Но пък като че ли, нивото на обслужването се е подобрило с една-две идеи. Естествено, с разгара на сезона, нещата могат да си се върнат в нормалното си селяшко русло, но към момента са поносими.
Link to comment
Share on other sites

Там винаги е мизерия. Трябва поне 80% да фалират, че да се усетят.

Link to comment
Share on other sites

Ами.. Легло, скрин, бюро, 3 крилен гардероб, система за стелаж 5 метра на 5 етажа и поставка за телевизор и аксесоари. Разказа ми се играта да обикалям и да пиша номера. Не знам как щях да се справя ако трябваше да ходя сам. Дори нямам сили да видя сметката дали ми е сметната правилно.

Е ок де нали уж е предварително подготвен ? От онлайн каталога гледаш номерцата пишеш и си ги взимаш.Ти ли ще си ги сглобяваш :lol: 

Link to comment
Share on other sites

11103022_10206451113390367_7169652873035

 

"Нека всякой брат наш да чете, да помни, (…) и че сме имàли царствà и столици, и от нашта родà светци и патрици; че и ний сме дали нещо на светът и на вси Словене книга да четът; и кога му викат:"Българину!" бесно, той да се гордее с това име честно."
Иван Вазов

Link to comment
Share on other sites

Яяяяя...с какви грешки пише дядо Вазов - "четът", как може така!!!  :woot

Явно вече е прихванал от тоталната неграмотност на пишещите в последните 20-30 години - ще взема да му преместя цитата в другата тема за Кирил Методи и брат му, че барем да вземе да се позасрами малко и да се поизучи. :read:

 

Ай' честито на всички правилно и неправилно пишещи! :))

 

П.П. Между другото като гледам как се е развивал българският език през последните 100-150 години....ми минава през главата, че македонците не са мръднали и на сантиметър в тази област. Имам чувството, че даже и нарочно са засилили някои архаизми и стари диалекти в езика си, само и само за да се различават колкото се може повече от нашето говорене.

Link to comment
Share on other sites

Докато сме на темата за ИКЕА, на повечето хора, на които спомена, че мисля да си взимам мебели от там ми казват, че не били хубави и да съм отбягвал. Някой да има преки наблюдения?

Link to comment
Share on other sites

Какви мебели ? 

 

Масата онази с чекмеджетата е доста скъпа,но е много функционална и е от дърво,а не талашит.Гардероб 2 крилен с плъзгащи се врати.Много удобен и функционален.

Link to comment
Share on other sites

Докато сме на темата за ИКЕА, на повечето хора, на които спомена, че мисля да си взимам мебели от там ми казват, че не били хубави и да съм отбягвал. Някой да има преки наблюдения?

 

Още като им видях цените, реших че е безсмислено да влизам. Несъмнено има и хубави неща, но е пълно и с откровени боклуци - всичко на раздути цени.

 

Какви мебели ? 

 

Масата онази с чекмеджетата е доста скъпа,но е много функционална и е от дърво,а не талашит.Гардероб 2 крилен с плъзгащи се врати.Много удобен и функционален.

 

Randomstorm - препоръчвам ти тоя ник за навсякъде, честно.... Викаш това столовете с четири крака са много функционални.... 

Link to comment
Share on other sites

Несъмнено има и хубави неща, но е пълно и с откровени боклуци - всичко на раздути цени.

 

+1

 

Днес за пръв път влезнах в сайта им - подкрепям те напълно. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Пламене, аз само след бегъл поглед на първата брошура ги отсвирих.... Един от най-добрите ми приятели прави мебели, та се посмяхме добре. Който има излишни пари - да дава... Иначе има и интересни неща, но ВСИЧКО е зверски надценено. 

 

===================

 

Наблъсквам си лаптопа със стари класики днес... HALO, SACRIFICE, BLACK & WHITE, HALF LIFE, ROLLERCOASTER TYCOON, PHARAOH, ZEUS и прочее и прочее велики неща... Усещам как на вилата ще намалее работата.... Също така усещам какъв кеф е да наблъскаш един шпиндел игри на лаптоп, без да мислиш дори за обем.... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Всъщност аз пък бих казал, че в ИКЕА коефициента цена/качество на най-ниския клас (а.к.а. боклуците) е сред най-добрите. Минеш ли тази категория, вече е много зле и няма много смисъл да се гледа там. 

Link to comment
Share on other sites

Още като им видях цените, реших че е безсмислено да влизам. Несъмнено има и хубави неща, но е пълно и с откровени боклуци - всичко на раздути цени.

 

 

Randomstorm - препоръчвам ти тоя ник за навсякъде, честно.... Викаш това столовете с четири крака са много функционални.... 

А твоя ник тогава какъв ще е ТопМисир ? 

Link to comment
Share on other sites

Е ок де нали уж е предварително подготвен ? От онлайн каталога гледаш номерцата пишеш и си ги взимаш.Ти ли ще си ги сглобяваш :lol:

 

Нали трябваше да ги видя. Тя сестра ти може да е ходила до там 5 пъти преди да купи, но аз само по каталог и картинки съм ги гледал.

Всеки артикул го намерих, премерих му отворите, които ме интересуваха на място и прецених. 1 от поставките отпадна, та трябваше на място да импровизирам и да сглобявам нова. Гардероба също го мерих на място дали ще стане това, което съм си измислил у нас като части и избирах вратите там. 30-40 минути само ми беше минаването през касата и товаренето на буса. Преди това през всичките секции да мина да събера нещата и те се събраха.

 

Няма да ги сглобявам сам. Гардероб 240 висок сам няма как да сглобя.

 

А за цените, всеки сам си преценява. Това, което аз гледах по другите магазини беше: 1. по-грозно. 2. по-скъпо. 3. по-нискокачествено. 4. с 1 месец доставка.

 

А за майстори - няма какво да говорим, защото цената за гардероба ми я казаха двойна от тази в ИКЕА като си казах изискванията.

ИКЕА ми дават 10 години гаранция на всеки един елемент от конфугурацията на гардероба. Дори на пантите.

 

Ако някой настоява да спори, мога да му кажа какво съм купил и за колко пари, и той да погледне колко ще излезе това направено на ръка, или купено от друг магазин.

 

"Тука искам метален елемент на това бюро да ми сложите от едната страна вместо крак, а от другата да си е шкафа."

"Ааааа, не, не. Това е невъзможно. Къде сте го гледали това?"

Link to comment
Share on other sites

Дам... все тези мнения се чуват. явно човек трябва сам да си решава ^^ Гледам че Виденов имат готини неща и не много скъпи, но не знам как са с качеството там :/

Link to comment
Share on other sites

Каквото съм видял е плачевно. Гардероба щеше да ми се разпадне в ръцете с отварянето. Рафтовете бяха се огънали в "шоурума" без да има нищо на тях.

 

Верно - 400лв беше 2м гардероб с плъзгащи врати, спалня без матрак, 2 нощни шкафчета и скрин, но какъв е смисъла? Да кажеш, че си минал тънко?

Link to comment
Share on other sites

...но какъв е смисъла? Да кажеш, че си минал тънко?

Много ясно! :moon:

 

Иначе след известни размисли и страсти, вече съм с едно SONY HT-DH540SS по-напред :P

 

57d4351d0097e290.jpg

Link to comment
Share on other sites

При нас Икеа минава за евтин магазин в сравнение с другите мебелни. Имат хубави неща, не всичко разбира се, но има доста доста приятни попадения. Нещото което разбрах за тях е, че си ползват собствени размери за да те принудят да купуваш от тях, съответно е трудно да се комбинират елементи от икеа и други магазини. Тъй като покупката на апартамента ни се оказа напълно неочаквана от нас се наложи да правим кухнята бързо и без време за подготовка, единствено икеа имаха всичко необходимо на склад. Исках да си купя кухненският плот от друго място, но резултата беше, че всички продават плотове дълбоки 60 см, а на Икеа шкафчетата трябва да сложиш 63см плот ... :)) Та имайте едно на ум :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...