Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Пак ти казвам - питай го.

Ако може със сегашното си образование и умения да започне стабилна, дългогодишна работа в чужбина, уредени медицински, отпуски и т.н екстри, защото предполагам е при подобни условия като при Иван, направо ще е без акъл да остане в мизерията тука да "учи" в "университета" ТУ Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Пак ти казвам - питай го.

Ако може със сегашното си образование и умения да започне стабилна, дългогодишна работа в чужбина, уредени медицински, отпуски и т.н екстри, защото предполагам е при подобни условия като при Иван, направо ще е без акъл да остане в мизерията тука да "учи" в "университета" ТУ Пловдив.

Плюс бонус ако си женен. Детски надбавки. Платено образование за децата(и университет). Пари за квартира. Какво да ти обяснявам.

ТУ е бъдещето и е най - важното на този свят. Нищо, че тези които го завършват за нищо не стават. Елементарни неща не научават.

Link to comment
Share on other sites

6 часа профилактика на машините и компютърния кът... Тонове прах от кутии, радиатори и вентилатори... Сега след смазването е една такава тишина... И чистота... Най-хубавото е, че се оказа здрав Сийгейта на втората машина, отишло е захранването. С кеф си сипнах една студена бира.

 

Сега остава въпроса - вътрешен или външен USB хард 2ТБ на Уестърн?  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Плюс бонус ако си женен. Детски надбавки. Платено образование за децата(и университет). Пари за квартира. Какво да ти обяснявам.

ТУ е бъдещето и е най - важното на този свят. Нищо, че тези които го завършват за нищо не стават. Елементарни неща не научават.

 

За какви задълбочени познания става дума и какво ниво на EN?Изискват ли се някакви сертификати?

 

П.С. Подозирам, че от месец-два имаме платени писачи във форума. Бързо някой от модераторите да си признае!

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам - питай го.

Ако може със сегашното си образование и умения да започне стабилна, дългогодишна работа в чужбина, уредени медицински, отпуски и т.н екстри, защото предполагам е при подобни условия като при Иван, направо ще е без акъл да остане в мизерията тука да "учи" в "университета" ТУ Пловдив.

Виж сега може и да не е нито на европейско нито на световно ниво полученото образование от ТУ-филиал Пловдив обаче за мотивирания човек ще маркира актуални и значими теми в желаната подготовка.Там е за ориентир накъде да поеме човек.И да започне да създава професионални контакти.Сега който има възможност може да запише и в София,което е по-добрия вариант,а ако си и патрон :)) направо излизаш в чужбина да  учиш.

Link to comment
Share on other sites

За какви задълбочени познания става дума и какво ниво на EN?Изискват ли се някакви сертификати?

Ще трябват Майкрософт сертификати. Работата е изцяло на английски.

 

Ето изискванията:

 

Specific Responsibilities

Configuring, supporting and maintaining all aspects and components of the Local Area Network within ***** Base and remotely connected devices.

Managing the LAN users and permissions, as well as printer configurations and printer supplies.

Maintaining, updating, documenting and troubleshooting all mission related applications hosted on the network.

Assisting in the data file backup process and data recovery as needed.

Liaising with service and equipment providers as required to fulfil his/her duties.

Allocating user access to Blackberry and Internet Protocol (IP) phone network users and resolving problems with the networks and the devices. Maintaining and publishing the latest phone book rosters and user contact information.

Troubleshooting and allocating user access to the e-fax services.

Maintaining and updating the Office Information System (OIS) documentation, including end users guides and Cell technical guidelines.

Providing basic COMSEC support, including key loading, troubleshooting connection problems and key issuing, primarily during on-call duty.

Providing training and guidelines to end-users.

Providing back up system support during unavailability of other team staff members and during on call duties.

Link to comment
Share on other sites

Че то това си е похвално, не е за смях. Помагат си. Тука колко народ ще спре да ти помогне?

Преди 2-3 години, в един дълбок сняг, нашите като отивали към Кричим до леля ми, колата се бухнала в една преспа след Устина. Баща ми вика, само едни цигани спряха да ни помогнат - 4-5 момчета .Спряха, издърпаха ни и си тръгнаха. А преди това минали 10-на и повече коли, никой нищо.

 

говори ми.....преди 2-3 години Пловдив-Крумово след отбивката за селото на един завой колата ми поднесе и се заших в една преспа.....слизам гледам, чудя се ко да правя.....в точно тоа момент минава полицейска лада нива на която махнах за помощ и която ме подмина без никви грижи, малко по-късно спря един добър човечец и ме дръпна.

Link to comment
Share on other sites

@exabyte

Няма да спамя на Кулбокс темата ама си елементарно заядливо потребителче. Големи претенции имаш и току изтърсиш някоя велика глупост и после се сърдиш на другите що ти се подиграват. Ами щото си го търсиш затова  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Виж сега може и да не е нито на европейско нито на световно ниво полученото образование от ТУ-филиал Пловдив обаче за мотивирания човек ще маркира актуални и значими теми в желаната подготовка.Там е за ориентир накъде да поеме човек.И да започне да създава професионални контакти.Сега който има възможност може да запише и в София,което е по-добрия вариант,а ако си и патрон :)) направо излизаш в чужбина да  учиш.

Те там направо ми дадоха насоки - особено единия асистент, дето не се появи 2 семестъра да води упражнения, на които да видиш нещо практически. Или по компютърна графика, където ни караха да правим черти по метод на някакъв измислен докторат от Киев 70 и някоя година с отрицателно приложение в практиката и съвременните технологии. Направо е уникално за ориентиране. Особено като  пишеха оценките на база имаш или нямаш цици. Това е такава пародия това ТУ, че направо не е истина. Пълна загуба на време е висенето там. По-добре друга де да учи.

 

Link to comment
Share on other sites

Ще трябват Майкрософт сертификати. Работата е изцяло на английски.

 

Ето изискванията:

 

Да беше излязла преди 20 години тази работа, щях веднага да се хвана. :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш "някъде по времето на Windows 3.11"... :laughing1:

По-скоро по времето на Solaris 2.4, защото по онова време в корпоративния свят почти никой не говореше за Виндовс. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като говорите за ТУ, можеше да споменете и за кои специалности говорите. Аз съм учил System Control и след 9 годишния ми опит мога да кажа, че са ми дали много добра основа. Това не е училище някой да ти го налива в главата, или сам знаеш за какво си там или си само за дипломата. Работя малко по-различно нещо, но е пак свързано с управление на дадени системи. Преди време моя шеф беше силно впчатлен, че имам добри познания по Fuzzy logic, дето даже и на български не знае как се превежда и видиш ли щеше да ми покаже топлата вода. Като стана въпрос за управление на квадра коптер и други такива съвсем се оцъкли. Който е искал е научил, естествено винаги има какво ново да научиш.

Link to comment
Share on other sites

Като говорите за ТУ, можеше да споменете и за кои специалности говорите. .... иш.

 

Всички специалности от ТУ свързани с цифрова техника омаляват за не повече от 3-4 години на запад, тук са омалели ище преди да завършиш. Трябва ежедневно да четеш кой какво е направил по света като елементна база за да може да конструираш нещо актуално.

Link to comment
Share on other sites

Има някаква много лоша тенденция с големите магазини. Влизам вчера в Баумакс - рафтовете празни, този магазин според мен ще затвори януари месец. Влизам после в Карфур - същата история. Не са празни рафтовете но асортимента е намалял. Щанда за подправки незареден. Елемнтарна ронена чубрица няма, да не говорим за други които въобще изчезнаха. Месо - прасе. Няма агнешко, заешко, даже една мазна патка няма. Зеленчуци - никакви почти. Все по трудно става човек да си сготви нещо както му реда. Вече съм запълнил две чекмеджета на фризера с заготовки ряпа, целина, тиква, копър, пащърнак, пиперки зелени и червени.... и др. подобни щото вече по магазините няма :(


А ходенето с кола по пазарите в момента е... ама трай бабо за хубост. Следващите 2-3 години ще е така.

Link to comment
Share on other sites

Te Баумакс нали така или иначе фалираха, сега имат нов собственик ама дали ще ги брандират с него, ще затварят ли кой знае. 

 

А относно другия въпрос, елементната база се увеличава и развива, но принципите на управление не са се сменили особено. Редовно ходя последно време да си "сверявам часовника" и дори Бош, Сименс, Хъниуел нямат кой знае какво в моята сфера. Даже първите последно като взеха да се хвалят как били сложили модулация в тяхните управления и видиш ли топлата вода открили. Като питах обаче дали са направили ШИМ или просто фазово управление и представителя им не беше чувал за тея неща, "майсторите" чуха нещо ново, дето им се видя супер хай-тек....Факт е у нас, че т.н. майстори са на такова ниско ниво, че има ли повече от 2 жици на кръст и няма ли в тях фаза, нула, + или - и изпадат в транс....

Link to comment
Share on other sites

Има някаква много лоша тенденция с големите магазини. Влизам вчера в Баумакс - рафтовете празни, този магазин според мен ще затвори януари месец. Влизам после в Карфур - същата история. Не са празни рафтовете но асортимента е намалял. Щанда за подправки незареден. Елемнтарна ронена чубрица няма, да не говорим за други които въобще изчезнаха. Месо - прасе. Няма агнешко, заешко, даже една мазна патка няма. Зеленчуци - никакви почти. Все по трудно става човек да си сготви нещо както му реда. Вече съм запълнил две чекмеджета на фризера с заготовки ряпа, целина, тиква, копър, пащърнак, пиперки зелени и червени.... и др. подобни щото вече по магазините няма :(

А ходенето с кола по пазарите в момента е... ама трай бабо за хубост. Следващите 2-3 години ще е така.

 

В момента БАУМАКС следва пътя на КУрфура, като даже вече го задминава. Жалко, защото беше чудесен магазин, въпреки дебелашките цени. А и тъкмо захапах 25% отстъпка... В момента е трагедия. Елементарни неща липсват, а имаше артикули, които другаде ги няма и само заради тях ходех дотам. И чудесният сектор Градина ще липсва много, особено евтините туи всяка пролет... 

Link to comment
Share on other sites

Аз лично до преди година ходих само в карфур, това беше мястото където имаше и евтини, и скъпи, и екзотични стоки, вкл и нехранителни и си взимах каквото ми е кеф. Вече няма нищо вътре, прилича ми на лидл и кауфланд, където когато и да съм отишъл със списък, толкова пъти е нямало половината работи.

Link to comment
Share on other sites

Хубавото на КУрфура беше, че се купваха единични бройки, не като в МЕТРО всичко на едро, невакуумирани млечни и колбаси, нарязване на поръчаното, бирата ти е изстудена в хладилник и т.н. И цените бяха сравнително прилични, макар с МЕТРО да съм засичал разлики от 15-30%. Но срива в началото на годината, когато за пръв път рафтовете оголяха беше пагубен - хората спряха да ходят там, а при процъфтяващото ни развитие с обратен знак хората си броят стотинките и се насочиха към по-евтиното. Помиярският Кауфланд - рая на циганите - е пълен. Пълен с тотални боклуци, но и с хора. Същото е и в Лидл, където обаче съм чувал, че има и интересни неща (този магазин го бойкотирам и не съм ходил там). Пикадили логично си замина, а не знам дали остана БИЛА незатворена в града... Въобще - разцвет и чудо. Единствено се радвам на прогреса на ТРИУМФ, защото е български. Там винаги пазарувам без значение на цената. Същото важи и за ЛЕКСИ.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...