Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Същото е и в Лидл, където обаче съм чувал, че има и интересни неща (този магазин го бойкотирам и не съм ходил там). 

 

Там си заслужава да поглеждаш за разни различни неща от храни. Понякога изпада нещо на далавера. Последно си взех тиган от там за 18 кинта. С тефлоново покритие, става за индукционни котлони и тежи яката. Твърдо си заслужаваше парите. За всичко останало - мразя да пазаря там, защото няма нищо българско...

Link to comment
Share on other sites

Докато бяхме в България, в Лидъл отскачахме само за някакви нехранителни неща на промоция. Тук започнах да го оценявам на фона на английските боклуци. Колбасите и шоколадите са им много добри, сирената - също. Има няколко вида хлебчета и питки, които също стават. Плодовете и зеленчуците са навсякъде гадни - пластмаса и гнус.

Link to comment
Share on other sites

Не е вярно, че няма нищо българско. Аз там ходя за Sondeys и кисели краставички Freshona.

Кауфланд е ужасен просто, но тук ми е удобен и няма как да не го посещавам. Иначе персоналът освен касиерите и щанда с месо са за уволнение. Най-трагичната поддръжка на рафтове, която съм виждал. Ако ти трябва консултация от някой от отдела може да си остарееш да чакаш, абе трагедия...

Билла не знам къде е затворила, но за мен си остава най-добрия магазин. От откриването си, та досега. Вярно е малко по-скъпа, но щандовете са добре наредени, а стоките качествени.

 

Лекси ако имаше тук в София - само в него щях да ходя! Най-добрата БГ верига. Те имат най-добрия топъл бюфет, салати и някои марки, които сякаш ги няма никъде другаде.

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че хората, дошли в Англия и разправящи колко добре се живее тук и какви пари се вадят, в България явно са живеели на ръба на мизерията или в дълбока мизерия.

Link to comment
Share on other sites

Аз в Пловдив пазарувам до 3 пъти годишно, само в Лекси. В София, ако ходя някъде, а не в кварталното пикадили, то е в Хит.

 

Моята лична статистика на емигрантите е, че извън БГ, единствените които са добре* са тези, които и тук са били добре* т.е. не им е било зор да ходят.

 

*добре по моите си критерии!

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че хората, дошли в Англия и разправящи колко добре се живее тук и какви пари се вадят, в България явно са живеели на ръба на мизерията или в дълбока мизерия.

 

Това е силно относително, но като цяло си прав. 

Link to comment
Share on other sites

Ми по груби сметки, сега сме много по-зле като състояние в сравнение със състоянието ни в България. Нищо. Белким на жената и уври куфалницата и разбере урока. Както казах - аз винаги мога да се върна на село да копам...Или да кова ножове и да подковавам коне :D

Link to comment
Share on other sites

Дъщерята на кума беше до Лондон за 1 седмица при нейни приятели. Заключението и беше: като са там броят си стотинките за всичко, бачакт по 2 работи и карат едвам едвам. А кото дойдат тук - много са добре, всичко им ок, големи баровци. Но на място се видя, че са се накичили по 10 маймуни в една къща, щото не могат да плащат наемите, и стискат гъзовете.

Link to comment
Share on other sites

Дъщерята на кума беше до Лондон за 1 седмица при нейни приятели. Заключението и беше: като са там броят си стотинките за всичко, бачакт по 2 работи и карат едвам едвам. А кото дойдат тук - много са добре, всичко им ок, големи баровци. Но на място се видя, че са се накичили по 10 маймуни в една къща, щото не могат да плащат наемите, и стискат гъзовете.

Точно така е ама на половината като кажат, че някой бачка в "чужбината" и мед им капе на сърцето и си мислят, че са цъфнали и вързали там... За веригите аз лично избягвам да пазарувам от големи вериги или ако го правя почти винаги е от Лекси, а като живеех в София от Пикадили - там имаше разни неща и глезотийки ,които ги няма по другите магазини :)

Link to comment
Share on other sites

Ба боли ме фара,че пощальоните в Германия взимат по 2к евро.Не всичко е пари в тоя живот ;) Пък и в България има доста позиции за QA,DEV кото се сетите още.Не е толкоз трудно да научиш 2 езика и да си намериш нормална работа.Ама не става само с гледане трябва и труд ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ба боли ме фара,че пощальоните в Германия взимат по 2к евро.Не всичко е пари в тоя живот ;) Пък и в България има доста позиции за QA,DEV кото се сетите още.Не е толкоз трудно да научиш 2 езика и да си намериш нормална работа.Ама не става само с гледане трябва и труд ;)

 

Ми седни научи ги и те чакаме да станеш новия Дедо Мраз... Баси, то мно'о лесно звучи отстрани

Link to comment
Share on other sites

Ми..Аз говоря 2 езика :D И не е като да нямам познания в разни области. Но супер сериозно вече се замислям над факта да се заточа на село и да кова ножове...

Link to comment
Share on other sites

По-добре почни да ги ковеш у УК. Вярвам доста повече ще ти оценят труда, и повече ще се харчат ръчно направените от теб неща.

Link to comment
Share on other sites

Ми седни научи ги и те чакаме да станеш новия Дедо Мраз... Баси, то мно'о лесно звучи отстрани

Ми седнал съм и го уча ;) То за 1 ден не се става професор :D

 

edit:Даже и работа си търся и на 2 места ме викнаха за интервю :P 

Link to comment
Share on other sites

О-о-о,чакай,това с викането е много...интересно.Отиваш оптимист наточен с ГОЛЯМ балон илюзии  ти го пукат максимум на 15 минута... :lol:

Нали и аз търсих работа доскоро,викнаха ме не на 2,на 20 места и накрая от немай къде кандисах да започна на 1 от тях. ;)

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да излезе като резултат, вече е много късно, но все пак може да проверите:

 

 

 

:laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Недей така, че някой вземе да се върже че е сериозно и да станат скандали защо са тъмни на детето очите  :lol:  Каква изненада победили нашата красавица  :lol: МАФИЯ МАФИЯ МАФИЯ KLETA.....

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е време да направят конкурс за баби и прабаби. Там вече сме топ фаворити с нашите младолики сънародници дето раждат на 14 :)

Link to comment
Share on other sites

Всички специалности от ТУ свързани с цифрова техника омаляват за не повече от 3-4 години на запад, тук са омалели ище преди да завършиш. Трябва ежедневно да четеш кой какво е направил по света като елементна база за да може да конструираш нещо актуално.

 

Нищо не е омаляло "ище преди да завършиш" . Трябва да си хипер заблуден, ако си мислиш, че вуза ще ти даде нещо повече от основите!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...