Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Вземи опитай месото на Кауфланд, и го сравни  с това на Триумф и на Лекси и тогава пак ще си говорим, еле пък ония пресованите пържоли направо са с вкус на талаш в Кауфланд.

За мен сте чисто луди да си купувате месо от големи вериги... Както каза gado единствено от Новомес, Тайгърмес и една квартална малка месарница си купувам месо, а аз ям всеки ден по доста. Месата в големите вериги винаги са много по застояли и/или нискокачествени. Предпочитам да дам няколко стотинки отгоре, ама да ям по-прясно

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Иване..., ти ми показваш някаква МИСИС България от малцинствена група при това (дори и на лентата и го пише), която така ми изцапа погледа, че кат свърша поста, отивам да си мия очите. А тук става въпрос за МИС България ;) За това и вчера изкоментирах, че постването на тази снимка е някакъв майтап....

Link to comment
Share on other sites

Предполагам не си видял тазгодишната победителка?

 

Ти оста'й мисиската - тя не е човек, а извънземно! :alien: ...ама нали знаеш благодарение на кой и как са я изпратили да представлява страната...

Link to comment
Share on other sites

Тая е кривогледа ве, брат....

 Ай стига де.Някой келеш си е играл с фотошопа на снимката.Ето ти я отново този път фронтално,пък и да изплакнеш очи с чифт натурални женски гърди :))

nansi4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хъ! На тази снимка адски много прилича на едно от девойчетата (Маги), които работят в магазина на Спиритус Санктус и е доста отворено на тема вино :shy:

А относно натуралните гърди... Вервай ми, имам на какво да си плакна очото, та тези некси не ме впечатляват :rolleyes:

Но, да... хубавко си е детето....

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Единствената Камчия, която горе-долу става за ядене и няма да я изплюеш като я лапнеш, е на Народен.

 

пълни глупости, тва пък точно е най-големият боклук който можеш да си вземеш.....600гр за 2лв....заеби го тва "горе-долу".... Камчията на Попов е единствената която се доближава до вкуса на Камчията на Гергов от моето детство..... 

за качеството на Бела-та прочети долу..... 

 

На мен ми харесват колбасите на "Орехите" с добър вкус са и изглеждат от месо.

Аз и за това пълня терасата с луканки, бабеци и филета, да съм сигурен какво ям.  :)

 

Приятел работи технолог в Орехите/Бела...... не си ги купувай. шЕ черпиш за съвета някой ден..... 

Всичките техни продукти са боклуци неземни, до ден днешен се чудя как хората дават 20+лв за луканка вакуум...... общо взето ядеш салам с формата и вкуса на луканка нищо повече.

 

Преди време моя човек тръгна да произвежда кренвирши от истинско телешко месо - всичко както си требе. Беше започнал да ги продава на 20 и няколко лева килограма и се харчеха като топъл хляб, въпреки абсурдната цена (все пак над 20лв за кг. кренвирши звучи някак... космическо). Не знам защо престана - май нямаше особенна далавера.

 

Та в този ред на мисли замислете се какво има в саламите, чиято цена е близка с тази на суровото месо. За тези, които са дори по-евтини мисля да не коментираме изобщо.

 

ПС: Аз телешко почти не съм виждал по нашите магазини. Виж говеждо е друга работа, но телешко...

 

Шефовете на голяма хасковска фирма за колбаси са ни семейни приятел, с тях чат пат си правим истински кренвирши както си му е реда от свинско/телешко само за нас. Каквото и да правиш килото не може да дойде над 10-12лв/кг ТАВАН. 22лв за кренвриши е абсурдна цена. 

 

Общо взето повечето неща като започнеш от луканки,суджуци,бабеци и т.н. в най-лошият случай излизат на тия пари..... филе елена малко повече. Цените на които се продават повечето боклуци са НЕРЕАЛНИ, с над 200-300% надценка в най-добрият случай.

 

 

 

 

 

Днес ми се роди първият кръщелник (след 2 месеца чакам още 1 - 2 кумства тая година)..... и отивам да пия....нЕмаше как да ми завърши по-добре тоя Петък....... усещам че в Понеделник ще ми е много много тежко...... 

Бащата е македонец.....тежко празнуват нещата  :drunk:  :drunk:  :drunk:  :drunk:

Link to comment
Share on other sites

Какви ще да са били тези кренвирши?

 

Телешко има, но не е нашо. Всичко нашо отива директно за износ на много високи цени.

Ами от истинско телешко. Направо живи телета купуваха и оттам насетне сами правеха другото но нещо заеба тази история - каза че нямало смисъл.

 

Хайде сега телешко има ама не нашо, а нашето отивало за износ. Те телета тука не се гледат.

...са на Тайгърмес и Новомес (фирмените).

По мои впечатления онзи магазин на центъра също става

Link to comment
Share on other sites

... отивам да пия....  :drunk:  :drunk:  :drunk:  :drunk:

 

А беше обещал обратното....и то на 2 пъти...в понеделник задължително чакам трето обещание (за късмет). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Понеже стана приказка за колбаси, всичко, което е на "Фермата" АД - Леки, Сачи, Народен, Маджарски и т.н. е АБСОЛЮТЕН боклук. 

Link to comment
Share on other sites

Имаше едни хубави луканки ... ама не съм ги виждал бая време ... Тандем... поне из кварталните бакалии ги няма... какво стана с тях?

Link to comment
Share on other sites

В Метро си заслужава рибният щанд ;) Имат рагу от сьомга.Днес взех 10 парчета.Не е мазен като котлета,а е и на смешна цена.Ще стане чудна рибена чорбица :) 

 

Салам ям рядно,но предпочитам пушените гърдички на попов пред салама им :D 

Link to comment
Share on other sites

Попов..., също са мизерници.... Имал съм съмнителната чест да щъкам из кочината им....

Link to comment
Share on other sites

В моето село има една немска фирма (даже продавачките в представителния им магазин са германки и чат-пат някоя полякиня), която прави уникални колбаси. Правят един German Beer Sausage, който адски прилича на едновремешната Камчия. Луканки пък си взимам от италианските магазини - нямат грешка. Това е едно от нещата, които никога не ми е липсвало, защото качеството на тия месни продукти тук е желязно (телешкото от каубоите в Албърта го водят едно от най-добрите в света). :)

Link to comment
Share on other sites

Анита Мейзер!!! Тая ще я сънувам всяка вечер!

 

Май за мокри сънища говориш... :woot ....ей, железен си...не подбираш! :thumbsup: 

 

Btw нета е бръмнал покрай тая...ето част от една статийка, която ми допадна:

 

Срамно и унизително е за Мис България, Мисис България и там още каквито титли съществуват, да бъдат избирани птеродактили, които изглеждат по-зле от Кубрат Пулев след мача с Кличко.

Срамно е откровени грозотии, които без грим (а в по-голям сумрак и с грим) могат да ти докарат микроинфаркт, да представят страната ни където и да е.

Срамно е кандидатки, които нямат умствения капацитет да осъзнаят колко безмилостна е била към тях природата, да претендират за красавици. Ако го правеха в лично качество, както и да е. Всеки се излага според възможностите си. Но зад тях да стои името "България" - това вече е недопустимо.

.................................

Унизително е да пращаме вещици. България не го заслужава.

Защото българските жени са красиви. Генът ни е такъв. Обективен факт е, че в много от славянските държави жените са красиви и България не прави изключение. Погледнете през прозореца, разходете се по улицата и ще видите. Красиви българки, макар угрижени, тъжни или ядосани, се виждат често.

Затова е позор нация, която винаги се е гордяла с женската си красота, да допуска пред света да я представляват силиконови трансформърси, които с лека промяна могат да ни представят универсално на всички конкурси - Мис Свят, Мистър Свят, Мис Травестит... Унизително е.

 

Link to comment
Share on other sites

В моето село има една немска фирма (даже продавачките в представителния им магазин са германки и чат-пат някоя полякиня), която прави уникални колбаси. Правят един German Beer Sausage, който адски прилича на едновремешната Камчия. Луканки пък си взимам от италианските магазини - нямат грешка. Това е едно от нещата, които никога не ми е липсвало, защото качеството на тия месни продукти тук е желязно (телешкото от каубоите в Албърта го водят едно от най-добрите в света). :)

 

Къде е това село?

За телешкото/пилешкото в Хамерика и аз знам само лоши работи, поне по док. предавания така разправят :)

За UK от личен опит - и там вкуса, няма нищо общо с това в БГ. А за цената (риба) да не говорим :D

Link to comment
Share on other sites

пълни глупости, тва пък точно е най-големият боклук който можеш да си вземеш.....600гр за 2лв....заеби го тва "горе-долу".... Камчията на Попов е единствената която се доближава до вкуса на Камчията на Гергов от моето детство..... 

за качеството на Бела-та прочети долу..... 

 

Камчията на Попов е същият безумен боклук, от който котките ми бягат, както Камчията на всички малки производители - дори и Ритон, чиито меса са най-добрите, а и на тема колбаси са най-успешни за момента (бягайте и от всякакви колбаси на Тайгър мес - некадърност безумна). Но Камчия никой не може да направи, защото няма интерес най-малкото. При Камчия Народен се наблюдава добре уцелен баланс на сместа и затова става за ядене. Никой не говори за качество - просто става за ядене. Другите НЕ стават за ядене - могат да го потвърдят тук при мен 2 кучета и 3 котки.

 

Камчията на Гергов... Боже мили опази... Ти че си хлапак, жив и здрав да си, но Камчия - БАШ КАМЧИЯ, от истинско месо, имаше през славните години на социализЪма, когато теб те е нямало. В смисъл ти никога не си опитвал Камчия в истинския й вид, в който я помня аз от моето детство, а Пламен от зората на старостта си. 

 

Ами от истинско телешко. Направо живи телета купуваха и оттам насетне сами правеха другото но нещо заеба тази история - каза че нямало смисъл.

 

Хайде сега телешко има ама не нашо, а нашето отивало за износ. Те телета тука не се гледат.

 

По мои впечатления онзи магазин на центъра също става

 

Телета тук а се гледат от умни хора, но ти няма как да ги опиташ. Даже сега дръпнаха пари по програми и разшириха серозно - браво на тия хора, не ми дреме от кой подземемн тип са. Работят сериозно.

 

А беше обещал обратното....и то на 2 пъти...в понеделник задължително чакам трето обещание (за късмет). :lol:

 

То обещанията са според промила!  :laughing:

 

Че то телешкото при вас не е ли 100% ГМО?

 

100000% 

 

Но сега очаквай да ти се обясни как тамошните теленца тичкат и из полето като бизоните преди 300 години и спят на пухени възглавници.

Link to comment
Share on other sites

Не, бе... Те, телетата им не са ГМО. Това си е една стара, местна, северно американска порода, която е известна с характерната си особеност, че на възраст под година, теленцата стават по 800 кила....

Link to comment
Share on other sites

Не, бе... Те, телетата им не са ГМО. Това си е една стара, местна, северно американска порода, която е известна с характерната си особеност, че на възраст под година, теленцата стават по 800 кила....

:D :D :D

 

Това е, защото живеят в страната на неограничените възможности ;)

 

Нищо не е като едно време, няма и да бъде. Дори и да бъде, вкусовите ни качества са се изменили толкова много, че ще ни се струва различно/кофти.

 

P.S. Ето ви малко щастливи хамерикански крави:

 

140127-truths-about-mcdonalds-food-cow-f

Link to comment
Share on other sites

Като чета постовете от 2-3 страници назад, че то повечето можете да отворите месарници с тия познания.

А какво ще кажете за "БИКА" преди Графа и там е собствена ферма, поне така се говори.

Но ще ви кажа едно, има една стара поговорка която гласи "ВСЕКИ СИ ИМА ВКУС, РЕКЛО КУЧЕТО И СИ ОБЛИЗАЛО ЗАДНИКА"  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Като чета постовете от 2-3 страници назад, че то повечето можете да отворите месарници с тия познания.

А какво ще кажете за "БИКА" преди Графа и там е собствена ферма, поне така се говори.

Но ще ви кажа едно, има една стара поговорка която гласи "ВСЕКИ СИ ИМА ВКУС, РЕКЛО КУЧЕТО И СИ ОБЛИЗАЛО ЗАДНИКА"  :lol:

Ами за жалост имам известни познания и затова и спрях да ям такива неща, защото има и една друга много мръсна тайничка - нещата които са брак трябва да се предават на фирми които да ги унищожат тъй като е незаконно просто да се изхвърлят, тук се взимат и се препакетират и се продават или пък ги смилат добавят още химии и се пускат отново на пазара с нови срокове на годност...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...