Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

За пореден път се убеждавам, че хората, дошли в Англия и разправящи колко добре се живее тук и какви пари се вадят, в България явно са живеели на ръба на мизерията или в дълбока мизерия.

 

Te като видят родната мизерия тук и там и разправят че там е супер. Факта, че живеят на ръба на мизерията там е друга тема. Пък и без образование и специалност трудно се намира работа. Те там такива си имат колкото си искаш

 

 

Ми..Аз говоря 2 езика :D И не е като да нямам познания в разни области. Но супер сериозно вече се замислям над факта да се заточа на село и да кова ножове...

Ако това ще те успокои - на мен по едно време доста често ми минаваха мисли да заеба всичко и да се хвана да паса овце в балкана.

 

Моята лична статистика на емигрантите е, че извън БГ, единствените които са добре* са тези, които и тук са били добре* т.е. не им е било зор да ходят.

 

Нормално - свестните хора, знаещи и можещи не остават без работа. Мен колко пъти са ме кандърдисвали да ходя я в щатите я в европата някъде (като чуят, че знам и немски и полудяваха преди години) ама първо офертата не е чак толкова по-добра, че да тръгна да се местя и второ мизерията да се преместиш е огромна а мен така ме мързи... 

 

 

Аз в Пловдив пазарувам до 3 пъти годишно, само в Лекси. В София, ако ходя някъде, а не в кварталното пикадили, то е в Хит.

Лекси наистина е измежду най-свестните магазини, където съм влизал.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Нищо не е омаляло "ище преди да завършиш" . Трябва да си хипер заблуден, ако си мислиш, че вуза ще ти даде нещо повече от основите!

 

Къци, суперзаблудени са доста така като гледам  с диплома миришеща още на мастило и огромни претенции :)

Link to comment
Share on other sites

Е-е-е,не.Тези вече се уляха.Да вземат да преместят павилиона си концесионерите на LAFKA и за отмъщение да изпочупят и захвърлят пейките...ИЗМЕТ

Преди

13480_1.jpg

 

и сега

 

526301.jpg

 

ГРОЗНО!

Link to comment
Share on other sites

"майсторите" чуха нещо ново, дето им се видя супер хай-тек....Факт е у нас, че т.н. майстори са на такова ниско ниво, че има ли повече от 2 жици на кръст и няма ли в тях фаза, нула, + или - и изпадат в транс....

Ъъъ... като си почнал така с бутонките.... Ела при нас, аз пък да ти покажа в една обикновена... печка (примерно) в която има съвсем малко жици, повечето от които са плюс и минус, има си обаче едно спретнато снопче оптични влакна, та да изпаднеш ти в транс... пък ако и да си инженерче. За ланкартата, картрийдъра и хоткий куплунга (пак в същата) няма да ти споменавам щот това съм сигурен, че вече ще ти дойде в повече. Просто като си такова про в... кво беше... Системи за управление ли..., АСТ ли..., ще поискам само да ми разясниш синергетиката в нея. Навит? Кво е за един такъв изявен и със сверен часовник инженер някаква си... печка...

 

П.п. Нали..., тва като нашенски майстор ти го предлагам... Пък ако ти се прище да изпаднеш още по-дълбок транс, мога и други неща да ти предложа за разгадаване :))

 

 

Недей така, че някой вземе да се върже че е сериозно и да станат скандали защо са тъмни на детето очите  :lol:  Каква изненада победили нашата красавица  :lol: МАФИЯ МАФИЯ МАФИЯ KLETA.....

Майтапкаш се, нали?
Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че хората, дошли в Англия и разправящи колко добре се живее тук и какви пари се вадят, в България явно са живеели на ръба на мизерията или в дълбока мизерия.

Мдам, има и друг един момент - неразбирането на съществената разлика между гастърбайтърлък и емиграция. :)
Link to comment
Share on other sites

...а на мен преди време ми се смееха, когато бях написал "ъкаунт"... :)

Ми то и ся пак ще ти се смеем :)

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама точно оня, дето първи се засмя вече не е тук...

 

Едит: Баси, как прозвуча - направо като клетва..."който ми се смее, после няма да е между нас..." :evil , а нямах това предвид.

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама точно оня, дето първи се засмя вече не е тук...

 

Едит: Баси, как прозвуча - направо като клетва..."който ми се смее, после няма да е между нас..." :evil , а нямах това предвид.

Е... То... рано или късно ти за всеки ще можеш да го кажеш.... Както си го казвал вече и на протозаврите и на динозаврите....

Link to comment
Share on other sites

Хубавото на КУрфура беше, че се купваха единични бройки, не като в МЕТРО всичко на едро, невакуумирани млечни и колбаси, нарязване на поръчаното, бирата ти е изстудена в хладилник и т.н. И цените бяха сравнително прилични, макар с МЕТРО да съм засичал разлики от 15-30%. Но срива в началото на годината, когато за пръв път рафтовете оголяха беше пагубен - хората спряха да ходят там, а при процъфтяващото ни развитие с обратен знак хората си броят стотинките и се насочиха към по-евтиното. Помиярският Кауфланд - рая на циганите - е пълен. Пълен с тотални боклуци, но и с хора. Същото е и в Лидл, където обаче съм чувал, че има и интересни неща (този магазин го бойкотирам и не съм ходил там). Пикадили логично си замина, а не знам дали остана БИЛА незатворена в града... Въобще - разцвет и чудо. Единствено се радвам на прогреса на ТРИУМФ, защото е български. Там винаги пазарувам без значение на цената. Същото важи и за ЛЕКСИ.

 

+1 За ТРИУМФ и за ЛЕКСИ останаха единствените добре заредени и с доста качествена стока на добра цена, а за Лидъл там единствено взимам битова техника ел. уреди.

Link to comment
Share on other sites

Lidl имат понякога интересна техника - за цената си - която може да си хвърлиш във вас и да не те е яд че ще ти разбият мазето. Общо взето... поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

ЛЕКСИ има в ГРАНД, на Пещерско и на Васил Априлов до моста на Марица откъм Захарна фабрика. Би трябвало да има и едно в Тракия ако онова Сани преминало в ЛЕКСИ. 

Link to comment
Share on other sites

Онова Сани в Тракия, стана Триумф. Ама ги хващам в Триумфа, уж по-голяма верига, уж би трябвало поради по-големия оборот някои неща да са по-евтини заради отстъпките, пък то по-скъпо от кварталния магазин. И то говоря за основни неща - хляб, кашкавал - такива работи. Едни и същи марки в кварталното по-евтини.

Link to comment
Share on other sites

За Триумф не знам ама Лекси си е евтино

 

 И там е скъпо в сравнение с МЕТРО и Кауфланд. Но приемливо скъпо. А пък и е наша верига, което най-приятното. 

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да е по-скъпо от тези две вериги. Все пак Лекси има само в Пловдив, докато кУФланд и Метро - в цяла европа. И все пак - предпочитам в лекси да си оставям парите, от колкото в коя да е друга верига магазини.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...