Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 И там е скъпо в сравнение с МЕТРО и Кауфланд. Но приемливо скъпо. А пък и е наша верига, което най-приятното. 

 

Триумф е малко по-евтино от Лекси, но и на двете места хранителните стоки са по-качествени, за разлика от Кауфланд и Метро, там само боклуци.  :sick

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Всички изброени продават едни и същи боклуци. Единствено Пикадили имаха някакъв по качествен асортимент, но логично не издържаха конкуренцията на ефтинджосите

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен, в Лекси има качествени продукти на български фирми, които не се поддават на шантажа на големите вериги - Попов например... Аз само в Лекси съм виждал Камчията му, кюфтетата... Има и други примери, макар да не се сещам конкретно в момента.

Link to comment
Share on other sites

Салам "Камчия"? Туй не беше ли асортимент от времето на соца? И тогава не съм го ял, и сега също...знам ли, може и да изпускам нещо... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пичове такова животно като качествен салам или колбас в България не съществува... Единствения вариант е да си вземеш месо и да идеш да ти го направят някъде

Link to comment
Share on other sites

Всички изброени продават едни и същи боклуци. Единствено Пикадили имаха някакъв по качествен асортимент, но логично не издържаха конкуренцията на ефтинджосите

 

И Лекси, и Триумф имат отлични и винаги ПРЕСНИ продукти. Пикадили да ме хванат за шнура - те освен всичко друго са май най-скъпия възможен вариант. 

 

Салам "Камчия"? Туй не беше ли асортимент от времето на соца? И тогава не съм го ял, и сега също...знам ли, може и да изпускам нещо... :lol:

 

Единствената Камчия, която горе-долу става за ядене и няма да я изплюеш като я лапнеш, е на Народен. Всичко друго е отврат, дори животните не го ядат. Като цяло малотрайни колбаси не трябва да се купуват. Може би единственото що годе пригодно за консумация са кренвиршите на Житница. Всичко друго е соя, рога и копита... 

Link to comment
Share on other sites

Всички изброени продават едни и същи боклуци. Единствено Пикадили имаха някакъв по качествен асортимент, но логично не издържаха конкуренцията на ефтинджосите

 

Вземи опитай месото на Кауфланд, и го сравни  с това на Триумф и на Лекси и тогава пак ще си говорим, еле пък ония пресованите пържоли направо са с вкус на талаш в Кауфланд.

Link to comment
Share on other sites

И там е скъпо в сравнение с МЕТРО и Кауфланд. Но приемливо скъпо. А пък и е наша верига, което най-приятното.

Нищо евтино няма в Метро. Като те набутат да купиш по 10 бройки от нещо накрая така се запасиш, че хвърляш и раздаваш. Особенно хранителните продукти - купиш 10 те половината се скапят в хладилника преди да ги изядеш

Link to comment
Share on other sites

Пичове такова животно като качествен салам или колбас в България не съществува... Единствения вариант е да си вземеш месо и да идеш да ти го направят някъде

 

На мен ми харесват колбасите на "Орехите" с добър вкус са и изглеждат от месо.

Аз и за това пълня терасата с луканки, бабеци и филета, да съм сигурен какво ям.  :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо евтино няма в Метро. Като те набутат да купиш по 10 бройки от нещо накрая така се запасиш, че хвърляш и раздаваш. Особенно хранителните продукти - купиш 10 те половината се скапят в хладилника преди да ги изядеш

 

Като не знаеш как да пазаруваш, проблема си е твой. Иначе всичко си е прилично евтино с много малки изключения. 

 

На мен ми харесват колбасите на "Орехите" с добър вкус са и изглеждат от месо.

Аз и за това пълня терасата с луканки, бабеци и филета, да съм сигурен какво ям.  :)

 

Само Добруджанския суджук им става за ядене - всичко друго е боза... Най-доброто е това, което си слагаме сами по прътовете - това е истината...  

Link to comment
Share on other sites

Между другото, от тукашните български магазини колбасите са на светлинни години пред това, което е в Бг. Не само, че стават за ядене, ами са и бая вкусни. Сиренето също доста се различава. Само лютеницата си е същата...

Link to comment
Share on other sites

Такива са им опаковките. Не е било да мина оттам и да не оставя 300лв поне. После нося и на майка ми една камара неща - сапуни, ядене...

Между другото, от тукашните български магазини колбасите са на светлинни години пред това, което е в Бг. Не само, че стават за ядене, ами са и бая вкусни.

Гледай да не са с глутамат, че последния път като ми беше нещо много вкусно (чак леко неестествено), после огледах етикета и се отвратих

Link to comment
Share on other sites

Всичко е според зависи, Ники. Затова някои неща се купуват веднъж на 3 месеца, други веднъж на месец, а трети - всяка седмица. Всеки си прави сам сметката. Като вземеш 10 сапуна, 3-те няма да се развалят. Но ако вземеш 2 кг пресен колбас, половината ще го хвърлиш...  

Link to comment
Share on other sites

Между другото, от тукашните български магазини колбасите са на светлинни години пред това, което е в Бг. Не само, че стават за ядене, ами са и бая вкусни. Сиренето също доста се различава. Само лютеницата си е същата...

И Лекси, и Триумф имат отлични и винаги ПРЕСНИ продукти. Пикадили да ме хванат за шнура - те освен всичко друго са май най-скъпия възможен вариант. 

 

 

Единствената Камчия, която горе-долу става за ядене и няма да я изплюеш като я лапнеш, е на Народен. Всичко друго е отврат, дори животните не го ядат. Като цяло малотрайни колбаси не трябва да се купуват. Може би единственото що годе пригодно за консумация са кренвиршите на Житница. Всичко друго е соя, рога и копита...

Имат, имат. Те непресните ги чистят на топлата витрина, те така... Най-забавно е след 20ч :D

 

П.С. В Метро препаратите\козметиката са по-скъпи от тези в КФЛ, а преди не беше така.

Link to comment
Share on other sites

Единствената Камчия, която горе-долу става за ядене и няма да я изплюеш като я лапнеш, е на Народен. 

 

Батко ми, едно ще ти кажа - на Народен не си взимай НИЩО! Ама НИЩО! На народен, по данни на технолога им, на телешкия салам слагат, на 500кг зареждане на машините, 30-50 кг пилешко и всичко останало е прат, сланина и подобни, а за телешко - дори не са го и помирисвали. До преди месец ми беше съквартирант и сме си говорили надълго и на широко с него.

Link to comment
Share on other sites

Преди време моя човек тръгна да произвежда кренвирши от истинско телешко месо - всичко както си требе. Беше започнал да ги продава на 20 и няколко лева килограма и се харчеха като топъл хляб, въпреки абсурдната цена (все пак над 20лв за кг. кренвирши звучи някак... космическо). Не знам защо престана - май нямаше особенна далавера.

 

Та в този ред на мисли замислете се какво има в саламите, чиято цена е близка с тази на суровото месо. За тези, които са дори по-евтини мисля да не коментираме изобщо.

 

ПС: Аз телешко почти не съм виждал по нашите магазини. Виж говеждо е друга работа, но телешко...

Link to comment
Share on other sites

Батко ми, едно ще ти кажа - на Народен не си взимай НИЩО! Ама НИЩО! На народен, по данни на технолога им, на телешкия салам слагат, на 500кг зареждане на машините, 30-50 кг пилешко и всичко останало е прат, сланина и подобни, а за телешко - дори не са го и помирисвали. До преди месец ми беше съквартирант и сме си говорили надълго и на широко с него.

 

На мен не ми ги разправяй - много добре знам. Тези хора са стари приятели, та ми е ясно какво как правят във всяко отношение. Но е факт - единствената ставаща за ядене Камчия е тази. Другото не можеш го преглътна - пробвал съм всички Камчии по рафтовете. Не мога да излъжа кучетата после да ги изядат.

 

Преди време моя човек тръгна да произвежда кренвирши от истинско телешко месо - всичко както си требе. Беше започнал да ги продава на 20 и няколко лева килограма и се харчеха като топъл хляб, въпреки абсурдната цена (все пак над 20лв за кг. кренвирши звучи някак... космическо). Не знам защо престана - май нямаше особенна далавера.

 

Та в този ред на мисли замислете се какво има в саламите, чиято цена е близка с тази на суровото месо. За тези, които са дори по-евтини мисля да не коментираме изобщо.

 

ПС: Аз телешко почти не съм виждал по нашите магазини. Виж говеждо е друга работа, но телешко...

 

Какви ще да са били тези кренвирши?

 

Телешко има, но не е нашо. Всичко нашо отива директно за износ на много високи цени. 

Link to comment
Share on other sites

Триумф е малко по-евтино от Лекси, но и на двете места хранителните стоки са по-качествени, за разлика от Кауфланд и Метро, там само боклуци.  :sick

 

Специално за месата и каймите на Триумф, мъльчи, недей гъльчи! Не ми се ще да си отварям устата, та да разказвам и описвам определени подробности. Впрочем, който си мисли, че има шанс да си купи БЕЗОПАСНА кайма от някоя от нашите вериги, тъне в жестока заблуда. Единствените магазини от които не ме е страх да пазарувам такива работи са на Тайгърмес и Новомес (фирмените). А повярвай ми, имам достатъчно добър поглед върху върху месопреработвателите в региона.

Да не споменавам какви технологии съществуват, чрез които след съвсем кратка обработка, мога да ти пробутам вмирисано (преди обработката) месо за едва ли не, вчерашно заклано ;) И най-шибаното е, че в съвсем скоро време мишкарите от бранша ще си надвият над семкаджийския си манталитет и масово ще се съоръжат с такава техника. Тогава ела глей за какви башибозушки изстъпления ще става въпрос...

За всички ,които като мен са се излъгали да дадат ушо за Анита Майзер...и се чувстват в дискомфорт-нещо по-приятно

Мис България 2013

%D0%9D%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8-%D0%9C%D0

Тая е кривогледа ве, брат....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...