Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Месата в Бика преди Графа са пълек т*шак...Имаме едни познати в Графа,които вся година си гледат прасе и теле.И на 14 даже сме на коледа :D Та те правят много добър бабек и много добра телешка саздърма .

Link to comment
Share on other sites

Като чета постовете от 2-3 страници назад, че то повечето можете да отворите месарници с тия познания.

Мхм, аз имам необходимите познания и контакти, за да го направя. Но не ща. Поради ред причини. Повечето от които са не просто икономически. За глутена в българските салами в UK - дедо, в грешка си.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, Видене, ама да сравняваш Камчия-та на Народен с тази на Попов е направо жалко. 

На Попов се доближава най-много до онази от детството ми. Определено си заслужава, ама струва двойно на Народната. Сети се защо...

А кюфтетата му, просто си вземете и си изпечете на скара. Няма по-добри готови!

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, Видене, ама да сравняваш Камчия-та на Народен с тази на Попов е направо жалко. 

На Попов се доближава най-много до онази от детството ми. Определено си заслужава, ама струва двойно на Народната. Сети се защо...

А кюфтетата му, просто си вземете и си изпечете на скара. Няма по-добри готови!

 

Твоето детство, миличък, е като васковото - карате ме да се чувствам стар... Аз, дето мога да съм правнук на Пламен...  :laughing:

 

На практика вие никога не сте опитвали Камчия в истинския смисъл на думата. 

 

А малко по-нагоре Галицин спомена нещо за Попов. Казвал съм ви, че е хубаво да го слушате тоя човек. Аз също не ходя там, освен когато правя кралско шкембе или ми трябват телешки сърца за пастърма. 

Link to comment
Share on other sites

... но всички казват, че това е провокация и не може да бъде. Лапат камчии та им плющят ушите :)

Ххехе... Отдавна ми се върти в главата да започна да правя клипчета за определени части от работата ми.... Пусто обаче или аз не знам как да направя свестен клип с телефона ми или просто, той не ги може както трябва. Сигурен съм обаче, че ако ми попадне свястна снималка и започна да ги качвам тия клипове, бая народ ще спре да яде готови кайми, колбаси и онези гнусобомби, дет им викат кренвирши :))

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, трудно се спори с теб... Роден съм 80-та и не съм опитвал Камчия... Nice one!

 

'Начи ми се праиш на по-млад отколкото требе, а?   :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тихо сега, че за довечера съм замислил големи мръвки, големи експерименти... Да видим как ще се получи...

Един съвет скочи на колата и се разходи до Ново село, там от фирмения магазин хем са им хубави, хем са им пресни месата  ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в София, ама за късмет тук до нас отвориха Новомес. Да не повярваш...

Та сега съм заредил врат, пилешки бутчета, осмянка и суров телешки суджук... 

Довечера мисля в един гювеч да подложа малко праз, ред мръвки, гъби, моркови, кашкавал, пак ред мръвки, пак гъби, морков, кашкавал, тук-таме дафиново листче, някой и друг картоф...

Мисля да го залея с чаша червено вино и чаша телешки бульон от ребра и да видим какво ще се получи...

 

Аааа и две бахарчета на върха...

В момента месата отлежават в хладилника в тайната ми подправка...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в София, ама за късмет тук до нас отвориха Новомес. Да не повярваш...

Та сега съм заредил врат, пилешки бутчета, осмянка и суров телешки суджук... 

Довечера мисля в един гювеч да подложа малко праз, ред мръвки, гъби, моркови, кашкавал, пак ред мръвки, пак гъби, морков, кашкавал, тук-таме дафиново листче, някой и друг картоф...

Мисля да го залея с чаша червено вино и чаша телешки бульон от ребра и да видим какво ще се получи...

 

Аааа и две бахарчета на върха...

В момента месата отлежават в хладилника в тайната ми подправка...

Как мразиш да си хапваш и ти  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм заготвил вече първата серия пастърми от телешкйко сърце... Утре ги обесвам в асансьорното, сега киснат в магии. 

 

Абе хора, жената типично по женски е засрала тоя лаптоп, така щото ми скачат реклами и от ушите... Я кажете нещо бързо и ефективно да ги разкарам. За резили в Хром говоря. Интересно защо Адблока спи

Link to comment
Share on other sites

A, това рядко го правя... 

Тази вечер обаче ще идват едни гости и използвам момента. Обичам да готвя, не толкова самото ядене.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм заготвил вече първата серия пастърми от телешкйко сърце... Утре ги обесвам в асансьорното, сега киснат в магии. 

 

Абе хора, жената типично по женски е засрала тоя лаптоп, така щото ми скачат реклами и от ушите... Я кажете нещо бързо и ефективно да ги разкарам. За резили в Хром говоря. Интересно защо Адблока спи

https://www.malwarebytes.org/

 

Сваляш безплатната версия. Пускаш един скан и трябва да се оправят нещата.

Link to comment
Share on other sites

А бе тук един казва едно,друг второ... :nugget: Чудя се кого да слушам.Със сигурност знам кои са боклуците,ама нали си нямам някой от село да носи не знам коя е хубавата мръвка. :shy:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в София, ама за късмет тук до нас отвориха Новомес. Да не повярваш...

Та сега съм заредил врат, пилешки бутчета, осмянка и суров телешки суджук... 

Довечера мисля в един гювеч да подложа малко праз, ред мръвки, гъби, моркови, кашкавал, пак ред мръвки, пак гъби, морков, кашкавал, тук-таме дафиново листче, някой и друг картоф...

Мисля да го залея с чаша червено вино и чаша телешки бульон от ребра и да видим какво ще се получи...

 

Аааа и две бахарчета на върха...

В момента месата отлежават в хладилника в тайната ми подправка...

 

Махни картофите и го печи поне 6 часа на ниска температура. Значи му е време да го слагаш ако ще го ядеш към 8 ;) 

Link to comment
Share on other sites

За глутена в българските салами в UK - дедо, в грешка си.

Натриев глутамат, не глутен. Не казвам, че го има, но ако ти е подозрително вкусно погледни - последния път се изненадАх...неприятно

Link to comment
Share on other sites

Бях на палатки и се запознах с някакъв човек, който имал месокомбинат около Пловдив. Той беше донесъл салам и мръвки, като ни каза, че такива не може да си купим от магазина. Аз невярвах, но като опитах от салама просто бях поразен. Този салам, който опитах няма нищо общо с този, който се продава. Абе  направо си беше вкусен. От тогава консумирам салам само в краен случай (няма нищо за ядене и ме мързи да си сготвя). Мръвките, които беше донесъл бяха овкусени само със сол. Какви точно бяха не мога да ви кажа, защото не ги разбирам много. Когато ги опекахме те бяха най - вкусни от всички, които бяхме взели. От тогава разбрах какви боклуци се продават в месарските магазини. И тогава  се реших, че като стане достатъчно студено се купува едно прасе и се прави на луканки, рибици, бабеци и така нататък :). Може да си загубя два дена, но поне ще знам че е истинско.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...