Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Днес в материалната книга видях учителка на 50 години (както се казва, от старата учена генерация) да съкращава "Приложна декорация" като "Приложна декур.". Щях да падна... Бива, бива, ама толкова не бива. И децата ми се оплакаха от някаква предишна учителка, чиито грешки поправяли те самите. Пишела неграмотно по дъската, по тетрадките... Като знам някои от тях колко са грамотни, представям си я нея... Набор '88 била...

Link to comment
Share on other sites

Тая вечер, пред Планета/Билионер, някакви произволни селтаци се биеха.
Аз, като съвестен гражданин, който си е патил от подобни разправии, вместо да се намеся, се обадих на 112. Хората ми "Приеха сигнала". След 5 минути се обадих пак, защото полиция нямаше на мястото. Онази от другата страна дори си позволи да ми затвори телефона, след като разбра, че се обажда същия човек за същото събитие. И двата пъти тя реши, че трябва да ме пита "Нужна ли е линейка"?????!?!???!??!?!??!?!?!?!?!!??!?!?!?!!?!?!??!

На което, аз ѝ отговорих "Ами, госпожо, не мога да преценя в момента, но ако ако трябва да се обадя след 5 минути, за да Ви напомня, че трябва да пратите полиция на мястото, може и да е нужна линейка.". При което, тя отново ми затвори.

След 5 минути, тия почнаха много сериозно да се млатят и да се нараняват вече. Аз отново се обадих на 112, за да питам какво стана с тая полиция, която щяха да я пращат. Онази ми каза, че сигнала ми бил приет и ми затвори най-безцеремонно.

След 15 минути, дойде някаква червена кола и слезнаха двама човека от нея. Докато дойде, на земята имаше един в безсъзнание (като се обадих първия път, само се гонеха и бяха на "Ти ли уе, ай яла ми!"), другите кръжаха около него. Аз подходих към тях (полицаите) и им казах "Еее, време беше!". Единия ми отговори с "На теб какъв ти е проблема?". Аз му казах "Проблема ми е, че плащам 780лв на месец данъци на държавата и вие ми идвате след 15 минути и 3 сигнала. Ако някой биеше мен, направо щяха да ме убият докато някой дойде. Ей това ми е проблема!". Той поне имаше благоприличието да замълчи.

После се обадих пак на 112 за линейка. Онази пак ми "прие сигнала", при което на мен ми кипна. Взех телефона на един приятел, обадих се на 112 отново, престорих се на крайно разстроен от случващото се, пищях и крещях (буквално) по телефона, сякаш и аз самия изпадам в несвяст. Онази от другата страна, взе, че се жегна и така по слух, май направо си се притесни, че ще припадна на слушалката докато си говоря с нея. "Прие ми сигнала" и май изпрати някой.

Та идеята ми е, че в тая нашата "държава", може да те утрепе някой, но полицията ще дойде след 15 минути и 3 сигнала, за да те пише умрял. След още 20 минути ще дойде и линейката, за да ти отнесе трупа.

Ако трябва да се обаждате на 112 по каквато и да е причина, правете се на крайно разтревожени и притеснени, за да влезат в положение. Равния и спокоен тон не им влияе. Сякаш аз от вкъщи си се обаждам, за да им създавам работа.

Нещастници.

П.П. Някой знае ли дали мога да се оплача за тази случка? И от реакцията на полицията и от операторите на 112. Крайно неадекватна реакция и от двете страни.

Честно, някой приятел ако го биеха пред Планета и ми се беше обадил. Щях да се събудя, да запаля колата, да я изкарам от паркинга, да стигна от Сточна Гара до Водната Палата спазвайки светофарите и да се намеся, 2 пъти по-бързо отколкото полицията реагира в моя случай.

Link to comment
Share on other sites

Знам за София къде може да се оплачеш от тях, за Пловдив - не знам. Уж щяха да пускат линия за похвали и оплаквания ама тц. Имали сме случай, пътуваме 3 коли народ, всеки с опит в оказването на първа помощ, пред нас катастрофа, оказваме помощ, диагнози, както си трябва, звъним на 112, обясняваме ква е ситуацията, кво е положението, как са пострадалите, какво ни трябва и отговорът:"Ми вие щом знаете толкова, оправяйте се сами".

 

80% от диспечерките са патки, които са се набутали с връзки там, на сладка работа.... Преди, имаше един период, когато шеф им беше един познат, от по-високите чинове в СПАБ, та той що-годе контролираше нещата...Сега е тотален отврат. Аз по принцип звъня на най-близкото РПУ, гледам да не минавам през 112 - това са около 5-15 излишни минути, които понякога може да са животоспасяващи.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно полицаите са разчитали на охраната на заведенията, друго обяснение нямам. Звънял съм на 112 и реакцията е била винаги бърза. И за шумни комшии, които явно си мислеха, че са на село и ще им мине номера - след като на 4-5 минута полицаите дойдоха, онези спряха музиката и казаха, че спират. 2 мин. след тръгването на полицаите, тези пак продължиха, а на третата вече се бях обадил пак. Патрулката се върна, взеха им личните карти и написаха акт на домакина, с което цялата история приключи и от тогава, вече почти 2 години, не е имало подобни събирания.

Звънял съм на 112 и за един пикльо с Ауди А8, който явно се мислеше за безсмъртен и щеше да отнесе мен, приятелката ми, 2 майки с колички на ул. Силиврия, защото мина покрай нас с около 100км/ч. Звъннах на 112, обясних какво става и след 2мин. получих обаждане от дежурния на 1-во, като се има предвид, че беше неделя. През това време, стигнах до мястото, където бе паркирал дрисльото и обясних на полицаите къде е колата и къде ги чакам. Дойдоха, онова лайно взе да отрича, че не бил излизал изобщо с колата този ден - нищо, че колата беше вряла. Оттам в 1-во и пуснахме една жалбичка, като преди това пратиха и КАТ да му вземат проба за алкохол.

Звънял съм и за някакви мангали на магистрала Тракия, които явно бяха в "Бързи и яростни" и правеха опит да ме изпреварят ту отляво, ту отдясно. Няколко километра по-надолу имаше патрулка и ги спря.

Не е като да не са реагирали, а отношението винаги, ама винаги е било много добро. Дори не мога да си представя как са ти затваряли. Затова си мисля, че диспечерите от 112 веднага са подали сигнала в 3-то или 4-то /не знам в кое попада Планета/, но полицаите са се замотали, разчитайки на СОТ.

 

А за оплакването - според мен пак звънни на 112, обясни какво е станало и къде можеш да си подадеш оплакването, което и аз бих направил на твое място. Всички разговори се записват /включително и час и минута на подаване от диспечер към дежурен/ и е добре да се изясни кой го е мързяло и да го отнесе.

Link to comment
Share on other sites

Честно, някой приятел ако го биеха пред Планета и ми се беше обадил. Щях да се събудя, да запаля колата, да я изкарам от паркинга, да стигна от Сточна Гара до Водната Палата спазвайки светофарите и да се намеся, 2 пъти по-бързо отколкото полицията реагира в моя случай.

Това звучи доста зле наистина. Ако е "ежедневие", нямам думи просто, много жалко.

По този повод, една смешна, но доста показателна случка, на която бях свидетел преди няколко години. Бачкаме си в офиса, всичко си върви в нормалния ритъм, но по едно време шефката нещо почна на висок глас да се извинява по телефона и да се обяснява като ученичка. Оказа се, че някак си без да иска и напълно случайно набрала номера за спешни повиквания 911. След всичките обяснения и извинения (а тя в това отношение е световен рекордьор по количество приказки), затвори телефона и докато ни обясняваше случката и вече почвахме да се смеем на нелепата ситуация, изведнъж в офиса точно при нас цъфнаха две ченгета в пълно бойно снаряжение (може би в рамките на 5-6 минути). След първоначалното стъписване и обясненията за нелепото обаждане, ченгетата подчертаха, че били длъжни винаги да проверят на място ситуацията и да се уверят, че нещата са наред. Става въпрос за офис с около 1500 души, щаб-квартира на голяма корпорация.

Виждал съм и няколко ситуации с дрогирани или спиртосани до козирката образи, които меко казано са в някаква паралелна реалност и създават хаос най-вече в движението по оживени кръстовища. Полицията пристига на третата минута от обаждането и въпросните субекти биват отнасяни след картка проверка на място на ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Защото в България расте и се развива поколение от целенасочено създадени неграмотни малоумници, чиито деца са ТОТАЛНИ малоумници. Ясно развита стратегия с пълен успех. Грамотните, умните и кадърнйите заминвата, боклуците остават и срещу чалга, шише ракия и кебапче - лягат пред всеки. 

за съжаление с това се самоопредели като боклук, недостатъчно грамотен, умен и кадърен за да заминеш.

хич пък и не ми се иска да ти посочвам и как си определил собственото си поколение.

факт - останал си. почни от там с обобщенията.

Link to comment
Share on other sites

Чшт! Никой да не е посмял да каже нещо лошо за властта! Капитан Мобо ще долети от всякъде и ще въдвори политически коректен ред във форОма!

Link to comment
Share on other sites

Тая вечер, пред Планета/Билионер, някакви произволни селтаци се биеха.

Аз, като съвестен гражданин, който си е патил от подобни разправии, вместо да се намеся, се обадих на 112. Хората ми "Приеха сигнала". След 5 минути се обадих пак, защото полиция нямаше на мястото. Онази от другата страна дори си позволи да ми затвори телефона, след като разбра, че се обажда същия човек за същото събитие. И двата пъти тя реши, че трябва да ме пита "Нужна ли е линейка"?????!?!???!??!?!??!?!?!?!?!!??!?!?!?!!?!?!??!

 

На което, аз ѝ отговорих "Ами, госпожо, не мога да преценя в момента, но ако ако трябва да се обадя след 5 минути, за да Ви напомня, че трябва да пратите полиция на мястото, може и да е нужна линейка.". При което, тя отново ми затвори.

 

След 5 минути, тия почнаха много сериозно да се млатят и да се нараняват вече. Аз отново се обадих на 112, за да питам какво стана с тая полиция, която щяха да я пращат. Онази ми каза, че сигнала ми бил приет и ми затвори най-безцеремонно.

 

След 15 минути, дойде някаква червена кола и слезнаха двама човека от нея. Докато дойде, на земята имаше един в безсъзнание (като се обадих първия път, само се гонеха и бяха на "Ти ли уе, ай яла ми!"), другите кръжаха около него. Аз подходих към тях (полицаите) и им казах "Еее, време беше!". Единия ми отговори с "На теб какъв ти е проблема?". Аз му казах "Проблема ми е, че плащам 780лв на месец данъци на държавата и вие ми идвате след 15 минути и 3 сигнала. Ако някой биеше мен, направо щяха да ме убият докато някой дойде. Ей това ми е проблема!". Той поне имаше благоприличието да замълчи.

 

После се обадих пак на 112 за линейка. Онази пак ми "прие сигнала", при което на мен ми кипна. Взех телефона на един приятел, обадих се на 112 отново, престорих се на крайно разстроен от случващото се, пищях и крещях (буквално) по телефона, сякаш и аз самия изпадам в несвяст. Онази от другата страна, взе, че се жегна и така по слух, май направо си се притесни, че ще припадна на слушалката докато си говоря с нея. "Прие ми сигнала" и май изпрати някой.

 

Та идеята ми е, че в тая нашата "държава", може да те утрепе някой, но полицията ще дойде след 15 минути и 3 сигнала, за да те пише умрял. След още 20 минути ще дойде и линейката, за да ти отнесе трупа.

 

Ако трябва да се обаждате на 112 по каквато и да е причина, правете се на крайно разтревожени и притеснени, за да влезат в положение. Равния и спокоен тон не им влияе. Сякаш аз от вкъщи си се обаждам, за да им създавам работа.

 

Нещастници.

 

П.П. Някой знае ли дали мога да се оплача за тази случка? И от реакцията на полицията и от операторите на 112. Крайно неадекватна реакция и от двете страни.

Честно, някой приятел ако го биеха пред Планета и ми се беше обадил. Щях да се събудя, да запаля колата, да я изкарам от паркинга, да стигна от Сточна Гара до Водната Палата спазвайки светофарите и да се намеся, 2 пъти по-бързо отколкото полицията реагира в моя случай.

Официалната линия за подаване на подобни оплаквания е ето тук http://www.armenskipop.net/

Link to comment
Share on other sites

Тея на 112 са големи шматароци, но понякога вършат работа. Като стана пожара в блока за 10 минути дойдоха 2 пожарни, линейкка и полиция. Друг е въпроса, че звънях поне 1 минута докато ми дигне някой, представих се да не кажат, че е анонимен сигнал, обясних положението и оня отсреща ми вика, че било много шумно. Еми викат 10 човека около мен, как да е спокойно.

 

При сестра ми от отсрещната къща, преди 1 месец взе да излиза дим, някой се обади и дойдоха дори 6 пожарни и на Т образно кръстовище се гледаха като теле У железница.

Link to comment
Share on other sites

за съжаление с това се самоопредели като боклук, недостатъчно грамотен, умен и кадърен за да заминеш.

хич пък и не ми се иска да ти посочвам и как си определил собственото си поколение.

факт - останал си. почни от там с обобщенията.

 

Така ли? Някак си не може нещо като тебе да ми казва как съм се самоопределил като боклук, но всичко е възможно на тоя свят! И не говоря за моето поколение, но то трябва да се помисли, преди се сере....  

 

Всички тук знаят вече, че ибрикчиите ти дадоха парички и си готов да им цункаш чурките навсякъде, спри се, ненужно е да се излагаш постоянно.  

 

Сега изсери и поредния рапорт, обяснявайки как никого не си засегнал, но са те засегнали. 

Link to comment
Share on other sites

Написах невероятно дългият пост и след това си го изтрих сам ... :)))

Полезна статия, има доста хора които не осъзнават, че 1000 евро може да им се виждат като висока заплата в БГ, но в Германия не са нищо специално. 

Забавното е, че не осъзнават нещо доста по-простичко в сравнение с всичките графики и цифрички от статията. Знаещият и можеш специалист ще бъде добре платен където и да отиде. От друга страна, миенето на чинии например не носи добри доходи, независимо къде се намираш. 

Link to comment
Share on other sites

Написах невероятно дългият пост и след това си го изтрих сам ... :)))

Полезна статия, има доста хора които не осъзнават, че 1000 евро може да им се виждат като висока заплата в БГ, но в Германия не са нищо специално. 

Забавното е, че не осъзнават нещо доста по-простичко в сравнение с всичките графики и цифрички от статията. Знаещият и можеш специалист ще бъде добре платен където и да отиде. От друга страна, миенето на чинии например не носи добри доходи, независимо къде се намираш. 

 

 

Трябва да се спомене обаче, че качеството на стоките в другите държави е в пъти по - добро от това което ни продават тук :)

Link to comment
Share on other sites

Да, ама и също така не осъзнаваш, че качеството на стоките в другите държави е в пъти по - добро от това което ни продават тук :)

Кои стоки например? Може би е от часа, но не се сещам за валидни примери.

Link to comment
Share on other sites

Кои стоки например? Може би е от часа, но не се сещам за валидни примери.

 

Пример от ония ден: 

Ходих до един сервиз, че имах съмнение за едни тампони на носачите.Майстора вика, "карай с тях докато държат, че смениш ли нещо веднъж с частите които се продават в България, след това постоянно ще го сменяш."

На предната ми кола, след цялостен ремонт на ходовата част, след 6 месеца (буквално) тропаше пак като каруца...

Още нещо, from the top of my head. телефонът ми http://www.gsmarena.com/samsung_google_nexus_s-3620.php навсякъде се води с Super AMOLED дисплей, и понеже си го взех от Америка, наистина е такъв. Един приятел си го взе "същия", от Мтел, за повече пари, който също се водеше с Super AMOLED дисплей, но всъщност беше Super LCD...

Та така... ако искаш мога да се замисля още и да ти дам бая примери... 

 

Той говори на изуст. Свинското, освен в България, не е свинско, zum Beispiel.

 
Така е, домашната храна, която си си отгледал сам в градината/свинарника е незаменима :) 
Link to comment
Share on other sites

Ммм има части и части, майстори и майстори. Въобще тва за колата е интересно, че просто са ти пробутали боклуци.

 

А с Мтел защо не се рязправяте? Мен ми продадоха в Германос върнат от гаранция и ремонтиран телефон и след 6м разправии го замениха.

 

Вярно е, че има много брак на нашия пазар. Обаче има и качествени неща, важното е човек да се поинтересува. А особено при частите за автомобили има толкова много избор, че чак не е истина.

Link to comment
Share on other sites

Ти и да се разправяш и да не се разправяш, те просто не са внасяли такива, че да могат да му го сменят, а и отричат до последно, а ако го отвориш и му пада гаранцията и тогава ти казват оправяй се, да не си го отварял. И така, единственото което може да спечелиш от разправии с такива измамници, е нерви.

 

Затова пазарувай си от запада, плащай си shipping или свръхбагаж, ама да ти е мирна главата :)

 

Колкото за майсторите, нормално всеки да си помисли, че е нещо некадърен или е искал да ме излъже. Написах го, защото човека ми е познат и се знаем от години и досега не е имало случай да ме изпързаля нещо, но в това няма как да ви убедя :) 

Link to comment
Share on other sites

Не, може доставчика му да е калпав. Иначе и аз ползвам услугите на компании осъществяващи пряк внос. Щото разните "официални" представители нещо бачкат на нереални цени и със съмнителни стоки.

Link to comment
Share on other sites

@blackguardian...смени си сервиза никой свестен майстор няма да ти каже "карай колкото може,после ше го мислим"...

 

 

 

маргарин с вкус на масло....wtf?!?

Link to comment
Share on other sites

 

Пример от ония ден: 

Ходих до един сервиз, че имах съмнение за едни тампони на носачите.Майстора вика, "карай с тях докато държат, че смениш ли нещо веднъж с частите които се продават в България, след това постоянно ще го сменяш."

На предната ми кола, след цялостен ремонт на ходовата част, след 6 месеца (буквално) тропаше пак като каруца...

Още нещо, from the top of my head. телефонът ми http://www.gsmarena.com/samsung_google_nexus_s-3620.php навсякъде се води с Super AMOLED дисплей, и понеже си го взех от Америка, наистина е такъв. Един приятел си го взе "същия", от Мтел, за повече пари, който също се водеше с Super AMOLED дисплей, но всъщност беше Super LCD...

Та така... ако искаш мога да се замисля още и да ти дам бая примери... 

Точно Самсунг обичат да пускат различни версии на телефоните си за Европа и Америка. http://en.wikipedia.org/wiki/Nexus_S

Не са прецакали приятелчето ти, просто са му дали европейският вариант. 

За колите, както казаха и колегите, избора е прекалено голям и никой не ги спира да внасят качествени части. 

Да не забравяме, че и нашите търговци обичат да внасят боклуци които да продават с други имена. 

Link to comment
Share on other sites

Дам, така е. Внасят простотии много често. За това и на мен са ми казали в сервиза. Ако искаш части да ги купуваме ние, ти даваме "евтин" и "скъп" вариант и очакваш гаранцията от мястото от където ги вземаме да е на ниво - за монтажа не се съмнявам, точни са момчета. 3ти вариант, търсиш проверяваш и обикаляш - ако имаш време и ти се занимава - сам, носиш ни това, което си счел за добро и ти го монтираме и си спокоен, че сам си го избрал.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...