Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Това дали е качествено и заслужава ли си парите или нещо на Victorinox

 

Това може да ти върши определена работа, предимно из балкана ако се разкарваш. Имай предвид, че колкото са по-евтини, толкова са по-калпави. И толкова по-голяма част от приставките или няма да работи. или лесно ще се строши. Аз имам такова, но ми е подарък и не знам какви пари е. Всеки случай успях вече да счупя една приставка, но пък й дадох зверски зор в планината, та не се учудих особено.Естествено всичко, което трябва да е остро, е по-скоро тъпо и т.н. Подобен уред от марков тип е доста пари и не си струва в никакъв случай ако няма да се ползва редовно.   

 

Само да кажа - участъкът, в който издирват трите трупа е най-смъртоносният в Стара планина. Там са загивали опитни планинари, именно по този маршрут. 

 

Насе, какъв е този толкова страшен участък? Аз не съм чул за тия младежи...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

Насе, какъв е този толкова страшен участък? Аз не съм чул за тия младежи...

 

http://news.plovdiv24.bg/494968.html

 

И наистина е кофти, стръмен, каменист и трудно проходим, ако са хванали в грешната посока...

 

Edit: Те ти малко снимков материал от маршрута Паниците - х.Рай. Обърни внимание как изглежда планината и си представи, че си паркетно лъвче тип селски бек, на мама детенцето ;) Сега объркай пътя и кривни в страни, из гората :)

Link to comment
Share on other sites

Видене, пиши в гугъл северен и южен джендем. Доколкото разбрах, тия хубавци са бъхтали 11 часа в грешна посока, а раниците и якетата им са в колата. Родителите им пък били сърдити на държавата, щото нищо не била правела. Много ми е интересно, какво ще кажат, ако ги намерят живи, да са без планинска застраховка и им връчат сметката за акцията - гориво, храна, човеко-часове.... По спомени за една 8 часова акция в Боснек отидоха 9хил лева...При това без да се задейства пълния ресурс на ПСС, армия, хвъркати, доброволци...

Link to comment
Share on other sites

http://news.plovdiv24.bg/494968.html

 

И наистина е кофти, стръмен, каменист и трудно проходим, ако са хванали в грешната посока...

 

Edit: Те ти малко снимков материал от маршрута Паниците - х.Рай. Обърни внимание как изглежда планината и си представи, че си паркетно лъвче тип селски бек, на мама детенцето ;) Сега объркай пътя и кривни в страни, из гората :)

 

На тия снимки не виждам нещо чак толкова страшно...

 

Видене, пиши в гугъл северен и южен джендем. Доколкото разбрах, тия хубавци са бъхтали 11 часа в грешна посока, а раниците и якетата им са в колата. Родителите им пък били сърдити на държавата, щото нищо не била правела. Много ми е интересно, какво ще кажат, ако ги намерят живи, да са без планинска застраховка и им връчат сметката за акцията - гориво, храна, човеко-часове.... По спомени за една 8 часова акция в Боснек отидоха 9хил лева...При това без да се задейства пълния ресурс на ПСС, армия, хвъркати, доброволци...

 

За сметка на това тия двендеми са си страховити, поне съдейки от изображенията в Гугъл... Това си е само за сериозни хора с опит. Как може да тръгнеш БЕЗ раниците и якетата и да вървиш 11 часа? Определено някои хора не трябва да се пускат на по-далече от 100м от асфалта.... 

Link to comment
Share on other sites

То пътеката минава баш през джендема и ако я следваш - няма ядове, все пак е достатъчно добре маркирана (или поне беше) Ама ако кривнеш - си таковало таковата. Предполагам, че са хванали по зимната маркировка и са отперили за Ботев, по някое време са се плеснали по челото, че има нещо куцо и са забили нанякъде в паниката.

Link to comment
Share on other sites

Баси кефа. Тоя Adblock Plus бил супер. От няколко дни сложих Adblock на Хрома, но в един момент спря да спира рекламите и всичко стана по стария начин /май някой се беше оплаквал от това във форума/. Как да е - затрих го и сложих Adblock Plus. От 2 дни не е мръднал, като се надявам и да не прави парчета. Много яко. Всичкото реклама изчезна!

Link to comment
Share on other sites

Толкова зле не съм се чувствал от 1799-та, големия сняг. Пламен помни. Баси мамата. Ще се преместя да живея в град без нито 1 дърво и цвете.

Link to comment
Share on other sites

Мда. Снощи като се прибирах, едно момиченце дойде и ме попита "батко, защо плачеш". И аз му викам "от щастие, не се притеснявай". Как да му обясня, че обмислях да изгоря с напалм цялата държава?

Link to comment
Share on other sites

Аз в тоя сезон не ща да се връщам в Пловдив. В София оцелявам, ама като дойда в Пловдив и искам да си изкихам и изкашлям дробовете и носоглътката.

П.П. Осуетили са суисидните опити на "туристите"...
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1266468&fb_action_ids=10203904619561958&fb_action_types=og.likes

Link to comment
Share on other sites

Интересно колко ще е сметката за акцията. И какво ще кажат родителите сега - пак ли държавата да им я плаща?

Link to comment
Share on other sites

Слушам за тия, дето ги търсят из Стара планина...Имам чувството, че са тръгнали да се самоубият.

:Facepalm:

Ъхъ... Още повече, кога тръгнеш без екипировка и си използваш телефоните за фенерчета :))

 

Това дали е качествено и заслужава ли си парите или нещо на Victorinox

 

Заеби!

 

П.п. И на Викторинокс ги заеби!

Толкова зле не съм се чувствал от 1799-та, големия сняг. Пламен помни. Баси мамата. Ще се преместя да живея в град без нито 1 дърво и цвете.

Лорано, Ваньо, Лорано!

Няма никакви странични ефекти и действа като най-скъпите препарати от този чешит. Вервай ми, трета година го използвам в този сезон и вече съм забравил що беше това сенната хрема.

Link to comment
Share on other sites

Мда. Снощи като се прибирах, едно момиченце дойде и ме попита "батко, защо плачеш". И аз му викам "от щастие, не се притеснявай". Как да му обясня, че обмислях да изгоря с напалм цялата държава?

 

Има си третиране на това състояние, Ванчо. Не ти е виновен света, че ти си крив... 

 

=================================

 

Три хеликоптера, 100 човека, военен хеликоптер с термокамера, планеристи и т.н. и т.н. Верно сега да видим какво ще кажат тия пацули. Дано поне благодарят порядъчно на хората.  

 

=================================

 

Гледам от Куулбокс ми се хвалят как пускали нови ОСЕМ РУСКИ КАНАЛА... Тия подготвят ли ни за нещо, що ли? 

Link to comment
Share on other sites

А каква застраховка би ти покрива тези разходи? Понеже гледам там се споменават някакви цифри до 1000 лева ала бала. Че то само хеликоптерите за час над 8 бона.

Link to comment
Share on other sites

Планинската застраховка доколкото знам покрива акция по издирване и извозване. Но мисля, че по-тънките варианти са без хеликоптери.

Link to comment
Share on other sites

То като гледам повечето са от порядъка на 5-10 хил лимит. За един ден, или ако те знаят къде си и само дойдат да те транспортират - става, но като за тия келеши хеликоптери меликоптери - пиши ги затънали до живот в кредити за плащане на сметките.

Link to comment
Share on other sites

Интересно колко ще е сметката за акцията. И какво ще кажат родителите сега - пак ли държавата да им я плаща?

Не разбирам какво толкова се оплаквате че били похарчени някви пари за 3 човешки живота.... !?!? или викате не струват по 8 бона на час.....

 

Бойко като пътуваше с Дупнишките Тигри не ревахте сега за загубили се младежи ревете ? 

 

 

 

Факт е че сами са си търсили белята но защо го давате толкова крайно ? Какво предлагате да ги оставят да умрат ? А ако беше някой "неблагоразумен" ваш близък ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...