Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Иване, само към мен нимой поглежда, че ше видиш гора от багажника.

Link to comment
Share on other sites

Мина ли от лево, ти и Стоил сте ми номер 1 в класацията. После минавам на дългокоските Пешо и Галин.

 

Преди 1-2 години като си мислеше, че имаш шанс тука при мен, друга ти беше класацията.

Гроздето май е киселко, а?

Link to comment
Share on other sites

:effemine3:  :gayviolet:  :effemine2:  :effemine3:  :gayviolet:  :effemine3:  :effemine2:  :gayviolet:  :effemine3:

 

b7449.jpg

 

===================================================

 

Насе, постни тука моля те тия работи за тримата уроди. Не само трябва да ги накарат сега да платят операцията, но и да полежат малко при мангалите с калпавите...

 

===================================================

 

Бахура на Ритон:

 

anigif_enhanced-buzz-8189-1399906836-4.g

Link to comment
Share on other sites

 

„Героите” са за полицейско разследване

САМО ТРИ СЦЕНАРИЯ ЗА ИЗГУБЕНИТЕ В БАЛКАНА МЛАДЕЖИ

• Студентите не могат да завършват и първи клас на помощното училище за деца, родени с увреждания – талант е да си толкова тъп и глупав

• Три момъка решиха да се правят на герои и разиграха държавата, правейки ни на идиоти

• И теорията на конспирацията: ако са минали покрай изоставената секретна база, може ли да е не е била изоставена съвсем?!

Имаме една драматична история с щастлив край- тримата младежи, изгубени в Балкана се намериха сами и са живи и здрави. 

Имаме и една мистификация – дали въобще са се губили, защо се правят на герои и защо населението не си задава дори елементарни въпроси, а и журналистите. За населението уж е ясно - не е информирано в действителност за случилото се, а за журналистите, дето трябва да го информират?!

„БРАВО ,МОМЦИ, МЪЖКАРИ СТЕ!!! За НЕПОДГОТВЕН И НЕОПИТЕН човек да оцелее три денонощия в Стара Планина е много – е написал някакъв полуидиот-мой колега в някакъв сайт. Но то и бащата на Виктор нарече сина си и приятелите му мъжкари.

Но и на населението ще препоръчам също добре да си разтърка очите. 

Защото то също е видяло като мен и снимките, и видеокадрите от щастливата развръзка. Но явно никой не само не мисли, а дори и не желае да го прави! (това обяснява ситуацията в държавата и недоразуменията, които сме си избирали и избираме за управници). Населението чака медиите да му кажат кое и как е било и веднага приема на пълно доверие всичко, без дори да си размърда мозъчните гънки. 

Защото в мен се родиха няколко въпроса, които абсолютно всеки можеше да си ги зададе: 

1. защо „юнаците”, скитали жадни и гладни почти 4 дни в най-сурова част на Балкана, въобще не изглеждаха като хора, преминали през премеждия (това отбелязаха и спасителите)?

2. защо героите, дето спели в пещера, на земята под дърветата, под дъжд и градушка, висели на ръба на пропастта и драпали да стигнат корниза на пропастта, са като манекени – чистички, без никаква мръсотия и кал по дрехите им, при това на тежък разкалян терен и в лошо време? 

3. явно и тримата, изгубени за 4 дни, макар че са си оставали раниците в джипа (заедно с едно яке), все пак са си взели бръснарските принадлежности. Всички бяха избръснати. (другото е да приемем, че и тримата са пълни кьосета, ама в интервю, правено ден по-късно по Нова ТВ, единият вече беше с бая набола брада) 

4. били тръгнали от Карлово към Райското пръскало, ама джипът е бил паркиран на местност Паниците – местност, която е над Калофер и откъдето тръгва пътеката към хижа Рай. Т.е и тук имаме елементарна лъжа.

5. Единият от тях твърди, че на 3-ия ден видяли хеликоптери и махали, дори едно яке размахали, понеже били на открито място, ама пилотите не ги видели. (хеликоптерите ги търсеха в Джендема, т.е. на запад от пътя за вр. Ботев, а те са били на изток от него – т.е. няма как да видят въртолетите или просто лъжат). 

И т.н., и т.н.

Но нека да видим какво са написали опитните, патили и препатили планинари, запознати прекрасно с този терен в техния си форум, посветен на тази част от Балкана: 

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4835&postdays=0&postorder=asc&start=150

didogen когато след 3 ч. се свързват с тях през конферентна връзка с тел. 112, дежурният Иван Драгошинов започва да ги увещава да се върнат там откъдето са минали, защото е имало хижа и телефонна връзка.Момчетата отказали, защото били уморен и премръзнали (!!!! – удивителните са мои). Това коментира днес в Сопот Иван Драгошинов, който пристигна от София и заедно с още 18 спасители тръгват за Калоферския балкан. Там ги чакат и спасители от Пловдив, които също ще се включат в акцията. 

Tortomanin Мнението ми до голяма степен съвпада с това на Емил. На мен също много работи не ми се връзват, но ако се връзваха, досега да съм ги намерил.

Mislesht Аз така и не разбрах, как от Тунджа са стигнали до Тъжа, без да нацелят ни един ПЪТ(не пътека) !!!

Gamina Снощи зяпах една карта на Централен Балкан и се чудех същото - определено е талант да си го причиниш това 

Мдааа ... Току-що говорих с жена от "офиса" на Рай, звънях да запазвам едни места и се заговорихме. Според това което се коментира около нея, са хванали от Паниците по камионния път за Ботев и явно някъде по него са се отклонили, но в коя посока - не се знае.

Rincewind И на мен ми е пълна мъгла това. Цялата история мирише, та не се трае.

ZCEZBPM Гледах видео с едно от хлапетата и там то изразяваше възмущение, че от ПСС-то им досаждали като им звънели прекалено често и по едно време даже не искали да им отговарят. Леко нагличко ми се видя това. Бяха като кукуряк и тримата и въобще не приличаха на гладували и студували 4 дена. Работата е съмнителна и е за полицейско разследване.

Mariana1000 Ако останат само с геройските изказвания за 90 градусовия наклон и спането под градушката, винаги ще има съмнения. Не че им пука, че има съмнения, като ги гледам си вярват, че са герои и хич не са се смирили пред планината, както трябва да бъде. Ето го - по-нагоре имаше история как човек оцелява в тридневна снежна буря с пакетче фъстъци и щеки от метли, тук чуваме как без храна и дрехи се нощува четири дена в Балкана и разкази в стил Индиана Джоунс "аз висях на една ръка над водопада" и минах сто километра в Джендема. 

НИКОЛАЙ Т. И аз като повечето хора все по-трудно проумявам случилото се. Четох,гледах интервюта,мнения и вместо да се изясняватсъбитията става все по-заплетено и неясно. Съгласен съм с мнението на спасителите,че трябва да се проведе полицейско раследване за умишлено съботиране на спасителната операция

А ето и споделеното от спасителите: 

1. „Уместно ще бъде провеждането на полицейско разследване на поведението на трите изчезнали момчета, за намирането на които бе мобилизиран огромен човешки ресурс и техника.” 

Това заяви шефът на сопотския спасителен отряд Цветко Цветков, който ръководи цялата акция за намирането на младежите. 

„Информацията, която те подаваха, както и поведението им бяха нелогични. До три-четири дни ще бъде завършен анализът на акцията и ще бъдат оценени разходите по нея. 

2. "Това не бяха лица на бедстващи хора. Не е нормално човек, който е търсел помощ, да не изпълзи и да не даде знак, когато види хеликоптера да кръжи. Тепърва ще си правим изводите след тази мащабна акция." Заместник-директорът на Планинската спасителна служба Методи Тодоров

2. Трите момчета, които се изгубиха в Стара планина, са постъпили абсолютно безотговорно. Около това мнение се обединиха в предаването „Тази сутрин" по БиТиВи планинският спасител Иван Драгошинов, проф. Христо Пимпирев и журналистката Лиана Панделиева. 

Именно Драгошинов е човекът, приел сигналите за изчезването и за намирането на младежите. Когато те се обадили в Планинската спасителна служба в събота вечерта казали, че виждат връх Ботев и светлините на Карлово. Планинският спасител не можел да приеме тази информация за чиста монета, защото според него това е невъзможно.

„Те приемат информацията от мен и в следващия момент отказват да ме слушат. Не стана ясно накъде са тръгнали момчетата, но веднага са им дадени инструкции. Те обясниха, че са видели някакъв заслон и настояхме да се върнат нагоре към него...”

* * * * * * * * * * * * 

„Героите” обаче били изморени, не се ходело още пет-шест минути и отказали. Заслоните се знаят и за нула време щяха да ги открият, като ги проверят. Планинските спасители са ги помолили да стоят на място, където има обхват на мобилните телефони и да контактуват единствено с тях, за да пестят батериите. 

Въобще не ги послушали. Лафили си по джи-ес-емите, пускали SMS-и...

А. Накратко - имаме си работа със студенти (ІІ курс) , напълно са лишени от инстинкт за самосъхранение, които по дебилност надминават дори и дечицата от помощното училище за лица с увреждания (моля да ме извините за термина дебилност, не е проява на пренебрежие към дечицата, на които обществото е в дълг, но дори аз журналистът, не знам какъв синоним да използвам), ала се правят на герои – минахме 100 км, висях над пропаст и т.н. 

Просто няма как да се отклониш на изток от пътеката – направо в гъстата гора, дори без пътечка, след като знаеш, че трябва да вървиш на запад-северозапад. А ако са избрали по грешка вместо пътеката един стар път към върха, то също трябва да си идиот, за да тръгнеш на изток – отново в гъстата дъбрава, след като и там важи същото условие. А явно са знаели вр. Ботев, щом са казали, че го виждат (и поели в противоположната посока!!! или просто са излъгали) 

Да не говоря за простотията с телефоните. Единият от тях е бил със «Самсунг 5» – той е с навигация, с GPS координати и най-простото е било да си даде координатите. Но дори и без GPS може да се ориентираш по картата на Гугъл. (виждали са върха, следователно са били в обсег).

Б. Наистина инфантилни момченца (питам се защо колегите ми наричаха 20-годишни младежи момчета?!), които са решили да разиграят спектакъл и да се направят на герои. Това обяснява абсурдното им поведение, лъжите, отказа да слушат спасителите, чистите дрехи, избръснатите физиономии и т.н. 

Тези дни разгледах маса карти на района – вкл. и топографски. Няма как да вървиш към вр. Ботев, към хижа Рай, към райското пръскало от тази местност, да се объркаш и да излезеш при ВЕЦ на Тъжа. Както недоумяват планинарите, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕКОСИ ПЪТ! (не пътека). А излезеш ли на път – няма как да се изгубиш. Просто вървиш по него. 

Справката с картите показа, че най-вероятно са били на височина между 800-1000 метра или и в другата – до 1200 метра. Та това обяснява и видът им – не са студували. Проблемът е как не можеш да излезеш 3 дни от място, чието разстояние между входна и изходна точка е към 5 км по права линия (около 8 км по пресечения терен) и ширината е около километър. И сакат човек на 2 ден вече щеше да се е оправил. 

Та затова нещата намирисват и са си за полицейско разследване къде са били и какви са ги вършили. Не допускам мисълта да са полудели и качили на по-високо, понеже сами споделят, че са търсили път към ниското. А и там надали могат да се качат, дори и да поискат – склоновете са прекалено стръмни (мокри и кални и от дъжда), за де се задържи човек на тях.

Прилагам две карти, а вие си правете изводите. Под защрихованите зони няма как да са, защото там върви стар път от изток на запад и няма да се изгубиш, стъпил на него. Нито да го вървиш денонощия наред, след като е за час път. 

Личното ми мнение е, че тези младежи се опитаха да ни вземат за мезе. И затова също настоявам като данъкоплатец за полицейско разследване.

В. 

Третият вариант е конспиративен. 

До Паниците – нагоре и малко на североизток се намира една от бившите складови бази за атомни бойни глави и ядрени снаряди на СССР. Навремето, при социализма се е охранявала от спецчасти на Червената армия, била е територия със стрелба без предупреждение, а днес е изоставена. 

Е, допустима е мисълта, че в подземните й хранилища и бункери дълбоко под земята все пак не всичко е изоставено и занемарено и нещичко секретно има. 

Какво – дявол знае, ала не са ядрени глави, които окончателно напуснаха територията на България чак към 2000 г. (колкото и да не ви се вярва.). Та може «момчурляците» да са видели не каквото трябва и да са ги позадържали там, докато им втълпят подходящата легенда в главите. 

Аз лично не вярвам в тази хипотеза, но съм длъжен да я споделя в контекста на изчерпателност на информацията, която се предоставя.

 

Мое мнение - като човек, врял се в Джендема, аз лично бях отписал тримата.... И не само аз. Още 3-ма души с които си говорих по темата, смяхата, че ще ги намерят озъбени и наръфани от лисиците. Историята мирише.

Link to comment
Share on other sites

Ъм... такива чистички, обръснати... Не ми се връзват с четири дена в планините. Аз за един ден в сухо време съм по-мърляв...

Link to comment
Share on other sites

факт. мислех че нещо се филмирам аз ама..... бЕха си с чистички блузки, сресани коси... определено има нещо

Link to comment
Share on other sites

Е, може да са се измили преди да ги снимат по телевизията.

 

Дам, и са им дали и чисти дрехи, самобръсначки и са минали коафьори. То верно, че се иска време, докато дойдат журналята от Паниците до Тъжа, ама пък чак толкоз... Аз ако съм на такова дередже, последното нещо, дето ще помисля е дали съм обръснат, чист или сресан... Просто са си седяли нейде на кафенце и са гледали сеир :)

Link to comment
Share on other sites

А чистите дрехи? Защото за 4 дена планинско изживяване, с един кат дрехи ставаш такъв бубарак, че няма ти описвам. 

 

Edit: Не, че няма логика да са се оправили преди това, ама все още са на полеви условия един вид...

Link to comment
Share on other sites

Те не са си взели раниците. По път към вкъщи са решили да спрат в Калофер и да отскочат за 10-15 минути да видят Райското Пръскало. Не им трябват цигари.

Link to comment
Share on other sites

Мина ли от лево, ти и Стоил сте ми номер 1 в класацията. После минавам на дългокоските Пешо и Галин.

Аре, па като стигнеш и до мен, обещавам ти дам да ми полигавиш дългата нянка преди да ти пусна в пъпа си emoticon-0144-nod.gif

Link to comment
Share on other sites

Аре, па като стигнеш и до мен, обещавам ти дам да ми полигавиш дългата нянка преди да ти пусна в пъпа си emoticon-0144-nod.gif

 

Това веднага си го представих и сега ще трябва да си правя лоботомия  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...