Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

ХАХАХАХХАХАХАХАХ

 

Момчиле, не се сещам даже в кой клас бях като имаше кабинет с такива коптори Правец

 

----------------------------

 

Между другото погледнете ги тия изроди с флаш игричките:

 

This follows a report in the Wall Street Journal at the weekend that Zynga, which has made successful online games including Farmville, is set to secure US$500m in a new round of financing. This would value the company at US$10bn
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Става въпрос за ей това чудо на техниката (рабира се правешките клонинги бяха малко по-дървени).

appleii-system.jpg

 

Кутията на нашите беше по-ръбеста, но пък флопитата им бяха 1:1, старозагорските бяха малко по-надеждни от чирпанските. Имах няколко броя 82, 8М и 8С със "зелените" монитори и 7-8 флопита (и 3 торби със стотици дискети с програми), които преди няколко години раздадох на някои съфорумци - колекционери.

Link to comment
Share on other sites

старозагорските бяха малко по-надеждни от чирпанските.

Мухахаха, и това си го спомням. Даже имаше един лаф тогава "раздрънкан като чирпанско флопи". :lol:

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХХАХАХАХАХ

 

Момчиле, не се сещам даже в кой клас бях като имаше кабинет с такива коптори Правец

 

----------------------------

Коптори, коптори..., ама аз още помня как без малко не се нааках от радост, когато ми помогнаха да си взема първият ми компютър! Беше "Правец" - 8А... абсолютният звяр измежду осмаците, рамът му можеше да се ъбгрейдва до турбо-гъзарските и космически като стойност... 1080КВ. Колко безсънни нощи в писане на безкрайни редове на Бейсик.... и колко псиване после, когато (винаги) нещо се окаже омазано... После имах и 8-Д, тогава разбрах каква благинка е големият монитор (включваше се към телевизора - Електрон-738Д)

Link to comment
Share on other sites

А Правец 8М можеше да зарежда и CP-M операционна система!!! Май и 8А ама не съм 100% сигурен. Помня преди да ги бракуват един приятел нападна едни 8мици и им изтръгна единия процесор да си прави готини звънци май...

Link to comment
Share on other sites

А Правец 8М можеше да зарежда и CP-M операционна система!!! Май и 8А ама не съм 100% сигурен. Помня преди да ги бракуват един приятел нападна едни 8мици и им изтръгна единия процесор да си прави готини звънци май...

8M e, помна на него сме се учили на Basic, Fortran и Pascal :D, ИМКО-1 (Индивидуален МикроКОмпютър), (ИМКО се дешифрира често и като: Иван Марангозов Копира Оригинала. Иван Марангозов е "разработчика" на българското копие на Епъл) хахахах еййй лудница :D

Link to comment
Share on other sites

кат сте такива носталгици и 8битови мастъри - вземете си организирайте един музей. може и само онлайн вариант със снимки + спецификации. поне наистина заинтересовани хора ще ви оценят постиженията.

 

български такъв не съм намерил. има доста западни ентусиасти-колекционери, заради които епъл 2 струва в момента повече от първоначалната си цена.

 

за идеята пари не щъ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за Зимбабве се сетих за шофьорската книжка на един приятел. Не знам дали се разбира от снимката, но тя е метална и е доживотна, т.е няма дата на валидност :)

zimbabwe-drivers-license-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали се разбира от снимката, но тя е метална и е доживотна, т.е няма дата на валидност :)

 

 

Тя като металните плочки в американската армия бе...:woot...шофьорът като се обърне в някое дере и колата му избухне - той загива, но плочката му оцелява...откачат я и я носят на инструктора му да си я закачи на шията при останалите. :lol: (сори, малко черен хумор...ама и тоя на снимката също черен, та... ;))

Link to comment
Share on other sites

Защо съдиш хората кой колко имал в главата и ти ще умреш запомни го!

Е бива ли така злобно,а ? Ти явно си по тъп и от циганин...Заври си се в дупката,наречена твой живот, и ни избави от присъствието си.

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаа.

 

Чувствам се като смазани топки... всичко ме боли и дори за секс не ми се мисли. Препоръки? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаа.

 

Чувствам се като смазани топки... всичко ме боли и дори за секс не ми се мисли. Препоръки? :lol:

 

Ако наскоро си правил секс с женски вълк - от това ще да е...:werewolf: :rofl: :werewolf:

Link to comment
Share on other sites

С човешко същество не е ли... леко извратено! :werewolf: Днеска обиколих сума ти докторски кабинети и ти за ся печелиш приза за най-правдоподобна диагноза. хаха

Link to comment
Share on other sites

С човешко същество не е ли... леко извратено! :werewolf: Днеска обиколих сума ти докторски кабинети и ти за ся печелиш приза за най-правдоподобна диагноза. хаха

 

Липсата на сърказъм в тоя пост е леко смущаваща..

Link to comment
Share on other sites

Ъ? Ти тъп ли си или?!

Може би, да.

 

Е бива ли така злобно,а ? Ти явно си по тъп и от циганин...Заври си се в дупката,наречена твой живот, и ни избави от присъствието си.

Е, бива ли така злобно!? Човекът може и да се прави, но ти със сигурност не си поствал нещо по смислено от него!

Link to comment
Share on other sites

Липсата на сърказъм в тоя пост е леко смущаваща..

То само наличието на мой пост прави ситуацията леко смущаваща! I'm here to disturb the peace after all. ;)

 

През главата ми минават "хората в бяло", онея супермени с белите мантии, дето спасяват животи и служат на народа... ако отида 10 пъти на комисия, ще ме изкарат, че съм по-здрав от Чък Норис, а може и да ме провъзгласят направо за полу-бог.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...