Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

@Светлия: Сериозно?

 

Хубава, голяма кака, дето владее нинджа трикове ! Напълно съм сериозен. :ph34r:

:)

 

---

Но по-чудното е, как така пред такава публика са и разрешили да прави подобни фокуси ?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

В публиката не забелязах да има малолетни.

Светлия, тая кака, най-много като си вкараш пишката някъде в нея - да я изкара от твоя анус. Нинджа трик би било да те удуши със собствената ти пишка, независимо дали дължината го позволява.

Link to comment
Share on other sites

Става, става (след съответният брой мастики)!

 

П.с. Друго щеше да е око го правеше този номер с чадър, примерно...

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за дръти копмоти, съквартирант ми е един от създателите на ИМКО-1. Такива няма и в музеите вече.

Link to comment
Share on other sites

Става, става (след съответният брой мастики)!

 

Ти луд ли си бре! Кило ципураки неразредено не може да помогне в тая схема....

 

Наско - превод в ефир?

Link to comment
Share on other sites

Ти луд ли си бре! Кило ципураки неразредено не може да помогне в тая схема....

Кило ципураки, би объркало всЕкУя схема, пич! Обаче след четвъртата мастичка, тая ще ми дойде като абитурентка... че я отнесем като свинкя - блажен вестник.

 

П.с. Абе..., ти да не би да имаш проблем с ерекцията?

Link to comment
Share on other sites

Бих имал сериозен проблем с тази ако не са ми вързани очите tounge.gif

Тя сигурно и по това си пада... нъл са сеш!?

Link to comment
Share on other sites

ЯВвввввввввввввввааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.... ВЗЕХА МИ 15лв за РЕМОНТ, изразяващ се в почиставане на "цедка" на кафемашина от "прекалено финно смляно кайВЕ!" Еб*х мама му! Що не бЕх там да им светя маслото и да не им дам пари!

 

3 дни не идват, държат ме да ги чакам ... няма да рекат... "ами то машината си прави така по някога"... мамичката му и майсточета недоклатени :sayjin :sayjin :sayjin

 

_________________

 

Хората с кафетата, може да идвате до 14:00 - до 30.02.11г. След това няма да съм наличен на място вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Всеки път като чета твой пост имам чуството, че ми умират мозъчни клетки.

 

Лаптоп се подържа елементарно, трябват само следните неща:

1. да не си прекалено тъп

2. да не си с две леви ръце

3. да имаш термо паста

4. да провериш в интернет преди да отвориш лаптопа как точно се отваря, ако ти е за първи път

5. НО НЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - да имаш хубава отверка

 

На номер едно бих сложил: колко тъп треа да си да си купиш по принцип лаптоп...

Link to comment
Share on other sites

На номер едно бих сложил: колко тъп треа да си да си купиш по принцип лаптоп...

 

Щото нормалния компютър ми тежи ужасно много за да го разнасям а ако искам да тренирам вдигане на тежести има и по-евтини варианти.

 

Примерно, бих могъл да ти намеря и други причини но тази като начало е достатъчна.

Link to comment
Share on other sites

И сигурно правиш неотложна работа с него, примерно да рендваш хай дефинишън клипове "on the run" дет се вика....щото не можеш с мобилния телефон все още...

Link to comment
Share on other sites

Хората с кафетата, може да идвате до 14:00 - до 30.02.11г. След това няма да съм наличен на място вероятно.

 

Шефче? Работници ще наемаш вече.. Браво, браво. :)

Link to comment
Share on other sites

И сигурно правиш неотложна работа с него, примерно да рендваш хай дефинишън клипове "on the run" дет се вика....щото не можеш с мобилния телефон все още...

 

Защо трябва да правя конкретно това? Мога ли примерно да свърша малко работа, да фиксна нещо докато съм в почивка от хотела? Нещо заради което ако нямам машина под ръка ще трябва да се върна защото пък е спешно?

 

Та казваше тъпо е да имаш лаптоп.

 

ПС: Ако още не си разбрал - програмист съм.

Link to comment
Share on other sites

Иначе съм нямал удоволствието да се занимавам с перфокарти

Значи аз трябва да съм по-дядо от теб, защото все още добре си спомням перфорирането и захранването с огромни топове перфокарти на великото творение на родната кибернетика ЕС 1020 (клонирана овехтяла версия на IBM 360 разбира се), побиращо се в помещение с размерите на индустриален хамбар. :lol:

 

Пламене, а борил ли си се с касетофон вместо флопи и аудиокасета вместо дискета (като ще си приказваме за страдания и страхове)?

Няма по-култово усещане при успешното зареждане в "Имко 2" на някоя от първите игри за Apple ][, след многобройни превъртания на предъвканата лента на малкото касетофонче "Унитра", придружени от неизброим поток пожелания към роднините от женски пол на нещастния му създател. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Значи аз трябва да съм по-дядо от теб, защото все още добре си спомням перфорирането и захранването с огромни топове перфокарти на великото творение на родната кибернетика ЕС 1020 (клонирана овехтяла версия на IBM 360 разбира се), побиращо се в помещение с размерите на индустриален хамбар. :lol:

 

Майка ми навремето работеше с такова животно. Всъщност така и не разбрах какво точно правеха, а да влезеш в службата им беше много сложна процедура... Така и не влезнахме никога вътре с баща ми - беше строго забранено. За сметка на това още имам разноцветни перфокарти laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Майка ми навремето работеше с такова животно. Всъщност така и не разбрах какво точно правеха, а да влезеш в службата им беше много сложна процедура... Така и не влезнахме никога вътре с баща ми - беше строго забранено. За сметка на това още имам разноцветни перфокарти laughing.gif

Много неща са можели да се правят, щом са използвали машината (разбира се различни модели) в корпоративни среди, че и дори някакви специални версии в НАСА. ЕС 1020 всъщност е клонинг на най-малкия и евтин модел от серията на IBM S/360-20. Стандартната спецификация включва следните "гигантски" параметри:

The cheapest model was the S/360-20 with as little as 4 K of core memory, eight 16-bit registers instead of the sixteen 32-bit registers of real 360s, and an instruction set that was a subset of that used by the rest of the range.

4К основна памет е "чудовищно" за съвременните стандарти. На долната снимка се вижда основния модул със свалени панели, както и карточетеца вдясно (доста по-добре изглеждащ от онези, с които съм работил). Разбира се този шкаф е само изчислителния модул, отделно има още една камара шкафове за гигантската памет от 4К и други модули. Имаше и памет на магнитни ленти (отново прилично голям шкаф), както и "твърди" дискове с размерите на професионална пералня. :lol:

800px-DM_IBM_S360.jpg

Link to comment
Share on other sites

....все още добре си спомням перфорирането и захранването с огромни топове перфокарти на великото творение на родната кибернетика ЕС 1020 ...

 

То перфокартите и аз си ги спомням и без да съм работил с тях, по простата причина, че не съм бил в софтуерния бизнес, а съм програмирал на домашния си компютър по принуда - за да си свърша работата, а и с касети съм се мъчил с 8Д-то на един приятел.

А иначе дядото наистина е по-млад, щом когато споменах по-горе за надеждността на чирпанските флопита ми заговори за 16 битови компютри. :P

Link to comment
Share on other sites

Значи аз трябва да съм по-дядо от теб, защото все още добре си спомням перфорирането и захранването с огромни топове перфокарти на великото творение на родната кибернетика ЕС 1020 (клонирана овехтяла версия на IBM 360 разбира се), побиращо се в помещение с размерите на индустриален хамбар. :lol:

 

 

Няма по-култово усещане при успешното зареждане в "Имко 2" на някоя от първите игри за Apple ][, след многобройни превъртания на предъвканата лента на малкото касетофонче "Унитра", придружени от неизброим поток пожелания към роднините от женски пол на нещастния му създател. :lol:

 

Предполагам за онова "чудо" в МГ-то говориш :)

 

За касетофоните - и тоя момент го пропуснах защото само 1 приятел имаше домашен компютър и не му ходехме много често на гости защото живееше далече а клуб компютър с Правец 8 беше по-близо а там имаше флопита.

 

 

То перфокартите и аз си ги спомням и без да съм работил с тях, по простата причина, че не съм бил в софтуерния бизнес, а съм програмирал на домашния си компютър по принуда - за да си свърша работата, а и с касети съм се мъчил с 8Д-то на един приятел.

А иначе дядото наистина е по-млад, щом когато споменах по-горе за надеждността на чирпанските флопита ми заговори за 16 битови компютри. :P

 

Флопитата ги помня много добре даже още помня в Станцията на Младите Техници в залата къде бяха хубавите флопита и как се биехме за 2-3 машини (от общо 10тина).

 

И се размазвахме да цъкаме малоумни игри като каратека, марио, боло, диамантената мина, лунния патрул и прочее, но нищо не може да се сравни с кефа когато написах първата си програма и тя тръгна... трябваше да нарисува кръг но нарисува яйце и го рисуваше доста бавно - умрях от кеф. След това я оптимизирах да го рисува 8 пъти по-бързо - умрях от кеф за 2ри път :lol:

Link to comment
Share on other sites

Предполагам за онова "чудо" в МГ-то говориш :)

Именно. Въпросното чудо на родната техника беше по-известно с гальовния прякор "Баба Гица". Поемаше основно огромни картонени масиви с код на Fortran и PL/1. :lol:

 

И се размазвахме да цъкаме малоумни игри като каратека, марио, боло, диамантената мина, лунния патрул и прочее, но нищо не може да се сравни с кефа когато написах първата си програма и тя тръгна...

Moon Patrol беше първата игра, която "хакнах" навремето. Открих мястото в асемблерния код, където зарежда регистъра с животите и така направих играта "безсмъртна". Не мога да си спомня коя година беше, някъде май 86-та трябва да е било. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Еййй какви времена бяха... тогава дори имахме желание да се занимаваме с подобни неща - 3ма човека наобиколили 1 компютър чешещи се по тиквата как да излъжат нещо... сега ако изобщо се захвана с подобна глупост до 15 минути не съм го намерил направо го зарязвам а тогава можеше дни да загубя с подобни глупости... (т.е. хакване на животите, парите или друго подобно)... то всъщност обикновено няма нужда щото си има cheat codes и гугъл ги намира за секунди.

 

Какво говоря то време няма за играене. Напоследък съм се отпуснал и си губя времето с този SC2 но скоро ще ми мине.

Link to comment
Share on other sites

Еййй какви времена бяха... тогава дори имахме желание да се занимаваме с подобни неща - 3ма човека наобиколили 1 компютър чешещи се по тиквата как да излъжат нещо...

Абсолютно. Невероятен кеф беше въпросното хакване. След това си спомням, че апетита дойде с яденето и напълно разпердушиних играта, слагайки собствени "хакерски" екрани при първоначалното зареждане и прочее простотии. Сега се сещам, че все още някъде из мазетата в България трябва да имам един кашон с 5.25'' дискети, съдържащи въпросния "хакнат" код на Moon Patrol. Дали е останало нещо живо в тези магнитни носители обаче не смея да предполагам. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...