Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

30 minutes ago, netrootbg said:

До 7-10 статии на седмица мисля бяха безплатни. Ако ти трябва нещо кажи. Имам абонамент за тяхните издания.

 

Ванка, в мобилната им версия си ги чета спокойно. Просто исках да го постна тук от ПЦто, че вече не ме бива с очите на близо. Ама като отворих сайта им на конкретната статия, нещо не излиза цялата. А подробностите извадени в нея са меко казано.... сочни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

52 minutes ago, gado said:

Какво владее ДПС.

А, Боце!? Много е кофти, кога те държат за топките, нали? Ама нека! Що ти трябваха ония гласове от кИбапчетата, като и без това си знаеш, че си тъп и неграмотен неуспял милиционер? Та сега, Тигре, ще трябва да платиш масрафа на човека, дето те извади от пожарната и те качи на кураца си.

 

П.с. Май иска абонамент обаче за да се чете....

На мен не ми иска абонамент - прочетох цялата статия и направо съм потресен. Нямах идея за пълните мащаби на завладяването на държавата. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

На мен не ми иска абонамент - прочетох цялата статия и направо съм потресен. Нямах идея за пълните мащаби на завладяването на държавата. :Facepalm:

1-2 неща са пропуснали.

Дълбаенето на варненското езеро е на стойност 350 мл. лева и се извършва от руска фирма без да има обществена поръчка и ОВОС...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, netrootbg said:

1-2 неща са пропуснали.

Дълбаенето на варненското езеро е на стойност 350 мл. лева и се извършва от руска фирма без да има обществена поръчка и ОВОС...

Сигурно и повече може да са пропуснали. То точно това е потресаващото - като се замисли човек какво се знае и какво още има неразкрито - има един лаф в английския, който е много подходящ в случая - mindblowing!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Godfather said:

Сигурно и повече може да са пропуснали. То точно това е потресаващото - като се замисли човек какво се знае и какво още има неразкрито - има един лаф в английския, който е много подходящ в случая - mindblowing!


Представяш ли си как се чувстваме тия, дето знаем много повече от разкритото?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Представяш ли си как се чувстваме тия, дето знаем много повече от разкритото?

...и още повече го виждаме всеки ден по различни начини и на различни нива...

Мине се не мине време и някой познат се завърне от носталгия в Бг с идеята да остане...обикновено до първия сблъсък с държавната администрация или родното "здравеопазване"  обикновено правят кръгом и дим да ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Още малко зловонни подробности, относно Оплетката от свински черва.

Този път обаче в посока доброто сътрудничество в облажването между БСП-ДПС. Цялата работа с ДПС-БСП-ГЕРБ бая напомня на голо мъжко хоро. А миньоните от ОП, Атака и воеводи, усърбно разнасят ибрици с гюлова вода, зехтин и по-хард лубриканти.... Е... чат пат стимулират и орално, че да не пада градусът на купона, ама това е друга тема. А Баце, костеливата ръчица на Сокола увенчана с лоест израстък го държи здраво за орехчетата. Ама на Баце му е гот! Щото човек кога си няма ни мозък, ни топки....

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2020 at 2:55 PM, netrootbg said:

Не знам дали знаеш, но фондът за гарантиране на влоговете е на минус още от фалита на КТБ ;). Миналата година беше на минус от над милиард ако не се лъжа. Трябва да проверя точно колко. В момента на минус няколкостотин милиона. При фалит на някоя банка ще се наложи пак да тегли кредити за да върне парите на хората. Не виждам обаче какво ще стане ако фалира повече от една банка.

Как какво ще стане... каквото стана и при една, само че при повече от една (Божинката). Фондът ще тегли толкова кредити, колкото му е нужно, за да покрие това, което гарантира, а именно - сумарно до 100 хил. евро на бамка (да, ако диверсифицираш във всичките около 25 бамки, си гарантираш около 5 милиона лева общо). Спокойно можеш да си го представяш като механизъм за разпределяне на индивидуални щети с някакъв максимален размер върху всички данъкоплатци. Казва го потърпевш от КТБ, дето за щастие не беше примрял за тия пари и си ги чакаше половин година, докато им е текла пак хич нелоша лихва (5% и нагоре я смятах за периода на специалния надзор).

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Godfather said:

Абе... Да питам.... Тия в коментарите под статията що масово питат дали ще е гурме или традиционно? Що всички хора, дето хал-хабер си нямат от нещо, държат да изтъкнат колко яко са зле по конкретната тема (от, която си нямат и хал-хабер)?

Значи, драги ми напрягащи търначета за подскок разбирачи. ГУРМЕ означава именно ТРАДИЦИОННО! И няма нищо общо със сбърканото ви възприемане, че понятието има общо с изчекнатите и извратени виждания за храна, на някои от иначе т.н. Мастър Чефове!

Иначе виждам, че калинката вече е успяла да се ориентира, дето синият кран пуска студена, а червеният, топла вода. Само дето и живот няма да и стигне да навлезе в дълбочината на материята, щото и тя хабер си няма. А туризмът драги ми смехурковци, барабар със съпътстващите бизнеси, генерират бая сериозен процент от БВП в момента.  И не, щракането на копчета от вкъщи по пантофи, още поне 500 години няма да достигне този процент генериране.

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 9:45 PM, gado said:

И не, щракането на копчета от вкъщи по пантофи, още поне 500 години няма да достигне този процент генериране.

А чичо Митко още не е ял кюфтета неска... :lol:

EDIT: Всъщност не съм сигурен, че ще се разбере, затова:

чичо Митко и кюфтетата: https://youtu.be/SB01o8nQXUQ?t=177

 

мнението на чичо Митко за щракането на копчета по пантофи: https://youtu.be/SB01o8nQXUQ?t=236

МХАХАХХ!

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

За чичо Митко щом не си целия в машинно масло, кал или лайна (или всичките) - значи никва работа не е твоята работа :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

За чичо Митко щом не си целия в машинно масло, кал или лайна (или всичките) - значи никва работа не е твоята работа :)


Не се прАи! И ти само лупаш и тропаш! Да не си издоил кравата млеко да ми предлагаш? 

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2020 at 9:45 PM, gado said:

А туризмът драги ми смехурковци, барабар със съпътстващите бизнеси, генерират бая сериозен процент от БВП в момента.  И не, щракането на копчета от вкъщи по пантофи, още поне 500 години няма да достигне този процент генериране.

 

 

"Щракането на копчета от вкъщи" май внася повече осигуровки/данъци от туризмът и съпътстващите бизнеси, от които 90% или не внасят, или внасят на 4 часов работен ден, или внасят на минимална работна заплата. Това съпоставено в някакви проценти, разбира се. Не може да се сравняват 100 000 щракачи с 3 000 000 от "другите".

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2020 at 9:43 PM, w00x said:

 

"Щракането на копчета от вкъщи" май внася повече осигуровки/данъци от туризмът и съпътстващите бизнеси, от които 90% или не внасят, или внасят на 4 часов работен ден, или внасят на минимална работна заплата. Това съпоставено в някакви проценти, разбира се. Не може да се сравняват 100 000 щракачи с 3 000 000 от "другите".

И да не забравяме, че туризма плаче когато кажат на "щракачите" и всички останали, да си стоят вкъщи :))

Link to comment
Share on other sites

Въпросната статия приключва с: :) Текстът е резултат на авторовата фантазия и въображение. Целта му е да забавлява и да гледа с усмивка към актуалните събития от деня.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Antares said:

Виноват, не четох до там :unsure:
Предвид предни изказвания на въпросният - не ми звучеше нереалистично...

Напълно в негов стил. Иначе тези дни Ники Ролекса влезе в заглавията на медиите след като пламенно възпя Тулупа. :lol:

 

Пловдивският митрополит Николай пламенно защити Борисов

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/20/2020 at 3:24 PM, RaptoR said:

ТУКА вече може рЕтОално да си прережем вените... :laughing1:

Направих тъпотията да прекарам миналия уикенд на Приморско.Не бях ходил  7-8 години.Еми няма да повторя със сигурност.На плажа гмеж,пренаселено мръсно,за капак тумба чернокраки си направиха импровизиран "бивак" от четири чадъра и чаршафи,разпънаха една софра и закачиха блутуут колона с извиваща кака Софка,абе чудо.Викнах бабанката дето обикаля с касовия апарат и събира таксата за чадърите,човека вдига рамене и вика платили са четири чадъра и осем шезлонга,поръчват си ядене от барчето,оставят бакшиши на момичето дето сервира,нищо не мога да направя...Кротки са не буйстват,веселят се хората,имат пари няма как да ги върнем.Та нищо чудно и на слънчака да е така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...