Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Свинщината продължава, наглостта е пълна... Едва ли има по-гнасно изпълнение с банка, КТБ е направо китка пред тия:
 

Quote

 

Лъжите и неграмотността на властта лъснаха в решението на Комисията за защита ОТ конкуренция, с което разрешава на банката за развитие да закупи дял от ПИБ. Вече бившият министър Караниколов разправяше, че държавата ще има представители в управлението на банката. Първо обаче общото събрание на ПИБ не допусна промени в Надзорния съвет, а сега в решението на КЗК буквално пише:
"Не се предвиждат изменения в Устава на ПИБ, отнасящи се до начина на вземане на решения от управителните органи на дружеството и начина на управление Двамата основни акционери заедно ще имат възможност да налагат вето върху решения, които са съществени за конкурентното поведение на предприятието.

"В случаи, при които не е представен целия акционерен капитал, лицата Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев, с оглед притежаваното от тях акционерно участие, биха могли дори самостоятелно да приемат съответните решения. Предвид дългогодишните и трайни икономически интереси на двете физически лица, може да се приеме, че същите и занапред ще продължат да следват единна политика относно търговското поведение на ПИБ. Навлизането на ББР като акционер не ѝ предоставя права, включително специално уговорени, посредством които да осъществява решаващо влияние върху търговското поведение на ПИБ".

В нормалните държави, когато държава влиза в банки тя го прави на по-ниски от пазарните цени и със споразумение, че ще има контрол, докато банката не изкупи обратно акциите. Тук България купува на двойна цена и не договаря абсолютно нищо публично. Цеко и Ивайло ще продължат да имат пълен контрол. Което предполага, че са налице тайни договорки. Защото никой не дава 140 милиона ей така, без да получи нищо. Само че щом държавата не получава, значи някой друг е напълнил чекмеджето. Няма друга опция.

Заради този золум с адв. Albena Belyanova водим дело за обявяване на решението на правителството за участие на ББР в капитала на ПИБ за незаконно. Ако спечелим, новият министър на икономиката и колегите му в държавната банка рано или късно ще бъдат изправени пред съда за безстопанственост и нанасяне на щети в особено големи размери.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, RaptoR said:

Свинщината продължава, наглостта е пълна... Едва ли има по-гнасно изпълнение с банка, КТБ е направо китка пред тия:
 

 

Надявай сА булка на пийен кyp.... Това по въпроса с мокрите сънища на някой, дето друг ще бъде изправен на съд за едиквоситам... Парите вече са разпределени и усвоени, тулупчетата доволни, а Боце е още половин пръст сланинка напред...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gado said:

Надявай сА булка на пийен кyp.... Това по въпроса с мокрите сънища на някой, дето друг ще бъде изправен на съд за едиквоситам... Парите вече са разпределени и усвоени, тулупчетата доволни, а Боце е още половин пръст сланинка напред...


Така де, ама като почне нЕкой да ми разпраа ква турбо банка била тая клоака за крадене... Ама като гръмне ще се посмея. Жалко че хиляди невинни ще реват. Интересно ми е европейците къде блеят, тяхната кожа поганска... Както казваше едно време Васа Ганчева  "О, спи ли СЕМ, о, СЕМ не види ли". Та - О, спят ли тея, тея не видят ли? Или просто не има пука и са оставили тука всичко да е тотал щета за по-лесно... 
 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


 Ама като гръмне ще се посмея. Жалко че хиляди невинни ще реват
 

Кой ще реве? Всички влогове са защитени. Аз имам там некой леф, но не се притеснявам...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobi said:

Кой ще реве? Всички влогове са защитени. Аз имам там некой леф, но не се притеснявам...


Не знам аз кой ги защитава, освен че се наливат нашите пари там, за да се откраднат по най-нагъл начин. То ако се налива така наистина няма грижи. Само че това няма да продължи вечно. И тогава ще е весело. Бетер КТБ. На твое място не бих държал пари там. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Така де, ама като почне нЕкой да ми разпраа ква турбо банка била тая клоака за крадене... Ама като гръмне ще се посмея. Жалко че хиляди невинни ще реват. Интересно ми е европейците къде блеят, тяхната кожа поганска... Както казваше едно време Васа Ганчева  "О, спи ли СЕМ, о, СЕМ не види ли". Та - О, спят ли тея, тея не видят ли? Или просто не има пука и са оставили тука всичко да е тотал щета за по-лесно... 
 

Тя тая "банка" по принцип плаща масрафите на Гъци-гъци. Щото то беше или тя, или КТБ. Ама тия реагираха малко по-бързичко с таксата спокойствие под формата на няколко стотин милиона. Та изгърме Бай Цветан. Не, че и той нямаше мерак да си плати, че дори и повече, ама се замота нещо.

Та докато онова Мастно образуванеи не се обгори и отстрани по хирургичен път, тия циркове ще продължават.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gado said:

Тя тая "банка" по принцип плаща масрафите на Гъци-гъци. Щото то беше или тя, или КТБ. Ама тия реагираха малко по-бързичко с таксата спокойствие под формата на няколко стотин милиона. Та изгърме Бай Цветан. Не, че и той нямаше мерак да си плати, че дори и повече, ама се замота нещо.

Та докато онова Мастно образуванеи не се обгори и отстрани по хирургичен път, тия циркове ще продължават.


Тука не е прасето, тука са Цеко и Ивчо, нещо си сбъркал. Прасето беше в КТБ. Цеко и Ивчо явно си плащат на когото трябва и затова с наште общи пари ги крепят. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:


Тука не е прасето, тука са Цеко и Ивчо, нещо си сбъркал. Прасето беше в КТБ. Цеко и Ивчо явно си плащат на когото трябва и затова с наште общи пари ги крепят. 

Ти виж там кога тия и ктб бяха на кантара, кой плати масрафа на шашмите с Булгар табак, че да може да си го дофалира на спокойствие закръгленкото момче.  ;)

Та кога бяха на кантара и, О! Чудо!    ...Историята после я знаем всички...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gado said:

Ти виж там кога тия и ктб бяха на кантара, кой плати масрафа на шашмите с Булгар табак, че да може да си го дофалира на спокойствие закръгленкото момче.  ;)

Та кога бяха на кантара и, О! Чудо!    ...Историята после я знаем всички...


В КТБ Цветан Василев отказа да играе по свирката на глигана и се видя какво се случи. Всичко тръгна от една разправия... Докато тия двамата явно добре спазват сроковете на вноските и не само че не ги затварят и вкарват в затвора, ами и държавни пари им дават. Няма такава наглост просто. Ама то е казано - не е луд тоя дето яде, а тоя дето му дава.... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


В КТБ Цветан Василев отказа да играе по свирката на глигана и се видя какво се случи. Всичко тръгна от една разправия... Докато тия двамата явно добре спазват сроковете на вноските и не само че не ги затварят и вкарват в затвора, ами и държавни пари им дават. Няма такава наглост просто. Ама то е казано - не е луд тоя дето яде, а тоя дето му дава.... 

Ами!!

Тоя дето я дава, дава щото и той има далавера някаква (елементарна логика). Всъщност, луд е този, дето сяда да си приказва с баницата  ;)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

:Facepalm: Малий, от къде ги намират такива калинки бе? Сигурно ги подбират със специални изисквания, фокуса на които е най-вече да си опериран от срам! :lol:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Godfather said:

:Facepalm: Малий, от къде ги намират такива калинки бе? Сигурно ги подбират със специални изисквания, фокуса на които е най-вече да си опериран от срам! :lol:


Тва са култови изпълнения просто... И все още няма обесени по стълбовете. 
Днес Магарешки се оплакал, че заради 20-на лумпена трябвало пеша да иде до НС - не оставка, БЕСИЛКА БЕ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Тва са култови изпълнения просто... И все още няма обесени по стълбовете. 
Днес Магарешки се оплакал, че заради 20-на лумпена трябвало пеша да иде до НС - не оставка, БЕСИЛКА БЕ!!!! 

Знаеш ли кое е най - хубавото. Мутрата и всички покрай него явно ще стискат властта до последно. Дано наистина го направят. Протестиращите са корави. Само адмирации за тях. Интелигентен протест, без провокации и сблъсъци с полицията. Малко не ми харесва блокирането на разни неща, но разбирам защо го правят.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Знаеш ли кое е най - хубавото. 

 

"Ценността на правителство се корени в това, че е невъзможно изтичането на мозъци от него."

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, netrootbg said:

Знаеш ли кое е най - хубавото. Мутрата и всички покрай него явно ще стискат властта до последно. Дано наистина го направят. Протестиращите са корави. Само адмирации за тях. Интелигентен протест, без провокации и сблъсъци с полицията. Малко не ми харесва блокирането на разни неща, но разбирам защо го правят.


Дано да си прав, но силно се съмнявам. Тоя път боклуците нямат намерение да си ходят без бой според мене. И изчакват на хората да им писне и да се приберат. А тези блокади, особено ако е верно, че и земеделците ще изкарват тракторите, ще скарат самите хора помежду им и това допълнително ще отслаби ефекта. 

Link to comment
Share on other sites

Напротив, мисля, че трябва да напънат да нахлуват в Нардоното събрание както по Виденово време, тогава ще видят дебелия и ще се постреснат. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2020 at 9:27 PM, Mobi said:

Кой ще реве? Всички влогове са защитени. Аз имам там некой леф, но не се притеснявам...

 

Те и в Ктб бяха защитени ама сумати народ си чакаше парите по една и кусур година,а пък тия дето се лакомиха за "преференциални" лихви пиха по една студена вода.Изключвам близки до власта те си прибраха парите.Не знам как може да си държите парите в тая банка като се знае кои са собствениците и каква им е историята.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, HEMO said:

 

Те и в Ктб бяха защитени ама сумати народ си чакаше парите по една и кусур година,а пък тия дето се лакомиха за "преференциални" лихви пиха по една студена вода.Изключвам близки до власта те си прибраха парите.Не знам как може да си държите парите в тая банка като се знае кои са собствениците и каква им е историята.


Търсачи на силни усещания. Аз не разбирам как другите банки не скочиха срещу тая помия... В крайна сметка има по-висши регулаторни органи и извън тая бананова клоака - те къде блеят, че това е чиста проба машина за крадене на пари от държавата?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Търсачи на силни усещания. Аз не разбирам как другите банки не скочиха срещу тая помия... В крайна сметка има по-висши регулаторни органи и извън тая бананова клоака - те къде блеят, че това е чиста проба машина за крадене на пари от държавата?

 

При КТБ лихвите бяха по едно време много над останалите банки,да речем че си е струвало да се рискува.Обаче сега лихви практически няма и хората пак се бутат в тая "банка" е тук вече обяснение нямам...

Иначе за КТБ доста хора в банковата сфера са знаели(предусещали) на базата на вътрешно инфо какво се готви(какво е вероятно да се случи) просто наглоста на управляващите подмина в един момент очакванията на всички.Аз имам близък човек в управата на Уникредит,съветвам се по финансови въпроси с него.От край време за него има няколко банки табу,дето трябва да се заобикалят отдалеч.Е оказа се прав макар и той да не е очаквал такъв безцеремонен грабеж.Повечето хора не се интересуват от история а тя казва много,и предпазва от болезнени грешки.

 

п.п.жокерче за доверчивите:агробизнес банк,орсова банка,орион...свят да ти се завие от тия "бизнесмени" завършили Карл Маркс...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, HEMO said:

 

При КТБ лихвите бяха по едно време много над останалите банки,да речем че си е струвало да се рискува.Обаче сега лихви практически няма и хората пак се бутат в тая "банка" е тук вече обяснение нямам...

Иначе за КТБ доста хора в банковата сфера са знаели(предусещали) на базата на вътрешно инфо какво се готви(какво е вероятно да се случи) просто наглоста на управляващите подмина в един момент очакванията на всички. Аз имам близък човек в управата на Уникредит,съветвам се по финансови въпроси с него.От край време за него има няколко банки табу,дето трябва да се заобикалят отдалеч.Е оказа се прав макар и той да не е очаквал такъв безцеремонен грабеж.Повечето хора не се интересуват от история а тя казва много,и предпазва от болезнени грешки.

 

п.п.жокерче за доверчивите:агробизнес банк,орсова банка,орион...свят да ти се завие от тия "бизнесмени" завършили Карл Маркс...


За Уникредит кво да ти кажа... Напуснах ги заради високите такси, освен това навремето леко ме обидиха... Иначе Александър Кръстев ми е състудент и добър приятел... На онова недоразумение Хампарцумян пък жена му ми е съученичка от гимназията... Но се старая с тия хора да си говорим за хубави неща, не за глупости. Ясна е работата. Ти виж, че в същата идиотска банка са набутани държавните такси и разплащания... Какво да говорим... За КТБ - да, повечето изгоряха заради алчността - на другари са раздавани дапозити на 8-9%. Ама на такива хак да им е. Глигана обаче колко милиони кредити никога няма да върне.... 

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2020 at 8:27 PM, Mobi said:

Кой ще реве? Всички влогове са защитени. Аз имам там некой леф, но не се притеснявам...

Много се радвам колко си оптимист. Не знам дали знаеш, но фондът за гарантиране на влоговете е на минус още от фалита на КТБ ;). Миналата година беше на минус от над милиард ако не се лъжа. Трябва да проверя точно колко. В момента на минус няколкостотин милиона. При фалит на някоя банка ще се наложи пак да тегли кредити за да върне парите на хората. Не виждам обаче какво ще стане ако фалира повече от една банка.

 

 

5 hours ago, RaptoR said:


Дано да си прав, но силно се съмнявам. Тоя път боклуците нямат намерение да си ходят без бой според мене. И изчакват на хората да им писне и да се приберат. А тези блокади, особено ако е верно, че и земеделците ще изкарват тракторите, ще скарат самите хора помежду им и това допълнително ще отслаби ефекта. 

Тук не съм съгласен. Трябва всичко да се блокира. Ще има много недоволни и засегнати хора, но тогава няма да имат избор правителството.

5 hours ago, Dunc said:

Напротив, мисля, че трябва да напънат да нахлуват в Нардоното събрание както по Виденово време, тогава ще видят дебелия и ще се постреснат. 

Няма при кой да влезнат. От днес парламетна е в отпуска 1 месец. Даже не знам дали не е повече от месец. ВСС е в отпуска 2 месеца... Това на фона на всичките карантини и умиращата икономика.

Link to comment
Share on other sites

Какво владее ДПС.

А, Боце!? Много е кофти, кога те държат за топките, нали? Ама нека! Що ти трябваха ония гласове от кИбапчетата, като и без това си знаеш, че си тъп и неграмотен неуспял милиционер? Та сега, Тигре, ще трябва да платиш масрафа на човека, дето те извади от пожарната и те качи на кураца си.

 

П.с. Май иска абонамент обаче за да се чете....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

П.с. Май иска абонамент обаче за да се чете....

До 7-10 статии на седмица мисля бяха безплатни. Ако ти трябва нещо кажи. Имам абонамент за тяхните издания.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...