Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

2 minutes ago, deus_pld said:

 

 

офф, исках да си едит-на поста, но се цитирах без да искам. Ако на някой модератор му се занимава- нека го изтрие :) 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е как ще не е така бе, мили мой?!?! На теб ти изнася и не мислиш трезво. Я си представи, че си с корона например - детето ти става приносител и го разнася в цялата градина. Респективно прави другите деца приносители, които го раздават на родителите си. Нататък сеш'са ко стаа? И при тази ниска заболеваемост при децата докато се усети някой и е разнесено хубаво така. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле, откога ти стана мерна единица за всичко? За сезона, за Тръмп, за Китай... Много ясно че нищо не си видял, а отделно и нищо не разбираш. Той не бил видял! И какво като ТИ не си видял? Всички други видяха. 

 

Не съм. Не съм се опитвал и да бъда. Просто изразявах наблюденията си, докато и от това не ме е лишило Ваше Величество.

Поласкан съм, че ме приемаш като такава обаче.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, RaptoR said:

Е как ще не е така бе, мили мой?!?! На теб ти изнася и не мислиш трезво. Я си представи, че си с корона например - детето ти става приносител и го разнася в цялата градина. Респективно прави другите деца приносители, които го раздават на родителите си. Нататък сеш'са ко стаа? И при тази ниска заболеваемост при децата докато се усети някой и е разнесено хубаво така. 

 

Значи ако тръгнем по тази плоскост с обхващане на всички възможни вероятности от заразяване, тогава вървим към пълен локдаун, в който никой не си показва носа навън за неопределено време.

Идеята е да се балансира между мерките за безопасност, премерения риск и запазване на относително нормално ежедневие.

Твоят сценарии е по принцип възможен, но все пак шансът това да се случи точно по този начин е по-малък и с по-малко евентуални щети в детската градина, отколкото същия сценарии, но в гимназията/университета.

В градината (поне в нашата е така) има забрана децата от различни групи да контактуват помежду си, както и госпожите и леличките да влизат от една група в друга. В този случай, ако аз съм преносител без да знам (щото нали ако знам- вероятно няма да си пусна детето на градина) и без да знам съм заразил и детето, което съм завел на градина,  то в най-лошия възможен сценарий ще предаде вируса на 15 други деца + две госпожи и две лелки. С толкова хора контактува на ден. Ни повече, ни по-малко.

Сега в абсолютно същия сценарий, ако детето не е на 4, а  на 16 години (10-ти клас), то ще предаде вируса на 20 човека в класа, още толкова от съседния клас, щото нали пушат заедно в междучасието, поне 6 различни госпожи, които днес влизат в 5 други класа, освен неговия, отделно други хора в лафката/стола/кафенето до училище/мола и тн. 

В единия случай говорим за максимум 20 контактни, в другия случай може и над 200 да са. Затова ми се вижда логично детските градини да си работят, а училищата не. 

 

Както и да е, ние тука си чешем клавиатурите, но нещата отиват към затваряне така или иначе. В Германия вече затвориха почти всичко (освен училищата и детските градини, между другото), а по правило каквото стане в Германия- след 1-2 седмици се случва и тук. Единствено се надявам да не върнат КПП-тата на градовете,  щото тая дивотия беше наистина върха на малоумието. Но за разлика от здравната система, Краля-тиква и идиотското му фрийкшоу, аз поне тоя път съм подготвен: къщата в Татарево е на 90% готова и вече става за живеене, така че при втори локдаун директно се изнасяме натам с жената и чавето и ше ме фанат за КПП-то... :lol: 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, deus_pld said:

 

Както и да е, ние тука си чешем клавиатурите, но нещата отиват към затваряне така или иначе. В Германия вече затвориха почти всичко (освен училищата и детските градини, между другото), а по правило каквото стане в Германия- след 1-2 седмици се случва и тук. Единствено се надявам да не върнат КПП-тата на градовете,  щото тая дивотия беше наистина върха на малоумието. Но за разлика от здравната система, Краля-тиква и идиотското му фрийкшоу, аз поне тоя път съм подготвен: къщата в Татарево е на 90% готова и вече става за живеене, така че при втори локдаун директно се изнасяме натам с жената и чавето и ше ме фанат за КПП-то... :lol: 

 


То и аз само чакам и незабавно се изстрелвам към село! А благодарение на твоята помощ и разбира се буса, КПП-тата на практика ги прескачам :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ето резултатът от протестите.

"Барометър": Ако изборите са днес четири партии влизат в НС, Слави - не

 

Quote

През второто десетдневие на октомври ГЕРБ остават водеща политическа сила, макар и изминалите седмици и месеци на протести и скандали да оказват влияние върху процента желаещи да гласуват за тях – 20,9, което води до леко скъсяване на дистанцията между първия и втория играч на политическата БСП, за които биха гласували 15,1% от заявилите желание да отидат до урните.

 

И гражданска война да стане - файда.

Link to comment
Share on other sites

Почти всичките такива проучвания са фалшиви. Правят ги така, че да изкарат резултатите да са такива каквито са им поръчани.

Link to comment
Share on other sites

До ся от началото на протестите, винаги като показваха изследвания, графики и прогнози, Слави влизаше вътре, ОП- не, Да България също влизаше. Сега изведнъж- нямало да има промяна в статуквото...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

И гражданска война да стане - файда.


Тя да стане па ша видиш ти файда, ама няма как. Отдавна замина тоя влак и вече няколко пъти съм го казвал тука. 
 

3 hours ago, netrootbg said:

Почти всичките такива проучвания са фалшиви. Правят ги така, че да изкарат резултатите да са такива каквито са им поръчани.


Те са фалшиви и поръчкови, но точно така ще се случи при избори в тоя им вид. 
А тия дъмбели дето тръгнаха да се събират с МаяМа и разни такива утайки е№аха майката изцяло на протестите. Жалко за усилията на хората. Вече и никой не обръща внимание на протеста, всичко тотално отшумя. Тиквата го знаеше това много добре, затова се покри и се направи на пръднал. Цялата работа отиде напразно ПАК и ПАК, защото нямаше бой и кръв. Нищо неочаквано, нищо изненадващо. Утре дебилът ще каже, че пак ни е спасил от корона вирОса и почваме отначало. 

Link to comment
Share on other sites

В Неделя бях в София. На площада пред ... нямам идея пред кое. Малко след президентството до ЦУМ, в 14:00, имаше точно 40-50 човека с лозунги. Бяха се събрали на групички и си говореха.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Миналата година жребий правИхме за определяне на личните места за паркиране пред блока. Тази година - Съдът се произнесе: Скобите за паркиране пред блоковете са незаконни :lol:

 

Quote

Приятели, имам една добра новина. Спечелихме делото срещу общинската наредба за скобите за паркиране. Върховният административен съд на последна инстанция се произнесе, че тази част от наредбата за паркиране трябва да отпадне. Решението е окончателно и не подлежи на обжалване. Тази наредба на общината беше несправедлива, неправилна, правно неиздържана, дискриминационна и най-вече създаде огромно напрежение между пловдивчани и доведе до междусъседски конфликти. Радвам се, че справедливостта тържествува в лицето на окончателното решение на ВАС! Край на скобите пред блоковете!

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли кои са тия "граждани пловдивчани"?

 

„Синя зона“ с работно време до 18.30 по молба на пловдивчани

 

Quote

По желание на граждани Община Пловдив променя работното време на „Синя зона“ от 8,30 часа сутринта до 18.30 часа вечерта. Причина за това са множество молби на живущи в Централна градска част, поради невъзможност да паркират пред домовете си след работа.

 

А тези, които свършват работа в 17 или 17:30 какво да правят?! :censored2:

 

Много ме заинтригува един текст от проекта на Наредбата - ярка демонстрация на правната квалификация на вносителя:

Quote

§5. Създава се нова алинея 3 към чл. 11 със следния текст:
Чл.11, ал.3 „Таксуването се извършва веднага след заемане на място в "Синя зона“.

 

Написаното по този начин, при приемането му, ще направи община Пловдив първата в света, която ще  въведе платено спиране за престой на места, където то не е забранено.

 
Quote

Чл. 93. (1) Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача. 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ако ВАС е казал - каквото е тва ще е. Следваща инстанция Страсбург. 
Но да видя съдебно решение, че смешно или не ми е колоритно засягащо :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Но да видя съдебно решение, че смешно или не ми е колоритно засягащо :laughing1:

 

Има го в статията с новината (най-отдолу). Ей го: http://www.sac.government.bg/court22.nsf/d6397429a99ee2afc225661e00383a86/6b584ffd1a13ee3fc2258625002d58b4?OpenDocument

 

Ама не е четиво за нормални хора като го гледам :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А какво се случва с 40-те лв такса за скобата? Нищо, предполагам.


Винаги може да заведеш дело срещу Общината. Ако имаш много свободно време, пари и и добър адвокат. По принцип повечето им дела падат в съда. В момента и сервитьорка е областен управител, та едва ли има изменения. 

Link to comment
Share on other sites

Примерът с Франция и Германия е меко казано смешен. Те не са воювали от ВСВ насам, а не от 1957г. насам.

Иначе всичко е точно, няма как да не се радвам, че дори грък признава нашата правота.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Явор Колев  си намери нова работа.    точно 6 месеца след като реши да се пенсионира.

 

 

edit: за който не помни, след акция на ЯК новият му работодател повиши с над 5% бройката на абонатите си на дребно.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, earache said:

Само да няма пак онези недоразумения КПП и забраните за паркове и планини... 

 

Пише, че няма да има КПП-та, защото са неефективни. Което си е истина. Освен да затруднят хората, нищо друго не правят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...