Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Just now, deus_pld said:

 

Не.

Беше за сплашване само. Не бяха дошли да  пишат актове, а само да ни издърпат ушите и да обещаем, че няма да правим повече така. :)  

 


Не бързай - може още да не са готови :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

52 minutes ago, Godfather said:


Тия дебили не пиха ли белина бе!!! Нали предпазваше?!?! ХАХАХАХАХАХ

И тва ако не е PR ундурма, режа си ташака 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

По принцип може, но зависи кой е Ютубъра. Ако последователите му са предимно поддръжници на Тръмп - не е особено представителна.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

По последни данни, които съм гледал - на 1000 заболели само 2-ма може да починат.

 

Като знаем, че статистиката изключва много от болните, които просто не са тествани и го карат на крак, трябва да коригираме цифрата надолу. Става около 1,2-1,5 починали на 1000 заболели.

 

Ако сме на война (както упорито се твъди наляво и надясно) за напускане на работното място и изоставяне на бойния пост пред лицето на врага при толкова ниски "загуби", и за всяване на паника, наказанието е разстрел :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, instinct said:

По последни данни, които съм гледал - на 1000 заболели само 2-ма може да починат.

 

По коя статистика? 

Ако при 75160 случая има 1665 починали, излизат 22-ма на 1000 с положителна проба.

А ако се смятат само заболелите (т.е. не смятаме безсимптомните, а само наистина болните), числото ще скочи доста.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

По коя статистика? 

Ако при 75160 случая има 1665 починали, излизат 22-ма на 1000 с положителна проба.

А ако се смятат само заболелите (т.е. не смятаме безсимптомните, а само наистина болните), числото ще скочи доста.

 

Естествено не по нашата стъкмистика, където оня ударения, с мозъчната травма, го вкараха в нея като починал от вирус :D.

 

Европейската и тя е малко едно към гьотере, ама все пак: https://www.statista.com/statistics/1111779/coronavirus-death-rate-europe-by-country/

 

България е 23 починали на 100 000. Което прави 0,23 починали на 1000 изкарали вируса. Тоест - цифрата е дори десет пъти по-ниско от това, което горе съм писал.

 

По устав - разтрел на място за паникьорство :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо не се връзва тази статистика.

Според същия източник, за Европа при 13 135 548 потвърдени случая, има 311 336 потвърдени починали, което прави 23,7 на 1000

И за света: 1 262 751, при 50 782 607, прави 24,8 на 1000

Мисля, че нещо са объркали порядъците, защото през цялото време винаги се е говорило за около 2% - 3% смъртност при заболелите.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Има някакво смесване, един път дават процента спрямо заболелите, друг път спрямо брой население като цяло (независимо здрави или болни).

 

Но - дори да вземем 23 на 1000 заболели, това прави ~ 2 на сто. Като повечето са с много придружаващи заболявания и не е ясно защо ги включват като починали само при наличие на вирус, когато всъщност самото наличие масово нищо не означава и както виждаме, може никакви симптоми да не предизвика, а хората да са си починали наистина от другата си болест (примерно - случая наскоро с инсулт /втори/ за пловдивския лекар, който обаче не бил умрял от това, а от грипа - заключението е без аутопсия, разбира се).

 

Така че цифрата определено трябва да се коригира с много, много надолу.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, instinct said:

Като повечето са с много придружаващи заболявания и не е ясно защо ги включват като починали само при наличие на вирус, когато всъщност самото наличие нищо не означава и може никакви симптоми да не предизвика.

 

Така че цифрата определено трябва да се коригира с много надолу.

 

Това пък вече е коментирано не знам колко пъти...

С придружаващи заболявания, но са си живели години с тях.

И както вече казах, по-коректно е да се извадят от сметката безсимптомно прекаралите го, защото реално не са се разболявали и тогава цифрата ще трябва да се коригира нагоре...

Link to comment
Share on other sites

Забавно е когато болничната ни система се предава, а някои все още се пробват да ни обяснят, че таквъз вирус нема, или е най-много настинка..

Интересно какво ще стане ако случаите подпрат 15 000 нови на ден ? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, plameni said:

 

Това пък вече е коментирано не знам колко пъти...

С придружаващи заболявания, но са си живели години с тях.

И както вече казах, по-коректно е да се извадят от сметката безсимптомно прекаралите го, защото реално не са се разболявали и тогава цифрата ще трябва да се коригира нагоре...

 

Как не са се разболявали? Имаш предвид, че заболяването е протекло незабележимо.

Щом се засича вируса в тях и щом могат (уж) да заразяват други хора, значи болеста е вътре. И зависи вече колко ще й даде тялото да се развие. Това се и отчита при статистиката - общо хората с положителен тест спрямо починалите с положителен тест.

 

Така че цифрата се коригира с много надолу, защото ако можеше да правят тестове на всички, щеше да се разбере, че два пъти повече положителни има (примерно), което значи, че смъртността е два пъти по-ниска.

 

И изобщо - по време на война дали е 0,2 или 2,2 или 23 на хиляда заболели - това се смята за нищо.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, instinct said:

Така че цифрата се коригира с много надолу, защото ако можеше да правят тестове на всички, щеше да се разбере, че два пъти повече положителни има (примерно), което значи, че смъртността е два пъти по-ниска.

Ами ако са само 10% повече? А 30%? Може би 75%?

С колко да коригираме ? С колкото на теб ти се иска ?

Стъкмистика :))

 

Link to comment
Share on other sites

Ако са само 10%, това значи, че изобщо не е толкова заразен, колкото тръбят наляво и надясно, следователно не е и толкова опасен.

 

Според сегашното приемане за начина, по който се предава - от 100% до 500% повече са заболелите и прекарали го без да бъде това надлежно установено. Значи - смъртността е от 2 до 5 пъти по-малка.

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ARPAnet said:

Забавно е когато болничната ни система се предава, а някои все още се пробват да ни обяснят, че таквъз вирус нема, или е най-много настинка..

Интересно какво ще стане ако случаите подпрат 15 000 нови на ден ? 


Че те са си вероятно толкова. Носителите пък вече може да са и в 6 цифри. Нищо ненормално, нищо неочаквано. Няма как обаче да не се запитаме кому бяха нужни болшинството от тъпащините пролетта и лятото, когато на практика нямаше никакви проблеми и съсипаха сезона, а сега, когато масово се разпространява тъпаците не затварят училищата и градините ПОНЕ... Изобщо що за дебилизъм да затвориш за големите и да оставиш малките?!?! Както винаги неадекватни, тъпи и некадърни.... 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, instinct said:

Ако са само 10%, това значи, че изобщо не е толкова заразен, колкото тръбят наляво и надясно, следователно не е и толкова опасен.

 

Според сегашното приемане за начина, по който се предава - от 100% до 500% повече са заболелите и прекарали го без да бъде това надлежно установено. Значи - смъртността е от 2 до 5 пъти по-малка.

Това е проблема със стъкмистиката, не знаеш в крайна сметка 10 пъти ли е по-смъртоносен от инфлуенца, или само 5 пъти ..

40 minutes ago, RaptoR said:

Че те са си вероятно толкова. Носителите пък вече може да са и в 6 цифри. Нищо ненормално, нищо неочаквано. Няма как обаче да не се запитаме кому бяха нужни болшинството от тъпащините пролетта и лятото, когато на практика нямаше никакви проблеми и съсипаха сезона, а сега, когато масово се разпространява тъпаците не затварят училищата и градините ПОНЕ... Изобщо що за дебилизъм да затвориш за големите и да оставиш малките?!?! Както винаги неадекватни, тъпи и некадърни.... 

Когато от тестове започнете да намирате по толкова на ден ;)

На 4к, линейките почнаха да си връщат хората обратно вкъщи, след разходки по града, та какво ще стане при 15 ?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

 Изобщо що за дебилизъм да затвориш за големите и да оставиш малките?!?! Както винаги неадекватни, тъпи и некадърни.... 

 

Защото големите могат да си стоят сами у вас, докато ти си на работа, а малките- не.

Синът ми е на 4- ако затворят утре градината аз или майка му, един от двамата трябва да пуска неплатен, понеже платеният отпуск замина на предишното затваряне, за да го гледа. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

 

Защото големите могат да си стоят сами у вас, докато ти си на работа, а малките- не.

Синът ми е на 4- ако затворят утре градината аз или майка му, един от двамата трябва да пуска неплатен, понеже платеният отпуск замина на предишното затваряне, за да го гледа. 

 

 

Това е проблем.

При затваряне на училищата и градините, трябва родителите да могат да работят хоум офис ако има такава възможност, а не по решение на работодателя. Едната наредба трябва да се върже с другата.

 

А тоя "съсипан сезон" аз продължавам да не мога да го видя. Намален да, но съсипан... Само курортите/комплексите, които се посещават от чужденци, бяха "съсипани", но те си го заслужават. Ако бяха читави и си струваха парите, нямаше да има проблем и без чуждестранните туристи.

 

Един колега 7 пъти беше на море. В началото на Август от 4 хотела ми дадоха налични дати през Септември. Всичко било заето. Созопол не съм го виждал толкова пълен никога. По планините същото. Всичко фраш.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

 

Защото големите могат да си стоят сами у вас, докато ти си на работа, а малките- не.

Синът ми е на 4- ако затворят утре градината аз или майка му, един от двамата трябва да пуска неплатен, понеже платеният отпуск замина на предишното затваряне, за да го гледа. 


Това е много далече от решаващия фактор, приятелю. За чий чеп ми спираш големите тогава? Да си ходят на училище и лекции. Малките си разнасят вируса спокойно, защо да смущаваме учебния процес на останалите? Нещо или се прави, или не се прави. Такива половинчати и малоумни тъпотии само в бананови републики се случват... 

Ангеле, откога ти стана мерна единица за всичко? За сезона, за Тръмп, за Китай... Много ясно че нищо не си видял, а отделно и нищо не разбираш. Той не бил видял! И какво като ТИ не си видял? Всички други видяха. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Това е много далече от решаващия фактор, приятелю. За чий чеп ми спираш големите тогава? Да си ходят на училище и лекции. Малките си разнасят вируса спокойно, защо да смущаваме учебния процес на останалите? Нещо или се прави, или не се прави. Такива половинчати и малоумни тъпотии само в бананови републики се случват... 

 

Не съм съвсем съгласен. Реално в момента са спрени учениците над 7-ми клас и студентите. Те, сумарно представляват примерно 2/3 от всички учащи, т.е. по-голямата част. Отделно, те (големите ученици и студенти) са по-рисковата част: уж са на училище, ама в същото време ходят до лафката, до магазина, избягат от час- идат на кафе и т.н., тоест щъкат повече, имат повече контакти, съответно по-голям риск от предаване на заразата. При малките това не е така- аз моичкия си го водя сутрин в групата, вечер си го взимам пак от там, не ходят никъде, освен това всяка сутрин им мерят температурата и им гледат гърлата и ако има болни ги връщат. 

В това отношение аз съм супер доволен от ситуацията: от първи юни, когато отвориха градината след първия локдаун до ден днешен детето се е разболявало има няма 2-3 пъти, и то леко, през останалото време почти плътно си е ходил на градина. А преди- една седмица градина, една седмица вкъщи, щото вечно има някое подсмърчащо чаве в групата. Които е имал малки деца знае за какво иде реч, няма смисъл да обяснявам :) .

 

Та мнението ми е, може би защото съм лично заинтересован в случая да е така, че това с не-затварянето на градините и началния курс е едно от малкото що-годе адекватни решения на тиквите.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...