Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Предполагам, че със сигурност може да се направи експертиза, която да докаже автентичността на записа... ще има ли такава според теб @w00x ?

Скандалното в записа за мен не са чалгата и псувните, а това. че още един път ни се показва как се управялява дърважата. Как независиамта прокуратура докладва на Борисов какво ще се случи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма как да знам дали ще има експертиза. Бих предположил, че ако се стигне до съд и има нужда от експертиза, такава ще се направи.
Аз пак да попитам. Какво има в този запис, което е противозаконно, при положение, че нито се знае от кога е, нито се знае къде е правен, нито се знае от кого е правен, нито се знае кой е от другата страна на разговора.
Дори и някой да плати за експертиза, за какво би била използвана тя?

 

При положение, че "предни пъти" ти е показано как се управлява държавата нагледно, с документи и официално, но въпреки това не е правено нищо, защо този запис да е капката, която да прелее чашата?

Ако записът ти го показваше за първи път - да, можеше и да има някакъв смисъл да му се прави експертиза и да се използва като някакво доказателство (въпреки, че аз не виждам за доказателство на какво може да се ползва).

В случаят обаче се показва "за пореден път".


Записът постига това, което цели де. Насаждане на напрежение. Без никакво значение дали е истински или не. Хората са на етап, на който просто им трябва нещо, което да ги бутне, за да мразят. Без значение кого или защо.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че на българския народ много му се насъбра. Шофирам одеве, гледам новата инфраструктура и си мисля за записа на ББ едновременно. Правя лесна комбинация на двете неща и тя е, че управлението ни е катастрофа. Истински или не записът е едно олицетворение на всичко и още повече на чисто новите булеварди, по които карах, и които вече сас пропаднали шахти, вълни, ремонти на ремонтите, неработещи светофари... Понякога си мисля дали да не се махна честно...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Godfather said:

Сериозно? :Facepalm::Facepalm::Facepalm:

 

Е какво скандално има като от 6 минутен разговор, повечето е "Да, да, еми да, аз им казах, да, добре".

 

Много лесно се скандализирате пък вие бе.. явно не живеем в една и съща клоака.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, w00x said:

Е какво скандално има като от 6 минутен разговор, повечето е "Да, да, еми да, аз им казах, да, добре".

 

Много лесно се скандализирате пък вие бе.. явно не живеем в една и съща клоака.

Ангеле, ти си перфектното обяснение на тиквения феномен и на това как и защо мафията в България си има държава. Значи според теб няма никакъв проблем премиера да нарича председателя на парламента тъпа п**ка и да се заканва да "размаже физиономията" на шефа на комисията за финансов надзор? И това е само най-елементарното, което може да се извади от въпросния запис. Наистина ако мнозинството в България мислят като теб, просто няма никаква надежда за тази държава. :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Има проблем, разбира се, но нещо май не се разбираме. Ще започна да пиша с по-малко думи, че като се опитвам да съм подробен се размиват нещата.

 

Има проблем, просто изобщо не съм изненадан. За разлика от останалата част от населението, която е много изненадана. Хората до сега са виждали в премиера стожер на културата и обноските. Явно само аз съм го приемал като един прост човек и чутото не ме изненадва ни най-малко. Щях да съм изненадан и скандализиран ако говореше по-сдържано.

 

И нека не обвиняваме мен за състоянието на държавата ако може. Ако мнозинството мислеха като мен (не по този въпрос), държавата щеше да е едно много по-добро място.

 

В момента имаме един незнаен запис, истинността на който вече няма абсолютно никакво значение. Хората са го приели за истина и това вече не е нещо, което подлежи на обсъждане. Забележи, че съм написал "приели". Не че някой е доказал, анализирал или нещо друго, което се позовава на факти. В правова държава, правилното е това, което кака ти Кичка, леля ти Силвия и бачо ти Крум са ПРИЕЛИ. Осъзнаваш ли абсурда?

Ако утре излезне някой и каже "Аз създадох този запис на шега, използвайки компютърен софтуер. Ето ви оригиналите, ето ви и датата на създаване, ето ви всичките доказателства." Никой няма да му повярва. И фактът, че масите са толкова озлобени, че могат да бъдат манипулирани толкова лесно е много по-голям проблем от казаното в един 6 минутен разговор. Защото сега е запис, но утре може да е нещо друго. И докато се разбере, че не е истина ще е прекалено късно. Хората са прекалено стадно настроени. Тук няма да е по-различно от това, което се случва в момента в САЩ. От протести преминаха към грабежи. Нужно е само един да повлече крак и да представи концепцията на стадото.


Ако записът показваше колко е примерен премиерът, щеше да има коментари "Това е фалшиво", "Вие хептен за балами ни взехте", "Това и аз мога да го изфабрикувам" и т.н. Сега обаче - "Не бе, как ще е фалшиво".

Каква е разликата между двете ситуации, едната хипотетична, а другата реална? Единствено нагласата на хората.

 

Негативната наклонност на хората е прекалена в момента и това може да доведе до нещо лошо, защото повечето са озлобени, защото така го чувстват, а не защото знаят какво да променят.
Викат "НОВО ПРАВИТЕЛСТВО". И в тоя момент вече обединеността срещу злото ГЕРБ се разпада, защото единия искал да гласува за партията на Васил Божков, другият за БСП, третият за ДПС, четвърти за Атака. Накрая всички пак гласуват за ГЕРБ, защото "те другите са по-зле". И какъв е смисъла от всичко това? Насаждане на омраза срещу незнаен враг.

 

Всеки с малко повече желание и време може да го демонстрира.

 

Зад промяната трябва да седи обща идея, а не общ враг, защото когато този общ враг си отиде, ще се появи нов, но идеята няма да се появи с него.


Пак ще кажа. Не е нужно да гадаем бъдещето. Историята се повтаря. Били сме достатъчно време на този свят, за да изиграем всички възможни сценарии.

 

П.П. Щях да пиша с по-малко думи.... Айде от другия път.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Сериозно? :Facepalm::Facepalm::Facepalm:

 

Много тежък случай е, нали? :laughing1:

 

===========================================================

Ангеле, никакви залагания не са ми нужни, за да съм сигурен 1000%, че това е Бойко. Тези глупости от трети клас не на мене. Не са ми нужни и никакви експертизи, за да го позная, тьй като твьрде дълго съм му слушал тъпотиите и освен дикцията му, добре знам начина му на изразяване, интонацията и цялостния начин на стоежа на речта му. Тия работи не е нужно професионалист като Пламен да ги обяснява, знае ги всяко дете. 
Аз псувам много по-цветущо от тоя тъпан, ти дори не си ме чувал да го правя, не ти и трябва. Не е проблем това, нито как нарича малоумната гъска - между другото изключително правилно и на място. Сашко нагоре ти е казал къде е проблема, ако верно не си загрял. На тия ентусиасти дето реват как можело нали така да я нарича ще припомня, че това е частен телефонен разговор между двама души! Ако го каже от трибуната на НС, в Панорама или пред група дипломати - да, потресающо е, но в личен разговор - НЕ!  

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:

На тия ентусиасти дето реват как можело нали така да я нарича ще припомня, че това е частен телефонен разговор между двама души! Ако го каже от трибуната на НС, в Панорама или пред група дипломати - да, потресающо е, но в личен разговор - НЕ!  

 

Аз се опитах да кажа същото. И тъй като това е главната част от разговора и основното, което се коментира, не мога да разбера защо е толкова скандално.


А това, че прокуратурата му докладвала не мога да разбера от къде идва. В нито един момент не се разбира кой е от другата страна на телефона...

 

Повече от един разговор ли има, защото започвам да си мисля, че хората са слушали и още нещо, различно от това, което съм чул аз.

Link to comment
Share on other sites

Ами например съвсем ясно и категорично се доказва нещо, което отдавна знаем - органите на властта се ползват като бухалки срещу всеки, дръзнал да обиди Вожда! Ползват се за размазване на сури, рекет, завземане на бизне, елиминиране на конкуренция - за всичко, но не и за полза роду,

 

ПОказва се ясно надменно и просташко отношение към представители на други държави - на светлинни години напред от нас -  сякаш са някакви селски беци. 

И най-важното - с тъпота се оправдава всичко. Е от това какво повече да искаш? Лично аз нито нещо ново, нито нещо изненадващо чух. Но много хора, особено балъци дето го подкрепят, би следвало да усетят записа като пробуждащ шамар. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Ами например съвсем ясно и категорично се доказва нещо, което отдавна знаем - органите на властта се ползват като бухалки срещу всеки, дръзнал да обиди Вожда! Ползват се за размазване на сури, рекет, завземане на бизне, елиминиране на конкуренция - за всичко, но не и за полза роду,

 

ПОказва се ясно надменно и просташко отношение към представители на други държави - на светлинни години напред от нас -  сякаш са някакви селски беци. 

И най-важното - с тъпота се оправдава всичко. Е от това какво повече да искаш? Лично аз нито нещо ново, нито нещо изненадващо чух. Но много хора, особено балъци дето го подкрепят, би следвало да усетят записа като пробуждащ шамар. 

 

Удебелил съм ключовото. И точно това е нещото, което се опитвам да обясня и аз. Което пък автоматично маха думичката "скандално" от мнението ми за този запис. Нито съм изненадан, нито съм скандализиран. Просто един ден в живота на .. Нищо ново или неочаквано. Ще озлоби повече озлобените и това е. Никой поддръжник няма да каже "ох, ама виж тоя колко е груб, аз няма да гласувам за него". И като теглим чертата какво? Много шум за нищо.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, RaptoR said:

На тия ентусиасти дето реват как можело нали така да я нарича ще припомня, че това е частен телефонен разговор между двама души! Ако го каже от трибуната на НС, в Панорама или пред група дипломати - да, потресающо е, но в личен разговор - НЕ!  

Е те точно тук си в много голяма грешка. Когато си избран на поста премиер, президент или изобщо на върха в управлението на дадена държава, НЯМАШ такова нещо като частен разговор, защото винаги и навсякъде представляваш въпросната институция. Ето защо селски бекове не могат и не трябва да се избират на подобни позиции. В много държави обаче мат'ряла не го схваща това и се получават тия идиотски ситуации като в България и САЩ например. Мутрата не може да си псува по телефона като частно лице, щото докато е премиер на България, той не може да бъде такова, панимаиш?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Е те точно тук си в много голяма грешка. Когато си избран на поста премиер, президент или изобщо на върха в управлението на дадена държава, НЯМАШ такова нещо като частен разговор, защото винаги и навсякъде представляваш въпросната институция. Ето защо селски бекове не могат и не трябва да се избират на подобни позиции. В много държави обаче мат'ряла не го схваща това и се получават тия идиотски ситуации като в България и САЩ например. Мутрата не може да си псува по телефона като частно лице, щото докато е премиер на България, той не може да бъде такова, панимаиш?


Не понимаю, защото говориш някакви абсолютни глупости! Премиер е в работното си време. В останалото време е нормален човек или поне би било нормално да е такъв доколкото е възможно. Задължително е да се съобразява какво и как прави и говори на ПУБЛИЧНИ места. За съжаление дори когато не е на работа, защото логично вечно някой някъде дебне. Но в дома си, в личното си време, всеки един премиер, президент или каквото е там е обикновен човек и никой няма право да го кара да бъде нещо друго. Какво ще говори с роднини и приятели директно или по телефона извън работното и време си НЕГОВА работа и ничия друга. Да не говорим, че телефонните разговори са нещо лично и неприкосновено. 
Тия мисирщини как едва ли не един премиер няма личен и частен живот няма да ги коментирам даже. Те съдържат "брилянтна" логика като например да се забрани на премиера и да мастурбира, защото ще очерни институцията! Как може да говорите такива глупости и това интелигентни, образовани хора? Аз лично не познавам нито един премиер или президент, който да е протоколна кукла 24/7. Дори оня риптил нейно дърто величество има свой личен живот, който е излишно да споменаваме колко точно неприкосновен е.   

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


Не понимаю, защото говориш някакви абсолютни глупости! Премиер е в работното си време. В останалото време е нормален човек или поне би било нормално да е такъв доколкото е възможно. Задължително е да се съобразява какво и как прави и говори на ПУБЛИЧНИ места. За съжаление дори когато не е на работа, защото логично вечно някой някъде дебне. Но в дома си, в личното си време, всеки един премиер, президент или каквото е там е обикновен човек и никой няма право да го кара да бъде нещо друго. Какво ще говори с роднини и приятели директно или по телефона извън работното и време си НЕГОВА работа и ничия друга. Да не говорим, че телефонните разговори са нещо лично и неприкосновено. 
Тия мисирщини как едва ли не един премиер няма личен и частен живот няма да ги коментирам даже. Те съдържат "брилянтна" логика като например да се забрани на премиера и да мастурбира, защото ще очерни институцията! Как може да говорите такива глупости и това интелигентни, образовани хора? Аз лично не познавам нито един премиер или президент, който да е протоколна кукла 24/7. Дори оня риптил нейно дърто величество има свой личен живот, който е излишно да споменаваме колко точно неприкосновен е.   

Уникален мисир си, ама то затова и в България понятието за държавност и държавническо поведение го няма никакво от над 70 години вече. Дори в личния си живот ти представляваш институцията, мисире, и това няма как да се разграничи. Тук изобщо не искам да коментирам идиотизма на твърдението, че можеш по някакъв начин да се обръщаш "частно" към председател на парламента, шефове на комисии, да не говорим пък за официални представители на чужди държави, колкото и да ти се иска да им го "таковаш в дупарите" или както там се беше изразил Тиквата. Това, което си го мислиш е абсурд и дано поне можеш да го схванеш колко абсурдно звучи.

Link to comment
Share on other sites

В записа има по-интересни неща от това дали премиеро псува като човек от народа през свободното си време или държи иначе високото си ниво...:))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

В записа има по-интересни неща от това дали премиеро псува като човек от народа през свободното си време или държи иначе високото си ниво...:))

Иска ли питане. В записа има няколко неща, за които всяка нормална прокуратура би се самосезирала на секундата, но у нас такива възможности отдавна са минали в сферата на научната фантастика.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

Но много хора, особено балъци дето го подкрепят, би следвало да усетят записа като пробуждащ шамар. 

по скоро си мисля, че хората, които го подкрепят ще си кажат - "Я, виж го, той наше момче бе! Говори баш като калеко ти Киро, дето ни прави покрива"

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Antares said:

по скоро си мисля, че хората, които го подкрепят ще си кажат - "Я, виж го, той наше момче бе! Говори баш като калеко ти Киро, дето ни прави покрива"

 

Догодина е идеално време, по повод 40 годишнината на филма "Човек от народа", да излезе "Човек от народа - II".

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

 

 

Кои са тия неща? Аз нищо не чувам..
Ще взема да го транскрибирам тоя запис вече..

Съвсем нормално е да ползва КФН за да размаже нечия физиономия, щото не го уважават? 
Прокуратурата му докладва предварително .. Разпорежда проверки просто за да удари депутат от друга партия?

Това ли трябва да са водещите принципи на един премиер? Ползваме всички държавни инструменти за да разчистваме лични сметки, конкуренцията и т.н... ? 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

Уникален мисир си, ама то затова и в България понятието за държавност и държавническо поведение го няма никакво от над 70 години вече. Дори в личния си живот ти представляваш институцията, мисире, и това няма как да се разграничи. Тук изобщо не искам да коментирам идиотизма на твърдението, че можеш по някакъв начин да се обръщаш "частно" към председател на парламента, шефове на комисии, да не говорим пък за официални представители на чужди държави, колкото и да ти се иска да им го "таковаш в дупарите" или както там се беше изразил Тиквата. Това, което си го мислиш е абсурд и дано поне можеш да го схванеш колко абсурдно звучи.

 

Изключително голямо зле си... Тотален мисир. Па си и вярваш на тия глупости като гледам. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Не, разбира се. Просто аз явно наистина слушам различен запис.

Не бе, Ангел. Ти просто слушаш... запис. Запис също като онея скрибуцания, виения, пиуканета и смътна база, дето с леки вариации пилят мозъка в продължение на 10-15 минути. Вие им викате сетове.

Чуваш ги, ама не разбираш.

Скандалното в случая (ще ти го напиша бавно) е, че Тулуп Бащицата в пряка реч си казва, дето държавата е бухалка в ръцете му, дърпани от конци оцветени в турско синьо и накичени с червени пискюли.

Който факт отдавна не е и публична тайна дори. Просто тук човека си го казва сам и чистосърдечно. А инфото което си личи да има, спуснато директно от иначе по конституция независимата прокуратура, би трябвало да доведе до масови оставки както на самата прокуратура, така и до неговата лична. Бон тонът на ниво висша дипломация няма да го коментирам. Но ако съм на мястото на някой от онези лидери, веднага бих пуснал една дипломатическа нота със съответното скръцване на зъби.

Ама туй като го оставим у луво, и аз да ти кажа не виждам какво му е скандалното....

 

П.п. А отвъд морският прогизнал мисир е тотално прав като ти хортува, че ръководителят на една държава няма луксът да има частен изказ, дори и в личното си пространство! Най-малкото, защото всеки такъв по конституция е главен слуга на народа си през време на мандата. Нали... в случая нещата са леко извъртяни на 180 градуса в татковината, но говорим по принцип.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gado said:

П.п. А отвъд морският прогизнал мисир е тотално прав като ти хортува, че ръководителят на една държава няма луксът да има частен изказ, дори и в личното си пространство! Най-малкото, защото всеки такъв по конституция е главен слуга на народа си през време на мандата. Нали... в случая нещата са леко извъртяни на 180 градуса в татковината, но говорим по принцип.

 

Кажи го това на блеещия мисир по-горе, дето му се привиждат лични пространства, само щото въпросния Тулуп е превърнал цялата държава в свое лично пространство. Ама то мисир, как да му го обясниш. :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Кажи го това на блеещия мисир по-горе, дето му се привиждат лични пространства, само щото въпросния Тулуп е превърнал цялата държава в свое лично пространство. Ама то мисир, как да му го обясниш. :lol:


Ама разбира се! Борисов представлява цялата държава пред света в дома си, в кенефа си, в колата си, докато сере, оригва се, пърди, мастурбира в банята, докато си плакне ануса по време на душ, докато говори с жена си/детето си/братчеда си по телефона или до магнолията в двора... Мисирщината ви граници няма!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...