Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

9 minutes ago, w00x said:

 

20 години..... :D

Аз не съм вирусолог номер 1 дори в моя вход, но знам, че това са глупости.

 

И да се опиташ да го скриеш този факт, пак ти личи.  ;)

Попитай Гугъл какво представлява нещото, наречено вирус. После си понапъни сивото между ушите и съм сигурен, че ще се сетиш кой в случая говори глупости.

Знам, че си голям фен на филмовите реализми, ама да ти кажа... Ваксина съвсем не се синтезира в рамките на 2-3 часа в палатка при полеви условия. Както обикновено става в американските филми за поредното спасяване на света.

Таа... Мисълта ми е, че е добре да го четеш внимателно този човек, който няма никакви причини да не излиза с името и дипломите си.

 

П.п. А, да... Та да ти кажа. Не си бил роден още, когато мен са ме ваксинирали срещу грип. И всяка година излиза поредната ваксина, също толкова недействаща, колкото и от предходната година. Започна ли да сещаш или да ти го река в прав текст?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И какво като разбера какво е нещото, наречено вирус? Или може да се направи ваксина, или не може. Според теб не може, щото е вирус. Според него може, но отнема 15-20 години ТЕСТОВЕ. Не разработка, а тестове. А и не пише, че това е период за ваксина срещу вирус конкретно. Пише "ваксина".

На едните им чоплим гласните, а другите ги четем по диагонал и ръкопляскаме. По-сериозно, моля.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

И какво като разбера какво е нещото, наречено вирус? Или може да се направи ваксина, или не може. Според теб не може, щото е вирус. Според него може, но отнема 15-20 години ТЕСТОВЕ. Не разработка, а тестове. А и не пише, че това е период за ваксина срещу вирус конкретно. Пише "ваксина".

На едните им чоплим гласните, а другите ги четем по диагонал и ръкопляскаме. По-сериозно, моля.

Кай чесно! Баба ти врачка ли беше, че така изведнъж ти избликна какво е според мене?

Аре прочети в скапания гугъл и не ми се прави на отворко, щото те водя с десетки години опит във вътрешно заводския хумор!

 

П.п. Ангел. Тестовете от кога станаха да не са част от разработката, бе!?

Link to comment
Share on other sites

Моята баба е врачка толкова, колкото и твоята, когато ми гадаеш мислите.
Ти не веднъж си казвал мнението си по въпроса с ваксината.

Какво предлагаш да прочета? Каква е процедурата и стъпките за пускане на ваксина? Ми прочел съм. 12 - 18 месеца е от началото, през различните етапи тестване, до правене на опаковките и пускането на пазара.

Както и да го въртим, 12 - 18 месеца не са 15 - 20 години. Или ние вярваме на Мангъров, а не на другите 100 учени, които са казали друго? Защо? Защото другите са повече? Или защото така е по-удобно?

 

Окей де, не се изразих правилно. Имах предвид първоначалната разработка, а не допълнителните промени.
 

Аз не казвам да не му се вярва на него конкретно, а да не се вярва сляпо. На никой. Има достатъчно свободно достъпна информация, за да може всеки да си направи проверката.

Повечето хора обаче не го правят, а гледат 2 видеа и вече са специалисти, без дори да се опитват да направят някаква логическа връзка между чутото/видяното и реалността.

В случая обаче с тия гръмки твърдения за 15-те години си обезсмисля цялото изказване.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Ми прочел съм. 12 - 18 месеца е от началото, през различните етапи тестване, до правене на опаковките и пускането на пазара.

Както и да го въртим, 12 - 18 месеца не са 15 - 20 години. Или ние вярваме на Мангъров, а не на другите 100 учени, които са казали друго? Защо? Защото другите са повече? Или защото така е по-удобно?

 

Окей де, не се изразих правилно. Имах предвид първоначалната разработка, а не допълнителните промени.
 

 

Това за бабите от твоя страна беше наистина тъпо сравнение.

Викаш, много е яко, когато си дръпнеш на компютъра продукт, за който се предполага, че в общи линии трябва да прави нещо, ама е все още в... да речем, Тета версия. Щото са ти казали, че тва е якото нещо? Само дето тук не говорим за система с функции Инстал-Ънинстал и Ласт гуд ноун конфигурейшън. Дали започваш да топлиш какво е имал предвид Мангъров? Щото аз го разбрах човека още, когато преди дни излезе това му изказване.

 

Само си задай въпроса защо все още няма ефикасна ваксина срещу "безобидният" грип. И това след десетки години развойна дейност. Ама се опитай да си отговориш честно и по съвест. И викам да приключваме въпроса.

 

П.п. Тръпна в очакване да разбера от теб какво е мнението ми по въпроса за ваксината. Честно!

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

После си понапъни сивото между ушите и съм сигурен, че ще се сетиш кой в случая говори глупости.

Знам, че си голям фен на филмовите реализми, ама да ти кажа... Ваксина съвсем не се синтезира в рамките на 2-3 часа в палатка при полеви условия. Както обикновено става в американските филми за поредното спасяване на света.

 

П.п. А, да... Та да ти кажа. Не си бил роден още, когато мен са ме ваксинирали срещу грип. И всяка година излиза поредната ваксина, също толкова недействаща, колкото и от предходната година. Започна ли да сещаш или да ти го река в прав текст?

 

Да питам нещо:

Що спориш с човек, който си носи главата само за украшение? За да има спор, трябва да сте поне на едно ниво като знания и интелект. Иначе, само си дигаш нервите и се мъчиш да напълниш с вода пробита лейка.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, gado said:

Това за бабите от твоя страна беше наистина тъпо сравнение.

Викаш, много е яко, когато си дръпнеш на компютъра продукт, за който се предполага, че в общи линии трябва да прави нещо, ама е все още в... да речем, Тета версия. Щото са ти казали, че тва е якото нещо? Само дето тук не говорим за система с функции Инстал-Ънинстал и Ласт гуд ноун конфигурейшън. Дали започваш да топлиш какво е имал предвид Мангъров? Щото аз го разбрах човека още, когато преди дни излезе това му изказване.

 

Само си задай въпроса защо все още няма ефикасна ваксина срещу "безобидният" грип. И това след десетки години развойна дейност. Ама се опитай да си отговориш честно и по съвест. И викам да приключваме въпроса.

 

П.п. Тръпна в очакване да разбера от теб какво е мнението ми по въпроса за ваксината. Честно!

 

 

Не мисля. Много си беше уместно. Неколкократно си "знаел" какво искам да кажа, дори преди да съм го казал.

Не, не започвам да топля какво е имал предвид Мангъров, защото един продукт на компютъра може да не е готов и след 20 години, а може и да е готов след 1. Няма универсален период. Няма технологично време. При ваксините също няма технологично време, което отнема 20 години. Това не пречи да се правят генерализации обаче.

 

Не е нужно да си го задавам. Защото всяка година е различен. Как се прави ваксина срещу нещо, което постоянно мутира?
Като си тръгнал да даваш примери за компютри, мога да ти отговоря защо няма универсален лек срещу компютърни вируси.

Не ми се търси. По спомен: "няма как да има ваксина срещу вирус".

 

32 minutes ago, biodesign said:

Що спориш с човек, който си носи главата само за украшение?

 

Ох, мале.. Поне за това става. Твоята като гледам е само за равновесие.

Link to comment
Share on other sites

Едни си приказват, други правят тестове вече. А който е първи ще прибере и едни пари. 

 

Момента със скотовете е особено забавен от хора минали през задължително ваксиниране :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Само си задай въпроса защо все още няма ефикасна ваксина срещу "безобидният" грип.

 

Може би защото безобидния грип е вируса с най-висока степен на мутация?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Godfather said:

Може би защото безобидния грип е вируса с най-висока степен на мутация?

Ми то реално не се знае и короната до ква степен може да мутира.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Не мисля. Много си беше уместно. Неколкократно си "знаел" какво искам да кажа, дори преди да съм го казал.

Не, не започвам да топля какво е имал предвид Мангъров, защото един продукт на компютъра може да не е готов и след 20 години, а може и да е готов след 1. Няма универсален период. Няма технологично време. При ваксините също няма технологично време, което отнема 20 години. Това не пречи да се правят генерализации обаче.

 

Не е нужно да си го задавам. Защото всяка година е различен. Как се прави ваксина срещу нещо, което постоянно мутира?
Като си тръгнал да даваш примери за компютри, мога да ти отговоря защо няма универсален лек срещу компютърни вируси.

Не ми се търси. По спомен: "няма как да има ваксина срещу вирус".

 

 

Ох, мале.. Поне за това става. Твоята като гледам е само за равновесие.

Ангел. Приключвам с теб, понеже не ми даваш избор, освен да реша, че наистина си глупав.

28 minutes ago, Godfather said:

Може би защото безобидния грип е вируса с най-висока степен на мутация?

Ъъъ... А може би се сещаш, че към момента май единствено турците са дали заявка, че са успели да изолират (тазистрашнанапасттозиужасТтозиаТ), ама и те не са сигурни съвсем...

Та да си дойдем на думата. За какви ваксини си говорим, при условие, че дори още не е установено какво точно представлява тази молекула? Ще си преливаме кръвна плазма от оздравелите чак до второ пришествие (щото вече се изяснява, дето не се създава дълготраен имунитет). Или какво? Мангъров може и да не изглежда упрятно (като за милиардерска компания), може и да има говорни дефекти. Но наистина знае за какво говори човека, ако и преценката ми да е чисто дилетантска и почиваща на беглите ми познания от обща култура. А грижата по спасяването на давещите се е грижа на самите давещи се. Стига естествено корпоративните (демек "държавни") интереси да не се стараят да им отнемат и последната сламка за хващане.

А грипът не трябваше да го пишеш безобиден без кавички.  ;)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, charmock said:

Ми то реално не се знае и короната до ква степен може да мутира.

Именно, затова и риска от този коронавирус е толкова голям, заради твърде многото неизяснени все още неща около него. Затова и тия, които са убедени, че е като безобиден грип, са от групата на врачките. :)

Link to comment
Share on other sites

Преди седмици аз питах, къде и кой го изолирал тоя вирус, че да тръгне да прави ваксина?

И да, историята показва, че до ваксина без значение до какво, миават едни 5-10 години... Но не се знае, Тони Фаучи ако държи патента, може и лятото да се излюпи няква "работеща" ваксина...

Link to comment
Share on other sites

Според мен целият ви иначе така чаровен спор тръгва от неправилна интерпретация на думите на Мангъров, или просто грешно подбран израз от негова страна. Отново според мен той има предвид, че 15-20 години е времето, в което една ваксина да се ДОКАЖЕ като безопасна в дългосрочен аспект. Да, времето за откриване, тестове и производство може да е 12-18 месеца, но след това е необходимо още време, в което да се ползва и да се проследи какво се случва след 2-3-10 години, примерно. Защото може да излее безопасна на тестовете и да прояви някакъв страничен ефект много време след това. Не е като да няма случаи, в които лекарства се пускат на пазара като безопасни и след време се спирт отново, тъй като са открити неизвестни досега странични ефекти.

Аз също не бих се ваксинирал. Не съм антиваксър, напротив даже, но като гледам как всички се юрнаха урболишката да я търсят тая ваксина, че да хванат големите мангизи, някак си не ми е гот точно аз да съм опитната мишка на нечии финансови интереси. 

Link to comment
Share on other sites

@deus_pld е прав даже 12 месеца може да недостатъчно като време за провеждане на всички тестови фази. Ето как изглежда нормален процеса за откриване, изследване и регистрация на ново лекарство:
Източник: https://www.ema.europa.eu/en/documents/presentation/presentation-how-are-medicines-evaluated-ema-nathalie-bere_en.pdf
image.png.232d7309ae217063866ed30d85bc697e.png

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Не го знам какво е това величие Мангъров, дето го цитирате постоянно, но макар и принципно да е прав, в случая с короната има една важна особеност, която леко го прави седнал. Ако се измисли работеща ваксина, тестовете за дългосрочна безопасност няма да са толкова важни на първо време, защото ваксината е най-необходима на рисковата група, която за този вирус са основно хора на твърде напреднала възраст. Съвсем очевидно е, че дори да има някакви дългосрочни проблеми със странични ефекти на ваксината, въпросната таргет група едва ли толкова ги засяга този проблем. Ясно е, че подобна ваксина няма да има смисъл да се слага на деца и млади хора.

Link to comment
Share on other sites

Това е същотото като логиката срещу, която много наскочиха като обезумели- "Ама какво значение има на колко са години, това не значи да ги обричаме на смърт- забравете за тоя стаден имунитет и естествен подбор!!"

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dunc said:

Това е същотото като логиката срещу, която много наскочиха като обезумели- "Ама какво значение има на колко са години, това не значи да ги обричаме на смърт- забравете за тоя стаден имунитет и естествен подбор!!"

Ами не, никак даже не е същото. Управление на риска му се вика, ама не е за всеки.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Не го знам какво е това величие Мангъров, дето го цитирате постоянно, но макар и принципно да е прав, в случая с короната има една важна особеност, която леко го прави седнал. Ако се измисли работеща ваксина, тестовете за дългосрочна безопасност няма да са толкова важни на първо време, защото ваксината е най-необходима на рисковата група, която за този вирус са основно хора на твърде напреднала възраст. Съвсем очевидно е, че дори да има някакви дългосрочни проблеми със странични ефекти на ваксината, въпросната таргет група едва ли толкова ги засяга този проблем. Ясно е, че подобна ваксина няма да има смисъл да се слага на деца и млади хора.

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО мъдро изказване!

 

А аз като един изявен пацифист да попитам... Що трябва да ги мъчат старците като опитни мишки, щом така и така няма да доживеят до евентуални странични ефекти след 5-10-15 години?

И още един въпрос по отношение на премъдрата мъдрост, дето нямало смисъл да се слага на деца и млади хора. Не знам какво ви позволяват да четете там, ама в началната фаза на заболяването, болният е приносител, без значение дали и в каква степен ще се прояви в последствие развитието. Тоест, от момента в, който вирусът започне да се репликира в теб, ти започваш да го ръсиш навсякъде. И това няма никаква връзка с възрастта ти!

 

П.п. Щото явно и ти имаш проблем с гугълирането когато не ти изнася, ето ти малко за Доц. Мангъров. Човек не ангажиран политически. Човек не произнасящ се ултимативно по въпроси свързани с хирургията. И единственият чийто глас се чуваше в някаква степен, запазил хладнокръвие и говорещ от гледна точка на чисто професионалната си компетенция. Обърни внимание на специализациите му. После ако ти се занимава, погледни и специализациите на  пъпешите от НОЩ.

Няма да коментирам повече

 

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Д-р Стоян Алексов е председател на Българската асоциация по патология и като такъв на 8 май участва в семинар на Европейската асоциация, където патолози от Швейцария, Франция, Германия, Италия, Испания обсъдиха коронавирусната инфекция. Изводите на тези специалисти в кратко резюме: Български патолог скъса оковите и каза цялата истина за COVID-19, не го е страх

 

Цялото интервю:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2020 at 3:34 PM, gado said:

Що трябва да ги мъчат старците като опитни мишки, щом така и така няма да доживеят до евентуални странични ефекти след 5-10-15 години?

Да го обясня малко по-така: при 1% шанс да умреш от вируса след месец и 1% шанс да умреш от странични ефекти на ваксината след 5-10 години, обикновено избираш второто.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, earache said:

Да го обясня малко по-така: при 1% шанс да умреш от вируса след месец и 1% шанс да умреш от странични ефекти на ваксината след 5-10 години, обикновено избираш второто.

 

Процентите са съвсем други.

 

Проблемът е, че има ваксини, които причиняват масово стерилност - за примери в Африка. Има официално доказан и случай, когато във ваксина е влаган за по-евтино материал, за който е било ясно, че е компроментиран/заразен (но излиза по-евтино да го използват), което довежда до масови проблеми със здравето на хората. Случва се и ваксини да причиняват по-тежко прекарване на болестта, отколкото ако си без ваксина (Мангъров споменава за такъв случай в интервюто си, когато обяснява защо срокът за тестване е 15-20 години).

 

Проблем е също, че може да получиш различно съдържание. За пример - скандалът във Франция. Внесени 80 милона ваксини за населението със съдържание на вредни вещества в тях, а за политици и други личности - 50 000 бройки ваксина от друг производител, която е без такива.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2020 at 8:18 PM, earache said:

Да го обясня малко по-така: при 1% шанс да умреш от вируса след месец и 1% шанс да умреш от странични ефекти на ваксината след 5-10 години, обикновено избираш второто.

Айде аз да ти го обясня още малко по0-така!

Ти какво би предпочел? Да си отидеш след 2-3 давене със собствения си мукус или да си отидеш след месеци мъки от сепсис в следствие на декубитални рани, щото някой те е ползвал за морско свинче!?

Стига вече глупусти, щото ще ви еВа и тъпите номера!

 

С оня, канадския мисир в рамките на по един пост успяхте да се превърнете в еманацията на венеца на божието творение.

 

П.п. Бахти!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Айде аз да ти го обясня още малко по0-така!

Ти какво би предпочел? Да си отидеш след 2-3 давене със собствения си мукус или да си отидеш след месеци мъки от сепсис в следствие на декубитални рани, щото някой те е ползвал за морско свинче!?

Стига вече глупусти, щото ще ви еВа и тъпите номера!

 

С оня, канадския мисир в рамките на по един пост успяхте да се превърнете в еманацията на венеца на божието творение.

 

П.п. Бахти!

Нещо изнервеничък ми се виждаш. Удари си една за успокоение. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Вия от смях. Фейк медията CNN е платила 275 милиона долара на Ник Сандман, като обезщетение за клеветите, помиите и опетняването на името му.

Историята беше следната - момчета от католическо училище в САЩ участват в про-лайф марш, след което застават до мемориала на Линкълн да чакат училищния автобус. Няколко от момчетата са с шапка MAGA (Make America Great Again). Участници в другия марш са чернокожи hebrew israelites, които, виждайки шапките на момчетата, започват да им крещят “racists,” “bi*ots,” “white cra*kers,” “fa**ots,” и особено сладкото - “ince*t kids”. В този момент към момчетата приближава група цветнокожи. Възрастен мъж се изправя очи в очи срещу едно от тях и започва да бие нещо като тъпан и да напява. В продължение на няколко минути момчето стои и се усмихва. Това е цялата история. След броени часове медиите в САЩ и по света гръмват. WP, CNN, BBC, NBC, Guardian и десетки други публикуват снимка и кратко видео, на които момчето стои лице в лице с цветнокожия и се усмихва. Само дето в тяхната версия цветнокожият е стоял кротко, а групата момчета са го наобиколили, и са започнали "заплашително и нагло да му се смеят в лицето". Старият цветнокож обикаля студиата и дава интервюта, че едва е спасил живота си. Медиите публикуват името на момчето и родителите му. Училището започва разследване срещу него. Профилът му е залят с обиди и заплахи за живота. Читатели пишат писма до работодателите на родителите, с настояване да бъдат уволнени. Звезди от шоубизнеса публикуват статуси в туитър, че момчето "плаче за юмрук в наглата мутра".

След няколкодневна истерия, все пак се появява пълното видео от случката и се разбира, че версията на либералните медии няма нищо общо с реалността. И че старият цветнокож е мошеник и лъжец.

В крайна сметка, CNN плащат на Ник Сандман 275 милиона долара. На ред са останалите фейк медии - Gannett, ABC, CBS, The New York Times и Rolling Stone.

В това видео е събрана цялата медийна помия по Ник Сандман.

Изгледайте и никога не забравяйте, че тези долнопробни лъжци и измамници ви казват какво се случва в Сирия.

https://www.fox19.com/2020/02/27/sandmann-intends-sue-additional-media-outlets-including-abc-cbs/?fbclid=IwAR1ZGl_ivWLChJu3Og8X9vuTEGGGaclgF1XBshmooouQRjVs7RMbV9SDuZ0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...