Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Може ли да не публикуваш фалшиви новини? Никакви 275 милиона не са платили и няма да плащат от cnn. За толкова е имал претенции. Разбрали са се при закрити врати. Сумата определено не е толкова. Даже не мисля, че е и 7 цифрена. Веднага обаче гръмки заглавия как били платили над четвърт милиард. И да не забравя: "новината" е от януари...

Иначе много добре е направил, че ги е съдил и си е търсил правата. Така и трябва да се действа срещу манипулации.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Новините въобще не са фалшиви. Убеди ме в противното? Реално той ги е съдил за 800 милиона, но са се разбрали за 275. И всъщност какво значение има, че новината е от Януари. Нали не е от миналия век.

Link to comment
Share on other sites

Доста си далеч от реалността. Фактите имат значение. Иначе се подхвърлят едни стотици милиони долари. А това е стабилна валута, не като една друга ;).

Съдил е не знам си колко канала за обща сума 800 милиона. Спрямо CNN е за 275. С тях се е договорил при скрити условия. И мога да ти кажа какво е станало. Предложили са му някаква малка сума, но веднага отколкото да отиде на дългогодишна съдебна битка която не може да си позволи. Той можеше да има претенции и за милиарди, но реалността е различна. И все пак системата при тях работи и телевизиите се опарват когато допуснат нередност.

 

Пак да ти напомня за една територия където си е официална политика фалшивите новини и опорките ;). И където разтрелват журналисти които се отклонят и вземат, че публикуват истината.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Новините въобще не са фалшиви. Убеди ме в противното?

Още веднъж същия въпрос. Къде са ти фактите?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Още веднъж същия въпрос. Къде са ти фактите?

Дори заглавието на клипа който си публикува го казва: cnn settles...

В превод: cnn постигна споразумение по иска за 275 милиона долара.

Споразумение!!!

Между другото, повечето от исковете на въпросният младеж са отхвърлени от съда. Малко като историята с горещото кафе е. Като видят някаква възможност и завеждат много искове.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Между другото, повечето от исковете на въпросният младеж са отхвърлени от съда...

 

Отхвърлени, но по-късно частично възобновени...

Фалшиви или не, поне се запознавайте по-пълно с тези новини:

Quote

In July, a federal judge in Kentucky dismissed the lawsuit against The Washington Post. Part of that lawsuit, however, was later reinstated in October.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, plameni said:

 

Отхвърлени, но по-късно частично възобновени...

Фалшиви или не, поне се запознавайте по-пълно с тези новини:

 

Той съди още доста медии. Или поне се опитва да ги съди. Както ти казах, повечето са отхвърлени.

Link to comment
Share on other sites

Ама то в самата новина, която Charmock е споделил пише, че сумата не е спомената, което пък означава, че най-вероятно не е 275млн.

 

Quote

CNN reportedly agreed to a settlement in that suit in January, though the settlement’s dollar figure was not disclosed.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ама то в самата новина, която Charmock е споделил пише, че сумата не е спомената, което пък означава, че най-вероятно не е 275млн.

На всякъде си пише, че са достигнали до споразумение и сумата се води тайна. Само във фалшивите новини тръбят как били платили 275млн. Аз затова и му казах, че са глупости. Това е тактика която се ползва от много време от руските проксита. До някъде истинска новина я обвиват в сума ти лъжи с цел пропаганда. Както и сайтовете с фалшиви новини, не са изцяло само с такива. Пускат и истински и доста приначени. Голям проблем е и няма за момента решение за това нещо. От друга страна путьо е много добър на тема икономика! Като гледам с каква скорост им се срива икономиката и колко спадат продажбите на газ и петрол, не знам дали ще имат достатъчно пари да продължават с тази пропаганда дълго време. За съжаление, не дърпа толкова много пари и може и да продължат :(.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

На всякъде си пише, че са достигнали до споразумение и сумата се води тайна. Само във фалшивите новини тръбят как били платили 275млн. Аз затова и му казах, че са глупости. Това е тактика която се ползва от много време от руските проксита. До някъде истинска новина я обвиват в сума ти лъжи с цел пропаганда. Както и сайтовете с фалшиви новини, не са изцяло само с такива. 

Ъъъъъ... кво общо имат руснаците с тая новина :blink: И в случая не коментираме ли баш фалшивите новини на либералните медии и съответно които ги съди младежа???

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, charmock said:

Ъъъъъ... кво общо имат руснаците с тая новина :blink: И в случая не коментираме ли баш фалшивите новини на либералните медии и съответно които ги съди младежа???

Имат. Намерих автора от които си копирал въпросното творение. Чисто руско прокси си е ;).

Иначе още в началото казах, че CNN са се осрали жестоко и ще си платят за това. Вероятно ръководителят на екипа или репортера на място е виновен. Не е като да е политика на медията, но... Спомням си как преди време и един репортен на Господарите се беше осрал със симулация как са го били.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, charmock said:

Ъъъъъ... кво общо имат руснаците с тая новина :blink: И в случая не коментираме ли баш фалшивите новини на либералните медии и съответно които ги съди младежа???

 

Това, за което ги съди младежът, не е точно фалшива новина написана с ясното съзнание, че е фалшива и цели да е подвеждаща, а просто новина търсеща сензация, пусната бързо, за да се пусне "първи". И точно, за да са първи и да не изпуснат кликовете - не са я проверили.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, netrootbg said:

Имат. Намерих автора от които си копирал въпросното творение. Чисто руско прокси си е ;).

 

Странно, аз пък познавам лично авторката и най-вече мъжът и и не съм останал с впечатление да са каквито и да е проксита, а просто мислещи хора, които не се влияят от масовката. Начи според теб, всеки който не е съгласен с либералния диктат, задължително трябва да е руско прокси?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djaba said:

Значи, в очите на хората дали си руска балалайка генератор през съветско прокси или либерален фейкнюз мейкър през квот си щеш прокси си е един и същ шит! Нахуй такое надо! Еднакво жалки и смешни! Всичко в крайностите е гняз!

Единственото , което днес трябва да има значение е: Аз няма да ти преча с това, което правя, но искам и ти да не ми пречиш с това което правиш! А какво правиш не ме засяга стига да не е в мой ущърб! Не ме интересуваш какъв си, как изглеждаш, на кого се молиш, какъв цвят си, как се обличаш, колко си прост до момента, в който не се намесиш в пространството ми. Толкоз!

Напълно подкрепя, че всеки трябва да си гледа в неговото канче и да не пречи на другите. Тук обаче идват проблемите с русия. Опитват се по всякакъв начин да цакат държавата. Благодарение и на подкупите които раздават към властта сме единствената страна 100% зависима от техните доставки на газ. То и да само газта добре, но и петрола също. Там поне има някакъв различен внос който уж да се спомене. Властта прави всичко възможно да се пречи на внос от друго място.

 

 

5 minutes ago, charmock said:

Странно, аз пък познавам лично авторката и най-вече мъжът и и не съм останал с впечатление да са каквито и да е проксита, а просто мислещи хора, които не се влияят от масовката. Начи според теб, всеки който не е съгласен с либералния диктат, задължително трябва да е руско прокси?

Много се радвам за теб. Ако почнат и да пишат истината в мненията си ще е супер. Твърденията им обаче нямат нищо общо с реалността. Не знам за какъв либерален диктат говориш.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

 

Много се радвам за теб. Ако почнат и да пишат истината в мненията си ще е супер. Твърденията им обаче нямат нищо общо с реалността. Не знам за какъв либерален диктат говориш.

Ами категоричното твърдение за хора които не познаваш, че са руски проксита например.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, charmock said:

Ами категоричното твърдение за хора които не познаваш, че са руски проксита например.

Много е лесно да се изгради такова мнение на базата на това какво публикуват ;).

Link to comment
Share on other sites

Коронавирус – тактика за предотвратяване на Брекзит?
 

Quote

Коронавирусът е измислен за всяване на паника сред хората с цел да бъде предотвратен Брекзит?
На това вярва всеки пети британец, показва актуално проучване на Оксфордския университет.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Британците да имат много здраве. Китайският вирус е измислен специално за да се попречи на Тръмп да вземе втори мандат. :lol:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Godfather said:

Британците да имат много здраве. Китайският вирус е измислен специално за да се попречи на Тръмп да вземе втори мандат. :lol:

Ти ще имаш да вземаш!

Тръмп е измислен специално, за да помогне на китайския вирус.

 

П.п. Само, дето в измислянето на Тръмп са прескочили бая етапи проектиране и тестване, та се е получило нещо, дето.... Абе, по-хуу да не си го инжектираш... пък квото и да ти набиват в главата докато спиш,  от маркетинговия отдел.

6 hours ago, djaba said:

Значи, в очите на хората дали си руска балалайка генератор през съветско прокси или либерален фейкнюз мейкър през квот си щеш прокси си е един и същ шит! Нахуй такое надо! Еднакво жалки и смешни! Всичко в крайностите е гняз!

Единственото , което днес трябва да има значение е: Аз няма да ти преча с това, което правя, но искам и ти да не ми пречиш с това което правиш! А какво правиш не ме засяга стига да не е в мой ущърб! Не ме интересуваш какъв си, как изглеждаш, на кого се молиш, какъв цвят си, как се обличаш, колко си прост до момента, в който не се намесиш в пространството ми. Толкоз!

Бих ти набил поне 100 лайка за това изказване, стига да имаше как.

Но тъй, като властващите тукашни мисири са и ельоминати, не подволяват това право на нормалните хора. Въпреки, че от години има вяло брожение по въпроса. Ама нали. Вяло е, че ония са ельоминати. И изобщо... И евреите, и швабитге са съкс, щото са виновни за всичко, мамкаму!

12 minutes ago, Godfather said:

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lucky Luciano said:

Проедно потвърждение, колко гнусни са българските медии като Босфор, Нова и прочее...

То кадърните медии в България са единици и нито една не достига до масовата публика :(.

Да се изфукам, че от години имам месечен абонамент за Бивол. Символична е сумата която им изпращам, но е без прекъсване вече няколко години.

Link to comment
Share on other sites

Как да достигнат, като всичко е задушено... А и за да има свободни медии, един от най-важните фактори е да има опозиция, каквато в България отдааавна няма.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Проедно потвърждение, колко гнусни са българските медии като Босфор, Нова и прочее...

 

Аз сравних 2 статии и не виждам абсолютно никакво плагиатстване в реалния смисъл на думата.

Кое визират като "изплагиатстване"? Че разследването е на същата тема?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...