Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Някой от тия хубавци трябва да даде определение какво е "пик", защото като прочетох смисъла, който Борисов влага в думата направо се хванах за главата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, w00x said:

Някой от тия хубавци трябва да даде определение какво е "пик", защото като прочетох смисъла, който Борисов влага в думата направо се хванах за главата.


Ти не разбираш най-елементарни неща, казани на прост език и си тръгнал да се опитваш да разбереш Борисов?!?!? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Ти не разбираш най-елементарни неща, казани на прост език и си тръгнал да се опитваш да разбереш Борисов?!?!? :laughing1:

 

Борисов го разбирам повече, отколкото разбирам теб. Поне говори в прав текст и казва това, което иска да каже, колкото и глуповато да е то.
Ти си повече като Тръмп. Говориш някакви неща, но нищо не казваш и винаги има място за интерпретация, която в повечето случаи е грешна, защото реално е нямало възможност за интерпретация, а само илюзията за такава. :)

Link to comment
Share on other sites

Никой не казва наистина, що е то "ПИК" и как го мислят. Ето САЩ кога почнаха с ограниченията и миналата седмица обясняваха, как са минали "пик", а ние 40 дни и повече караме и още си го чакаме... Поне оня Мангъров за едно е прав, тоя вирус, няма да изчезне магическа пръчка, с тея ограничения само удължаваме неизбежното.

 

Иначе Борисов понякога не знае какво говори. Ето одеве чета, че сме имали още "500" свободни легла. Тоя човек не прави разлика между интензивни легла, брой заразени и такива настанени в болница. Имаме общо 1700 интензивни легла, от които са заети около 60 легла каза вчера генерал Годжи. 200 са в болница, другите са си по къщите. Това, че имаме 1300 заразени не значи, че всички са в интензивното, да не говорим, че има и излекувани..

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, w00x said:

 

Говориш някакви неща, но нищо не казваш и винаги има място за интерпретация, която в повечето случаи е грешна, защото реално е нямало възможност за интерпретация, а само илюзията за такава. :)


САМО И ЕДИНСТВЕНО ти си неразбралия. Това говори ли ти нещо? Вчера щях да те питам - знаеш ли кои си се смеят сами на "мъдростите"? 

Как па не се задави срещу течението в лайняната река... Забавна е тази упоритост... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


САМО И ЕДИНСТВЕНО ти си неразбралия. Това говори ли ти нещо? Вчера щях да те питам - знаеш ли кои си се смеят сами на "мъдростите"? 

Как па не се задви срещу течението в лайняната река... Забавна е тази упоритост... 

 

Не, Видене. Колкото и да ти е сложно да го осъзнаеш, аз винаги разбирам ти какво се опитваш да напишеш. Уточняващите въпроси ги задавам по друга причина.

Както ти написах и вчера, ако се обръщаш към конкретен човек е ТВОЯ задача да се изкажеш така, че той да те разбере, а не негова. Та ако ще произхождаш от това кой кого е разбрал, то тогава проблемът е в теб и в твоето неумение да се изразяваш адекватно.

 

Аз не си се "смея" на мъдростите. Аз използвам усмихваща се емотикона, за да покажа по-шеговит тон и да не звуча враждебно, пишейки враждебно звучащи думи, тъй като водим писмена комуникация, в която липсва интонация и жив контакт. Това е някакъв основен етикет при онлайн общуване, с който ти би трябвало да си запознат. Не трябва да съм изненадан, че ти отново не си разбрал обаче. Докато това преди беше само понякога, вече стана по подразбиране.

 

Тъпотиите с "лайняната река" и някви други "лайняни" обекти и предмети ще те помоля да започнеш да ги ограничаваш малко по малко, защото започва да става обидно ВЕЧЕ.

А как не съм се "задвил" не мога да ти кажа, защото не знам какво означава. Ще предположа, че си искал да напишеш "задави", което пак е грешно, защото в река е по-подходящо да се "удавя", освен ако не я пия.
 

6 minutes ago, jozo said:

Никой не казва наистина, що е то "ПИК" и как го мислят. Ето САЩ кога почнаха с ограниченията и миналата седмица обясняваха, как са минали "пик", а ние 40 дни и повече караме и още си го чакаме... Поне оня Мангъров за едно е прав, тоя вирус, няма да изчезне магическа пръчка, с тея ограничения само удължаваме неизбежното.

 

Иначе Борисов понякога не знае какво говори. Ето одеве чета, че сме имали още "500" свободни легла. Тоя човек не прави разлика между интензивни легла, брой заразени и такива настанени в болница. Имаме общо 1700 интензивни легла, от които са заети около 60 легла каза вчера генерал Годжи. 200 са в болница, другите са си по къщите. Това, че имаме 1300 заразени не значи, че всички са в интензивното, да не говорим, че има и излекувани..

 

Ами то е нужно само един в онези редици да каже и всички да повлекат след него крак. А именно:

 

Quote

Изобщо не сме минали пикът", заяви още Борисов и обясни какво според него означава да е достигнат пикът на разпространението на коронавируса:

 

"За мен пикът означава да не ни стигат медицинските работници, да не ни стигат леглата. Това е пикът." Борисов отново посочи, че за разлика от много други държави България е въвела от рано правилни мерки и макар българите да изглеждат дисциплинирани, ограниченията масово се спазват, а това помага.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

 

А как не съм се "задвил" не мога да ти кажа, защото не знам какво означава. Ще предположа, че си искал да напишеш "задави", което пак е грешно, защото в река е по-подходящо да се "удавя", освен ако не я пия.

 


С лайно в устата ще се ЗАДАВИШ, Ангеле. ОТНОВО неразбрал, ОТНОВО тъп напън. Накрая ще стигнеш дотам да ме вбесиш и наистина да те обидя, за което после ще съжалявам като се успокоя. Просто си го набий в джоба на червеното сако, в левия шарен чорап и да не продължавам - водя те с десет години по ЕГН и с ТРИДЕСЕТ И ПЕТ по житейски опит. Не ме предизвиквай и това да ти разяснявам пред аудитория, че няма да е просто обидно, а ще е унизително. 

 

 ururtyuertyrtyr.jpg

Виждаш ли цифричката? Смятам може да се приеме като представителна извадка. Как един няма неразбрал ме... Интересна работа. В гмеж от религиозни фанатици, селяни, кемтрейлъри, вегани и т.н. САМО ТИ си вечният неразбрал, а вече сериозно подозирам, че няма как да си толко... нъли.... и го правиш на инат, за да ми късаш нервите. Дано не е така.

Ако си мераклия - продължавай да плуваш срещу течението в лайняната река. Галин за N-ти път няма да цитирам. 

Link to comment
Share on other sites

Ми тогава наистина тоя "пик" никога няма да дойде както казаха много специалисти. Ние нямаме и 4% заети интензивни легла, камо ли както говориха да сме избирали, кой ще живее и кой ще умре.

 

От последните материали, които чета най-адекватен за мен Д-р Кунчев, другите си говорят всякакви глупости.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, jozo said:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Mutafchiiski-Bulgariya-se-kateri-kum-sledvashtiya-si-pik-na-zarazata-960541

 

Ние май наистина до пенсия, ще си чакаме "ПИК-а на заразата". Преди Велинден ни плашиха само как не бил дошъл още, ся се оказва че бил минал.... Ся чакаме следващия, скоро ще чакаме тоя от 1-ви май, после от 6-ти май, после от 24-ти, после ще видим кой........

Пик не е имало и няма да има. Колкото и тестове да направят, резултатите са едни и същи. Около 3.3% са положителните проби. И преди повече от 20 дни и сега, резултатите са едни и същи: ~3.3%. Ако направят 1000 теста ще изкарат 33 нови заразени. Ако направят обаче 10 000 и бройката на заразените ще скори с ~330. От там е и скокът на болните в последните дни. Започнаха много тестове да правят и на въпрос защо не споменават за тази цифра от 3.3% и мълчат.

Ето едно разследване на Полина Паунова по  темата:

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30570975.html

 

Абсолютен смешник е годжи!!!

Link to comment
Share on other sites

И да не забравя да пусна едно видео от преди няколко дни. Мангъров много добре и на прост език си обяснява доста от нещата. Горещо го препоръчвам да се изгледа:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netrootbg said:

И да не забравя да пусна едно видео от преди няколко дни. Мангъров много добре и на прост език си обяснява доста от нещата. Горещо го препоръчвам да се изгледа:

 


Общо взето май той е единственият адекватен и на практика него трябва да слушаме... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, netrootbg said:

Пик не е имало и няма да има. Колкото и тестове да направят, резултатите са едни и същи. Около 3.3% са положителните проби. И преди повече от 20 дни и сега, резултатите са едни и същи: ~3.3%. Ако направят 1000 теста ще изкарат 33 нови заразени. Ако направят обаче 10 000 и бройката на заразените ще скори с ~330. От там е и скокът на болните в последните дни. Започнаха много тестове да правят и на въпрос защо не споменават за тази цифра от 3.3% и мълчат.

Ето едно разследване на Полина Паунова по  темата:

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30570975.html

 

Абсолютен смешник е годжи!!!

 

Да, това го четох оня ден и е абсолютно вярно! Сега правят много повече тестове, за това расте бройката иначе, ама това не е угодно да се каже.

 

Мен Кунчев ми харесва какво казва, ама не го слушат явно, щото не е генерал. Ние си станахме генералска република като гледам. Вчера четох, че пита какъв е смисъла от затворените граници, нима зараза я няма във всички близки и далечни страни? Парковете трябваше да отворят доста по-рано.Еми прав е човека. Е днес по БНР казва, не е важно къде ходиш, а как се държиш. Еми прав е пак, като спазваш всички норми, кво значение, че си отишъл на морето или на балкана!? Ако не сте тумба народ, нито ще заразиш някой ако случайно има някакъв риск, нито има шанс да хванеш заразата от мечките в гората.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


С лайно в устата ще се ЗАДАВИШ, Ангеле. ОТНОВО неразбрал, ОТНОВО тъп напън. Накрая ще стигнеш дотам да ме вбесиш и наистина да те обидя, за което после ще съжалявам като се успокоя. Просто си го набий в джоба на червеното сако, в левия шарен чорап и да не продължавам - водя те с десет години по ЕГН и с ТРИДЕСЕТ И ПЕТ по житейски опит. Не ме предизвиквай и това да ти разяснявам пред аудитория, че няма да е просто обидно, а ще е унизително. 

Виждаш ли цифричката? Смятам може да се приеме като представителна извадка. Как един няма неразбрал ме... Интересна работа. В гмеж от религиозни фанатици, селяни, кемтрейлъри, вегани и т.н. САМО ТИ си вечният неразбрал, а вече сериозно подозирам, че няма как да си толко... нъли.... и го правиш на инат, за да ми късаш нервите. Дано не е така.

Ако си мераклия - продължавай да плуваш срещу течението в лайняната река. Галин за N-ти път няма да цитирам. 


Заплашваш ли ме?

Бях написал сравнително дълъг пост, но днес съм в някакво странно разумно настроение и реших да не го публикувам.


Все тая. Не ми се занимава с теб повече. Достатъчно време съм ти отделил през годините. Приключих. Имам си една стена тука, мога да си говоря с нея

 

8 minutes ago, jozo said:

Ми тогава наистина тоя "пик" никога няма да дойде както казаха много специалисти. Ние нямаме и 4% заети интензивни легла, камо ли както говориха да сме избирали, кой ще живее и кой ще умре.

 

От последните материали, които чета най-адекватен за мен Д-р Кунчев, другите си говорят всякакви глупости.

 

Много ясно, че никога няма да дойде точно този пик. Нали затова ги сложиха тия мерки? Те самите ги сложиха. За да не се стигне до "Борисов пик". Можеше и да се стигне до избиране на кой да живее, и кой да умре, ако не бяха направили нищо. Тъпо е "всеки момент" да очакваш най-лошия вариант, при положение, че преди месец и половина си наложил мерки, с които да се опитваш го предотвратиш.

 

4 minutes ago, netrootbg said:

Пик не е имало и няма да има. Колкото и тестове да направят, резултатите са едни и същи. Около 3.3% са положителните проби. И преди повече от 20 дни и сега, резултатите са едни и същи: ~3.3%. Ако направят 1000 теста ще изкарат 33 нови заразени. Ако направят обаче 10 000 и бройката на заразените ще скори с ~330. От там е и скокът на болните в последните дни. Започнаха много тестове да правят и на въпрос защо не споменават за тази цифра от 3.3% и мълчат.

 

Все трябва да има "пик", но "пик" не е задължително нещо лошо. И със сигурност "пик" не е "Борисовият пик", а нещо съвсем различно.

 

Quote
peak

Verb
reach a highest point, either of a specified value or at a specified time.

 

Те превърнаха думата "пик" в нарицателно за "Ад на земята". Глупаци. Всеки си ходи и си говори каквото си реши за своите 5 минути слава.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, w00x said:


Заплашваш ли ме?

Бях написал сравнително дълъг пост, но днес съм в някакво странно разумно настроение и реших да не го публикувам.


Все тая. Не ми се занимава с теб повече. Достатъчно време съм ти отделил през годините. Приключих. Имам си една стена тука, мога да си говоря с нея


Нямам за какво да те заплашвам, не си ми навредил, че да те заплашвам. Иначе съм много доволен, че си приключил. А дано, че да се поуспокоим малко. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, w00x said:

Все трябва да има "пик", но "пик" не е задължително нещо лошо. И със сигурност "пик" не е "Борисовият пик", а нещо съвсем различно.

Много време мина вече. Повече от месец и половина в извънредно положение. Като сложиш и преди това, че имаше заразени. Накрая да не се окаже, че този пик е бил 3.3% заразени и 50 починали от които почти всички в много тежко състояние още преди да се заразят. Защото май натам отиват нещата. Онзи ден четох за поредният починал от корона вируса. 95 годишен със сума ти болести. На тази възраст е нормално да ги има де. Накрая корона вируса го бил довършил.

Link to comment
Share on other sites

- От какво почина пациентът?

- От корона вирус.

- А тази огнестрелна рана в главата, каква е?

- Това е прудружаващо заболяване.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, netrootbg said:

Много време мина вече. Повече от месец и половина в извънредно положение. Като сложиш и преди това, че имаше заразени. Накрая да не се окаже, че този пик е бил 3.3% заразени и 50 починали от които почти всички в много тежко състояние още преди да се заразят. Защото май натам отиват нещата. Онзи ден четох за поредният починал от корона вируса. 95 годишен със сума ти болести. На тази възраст е нормално да ги има де. Накрая корона вируса го бил довършил.


Цялата измишльотина е безмислица. Начело с блокадата на градовете. Като приключи тоя панаир ясно ще си проличи. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, netrootbg said:

Много време мина вече. Повече от месец и половина в извънредно положение. Като сложиш и преди това, че имаше заразени. Накрая да не се окаже, че този пик е бил 3.3% заразени и 50 починали от които почти всички в много тежко състояние още преди да се заразят. Защото май натам отиват нещата. Онзи ден четох за поредният починал от корона вируса. 95 годишен със сума ти болести. На тази възраст е нормално да ги има де. Накрая корона вируса го бил довършил.

 

Ами пикът е бил тогава, когато е бил периодът с най-високи цифри заболели на за деня.

 

Така като гледам графиката - не е минал.

 

image.png

 

За разлика от други държави:

 

image.png

 

image.png

 

Няма как да знаем какво е "щяло да бъде" ако не бяха наложили ограниченията, затова всякакви подобни дискусии след края на тая ситуация, ще са просто лаладжийство. Единствено могат да се правят сравнения с други държави.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


Цялата измишльотина е безмислица. Начело с блокадата на градовете. Като приключи тоя панаир ясно ще си проличи. 

Съгласен съм. Безумна е тази блокада. Поне накарах част от фатмаците малко да поработят. В Босна бяха въвели вечерен час. То и още го има поне в половината държава. За какво обаче го въведоха при положение, че магазини и ресторанти са затворени... И да искаш да отидеш някъде, няма къде. Поне няма блокади на градовете по отношение на влизане и излизане.

Иначе мутрата си пуска клипчета как си прави разходи от по 400 километра в едната посока барабар с няколко жипки охрана. Изрод!!!

 

Ангеле, това обясних няколко мнения по - нагоре. Процентът на заразените спрямо изследваните е един и същ и не се е променил за месец вече. Виж статията която публикувах. Просто тези дни направиха много повече тестове отколкото преди правеха и от там скочи и бройката на заразените. Процентно обаче няма никаква разлика. Ако бяха направили 10 пъти повече тестове, щяха да изкарат точно 10 пъти повече заразени. 3.3% е цифрата за Бг. При 1000 теста са 33 заразени, при 10000 са 333 и така.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, netrootbg said:

Ангеле, това обясних няколко мнения по - нагоре. Процентът на заразените спрямо изследваните е един и същ и не се е променил за месец вече. Виж статията която публикувах. Просто тези дни направиха много повече тестове отколкото преди правеха и от там скочи и бройката на заразените. Процентно обаче няма никаква разлика. Ако бяха направили 10 пъти повече тестове, щяха да изкарат точно 10 пъти повече заразени. 3.3% е цифрата за Бг. При 1000 теста са 33 заразени, при 10000 са 333 и така.

 

Да, прав си.

Те имат методика на тестване обаче (предполагам). Тестват тези, които се оплачат и директните им контакти. Не тестват наред, за да хванат и асимптоматични хора. 
По пътя на логиката, ако в един момент се увеличат хората с оплаквания, ще се повиши и броя на тестваните. Дори и тестваните да си седят един и същи брой на ден, то процентът на заразени от тази група (1000 човека да речем) ще се повиши.

Ако броят на хората с оплаквания спадне, ще спадне и броят на тестваните, нищо, че иначе тестват по 1000 човека на ден (наприемер).

 

Тъй като процентът на заразени седи константа спрямо броя на тестваните, значи броят на заразени в държавата е константен, което означава, че инфекцията не се разпространява повече, отколкото се е разпространявала преди месец и са постигнали това число на зараза R1.
Което пък означава, че нито сме стигнали пик, нито сме го минали, а си седим в него от 1 месец.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Тъй като процентът на заразени седи константа спрямо броя на тестваните, значи броят на заразени в държавата е константен, което означава, че инфекцията не се разпространява повече, отколкото се е разпространявала преди месец и са постигнали това число на зараза R1.

Което пък означава, че нито сме стигнали пик, нито сме го минали, а си седим в него от 1 месец.

Точно. Колко ще се чака не е ясно. През това време голяма част от бизнеса си умира в агония.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова преди дни коментирах, че се дразня на това, че те нямат ясен план, с който са наложени ограниченията в момента и просто копират други държави, които налагат мерки въз основа на собствената си ситуация, готовност и икономика.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

Точно. Колко ще се чака не е ясно. През това време голяма част от бизнеса си умира в агония.


Ако не спрат с тая тъпотия малоумна до юни, примерно, имат отличен шанс буквално да унищожат туризма и тогава ще се плесне с ръце, ама здраво.  

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

 

Да, прав си.

Те имат методика на тестване обаче (предполагам). Тестват тези, които се оплачат и директните им контакти. Не тестват наред, за да хванат и асимптоматични хора. 
По пътя на логиката, ако в един момент се увеличат хората с оплаквания, ще се повиши и броя на тестваните. Дори и тестваните да си седят един и същи брой на ден, то процентът на заразени от тази група (1000 човека да речем) ще се повиши.

Ако броят на хората с оплаквания спадне, ще спадне и броят на тестваните, нищо, че иначе тестват по 1000 човека на ден (наприемер).

 

Тъй като процентът на заразени седи константа спрямо броя на тестваните, значи броят на заразени в държавата е константен, което означава, че инфекцията не се разпространява повече, отколкото се е разпространявала преди месец и са постигнали това число на зараза R1.
Което пък означава, че нито сме стигнали пик, нито сме го минали, а си седим в него от 1 месец.

 

За мен логиката е съвсем друга. В началото е имало също толкова заразени, колкото и сега, обаче нямаше възможност да бъдат тествани. Тогава се тестваха по 200-на човека на ден и то само тея дето са били със сериозни проблеми и контактните им, другите са го минали на крак и дори и не са и разбрали. За това имаше и сериозни гласове тогава, че искат тестове, но им се отказва. Сега вече има сумати лаборатории, всеки дето кихне или го боли гърлото, могат да го тестват, съответно все някой ще даде положителна проба. Ето ти и многото бройки от последните дни. За това и Нетруута казва, че процента си е един и същ и разликата идва от другаде, не че гоним някав си пик.

 

 

То наистина план няма, а тая простотия стой си у вас, пък Бойко да праши по 500 км. и да слуша  в колата "чао корона" никъде я няма. Ами дай пример бре, стой си у вас и отивай само на работа в министерства и прочие. После хората били лоши, че искат да идат някъде и не слушали. Щът нещът обаче ще отпускат мерките, щото всички така почват, да не говорим, че колкото и да сме били много разхайтени, някой от мерките са повече от абсурдни, най-вече с тея КПП-та.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, jozo said:

 

За мен логиката е съвсем друга. В началото е имало също толкова заразени, колкото и сега, обаче нямаше възможност да бъдат тествани. Тогава се тестваха по 200-на човека на ден и то само тея дето са били със сериозни проблеми и контактните им, другите са го минали на крак и дори и не са и разбрали. За това имаше и сериозни гласове тогава, че искат тестове, но им се отказва. Сега вече има сумати лаборатории, всеки дето кихне или го боли гърлото, могат да го тестват, съответно все някой ще даде положителна проба. Ето ти и многото бройки от последните дни. За това и Нетруута казва, че процента си е един и същ и разликата идва от другаде, не че гоним някав си пик.

 

 

То наистина план няма, а тая простотия стой си у вас, пък Бойко да праши по 500 км. и да слуша  в колата "чао корона" никъде я няма. Ами дай пример бре, стой си у вас и отивай само на работа в министерства и прочие. После хората били лоши, че искат да идат някъде и не слушали. Щът нещът обаче ще отпускат мерките, щото всички така почват, да не говорим, че колкото и да сме били много разхайтени, някой от мерките са повече от абсурдни, най-вече с тея КПП-та.


Жорка, много са простички нещата, ама трябва човек да си поговори с десетина доктора, че да разбере в няколко изречения ситуацията. А иначе клавиатурни вирусолози, дето не знаят откъде се влиза в болница бол! На тях не трябва да се обръща внимание, а в пространството са десетки хиляди. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...