Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

1 hour ago, RaptoR said:


Ако не спрат с тая тъпотия малоумна до юни, примерно, имат отличен шанс буквално да унищожат туризма и тогава ще се плесне с ръце, ама здраво.  

Той туризма си умря вече. Ако хотелиерите не са го разбрали вече, жалко за тях. Големите още миналата година постраха с фалита на Томас Кук. Туристическите държави взимат някакви мерки за да се справят. При нас познай какви са мерките... Даже не се споменава и да работят по такива. И сега да ти цитирам министърката на туризма. Тази която трябва да се занимава с това да спаси този бранш:

 

Quote

Ризова:
- Има ли отказали се българи от летни записвания?
Ангелкова:
- За радост - няма, но за съжаление - няма никакви записани.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, netrootbg said:

Той туризма си умря вече. Ако хотелиерите не са го разбрали вече, жалко за тях. Големите още миналата година постраха с фалита на Томас Кук. Туристическите държави взимат някакви мерки за да се справят. При нас познай какви са мерките... Даже не се споменава и да работят по такива. И сега да ти цитирам министърката на туризма. Тази която трябва да се занимава с това да спаси този бранш:

 

 


Да, да - туй велико прозрение на обидата за думата кобила го видяхме... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Той туризма си умря вече. Ако хотелиерите не са го разбрали вече, жалко за тях. Големите още миналата година постраха с фалита на Томас Кук. Туристическите държави взимат някакви мерки за да се справят. При нас познай какви са мерките... Даже не се споменава и да работят по такива. И сега да ти цитирам министърката на туризма. Тази която трябва да се занимава с това да спаси този бранш:

 

 


Според мен не е умрял напълно. Международният туризъм може би, но с отпускането на мерките, хората няма да си седят по къщите. Те сега обикалят, а какво остава като не им е забранено. Ще пострадат големите хотели, които има безумно високи за Българския стандарт цени и разчитат на международни туристи.

 

Аз самият ще ида някъде за уикенда при първа възможност.

Link to comment
Share on other sites

Едно е да ти се иска, съвсем друго да се осъществи. За момента както виждаш няма изгледи за отварянето на хотелите и ресторантите. Никой даже не говори за това нещо. Има шанс и да им сложат такива безумни изисквания, че доста от тях изобщо да не отворят. Дано не се случи това. Заради тази карантина вече направих рекорд по неприбиране до Бг. 2 месеца. Никога не съм имал такъв период в който да не се прибера. Като гледам скоро и няма да успея. А за морето ми е болна тема. Покрай гмурканията целогодишно съм на някъде свързано с него. Поне направих едно хубаво море този декември месец в индийският океан.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

 Галин за N-ти път няма да цитирам. 

Да цитираш друг тъпанар, съвсем не те прави, да речем, гайдар...

 

А пик в случая е, когато на някой му падне ст`инката, че на база направени тестове, броят на заболелите за ден не се повишава. Подминаването на същият този страховит ПИК (няма общо с хладилни камиони и детски площадки накамарени с мърша) е когато същият този брой започне да намалява на дневна база и по същите тези критерии. Между другото, вирусът няма да изчезне! Та в този смисъл тия карантини и дивотии са тотална простотия. Също такава простотия беше и надеждата на Тиква, че ще получи едни пари от европата, заради която и надежда в момента страда цялата държава. А пари за преразпределяне НЯМА да има!

Тук е и момента да вметна, че в Слънчев бряг вече са разпънати транспаранти с точните дати на откриване на някои дискотеки, както и доста хотели знаят точно кога ще отварят  :)

СлучаЕнос`!?

Аре стига!

Та тоя бюджет трябва да се пълни от някъде. Щото както стана ясно пари за усвояване от европата няма да има! Големите вериги магазини не плащят данъци тук. А разни такива, като Ковачки, Шиши, Черепче и по случайност оказалият рокфелеров Лук Ойл, все не са пръднали в асансьора. И едвам скърпват за режийните и за хляба на масата...

И друго да ви река. Тая страхотия, дет в момента ви не дава сън да ви 'фане, през моята къща мина още февруари. И да вметна, щото нали, не сме сирачета с булката, и старците ни нищо не усетиха (да са ни живи и здрави). А няма начин и на тях да не сме го предали.

 

П.п. Ама ми е много яко, когато гледам как хора, дет са ми скачали едва ли не на тукати, малко по малко спихват и започват да идват на моята приказка. Яко ми е и да ви четя мненията от последните дни по темата, яко ми е и да ви гледам меметата в - Да се посмеете малко. Яко ми е и да ви четя копитата (щото няма достатъчно умствен излишък, че да роди виц) в темата за вицовете. Само ме притеснява усещането, че мизантропията ми от лека, започва да става умерена, като гледам какво се случва  :)

От мен толкова, паникьори с медии между ушите. Омесил съм плескавици вчера и тази вечер ще се ПЕЧЕ.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:


Според мен не е умрял напълно. Международният туризъм може би, но с отпускането на мерките, хората няма да си седят по къщите. Те сега обикалят, а какво остава като не им е забранено. Ще пострадат големите хотели, които има безумно високи за Българския стандарт цени и разчитат на международни туристи.

 

Аз самият ще ида някъде за уикенда при първа възможност.

Аз не съм толкова оптимистично настроен по отношение на турстическия сезон. Направо трябва да го пишат бегàл. Дори и всичко да се отвори официално, с това ниво не страх и безработица, изобщо не виждам кой ще тръгне да обикаля.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Аз не съм толкова оптимистично настроен по отношение на турстическия сезон. Направо трябва да го пишат бегàл. Дори и всичко да се отвори официално, с това ниво не страх и безработица, изобщо не виждам кой ще тръгне да обикаля.

Ти се опитай да дишаш по схемата 4/4/4.

Вземи предвид, че си прекалено близо до магнитрона и, че в момента печатницата рисува хартийки, дето не са много удобни за гъзни цели.   ;)

Там, дето си ти, не е планетата Земя.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Жорка, много са простички нещата, ама трябва човек да си поговори с десетина доктора, че да разбере в няколко изречения ситуацията. А иначе клавиатурни вирусолози, дето не знаят откъде се влиза в болница бол! На тях не трябва да се обръща внимание, а в пространството са десетки хиляди. 

 

За щастие имам приятели и съученици доктори, още в началото обсъдихме тая тема. Той и Годжи се врътна като фурнаджийска лопатка, февруари едно, март на 180 градуса, едва ли не е знаел за какво става реч. Да не говорим, че на 7-ми март заговориха за парите и на 8-ми опала появи се заразен.

 

 

Та у нас ако някой си мисли, че цялата работа не е за пари, е много е застрелян. Всичко е за пари, то и в световен мащаб е заради това цялата истерия. Много съм далеч от мисълта, че някой искал да ми спаси живота. Да бе да....

 

Галине, кажи коя е датата, та да се подготвяме и ние с плажните чадъри и джапанките. 

 

Link to comment
Share on other sites

Най-главият клавиатурен вирусолог, който може да съществува изобщо, все едно има кристална топка. По-добър е от Ванга, или пък... там за рибата кое откъде започвало...

 

Германия, 2017:

"Милиони могат да умрат от био тероризъм. От синтетично създаден силно заразен грип."

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, netrootbg said:

Едно е да ти се иска, съвсем друго да се осъществи. За момента както виждаш няма изгледи за отварянето на хотелите и ресторантите. Никой даже не говори за това нещо. Има шанс и да им сложат такива безумни изисквания, че доста от тях изобщо да не отворят. Дано не се случи това. Заради тази карантина вече направих рекорд по неприбиране до Бг. 2 месеца. Никога не съм имал такъв период в който да не се прибера. Като гледам скоро и няма да успея. А за морето ми е болна тема. Покрай гмурканията целогодишно съм на някъде свързано с него. Поне направих едно хубаво море този декември месец в индийският океан.


Бойко Борисов го каза. Че скоро се надявал да се отворят градовете и малките хотели, за да можело хората малко по малко да започвали да пътуват и да харчат.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

Ти се опитай да дишаш по схемата 4/4/4.

Вземи предвид, че си прекалено близо до магнитрона и, че в момента печатницата рисува хартийки, дето не са много удобни за гъзни цели.   ;)

Там, дето си ти, не е планетата Земя.

Хубаво, ама само с вЕра, хъс и ентусиазъм не става. Аз лично бих се радвал много, ако в момента, в който всичко в България се отвори, хотелите се напълнят с туристи, всичкия бизнес завърти на максимални обороти както миналото лято да речем, а защо не и дори лева да стане един за три долара. А дано, ама ... надали.

 

2 hours ago, netrootbg said:

А бай Сорос къде е в цялата работа? Без него няма как ;).

Срамота направо! Как може без главния Сатана, пълна излагация? :lol:

 

ПП. Понеже много се споменаваше Швеция и се даваше за пример.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, netrootbg said:

А бай Сорос къде е в цялата работа? Без него няма как ;).

 

2 hours ago, Godfather said:

Срамота направо! Как може без главния Сатана, пълна излагация? :lol:

 

 

На сайта на световния икономически форум има някаква си ковид19 екшън платформа. Ако я погледнете, може да гo откриете там, може би :laughing:

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

Аз не съм толкова оптимистично настроен по отношение на турстическия сезон. Направо трябва да го пишат бегàл.

Приятели в Италия работещи в туризма споделиха снощи,че от първи Юни ще отворят ресторанти,барове и кафенета та аз съм оптимист,нещата ще се нормализират и сезона няма да е изцяло на нула.Гърците и те обмислят да направят същото,ще отворят границите за туристи.Сезон ще има по нашите ширини със сигурност,даже подозирам че ще доста успешен на фона на цялата галимация....

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Срамота направо! Как може без главния Сатана, пълна излагация? :lol:

 

ПП. Понеже много се споменаваше Швеция и се даваше за пример.

 

 

Някъде имаше статия баш за тия двамцата и се оказа, че не само познати от телевизора. Лошо е, че сега не мога да я намеря, за да в постна. 

 

Освен, че имат проблем в старческите домове, не виждам да имат, кой знае какъв зор. Ако Мангъров е прав, скоро ще достигнат 70-те процента и после ще са повече от добре, за разлика от всички останали, които си чакаме да изчезне нещо, дето няма да изчезне.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HEMO said:

Приятели в Италия работещи в туризма споделиха снощи,че от първи Юни ще отворят ресторанти,барове и кафенета та аз съм оптимист,нещата ще се нормализират и сезона няма да е изцяло на нула.Гърците и те обмислят да направят същото,ще отворят границите за туристи.Сезон ще има по нашите ширини със сигурност,даже подозирам че ще доста успешен на фона на цялата галимация....

Пак да кажа - ще се радвам наистина да е така, но лично аз не виждам голяма надежда, защото проблема не е просто в отварянето на хотелите, а в тяхното пълнене, предвид коренно променената ситуация. В отделните държави нещата вътрешно сигурно ще се размърдат, но туристическия сезон в България и в други държави, които разчитат на международния туризъм, за съжаление не се крепи на вътрешната "консумация".

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Godfather said:

Пак да кажа - ще се радвам наистина да е така, но лично аз не виждам голяма надежда, защото проблема не е просто в отварянето на хотелите, а в тяхното пълнене, предвид коренно променената ситуация. В отделните държави нещата вътрешно сигурно ще се размърдат, но туристическия сезон в България и в други държави, които разчитат на международния туризъм, за съжаление не се крепи на вътрешната "консумация".

Доста хора имат отменени резервации, вероятно ще се стигне до смяна на датите, мен лично ме касае кога ще отворят границите и да възобновят полетите, не смятам да почивам на Българското черноморие та вътрешния пазар не ме касае особено...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEMO said:

Доста хора имат отменени резервации, вероятно ще се стигне до смяна на датите, мен лично ме касае кога ще отворят границите и да възобновят полетите, не смятам да почивам на Българското черноморие та вътрешния пазар не ме касае особено...

То и аз съм в тази група - все още нямам идея дали ще мога да си ползвам полета до България след месец или ще се налага да го променям за по-късно. В момента от нашия край нищо не лети за Европа, но кой знае. Надеждата ми е поне в разгара на лятото нещата да се поотворят глобално. Освен това не ми се идва в България и да седя затворен в карантина, това мога да си го правя и тук. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм оптимист за туризма. В другата тема го писах, доста хора няма да имат пари за хляб, камо ли да тръгнат по почивки. Сигурно в началото ще има лек бум, заради дългата изолация, но после ще замре бързо.

 

 

http://epicenter.bg/article/Gen--Mutafchiyski---Na-zhivo-/215117/2/0

 

На тея не им ли писна да всяват, смут, страх, паника? Преди бяха хладилни камиони, чували с трупове, ся пак чакаме много страшното. Ай стига бе, не ви ли писна вече!? Какъв е изхода, цял живот затворени? Не знам за хората, ама на тея им трябва определено почивка...

 

П.П. Не ми се връща да търся брифингите след началото на април. Никъде не се говореше за спад, а само за увеличаване и чакане на "пик-а". Ся гледам имало спад, а що тогава не го казахте, а ся друго... Ей ама как се връткат......

 

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, HEMO said:

 

Ти като им погледнеш лидера ти става ясно що за високоинтелигетна нация става на въпрос.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vinyl_master said:

 

Ти като им погледнеш лидера ти става ясно що за високоинтелигетна нация става на въпрос.

И това е написано от българин... Не е много добър аргумент, сещаш ли се защо?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък тази сутрин четох Майтапчийски, как се катерим към втори пик. Бахмааму! Първият според тоя шегобиец бил минал малко преди ония муабети за хладилните камиони и детски площадки.

Бил си сменил имейла, щото получавал напоследък прекалено много писма с негативни спрямо персоната му съдържание. Що ли?

И изобщо... Тоя като се пише начетен човек, срам и съвест няма ли? Щото за мулетара му е ясно, че е тъпа, проста, неграмотна, безсъвестна и алчна мутра и негодник от класа.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, netrootbg said:

И това е написано от българин... Не е много добър аргумент, сещаш ли се защо?

 

Сещам се, но пък аз нямам никакъв принос за това статукво, сещаш ли се защо?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vinyl_master said:

 

Сещам се, но пък аз нямам никакъв принос за това статукво, сещаш ли се защо?


Ти си в същата лодка като американците. :) Аз също.

И за нас казват: "Ти като им погледнеш лидера ти става ясно що за високоинтелигетна нация става на въпрос."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...