Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, ARPAnet said:

Много пъти виждам да се дава Швеция като пример,  но там смъртността на коронките е >10% според инфото тук https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 

В Швеция пък дават за пример България. Потвърдено.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Вчера и днес попаднах на няколко статии за Швеция и техния либерален подход. Въпреки, че в скандинавието са с най-висока заболеваймост, оказва се, че в сравнение с другите страни със строга карантина, смъртните случаи са сравнително малко. Ето още една статия от медия, по принцип на която въобще не вярвам, но пък netrootbg и Кръстника са и големи фенове. :huh:

 

Това е от същата статия:

 

Quote

Вместо да заложи на забрани, Швеция апелира към своите граждани да проявяват здрав разум и лична отговорност. Препоръките на шведските здравни власти през цялото време бяха следните: вкъщи да си остават само онези, които се чувстват болни, както и онези, които са на възраст над 70 години или имат сериозни предишни заболявания. Към шведските граждани бе отправен и друг апел: да работят от вкъщи, а при пазаруване да спазват дистанция. Всичко това обаче бе оставено на доброволен принцип.

 

Реално в Швеция се прави почти същото, което се прави и тук, но заради гражданската съвест на хората, а не поради забрани.

Ти, така като гледаш какво се случва, наистина ли смяташ, че хората ще изпълняват това, което им е препоръчано от правителството? Бъди искрен.

Имаш много пресен пример, в който им казаха "не пътувайте за празниците", а всички се юрнаха. За справка можеш да погледнеш и в миналото. Забраната за пушенето на обществени места, която се спазва само в елитните ресторанти, малките заведения, които нямат връзки и НИКЪДЕ другаде.

 

Освен това има и нещо друго. Ако ти си собственик на кафене в България (или която и да е друга държава, в която карантината е наложена от правителството, а не самоналожена като в Швеция) ще трябва да затвориш и да си пуснеш служителите в неплатен отпуск (примерно), докато отмине извънредното положение. За това, държавата ще те компенсира. Компенсацията зависи от самата държава и е малко спорна, но е там.

Ако си собственик на същото кафе в Швеция ще работиш, защото никой не ти е забранил да го правиш. Пак ще работиш на загуба обаче, защото хората самички ще са решили да се изолират. Тогава пак ще трябва да затвориш в един момент, за да не плащаш заплати и ток, но държавата няма да ти плати нищо, защото тя реално не те е карала да затваряш.
И какво се оказва? Че ако теглиш чертата ще си в едно и също положение по отношение на работа, но в единия вариант държавата ще ти покрие разходи, а в другия ще се оправяш сам.

 

Освен това, в статията, която споделих преди няколко страници, но която най-вероятно никой не е прочел, пишеше, че Шведите имат все по-ниско доверие в правителството си, защото не налагат извънредно положение и позволяват всичко да продължава по старому. Също така пишеше, че Швеция е на едно от най-долните места в Европа по брой болнични легла на глава от населението.

 

2 hours ago, jozo said:

 

Във Швеция задължително правят и аутопсия от какво точно е починал човека.

У нас ако е така, от 800 заразени ще имаме 1-2-ма починали. Всички други починали са с много и тежки болести от години, с черепно мозъчна травма. Така процента смъртност отива доста под процент, което не е гот да го вижда населението, иначе как ще се всява смут, паника, ще се налагат мерки и прочие...

 

Нали се сещаш, че ако направят аутопсия, НИТО ЕДИН няма да е починал от КОВИД-19? Това е като да правиш аутопсия след катастрофа и да заключат, че шофьорът е починал от "скорост" или "кола".

 

6 minutes ago, ARPAnet said:

Много пъти виждам да се дава Швеция като пример,  но там смъртността на коронките е >10% според инфото тук https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

 


Да ама jozo, противникът на четенето на статистика избирателно, чете статистиката избирателно. :)

Link to comment
Share on other sites

Ангеле... Ама верно ли държавата ще ми покрие загубите? Кай чесно, верно ли!? На база на какво ще ми ги изчисли, та да ми ги покрие при евентуално добро желание? Кои точно загуби ще ми покрие? Тия от замразените в стока капитали (щото не боравя с милиони) или тия от пропуснатите ползи и файди? Светни ме, че да знам какво друго ще ми покрива държавата, освен кафявата точка с пръстче намазано с вазелин и поръсено с пясък.

Молим те да обясниш!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Не мога да ти отговоря какви помощи се отпускат, но се отпускат.
А и твоят бизнес не е принудително затворен, до колкото знам. Освен ако не си отворил театър, кино, ресторант, кафене, хотел и т.н.

В примера ми се споменава кафене.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

 

Нали се сещаш, че ако направят аутопсия, НИТО ЕДИН няма да е починал от КОВИД-19?

 

 

 

Е как така, нали е супер-гига-тера страшен вирус с "невиждана ярост в човешката история"?!?! То хора с черепно-мозачни травми ги мори, такива с масивни инфаркти, масивни инсулти, на хемодиализа по 9 години и повече. То се базикаха, ама истина скоро човек блъснат от влак ще е починал от корона вирус.......

10 minutes ago, w00x said:


Да ама jozo, противникът на четенето на статистика избирателно, чете статистиката избирателно. :)

 

 

Чакай малко, тук е същото като оная приказка: "Не е важно кой как гласува, а кой брои резултатите".

 

6 minutes ago, w00x said:

Не мога да ти отговоря какви помощи се отпускат, но се отпускат.
А и твоят бизнес не е принудително затворен, до колкото знам. Освен ако не си отворил театър, кино, ресторант, кафене, хотел и т.н.

В примера ми се споменава кафене.

 

Директно не е, но индиректно е затворен. От 3 седмици търговския ни представител говори с клиентите ни в цялата страна, отговора е "Клиенти няма". Те основно се занимават с изграждане на различни системи по обекти. Кой ще пусне сега монтажници у тях да му монтират климатик например? Пропуснатите ползи никой не ги знае и не може да ги покрие.

 

Бат Боко говореше, да си продадяли Бентлита бизнесмените. Нали се сещате наш Кирчо колко такива коли има и как сега и той се е наредил на 60/40 и ще го удобрят със сигурност и нито едно Бентли няма да му иде.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

 

Е как така, нали е супер-гига-тера страшен вирус с "невиждана ярост в човешката история"?!?! То хора с черепно-мозачни травми ги мори, такива с масивни инфаркти, масивни инсулти, на хемодиализа по 9 години и повече. То се базикаха, ама истина скоро човек блъснат от влак ще е починал от корона вирус.......

 

Директно не е, но индиректно е затворен. От 3 седмици търговския ни представител говори с клиентите ни в цялата страна, отговора е "Клиенти няма". Те основно се занимават с изграждане на различни системи по обекти. Кой ще пусне сега монтажници у тях да му монтират климатик например? Пропуснатите ползи никой не ги знае и не може да ги покрие.

 

Бат Боко говореше, да си продадяли Бентлита бизнесмените. Нали се сещате наш Кирчо колко такива коли има и как сега и той се е наредил на 60/40 и ще го удобрят със сигурност и нито едно Бентли няма да му иде.

 

Еми ей така. Дал съм ти пример, който ти не си цитирал. КОВИД-19 е един вид катализатор, а не болест. И от ебола няма да си умрял от "ебола", а от спиране на органите. И от "СПИН" даже няма да те пишат починал от "СПИН", ако ще се прави аутопсия. Ще те пишат, че си починал от усложнения, причинени от СПИН. Защо трябва да ги обяснявам тия неща?

 

Аз не съм икономист, за да ти кажа как могат да бъдат изчислени потенциално изгубените ползи. Да не мислиш, че ако бяхме като в Швеция пак нямаше да имаш изгубени ползи? Щеше. Нали това се опитвам да кажа?!
Който иска климатик, ще иска климатик и след 1 месец.
Всичко е до хора. Миналата седмица една приятелка си даде пералнята за гаранционно обслужване. Нямаше проблем с поправката. Днес си взех колата от автосервиз. Нямах проблеми. Та аз все още не разбирам какво точно искаш да кажеш. Че държавата е виновна?

 

Ако някой кара Бентли (или друга скъпа кола) и не може да изкара 1 месец със затворен цех/фирма, трябва много сериозно да си преосмисли приоритетите. 60/40 е за заплати за работниците, за да се стимулира да се задържат, вместо да се уволняват.

Аз не знам тия хора как ги мислят тия неща. Имаш фирма, не работиш 1 месец, уволняваш си всичките работници. Ами след още 1 месец, като трябва да отвориш пак, кой ще работи?!

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имам над 20 HDMI кабела и от тях САМО ЕДИН пали Magic Remote на LG... Баси майката... Всеки от марков по-марков, а единственият който работи коректно е HDMI от приемник на Vivacom... 3 часа днес се занимавам с Magic Remote, а проблемът в тъпите кабели... Заклевам се, повече лев няма да дам за марков кабел...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky Luciano said:

Вкъщи имам над 20 HDMI кабела и от тях САМО ЕДИН пали Magic Remote на LG... Баси майката... Всеки от марков по-марков, а единственият който работи коректно е HDMI от приемник на Vivacom... 3 часа днес се занимавам с Magic Remote, а проблемът в тъпите кабели... Заклевам се, повече лев няма да дам за марков кабел...

 

Аз съм имал такива проблеми с HDMI CEC комуникация. От тогава си взимам само хубави кабели. "Хубави" ще рече просто скъпи Китайски (10-15лв), а не кабели по 100лв на метър. Никакви проблеми.

Калпав HDMI кабел може да направи много проблеми, особено с по-сложни устройства.
Имах един, който даваше някакъв токов.... шок при включване на различни уреди из къщата и прецакваше телевизора/усилвателя! Чак UPS закачих, защото реших, че проблемът е от мрежата, но проблемът си продължи. След това инцидентно разкачах кабели по друга причина и закачих друг, вместо тоя дефектния. Магически всичко се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо е шах с пешката. Magic Remote на LG, искам да управлява /и то може/ STB Mag. НО! Нещо не го кефи HDMI кабелът и изобщо игнорира порта, на който е боксът. Сменям порта, спира да "вижда" и следващия. И само с тоя кабел - всичко е наред... Иначе - греда. Тоя кабел съм сигурен, че е от бокс на Vivacom, който тествах преди години. Просто съм го запазил, нямам идея защо. Казвам ти - 3 часа тестове, накрая почти набедих телевизорът, че нещо не му е наред.

Link to comment
Share on other sites

Дам. Значи и ти си имал проблем с HDMI CEC комуникацията. Тя така или иначе не е стандартизирана, та само един калпав кабел ѝ трябва и всичко приключва.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Еми ей така. Дал съм ти пример, който ти не си цитирал. КОВИД-19 е един вид катализатор, а не болест. И от ебола няма да си умрял от "ебола", а от спиране на органите. И от "СПИН" даже няма да те пишат починал от "СПИН", ако ще се прави аутопсия. Ще те пишат, че си починал от усложнения, причинени от СПИН. Защо трябва да ги обяснявам тия неща?

 

Аз не съм икономист, за да ти кажа как могат да бъдат изчислени потенциално изгубените ползи. Да не мислиш, че ако бяхме като в Швеция пак нямаше да имаш изгубени ползи? Щеше. Нали това се опитвам да кажа?!
Който иска климатик, ще иска климатик и след 1 месец.
Всичко е до хора. Миналата седмица една приятелка си даде пералнята за гаранционно обслужване. Нямаше проблем с поправката. Днес си взех колата от автосервиз. Нямах проблеми. Та аз все още не разбирам какво точно искаш да кажеш. Че държавата е виновна?

 

Ако някой кара Бентли (или друга скъпа кола) и не може да изкара 1 месец със затворен цех/фирма, трябва много сериозно да си преосмисли приоритетите. 60/40 е за заплати за работниците, за да се стимулира да се задържат, вместо да се уволняват.

Аз не знам тия хора как ги мислят тия неща. Имаш фирма, не работиш 1 месец, уволняваш си всичките работници. Ами след още 1 месец, като трябва да отвориш пак, кой ще работи?!

 

Хайде стига бе човек, като те блъсне влак умираш от травмите, ако ще да имаш СПИН, Ебола и Ковид-19 едновременно! Не може човек с черепно-мозъчна травма да го броиш починал от вирус.... Ето и днес починала жена (Бог да я прости), имаше 3 4 "съпътстващи" заболявания, като диабет, дихателна недостатъчност, хипертония и не знам какво още. Еми тя вятър на терасата да е духне и щеше да е починала сигурно. Ако не беше вируса, някой нямаше и да е чул, а тогава каква щеше да е причината? 

 

Който иска климатик, след още 1 месец може и да няма за хляб пари, камо ли за климатик. Преди 1 месец е работил и грам не е очаквал, че могат да го съкратят от днес за утре. Та много някой са обнадеждени, но много хора трудно ще свързват двата края, за каквато и да е бъдеща инвестиция да не говорим.

 

Не ми давай частни примери. Както ти казах, откакто въведоха това извънредно положение, поръчките ни секнаха моментално. Главно в София почти всички са затворени, тея дето работят само си чоплят носа. Всички казват клиенти няма, никой дори не звъни. Другите ни клиенти, които са производители като нас, имат вкарани десетки хиляди левове в машини, оборудване, стока и прочие на кредит. 4500 лв. безлихвен заем, само за кредита не им стига, какво да говорим за заплати на работници.Тая седмица бях пак при моя приятел в сервиза, ами коли няма. До преди 2 седмици имаше график, кой кога, сега повече от половината не са дошли и те само си седят в сервиза. Като останат хората без пари съвсем няма да се юрнат да си правят автомобилите. Много оптимисти как всичко щяло да се оправи, ами то ще ни пуснат все някой момент, ама няма да е нищо същото....

 

Много ясно, че тоя дето има скъпа кола, може да изкара, ама що да си вади от джоба като може да ревне?! Дето казва моя колега от работа: "няма да барам от готовите пари я", може да има милиони ама моментално ще "фалира". Това, че след месец ще почне да работи не значи, че ще е със същото темпо и със същия брой наличен персонал. Пък в така създалата се ситуация, ще може да си наеме нов пък и в бонус на по-ниска цена.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

Дам. Значи и ти си имал проблем с HDMI CEC комуникацията. Тя така или иначе не е стандартизирана, та само един калпав кабел ѝ трябва и всичко приключва.

 

Не е HDMI CEC - той си работи с повечето кабели, телевизорът управлява бокса и при изключване на телевизора, боксът се гаси, при включване - се пали.

Тук става дума, вероятно, за липсващ pin на повечето кабели. С проблемните кабели, вижда бокса като PC и не позволява обучение на Magic Remote. С правилния кабел, си го вижда като STB, намира го като марка и дистанционното работи, тоест управлява бокса. Дори веднъж обучено, да сменя кабела - спира да работи. Липсващ pin, вероятно, нямам друго обяснение.

Link to comment
Share on other sites

Контролирането на едно устройство с дистанционното на друго, също е част от HDMI CEC стандарта. HDMI CEC не е само включване/изключване и на другите устройства по веригата. Това е само единият аспект.

Link to comment
Share on other sites

С проблемните кабели, дори не го разпознава коректно, а незнайно защо вижда бокса като PC и ми предлага шеринг:grin:

В момента изключих HDMI CEC, съответно при изключване на телевизора, боксът не се гаси, но в същото време си управлява бокса. Нещо друго ще е, не знам, но е факт, че от сума кабели, работи САМО ЕДИН, което е баси прецедента.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

С проблемните кабели, дори не го разпознава коректно, а незнайно защо вижда бокса като PC и ми предлага шеринг:grin:

В момента изключих HDMI CEC, съответно при изключване на телевизора, боксът не се гаси, но в същото време си управлява бокса. Нещо друго ще е, не знам, но е факт, че от сума кабели, работи САМО ЕДИН, което е баси прецедента.

 

To CEC може да се включва и изключва по опции. Може да изключиш Standby функционалността, но да си оставиш дистанционното и обратното. Не съм сигурен дали дистанционните не си работят по принцип и при изключена Standby функционалност. Но иначе съм сигурен, че CEC включва и двете. Просто кабелът ти не е бил "малко калпав", а "много калпав" и затова е правил проблеми. :) За в бъдеще ще знаеш.

 

Quote

CEC (Consumer Electronics Control) allows for HDMI devices to be controlled with one remote control.

If you try to cast to a CEC supported TV while on a different source input (local TV channel, Cable, USB), source input will automatically switch to the HDMI port where the Chromecast is connected. Certain TVs will also power on (when powered off) when trying to cast to the Chromecast.

In order for this function to work, your Chromecast must be using a wall outlet for power and not plugged into a USB port on the TV. 

 

https://support.google.com/chromecast/answer/7199917?hl=en

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, w00x said:

Не мога да ти отговоря какви помощи се отпускат, но се отпускат.
А и твоят бизнес не е принудително затворен, до колкото знам. Освен ако не си отворил театър, кино, ресторант, кафене, хотел и т.н.

В примера ми се споменава кафене.

Чай ся да та светна на някои работи, щото още в началото като споменах каква лавина от изчезнали бизнесчета ще има. Ти и другият майтапчия ми говорихте как хората щели да са още по-амбицирани да работят.

Прав си. Аз не съм от принудително затворените. Факт е обаче, че масата ми клиенти са хотели и хотелски комплекси. Нали се сещаш, че те вече са от принудително затворените. И предвид предсезонната подготовка съм вързал в стока доста. Тоест, средства, с които не мога да боравя, тоест, които се обезценяват. И изобщо не е ясно дали и колко от тях ще успея да освободя тази година. А режийните дето си вървят да ги споменавам ли или ще трябва да ти разяснявам каква е тази галимация?

А покрай същите тези хотели и комплекси знаеш ли колко снабдители са се набохали и са принудени да тупкат топката, също харчейки от готови пари, че да си покриват масрафа? А за хората, дето се занимават с логистика в сферата? А за масата мебелни фирмички, за които хотелите са сериозно перо? А за ремонтните бригади по комплексите? Да изброявам ли още бизнесчета, които не са принудително затворени, но на практика им се източва кръвта?

Колко време мислиш може да издържи един дребен бизнес, който разчита на печалба от оборот? А оборот като понятие имаш ли идея какво представлява или и това ще трябва да те открехвам? Мисля, че ще се съгласиш с мен по въпроса, че няма откачени, дето ще допуснат да затънат в дългове, чакайки светлото бъдеще. Просто ще пуснат кепенците и ще си търсят работа хората.

Да споменавам ли и хилядите хора от обслужващ персонал, които в момента са без работа и доходи. И които в момента на отваряне на границите ще щипнат навън. Щото тук сезонът ако го има изобщо ще е месец, месец и половина. Не, че и навън ще е различно, но заплатите със сигурност са доста по-различни. А търсене на такива хора има навсякъде.

Таа... Повтори пак онова за държавните компенсации, че да науча нещо ново и аз. А схемата 60-40 ако седнеш да я сметнеш точно като каква помощ се явява... Дет викат хората - Ливинг тестикъл...  :lol:

Link to comment
Share on other sites

и без това не си приложим по 60/40 щото не си спрял, а само тупаш топката и от време на време продаваш по някое бентли...

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, gado said:

Чай ся да та светна на някои работи, щото още в началото като споменах каква лавина от изчезнали бизнесчета ще има. Ти и другият майтапчия ми говорихте как хората щели да са още по-амбицирани да работят.

Прав си. Аз не съм от принудително затворените. Факт е обаче, че масата ми клиенти са хотели и хотелски комплекси. Нали се сещаш, че те вече са от принудително затворените. И предвид предсезонната подготовка съм вързал в стока доста. Тоест, средства, с които не мога да боравя, тоест, които се обезценяват. И изобщо не е ясно дали и колко от тях ще успея да освободя тази година. А режийните дето си вървят да ги споменавам ли или ще трябва да ти разяснявам каква е тази галимация?

А покрай същите тези хотели и комплекси знаеш ли колко снабдители са се набохали и са принудени да тупкат топката, също харчейки от готови пари, че да си покриват масрафа? А за хората, дето се занимават с логистика в сферата? А за масата мебелни фирмички, за които хотелите са сериозно перо? А за ремонтните бригади по комплексите? Да изброявам ли още бизнесчета, които не са принудително затворени, но на практика им се източва кръвта?

Колко време мислиш може да издържи един дребен бизнес, който разчита на печалба от оборот? А оборот като понятие имаш ли идея какво представлява или и това ще трябва да те открехвам? Мисля, че ще се съгласиш с мен по въпроса, че няма откачени, дето ще допуснат да затънат в дългове, чакайки светлото бъдеще. Просто ще пуснат кепенците и ще си търсят работа хората.

Да споменавам ли и хилядите хора от обслужващ персонал, които в момента са без работа и доходи. И които в момента на отваряне на границите ще щипнат навън. Щото тук сезонът ако го има изобщо ще е месец, месец и половина. Не, че и навън ще е различно, но заплатите със сигурност са доста по-различни. А търсене на такива хора има навсякъде.

Таа... Повтори пак онова за държавните компенсации, че да науча нещо ново и аз. А схемата 60-40 ако седнеш да я сметнеш точно като каква помощ се явява... Дет викат хората - Ливинг тестикъл...  :lol:

 

Аз не оспорвам факта, че има проблем. И съжалявам, че и ти си засегнат. Надявам се да успееш в крайна сметка да минимизираш загубите си.

Не мога да разбера какво е твоето предложение обаче? Ако ~10% от населението умре от вирус (извинявай. "съпътстващи заболявания", щото нали...), дали на останалите ще им се пътува по почивки? Сезонът пак ще си отиде. Покрай него и всички други свързани неща. Работата е там, че при такава смъртност ще има трайни последствия върху икономиката, а не временни, защото работната ръка ще изчезне. Буквално.
Ироничното е, че ако всички изпълняваха предписанията от началото, цялата история щеше да трае към месец. За сметка на това, всеки реши да показва колко е НАД нещата и да си прави каквото си иска. И точно заради тези, които са най-засегнати от цялата тая работа, и които мрънкаха, че един месец било много, сега ще седим 2 месеца. Нещо, което не би трябвало да изненада никой. Пътниците, които вдигат скандал, че полетът е закъснял с 10 минути са тези, заради които полетът закъснява с още 20. И тук така.
Дори и в България да бяха реагирали като шведите и да не бяха наложили забрани, дори и да нямаше нито един болен/заразен при нас, пак нищо нямаше да е същото, защото по-голямата част от туристите са чужденци. Повечето фирми са обвързани с чуждестранни такива. Повечето заводи са на чужди компании. Почти всички ще бъдем засегнати от това, което се случва.
Та аз не успявам да разбера защо я водим тая дискусия като за начало.

Link to comment
Share on other sites

Днес кукуките отказах да ме пуснат през КПП-то, че имало заповед на министъра... Значи за "софиянци" на Созопол може да си правят купон и моренце, аз да ида да си свърша работата - не.... Тоя ми вика лозето може да чака - абе простак, освен да спрем и земята да се върти. Сезона си върви, природата си има ход, няма как да я спра, ако ще СЗО да реши да върши нещо и да иска да спре сезоните. Нали после ще ревете, че няма българска стока и всичко е скъпо, ами от къде да има като и на това пречите глупаци....

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jozo said:

Днес кукуките отказах да ме пуснат през КПП-то, че имало заповед на министъра... 

Звънях ти на *******212, но никой не вдигна. Ако четеш сега, звънни ми. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

To CEC може да се включва и изключва по опции. Може да изключиш Standby функционалността, но да си оставиш дистанционното и обратното. Не съм сигурен дали дистанционните не си работят по принцип и при изключена Standby функционалност. Но иначе съм сигурен, че CEC включва и двете. Просто кабелът ти не е бил "малко калпав", а "много калпав" и затова е правил проблеми. :) За в бъдеще ще знаеш.

 

 

https://support.google.com/chromecast/answer/7199917?hl=en

 

Към 20 кабела, проблемни! Не 1-2, към 20!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Към 20 кабела, проблемни! Не 1-2, към 20!


Ами, доста са, но не съм изненадан. :) Да не са били по-стар стандарт?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...