Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Hangouts и Meet не са алтернативи на iMessage. Hangouts е заменено от Chat. Meet е алтернатива на Zoom и Teams.

 

Истинската алтернатива на iMessage, която работи с RCS протокол е Google Messages. Реално прави същото, което прави и iMessage, но за Андроид устройства. Хората обаче масово не знаят, че изобщо съществува подобно нещо и си ползват Вайбър.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, Stasio said:

 

Ти говориш за iMessages, чиято алтернатива при андроид е hangouts (с което не пожънаха успех и сега май го бяха направили google meet). Тъй като имам доста приятели с iPhone-и  съм доста доволен, че мога да си пиша с тях ползвайки iMessage, а не някое друго приложение като viber примерно. Ако не се бъркам има възможност да изключиш тази функционалност отивайки на Settings->Messages->iMessage , но не съм го пробвал до сега:) 

Това, за което говориш е да спра всички съобщения извън контактите ми. Което означава да ми спрат SMS-ите от куриери, от оператора, 2 factor authentication-и и купища други. Което е абсолютна малоумщина. 
A вайбъра, колкото и да ме дразни е в пъти по-добър от това епълско безумие най-малкото, щото е cross platform. 
Разбира се целта е ясна - още едно перо от печалби - реклами. Щото нямам къде да ходя, или имам SMS-и, или получавам реклами. Което е меко казано смешно, предвид, че съм дал немалко пари за тоя телефон.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за Вайбър, на мен ми се струва, че залязва. Много взеха да го пълнят с реклами, пък и с изключение на няколко източноевропейски държави, май не е много популярен.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Antares said:

Това, за което говориш е да спра всички съобщения извън контактите ми. Което означава да ми спрат SMS-ите от куриери, от оператора, 2 factor authentication-и и купища други. Което е абсолютна малоумщина. 
A вайбъра, колкото и да ме дразни е в пъти по-добър от това епълско безумие най-малкото, щото е cross platform. 
Разбира се целта е ясна - още едно перо от печалби - реклами. Щото нямам къде да ходя, или имам SMS-и, или получавам реклами. Което е меко казано смешно, предвид, че съм дал немалко пари за тоя телефон.

За съвсем друго нещо ти говори. iMessage проверява дали отсрещната страна случайно не ползва iPhone с включена услуга. Ако е да, смс-а се изпраща през интернет, а не през оператора. Нещо като вграден Viber. Можеш да спреш тази услуга от менюто където ти посочи Ангел.

Link to comment
Share on other sites

Не съм бил аз. :) Някой друг е споменал спирането.

 

Неговият проблем е, че получава iMessage от някакви произволни мейли. Това не виждам да има начин да се спре.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, w00x said:

Неговият проблем е, че получава iMessage от някакви произволни мейли. Това не виждам да има начин да се спре.

Като се отпише от услугата iMessage ;).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Сураттефтеря трябва да се забрани със закон! :lol::rofl:


Това са редовни разговори в група, в която съм администратор... Наброява над 125 000 души вече и расте всеки ден. Страх ме е да направя сметка какъв процент са точно ей такива малоумници... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Това са редовни разговори в група, в която съм администратор... Наброява над 125 000 души вече и расте всеки ден. Страх ме е да направя сметка какъв процент са точно ей такива малоумници... 

Коя е тази група?

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 5:33 PM, Antares said:

Това, за което говориш е да спра всички съобщения извън контактите ми. Което означава да ми спрат SMS-ите от куриери, от оператора, 2 factor authentication-и и купища други. Което е абсолютна малоумщина. 
A вайбъра, колкото и да ме дразни е в пъти по-добър от това епълско безумие най-малкото, щото е cross platform. 
Разбира се целта е ясна - още едно перо от печалби - реклами. Щото нямам къде да ходя, или имам SMS-и, или получавам реклами. Което е меко казано смешно, предвид, че съм дал немалко пари за тоя телефон.

 

Ами не :) С това се спира само услугата iMessage. Както netrootbg каза е нещо като вграден вайбър. Аз също получих скоро някакви такива съобщения. Репортнах ги като junk и от 1 седмица не съм получавал. Подобен спам получавам редовно и по Вайбър и по СМС, така че не мисля, че apple са виновни за това :D 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, charmock said:

Коя е тази група?


Групата по принципе за чисто градинарство и отглеждане на всичко без химикали. Но преобладават такива постове като се почне тая тема... 
 

6 hours ago, Dunc said:

И как точно ги виждат тези решетки :lol:


По-добре да не почвам... 

Link to comment
Share on other sites

Второто е колоасална тъпотия. Все още ползвам на втора машина един безжичен комплект от 2007. Перфектен е. Смешното тук е, че навремето като бях в Рим собственикът искаше да ги хвърли (тогава бяха луди пари), понеже не работели. Викам нека ги взема да видимвсе пак защо не работят - оказа се, че батериите бяха изтощени... 
Слакър, ти постоянно ли дремеш в тоя 9gag?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Само, че механична ли е тази клавиатура? Че за тях става дума

Аз там съм от 10 години и повече :) Помня времето когато беше основно rage comics  и адресите бяха числа, вместо тия хешове сега :) 666 пост беше нещо сатанистко направено.

Винаги имам един отворен таб с тях да преглеждам нещата.

Link to comment
Share on other sites

Ами не че нещо, но доста тежки тъпотии гледам напоследък... Ако мога да гледам де, защото адблок смущава тоя процес. Изпростяването е до такава степен, че направо подминавам, а навремето имаше уникални попадения. Поредна жертва на масовия достъп на всеки кретен до мрежата. 

Link to comment
Share on other sites

Имаш проблеми с 9gag и адблокър? Аз ползвам ublock origin и нямам никакви проблеми с каквито и да е било сайтове. Всичко си работи и се резглежда.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mIRCata said:

Абсолютно им вярвам, фаровете примерно са цирк за смяна. И не са само те, алфата ми имаше странен въздушен филтър който се сменяше из под колата, ако не се лъжа трябваше и кората да е свалена, масленият филтър и той беше труден за стигане. 

То си е мода и то от много време, в тех е същото, точно изгледах видео за новите Епъл Студио и "ССД"-тата им .. :)

Link to comment
Share on other sites

Форд са същите бакии. Филтъра за купето е посредата и трябва да разкачиш педала на газта и да се навреш отдолу. 

 

Иначе аз от 3-4 години съм с клавиатура на Logtech миеща се и проблеми нямам. Даже скоро трябва да я измия, че има нужда. 

Link to comment
Share on other sites

Нищо де. Още няколко човека ще споменат клавиатура на Лоджитек без да прочетат изобщо за какво става въпрос. :D

 

Един колега си смени МЕХАНИЧНАТА клавиатура на Лоджитек точно преди седмица поради причината описана в картинката. Но неговата била много мръсна, та може проблемът да е бил от това.

Link to comment
Share on other sites

Аз карам пета година с една китайска механика и нямам никакви дертове... Плъха ми е logitech и трябва да кажа, че софтуера им за макроси и настройка е абсолютен ужас, писан е от садисти без никакъв досег с релния свят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...