Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, evropata said:

А защо трябва да обиждаш?

Страхотно ниво на култура и възпитание.

И реално нито с едно изречение не обори това, което казах - ако някой сам човек плаща толкова ток, то или го използва по неоптимален начин или има големи топлозагуби.

Родителите ми също са пенсионери, отопляват етаж от къща с климатици и тока им е максимум 200 лв. Да, не твърдя, че дори тази сума за един пенсионер не е голяма, но когато започне да ми се обяснява как на сам човек, пенсионер потреблението на ток е повече или равно на това на 3-4 членно семейство, то проблема със сигурност не е в голямото семейство.

Това с промишления ток беше ирония, повярвай ми дори 10 бизнеса да имаш, не си единствения, кокто плаща такъв ток или е наясно с това колко е скочил за една година и колко изнемогва всеки бизнес в момента. Реципрочно с газта.

А и пак да попитам какво толкова ще купят със спестените 12 лв. от "промоцията" на олио и колко време ще преживеят с него?

И според Вас с mIRCata дали вчера там е имало такива хора - едва свързващи двата края? Ама честно си кажете.

Иначе, не че ще го вземеш предвид, но съм доста отблизо запознат с това колко изнемогва не само българския пенсионер, ами поне 30% от населението в България.

 


Не знам защо се припознаваш в написаното от мен, но това си е твой проблем. 
А иначе - далеч не всички жилища са непременно санирани, изолирани и ефективни относно отопление/охлаждане. И оттам идват по-големите сметки, които в нормален свят би следвало обаче да са покривани от доходите. И така и би било например в една Гърция, където битовият ток е на същите цени, но пенсията е 1500 и нагоре евро. И да - вчера на битката за олио е имало предимно бедни хора. 
Още нещо изклюително важно, което си пропуснал още в началото на разговора - хората не се сбиха за олио, защото има промоция на някакво по-евтино олио, което кой знае какъв боклук е. Хората се сбиха за олио, защото предния ден по медиите тръгнаха приказки, че олиото ще стигне 7-10 лева. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Слънчев бряг започна да се пръска по шевовете от украинци. Маса хотели отвориха. На север, към Варна положението е още по-тежко. Днес се наложи да пообикалям по големите хранителни вериги из Пловдив. Отново яко украинци...

До тук добре, хората бягат от ъъ... война. Няма лошо, всеки гледа да си спаси гъза.

А сега започва лошото!

Всичката тая паплач има или ще има неограничен достъп до социалната система, общинските жилища (а колко наши семейства чакат за такова от години е отделен въпрос), както и до пазарът на труда.

Сигурен съм, че не знаете за по колко работи тази измет, когато е на нашия пазар. А какво ще се случи със здравно осигурителната система, която и без това ни е на командно дишане? И друго да кажа. Към момента, освен вече нахлулите орди, чакат още над 30к идолопоклоници на Бандера (за неуките прозападно ориентирани питеци, нека попитат гугъл кой е Бандера, как е завършил живота си и какъв му е статутът в Укропитеция). Според очакванията, броят на тези, оставащи унас. Ще достигне да около или над 90к.

 

П.п. Забравих ли да ви честитя индексирането с отрицателен знак на заплатите ви? Ако е така - Аре Честито!

 

П.п.2 А да ви разкажа ли как самите украински риалтори, инак загрижени за добруването на сънародниците си. Яко преебават същите тия сънародници и какви космически суми съдират от гърбовете им за да ги настаняват тук?

 

П.п.3 Начи..., тва, що е маке (не зависимо каков му е байрака), все е лайно!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Всичката тая паплач има или ще има неограничен достъп до социалната система, общинските жилища (а колко наши семейства чакат за такова от години е отделен въпрос), както и до пазарът на труда.

Сигурен съм, че не знаете за по колко работи тази измет, когато е на нашия пазар. А какво ще се случи със здравно осигурителната система, която и без това ни е на командно дишане? И друго да кажа. Към момента, освен вече нахлулите орди, чакат още над 30к идолопоклоници на Бандера (за неуките прозападно ориентирани питеци, нека попитат гугъл кой е Бандера, как е завършил живота си и какъв му е статутът в Укропитеция). Според очакванията, броят на тези, оставащи унас. Ще достигне да около или над 90к.

Е не е изненадващо, че само БГ се ослушва и не помага по никакъв начин. Дори Сърбия се разписа. Ама то от снишаване и притесняване за цената на олиото .. 

А ако по някаква причина, 90К се излъжат да останат в БГ, може само да се радвате, малко бууст на демографията, че циганите не спират. 

Link to comment
Share on other sites

Верно сте изклюууууучително прости чукчи... Не четете или поне не четете официално оторизираните от годподарите ви медии. Там ви е и проблема.

Избивате на политиканстване, а аз ви говоря за реалност. Дерзайте!

 

П.п. Нещо не видях коминтари за националния им герой. Та в тоя ред на мисли, що си не турихте по едно жълто-синьо за аватари?

П.п.2 Аре, единия го разбирам, че му е жълто-синьо около оная работа. Ама другия....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Слънчев бряг започна да се пръска по шевовете от украинци. Маса хотели отвориха. На север, към Варна положението е още по-тежко. Днес се наложи да пообикалям по големите хранителни вериги из Пловдив. Отново яко украинци...

До тук добре, хората бягат от ъъ... война. Няма лошо, всеки гледа да си спаси гъза.

А сега започва лошото!

Всичката тая паплач има или ще има неограничен достъп до социалната система, общинските жилища (а колко наши семейства чакат за такова от години е отделен въпрос), както и до пазарът на труда.

Сигурен съм, че не знаете за по колко работи тази измет, когато е на нашия пазар. А какво ще се случи със здравно осигурителната система, която и без това ни е на командно дишане? И друго да кажа. Към момента, освен вече нахлулите орди, чакат още над 30к идолопоклоници на Бандера (за неуките прозападно ориентирани питеци, нека попитат гугъл кой е Бандера, как е завършил живота си и какъв му е статутът в Укропитеция). Според очакванията, броят на тези, оставащи унас. Ще достигне да около или над 90к.

 

П.п. Забравих ли да ви честитя индексирането с отрицателен знак на заплатите ви? Ако е така - Аре Честито!

 

П.п.2 А да ви разкажа ли как самите украински риалтори, инак загрижени за добруването на сънародниците си. Яко преебават същите тия сънародници и какви космически суми съдират от гърбовете им за да ги настаняват тук?

 

П.п.3 Начи..., тва, що е маке (не зависимо каков му е байрака), все е лайно!


Чувам и аз много интересни неща за "бежанци"... Ама много интересни. Хора с много пари и прочее. Наемат се квартири масово, селски пазарлъци, алъш вериш - ужас. И на фона на това истинските нуждаещи се - и наши, и чужди пак ще духат супата

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:


Чувам и аз много интересни неща за "бежанци"... Ама много интересни. Хора с много пари и прочее. Наемат се квартири масово, селски пазарлъци, алъш вериш - ужас. И на фона на това истинските нуждаещи се - и наши, и чужди пак ще духат супата

Да питам, що бежанци е в кавички? Като са с пари, в/у техните домове не падат бомби ли? 

И щом си наемат квартири.. как пречат на нуждаещите се, които отново ще могат да ползват безплатните неща? 

Но като гледам гадо, той е против помагането.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ARPAnet said:

Да питам, що бежанци е в кавички? Като са с пари, в/у техните домове не падат бомби ли? 

И щом си наемат квартири.. как пречат на нуждаещите се, които отново ще могат да ползват безплатните неща? 

Но като гледам гадо, той е против помагането.


Защото точно така следва да бъде. Ясене, имаш други по-важни неща върху които да се концентрираш в момента. Знаем, че жена ти е украинка, но не залитай сляпо, защото като те гледам колко си залитнал, направо си паднал. Умишлено не се включвам в оная тема, защото е безсмислено, но ще ти кажа нещо, което или не си забелязал, или умишлено премълчаваш - когато криеш ПВО и артилерия между блоковете, не е невъзможно блоковете да бъдат уцелени. Когато ползваш собственото си цивилно население за щит - ще има лоши моменти. Цялата ситуация е един отвратителен и лош момент, но не се опитвай да ме разплакваш, когато украинци, които уж са клети бежанци, пазаруват като за световно в магазините и се пазарят като цигани за наеми. Ай молим. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RaptoR said:


Защото точно така следва да бъде. Ясене, имаш други по-важни неща върху които да се концентрираш в момента. Знаем, че жена ти е украинка, но не залитай сляпо, защото като те гледам колко си залитнал, направо си паднал. Умишлено не се включвам в оная тема, защото е безсмислено, но ще ти кажа нещо, което или не си забелязал, или умишлено премълчаваш - когато криеш ПВО и артилерия между блоковете, не е невъзможно блоковете да бъдат уцелени. Когато ползваш собственото си цивилно население за щит - ще има лоши моменти. Цялата ситуация е един отвратителен и лош момент, но не се опитвай да ме разплакваш, когато украинци, които уж са клети бежанци, пазаруват като за световно в магазините и се пазарят като цигани за наеми. Ай молим. 

Няма такъв фейспалм. Пробвай да пишеш в другата тема де, да видим до къде ще го докараш. 

Пак да питам, чети бавно, това, че имат пари означава, че в/у техните жилища не падат бомби ли? Те не бягат от войната ли? 

А аз имам много лесна рецепта как да не падат бомби в/у блокове, болници, да не се стрелят хора в зелените коридори и т.н.. Не си пращай войските в съседната държава. Гарантирано намалява жертвите на войната със 100%. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:

когато криеш ПВО и артилерия между блоковете, не е невъзможно блоковете да бъдат уцелени. Когато ползваш собственото си цивилно население за щит - ще има лоши моменти.

А верно ли бе? Аз да не знаех. Значи през ВСВ при обсадата на Масква, Ленинград и Сталинград, отбраняващите се сигурно са били в полето на открито и хич не са били в градовете и не са се биели улица за улица или блок за блок, така ли? Значи нямаш никакво право да отбраняваш собствената си държава и градове, а трябва да излезеш на открито и да се оставиш нахлуващите окупационни орки да те опаткат, така ли? Това наистина не го знаех, в коя глава на международното право го има този параграф - че нашественика има пълното право да нашества и да си прави каквото си иска, а отбраняващите собствената си държава нямат никакво право да се защитават, особено в градовете си? То бива бива зомбация, ама чак толкова... :Facepalm::Facepalm::Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, RaptoR said:

и се пазарят като цигани за наеми

Ти като един цар на ниските цени .. веднага се сещам за играчките от Одрин, щото евтино... сериозно ли осъждаш хората, че се пазарят?

Много се сдържам да не псувам, ама бива бива завист, но на бежанците да им броим парите .. За 40-те лева които идват от ЕС, не се ли притесняваш?

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ARPAnet said:

Няма такъв фейспалм. Пробвай да пишеш в другата тема де, да видим до къде ще го докараш. 


Има ли смисъл да казвам колко няма смисъл да го правя?
 

44 minutes ago, Godfather said:

 То бива бива зомбация, ама чак толкова... :Facepalm::Facepalm::Facepalm:


Това от най-зомбирания евър... Нищо де, продължавай с пяна на устата. 
 

31 minutes ago, ARPAnet said:

Ти като един цар на ниските цени .. веднага се сещам за играчките от Одрин, щото евтино... сериозно ли осъждаш хората, че се пазарят?

Много се сдържам да не псувам, ама бива бива завист, но на бежанците да им броим парите .. За 40-те лева които идват от ЕС, не се ли притесняваш?

 


Ясене,  отново ще повторя - имаш си други много по-важни и красиви неща на главата сега. Спекулациите с Украйна не мисля, че са ти приоритет. А че ЯВНО има лоши неща там едва ли има някой с мозък да не знае. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:

 

Това от най-зомбирания евър... Нищо де, продължавай с пяна на устата. 

Вместо да ми гледаше устата, да беше се опитал да отговориш аргументирано и логично на простите въпроси, които ти зададох, а? Ето това всъщност е дефиниция за зомбация. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Godfather said:

Вместо да ми гледаше устата, да беше се опитал да отговориш аргументирано и логично на простите въпроси, които ти зададох, а? Ето това всъщност е дефиниция за зомбация. 

 

Няма смисъл да отговрям на въпросите ти и ти като интелигентен човек знаеш защо. Или поне би трябвало. Отделно пък някъде чух, че и ти като един от най-близките ми приятели си позалитал едва ли не преди да те огрее Запада, но откак си там незнайно защо се насираш - буквално се насираш - да скачаш за отсрещната страна. Не знам защо и как, не знам и на кого да вярвам. И затова вярвам на себе си. 
А аз обичам да гледам възможно най-много гледни точки. Путин изненада и мен дори с простотията да тръгне на нож, но е редно да се запитаме защо е решил да го направи. Признавам си честно, че не смятах, че всичко това ще се случи, но е видно, че ножът е опрял в кокала. И сега имаме поредните невинни жертви във войната между Мунчо и Кънчо. Абсолютно безсмислено е да коментирам тъпотиите, връз които се пените, няма смисъл и посока. Даже твърде много време губя сега в писане. Но пък успях да видя това 
 

 

 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RaptoR said:

Ясене,  отново ще повторя - имаш си други много по-важни и красиви неща на главата сега. Спекулациите с Украйна не мисля, че са ти приоритет. А че ЯВНО има лоши неща там едва ли има някой с мозък да не знае. 

Те са лесна работа.

Аз не тръгнах да спекулирам относно войната в Украйна, а се фокусирах в/у една чисто човешка тема. Такъв беше и въпроса ми, защо са в кавички горе. Не тръгнах да развивам теории защо в/у домовете им падат бомби, просто го споменах като факт. 

 

19 minutes ago, RaptoR said:

но е редно да се запитаме защо е решил да го направи. Признавам си честно, че не смятах, че всичко това ще се случи, но е видно, че ножът е опрял в кокала.

Това с ножа е в кокала го вярват само силно облъчените .. Вожда просто беше уверен, че ще успее да извърти украинците за втори път, след Крим и Донбас, и всичко ще свърши преди Запада да е успял да реагира.. Поредна доза малки санкции и продължаваме напред със супер рейтинг пред крепостниците, топ мъжкар.. 

Всъщност  нож има, но се появи след като почна войната и цял свят разбра колко му е силна армията .. като почнеш да разчиташ на чеченци, сирийци, африканци, докато се пънеш как си номер 1 или поне номер 2  .. а сега и от Китай иска военно оборудване. И не мисля, че ножа е там където се опитват да го нарисуват.. На Китай му е тясно. 

Link to comment
Share on other sites

Ясене, аз лично виждам, но може и да греша, но ми се струва, че на руските сволочи е разпоредено изрично да не закачат цивилни. Не го ли виждаш това? Ако бяха толкова злобни дали нямаше да използват "ония" оръжия? Защо няма снимани трупове никъде? Казах по-рано - трошат Сирия с 200 

 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

Ясене, аз лично виждам, но може и да греша, но ми се струва, че на руските сволочи е разпоредено изрично да не закачат цивилни. Не го ли виждаш това? Ако бяха толкова злобни дали нямаше да използват "ония" оръжия? Защо няма снимани трупове никъде? Казах по-рано - трошат Сирия с 200 

 

Няма трупове ли? Не закачат цивилни? Има видеа в които стрелят по маркирани журналисти, имаше видео в което хвърлиха граната по хора блокиращи пътя, застреляни баба и дядо в колата им, снимки безброй ..

Тази война върви лайв в интернет, а ти не си видял убити цивилни?
А за "зелените коридори" по които стрелят? Които са минирани? 

Link to comment
Share on other sites

Ясене, откровено ти споделям, че не вярвам никому. 
Пламене - какво и как ще опишеш с тия кадри?
Помните ли, явно не помните момчето в линейката? На соцЯлни мрежи да се вържа? Ай сиктир

 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

Актьори, постановка, дегизировка.


Никога - поне затова мога да съм сигурен - няма да разберем цялата истина

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...