Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

On 3/15/2022 at 9:05 AM, UzITo said:

#кога?

#НИКОГА :D

 

Абе уж идва криза, пък петък и събота народа като невидял кръчми и барове. Какво се случва ? 

 

В същото време няма пиле в магазина :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

27 minutes ago, kotora said:

#НИКОГА :D

 

Абе уж идва криза, пък петък и събота народа като невидял кръчми и барове. Какво се случва ? 

 

В същото време няма пиле в магазина :D 

Пише се нЯкога :D
До оня ден бяха забранени народа си наваксва. Все пак е по-евтино да идеш на пържени картофи в кръчмата отколкото да се бориш за олио и да си ги правиш вкъщи :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Хахахаха :laughing: Не казвам, че трябва да се ходи на пръсти, но и Чармок е прав, аз наруших добрият тон, което нямаше нужда да правя. И в този смисъл на мен алтернативата ми харесва, то даже не е алтернатива, а би трябвало да е пътя . Даже съм си го мислил, но не ме влечеше да си играя игри на "флагване" на постове и т.н..- Но, имаме си модератори, админи, няма нужда да отговарям според тона на другият, защото очевидно модераторите следят и правят забележки :)))) Аз по принцип нямам проблем със следването на официалният "процес" :))) 

И да, знам че и ти си модератор и знам разговорите ви с Виден, и написаното не е насочено към теб.  

 

Това за добрия тон е двустранно, нали знаеш? Да. Очевидно е, че следят и правят забележки. Избирателно обаче.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Ще си ги правиш на ActiFry-я с 1 лъжица олио за кило и половина :grin:

Ако ще ги изяносвам по-добре на картофена салата.
Даже мноооого време не бях случвал на хубав картоф последните 2 пъти вземах от Метро едни мрежи по 3кг и бяха страшни. Варене, пекане не се разкашкват и имаха вкус на картоф. Предния път бяха различни мрежи и не взех да видим другия път.

 

2 hours ago, plameni said:

може да е смъртоносно опасно.

Като гледах клипчета са същите в Румъния, Турция и сие, не съм сигурен дали имаха жертви ама стадото беше същото.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Godfather said:

Которе, на 19-ти май трябва да съм Пловдив живот и здраве. :)

 

Много време става откак не съм посещавал офиса... Трябва да се направи проверка... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

 

Много време става откак не съм посещавал офиса... Трябва да се направи проверка... :laughing1:

Ако имаш предвид Йегера, аз още им имам зъб дето се опитаха да ме цакат с топла бира последния път. :lol:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Godfather said:

Ако имаш предвид Йегера, аз още им имам зъб дето се опитаха да ме цакат с топла бира последния път. :lol:


Е аз не съм ходил от оня гаф на рождния ми ден! :laughing1:
Предлагам Рибарника за нов офис! :gangstah:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Онова дето Галин казва, че хигиената в кухнята е отвратителна? Частта, където сне се вижда от клиентите.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, mIRCata said:

Онова дето Галин казва, че хигиената в кухнята е отвратителна? Частта, където сне се вижда от клиентите.

То дали изобщо има някоя кухня, която да я бива? 

 

Не вярвах, че някога ще го напиша но уви. ЗАПАДНА ЕВРОПА ни настигна със седмица две закъснение. 
Повтарям ЗАПАДНА ЕВРОПА ни настигна със седмица две закъснение и те се бият за олио.
Дали Изтока изпревари Запада или Запада е вече Изток?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Онова дето Галин казва, че хигиената в кухнята е отвратителна? Частта, където сне се вижда от клиентите.


Аз отвратителна хигиена не съм виждал, а откак Йегера се насраха и пред мен си права рождените дни и де що партита правя в залата, която е на крачка от кухнята и за да влезнеш там, виждаш цялата кухня. Очаквах да видя как разчекват и транжират закръглени копченатискачи вътре, но пусто нищо нередно не забелязах. 

Link to comment
Share on other sites

да де ама, покрай работата му се предполага, че е влизал в "светая светих", не само на напудреното пред клиентите място. Ако от зад нещата се съхраняват и третират зле?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

да де ама, покрай работата му се предполага, че е влизал в "светая светих", не само на напудреното пред клиентите място. Ако от зад нещата се съхраняват и третират зле?


Виж ся, нямам нерви за глупости копченатискачески, Мирчо. Аз съм направил сигурно поне 10 големи партита с по над 20 човека и съм оставил хиляди левове там, НО - за твое успокоение - храната е в хладилници ЗИЛ от 1963-та, печките са Раховец и Пауталия (за пояснения кво е тва зимам такса) и стоката е от Кауфлана. Сега се надявам да си доволен. 

Link to comment
Share on other sites

Лично за мен е изключително прехвалено заведение... Преди години, може би две или три, го посещавах сравнително често, но по едно време влошиха качестовото на храната, вдигнаха цените... Огромна шумотевица е като се напълни, би могло по друг начин да се организират пространствата и масите... Честно казано си е най-стандартна квартална кръчма с високи цени... Но какво ли разбирам аз.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Лично за мен е изключително прехвалено заведение... Преди години, може би две или три, го посещавах сравнително често, но по едно време влошиха качестовото на храната, вдигнаха цените... Огромна шумотевица е като се напълни, би могло по друг начин да се организират пространствата и масите... Честно казано си е най-стандартна квартална кръчма с високи цени... Но какво ли разбирам аз.... 


Ми.... нищо, но това е друга тема и ако не дойдеш другата седмица на оглед за солари ще те наритам. 
Та откъде да почнем - преди години и сега е оттука до поне Свиленград и обратно пеш. Лоша храна там не съм консумирал НИКОГА - ни преди, ни сега с новата кухня. Ако не знаеш къде да седнеш и попаднеш в збоджа да - панаир е. НО - аз си резервирам винаги ВИП залата. Там няма НИКОЙ освен мен и моите празнуващи и ме дели езерото с моите приятели черните лебеди, 80 килограмовите есетри и лудата моруна от всякакви други хора. Има не един, а ДВА огромни детски центъра, а предвид че почти всички мои приятели са с по две деца вече за разлика от.... аре да не казвам (:laughing1:), това е от КЛЮЧОВО значение по време на големи партита. Не се шегувам - резервациите ни са 50% и нагоре деца в бройката. 
Иначе никой никъде, никога не го е хвалил специално и непременно, не си прави съчинения, че това със съчиненията напоследък ми идва много в повече, но е друга тема, която предстои. Удобно е, голямо е, а и не виждам къде другаде може да ядеш нещо, което е докарано сабаля от Гърция без да оставиш бъбрек (да припомням ли оная отврат Хемингуей и джоланчето в шепа за 58 лева?) Та така. Ку щеш бре, в крайна сметка никой не ти е турил синджир да те дърпа натам...
 

++++++++++++++++++++++++++++++

Как обичам да се обяснявам безсмислено... 

ЕДИТ: Понеже миналия петък бях там - цените са още по-високи. Което важи за навсякъде, разбира се. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2022 at 9:21 AM, Antares said:

Пичове, мисля си, че ви трябва разходка на чист въздух. На някои от вас - примерно седмица.

Опитах се да прегледам темата за политика. Стигнах до 3-я ред на един чаршаф и прецених, че не си заслужава времето. 
Утре съм резервирал въздуха, тежкия труд, надявам се хубавото време и ще взема само едни слушалки.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, UzITo said:

Опитах се да прегледам темата за политика. Стигнах до 3-я ред на един чаршаф и прецених, че не си заслужава времето. 
Утре съм резервирал въздуха, тежкия труд, надявам се хубавото време и ще взема само едни слушалки.

Всеми и двама-трима от военните експерти от оная тема. Имат по-голяма нужда от теб :)

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mIRCata said:

да де ама, покрай работата му се предполага, че е влизал в "светая светих", не само на напудреното пред клиентите място. Ако от зад нещата се съхраняват и третират зле?

Зарежи!

Умряла работа е да се спори с Виден.

 Не, че нямам и солиден снимков материал от кухните на стотици заведения и хотели. Нали, налага ми се да снимам разни работи, че една глава не стига да се помни всичко. Та на тия снимки има и интересни подробности по периферията на кадрите. Но професионалната ми етика не позволява да ги пускам в пространството. То ще е все едно лекар да пусне кадри, как пациентът му се е осрал до брадата или как жив се разлага. Просто разчитам, че думите ми няма да отидат на вятър. Но в общия случай, те трудно пробиват през дебел чугун.

 

П.п. Малее... Пък ако взема да разправям за разните извьесни “Шеф-ове“.... Малцина са тия, които познавам, дето да не заслужават да бъдат изгорени живи с помощта на  кухненските им горелки...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

И пак стигаме до чугунената галинова логика - стойте си вкъщи и не ходете по заведения! Защото както каза някой по-назад - нито едно не отговаря на претенциЙките за стерилност дето сте развили.... Бахти смехориите честно... А това па да си вземете нещо дюнер, гирос - СМЪРТ!!!! КРАЙ!!! НАЙ-МАЛКО САЛМОНЕЛА!!!! Като почна да чета такива глупости, па като се сетя на какви места сме яли и пили пред последните 30 години и нагоре и направо не знам, - няма никаква, не съществува просто логика галинова, по която трябва да сме живи!!! Разбира се има точно две места на света, където работят хирурзи в стерилна среда, въздухът се озонира постоянно и прочее и прочее ГЛУПОСТИ. Разбира се там къс месо, губещ се между зъбите е 15 евро, но как да е. Та много моля - всички с галиновата логика - ходете на тия две места и освободете пространство за нас простолюдието в нормалните такива.
И не - аз не споря с никого, нито убеждавам в нещо някого, просто мразя да се говорят глупости и за пореден път обяснявам защо АЗ избирам определени места като практични и удобни за моето семейство. Аз, като един все по-бесен социопат с две малки деца. Толкоз по въпроса - трети път няма да се повтарям.   


ЕДИТ: Галицин, няма да те питам колко често точно ходиш за къс месо от 15 еврО в стерилните хабитати на великите шефс, но пък сме яли и пили и двамата неведнъж При Пламен на Арапя. Да почна ли аз без снимки да обяснявам какво мернах в онази "кухня" и как точно видът и аромата на кенефа ми напомниха за външната тоалетна на хоремага на село? И че сме рамо до рамо буквално със съседите по маса?
Само че храната е вкусна и цените прилични. Бирата е студена и прескачаме такива дреболии. Та ай сиктир моле те с тия тъпотии! 

ЕДИТ 2: По сериозния въпрос - кога палим за Гърция? :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Аз си спомням далечните вече години, когато работех в китайски ресторант. Бай ти Цен редовно разсипваше всичкото месо по пода (включително и вече опържените хапки) и си го събираше обратно, отваряше с крак тенекията със тофуто, тиганите се миеха веднъж в седмицата, а пода ставаше за световното по фигурно пързаляне.
И черешката на тортата беше 'га пича, дет' ни носеше пилешкото изръси, че сме най-чистия ресторант в София :)

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Antares said:

Аз си спомням далечните вече години, когато работех в китайски ресторант. Бай ти Цен редовно разсипваше всичкото месо по пода (включително и вече опържените хапки) и си го събираше обратно, отваряше с крак тенекията със тофуто, тиганите се миеха веднъж в седмицата, а пода ставаше за световното по фигурно пързаляне.
И черешката на тортата беше 'га пича, дет' ни носеше пилешкото изръси, че сме най-чистия ресторант в София :)


Е па мноо ясно!!! Ти па ако влезеш в на селска кръчма "кухнята" да видиш кво стаа!!!! ХАХАХАХ
Ей така се калява организма, лигльовци лигави! 
Пеше, я кажи батьовата, някой да се е оплакал от смъртоносно заболяване от бай ти Цен? ХА! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Пеше, я кажи батьовата, някой да се е оплакал от смъртоносно заболяване от бай ти Цен? ХА!

 

Спомням си от някакво кулинарно предаване, как един китаец обясняваше, че всеки организъм (вирус, бактерия и т.н.), оцелял след обработка в уок, заслужава да живее :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...