Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

4 minutes ago, RaptoR said:

Аз като по-проС продължавам да не разбирам - кво толко засра Ясен, не че няма кво, че разбука Пешо... Много съм любопитен....

А защо точно Ясен трябва да е засрал нещо или Пешо се явява някакъв международен еталон за апелативни отсъждания? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Godfather said:

А защо точно Ясен трябва да е засрал нещо или Пешо се явява някакъв международен еталон за апелативни отсъждания? :lol:


Защото Пешо е от прогресивно израсналите и много добре задава въпроса, или по-скоро отразява реалност. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

А защо точно Ясен трябва да е засрал нещо или Пешо се явява някакъв международен еталон за апелативни отсъждания? :lol:

Защото Пешо е останал във форумните анали (или анал да беше...) като институция.

Други въпроси!?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

ОК, значи тогава вече можем спокойно да затворим форОма. :lol:


Форума няма да бъде затворен, колкото и да се сере

Link to comment
Share on other sites

 

22 minutes ago, RaptoR said:

Аз като по-проС продължавам да не разбирам - кво толко засра Ясен, не че няма кво, че разбука Пешо... Много съм любопитен....

FEfJEk2.png

22 minutes ago, RaptoR said:

Провокативно ще поздравя Ясен

Готина :))

Като ще е провокативно :D (19) Pianoбой та Квартал 95 - "Кохання" - YouTube

Следващата е готина. И на живо са много приятни за слушане Бумбокс, мисля че точно около релийза на Дитина ги гледах тук в Прага

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vikktor said:

@gado къде го има този трапистки квадрупел?

В Лекси в Гранда го има, но само в малки бутилки.

Инак аз дамаджанки си взимам от Жанет в Съни, когато пътувам (което е всъщност доста често).

И тъй като последните години по почти цяло лято пребивавам там/тук. Редовно, когато имам повод или... Ама много ми се прииска, си взимам по две-три.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, gado said:

В Лекси в Гранда го има, но само в малки бутилки.

Инак аз дамаджанки си взимам от Жанет в Съни, когато пътувам (което е всъщност доста често).

И тъй като последните години по почти цяло лято пребивавам там/тук. Редовно, когато имам повод или... Ама много ми се прииска, си взимам по две-три.

Ще мина през Лекси, че ме заинтригува, пък и се гласим да изшъткаме малката при баба й.... 

Ще проверя дали има и в Метро

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, RaptoR said:

Признай ся, признай, къде настъпи Пешо

Хахс, нищо не знам, с него си пишем рядко по темите.

 

Нещо по-забавно :))

 

 

Забавно е, че всичко се развива в Туитър :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Арпата никъде не ме е настъпал. В последните години до толкова съм ограничил "изявите" си тук, че не знам дали може да се каже, че някой въобще ме е настъпвал. С Гадо сме си пратили по няколко леки ръфвания, но искрено вярвам, че това са просто дребни закачки и грам не съм си го сложил присърце, уверен съм, че е така и от другата страна. Това, което отбелязах в първия си коментар е, че ми прави силно впечатление, че тонът, с който общува с "опонентите" си Арпата е ехиден и надменен. Примерно кръстника също пише по този начин, но той пише така от близо 20 години, та не се забелязва толкова. Та покрай масовото разделение, което социалките ни налагат последните години виждам, че и той е почнал да следва status quo и да воюва срещу всички, които казват нещо различно от официалния наратив, което не го бях забелязвал преди.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mockingbird said:

Няколко пъти ходих в някаква кръчма в софето...Мерак май се казваше... Та там няколко пъти смуках страхотен ейл, прозводство на някаква малка пивоварна в София...Даже продаваха и за вкъщи... Ама пусто като не помня как се казваше пивоварната..... Още по-тъпото е, че последния път като бях във въпросната кръчма, вече нямаше от тази биричка....що рев изревах.... 

 

Тези само онлайн ли продават? 

Мисля, че и в 100 бири ги има. Поне от сайта им това се вижда https://100beers.bg/sofia-electric-brewing 

 

Може да провериш и в онова магазинче на Отец Паисий. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mockingbird said:

Та там няколко пъти смуках страхотен ейл, прозводство на някаква малка пивоварна в София...Даже продаваха и за вкъщи... Ама пусто като не помня как се казваше пивоварната.....

Да не е Кукуряк?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, gado said:

Значи... Аз лично, когато наистина реша да си угаждам на джигерчето, си взимам трапистки куадрупел от 750мл. С коркова тапичка и телчета като на шампанското. И като хакна две такива, влизам в год мод! Хем е доста охмелено, хем има страхотен аромат на мед и плодове, пък и е вкусно, мамка му! Далеч са ми от това да ме направят като куче двете, ама пък ми става едно такова благо на душицата... В такива моменти дори мога благодушно да оставя Виден да ме надговаря...

 

П.п. А инак ако можеш да си намериш в Берьозка-та Старомонастирский ель, опитай го.

То не е бяла бира. Просто етикетът му е бял. Лек бистър лагер си е, но според мен, много приличен.

Значи от старомонастирския съм изпил килолитри...Като видя зор и към него се връщам...Но ми се иска нещо хем малко по-свежо (с хмел Цитра примерно), но и хем да те охмели серизоно....с приятна и силна горчивина...Пък ако ти отбае главата на втората -третата би се получил чудесен завършек.....:bgrin:

1 hour ago, earache said:

Да не е Кукуряк?

Не съм сигурен.. Може и това да беше...Но в старото им меню се водеше само ейл....Ето това е кръчмето...https://menu.tabl.bg/merak - вайса на снимката е точно Кукуряк...  Не съм ходил скоро да проверя....

45 minutes ago, vikktor said:

@gado в метро има

12,59 

имс и tripel за 12

Следобед към Метро...:D

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, gado said:

Shumensko_Malt.jpg

Винаги съм се чудил кой дебил ги измисля тия реклами. Като акцентираш, че даден продукт е 100% малц и/или от 100% качествени съставки, аз като  средноинтелигентен консуматор се замислям от какво тогава са направени другите им продукти? След като това е 100%-нещо-си, другото какво е? В смисъл, аз знам какво е, защото ми е горе-долу в професионалното направление, ама що за идиотизъм е да акцентираш върху това?

Иначе шуменско са дъното на бг-бирата и вероятно така ще си остане, ако ще и 200% малц да направят. 

14 hours ago, Mockingbird said:

Та там няколко пъти смуках страхотен ейл, прозводство на някаква малка пивоварна в София

В София официално има няколко крафт-пивоварни:  Блек пайн в Горна баня, Казан Артизан в Бистрица и Sofia Electric brewing. Може и други да има, те никнат като гъби. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, deus_pld said:

Иначе шуменско са дъното на бг-бирата и вероятно така ще си остане, ако ще и 200% малц да направят. 


Аз само да ти благодаря с мъка на сърцето, че в началото имаше хубаво нещо... И го насраха по всички параграфи, само крахът Каменица ги доближава

Link to comment
Share on other sites

Коментирали сме го и друг път: бирата е вероятно най-монополизирания сектор в хранителната индустрия. 4 компании контролират над 90% от световния пазар. Това никога няма как да доведе до нещо позитивно. Не случайно крафт-индустрията е в такъв възход последните години, просто на хората им писна от един и същ пикоч в различни опаковки.  

За съжаление българският крафт е все още на твърде аматьорско ниво с твърде големи претенции, за да бъде някаква алтернатива. 

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, RaptoR said:


Е как мислиш - защо аз съм колкото мога по-често на село... Лошото е, че много работа и сме позарязали риболова. Иначе трудно мога да се сетя за нещо по-релаксиращо. 
С тва лколело внимавай с колЕнцата... Чудите се как да се почупите значи...


 Няколко пъти съм пробвал да ловя риба - това не е за мен. Да, може да е релаксиращо, ама честно казано на мен ми трябва активна почивка. Стоейки на едно място без да правя физически нищо не се различава особено от един работен ден...
А за колелото и пребиването - да чукам на дърво - от 2008-ма нямам сериозно падане и сериозни контузии. Ама също така от тогава карам като баба ми и ако имам съмнения, че нещо няма да го мина - слизам и бутам.

Link to comment
Share on other sites

Новото ми лично откритие.

Истинска душевна чикия, ама от мазните!

oh-dipa_bottleglass.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Къде? 

Слънчев бряг, Жанет-централен. За сега от тук  :)

Като се заприбирам към наше село есенес, тогава ще мисля от къде другаде.

 

П.п. Наистина е нещо уникално тази бира. Освен букета от наистина силни аромати и вкусове. На края в гърлото остава една подчертана горчивина, но тя съвсем не е неприятна. Не ми иде на акъла с какво да я сравня. Може би нещо, като от черен шоколад със сол.

Абе, уникална е!

Link to comment
Share on other sites

Общината отново ме предупреждават, че утре ще има някакви затворени улици в ма'алата заради поредните холивудски снимки. Добре, че си работя от вкъщи, че щяха да изядат майните. Ама иначе в почти всеки втори нов филм напоследък гледам кадри от ма'алата. Преди две-три седмици пак бяха опънали палатки и фургони в парка до нас. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...